Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 24.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ЧЕСТЕН ВЪПРОС  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано31.01.03 20:08



Някои въобще интересува ли го като пита за колони или просто иска да се заяжда. Повечето хора питат, питат и най-накрая си купуват най-големия боклук. Има ли смисъл тогава да се опитваме да помагаме?



Тема Re: ЧЕСТЕН ВЪПРОСнови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
АвторDHV (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 20:29



Не се ядосвай. България сме все пак. Повечето хора за пръв път чуват че има тонколони по $3000 или по $10 000 или да не говорим за Dynaudio Evidence, които сигурно знаеш колко струват.
Аз давам съвети в други клубове, (там поне по-възприемат), а за тонколоните повече чета, защото няма как да чуя много модели лично.

Теоретично погледнато идеалната тонколона е тази която възпроизвежда 100% точно подадения и сигнал нали? Да, ама съм сигурен че ще има някой, който да каже че такава колона му звучи отвратително, защото намример "няма мек звук". Така ли е?



Тема Re: ЧЕСТЕН ВЪПРОСнови [re: DHV]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 21:21



Absoljutno!!! - Wse pak nqma musika, kola i jena, koqto da mi haresa na 100%.
Tuning si trqbwa!



Тема Бравонови [re: DHV]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано01.02.03 20:14



Я как знаеш за тези неща все едно винаги си се занимавал с колони- ха,ха.
Абсолютно подкрепям мнението ти - като става въпрос за звук ние все едно говорим на различни езици с някои хора.



Тема Re: Бравонови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано03.02.03 11:26



Защо говориш за заяждане? не виждам нищо лошо да питат хората, и да получат най различни мнения! Това е и идеята - да се съберат колкото може повече различни мнения. А кой какво ще си купи е лично негово право и избор.
А това, че някой не е приел мнението ти не мисля че трябва да го приемаш като лична обида
Много ясно е че евтините колони да по кофти от скъпите. Но колко хора могат да си позволят колони от 3000$ и нагоре?



Тема ..нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано03.02.03 11:32



Да прв си, но аз просто изказвам мнение, а на всичкото отгоре предлагам и вариант за тези които търсят високия клас , но за по ниски пари.
Просто някои имаха неодобрително отношение към мнението ми по въпроса за колоните, а аз винаги съм обосновавал позицията си.



Тема Re: Бравонови [re: KИHГ KOHГ]  
Авторzmej (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 22:57



tova, 4e ne6to e skypo, ne zna4i, 4e e dobro. vse pak tova e ne6to, koeto se ocenqva subektivno.
o6te pove4e, 4e ideqta e druga - ima kolono za po 600lv par4eto, koito zvu4at prili4no (za vky6ti imam navpredvid) - vizh v pas pri krasi.
ama ideqta e tova ne6to ti da go napravi6 sy6toto i da ti izleze po 200 kinta par4eto (sy6toto edva li, no vse pak)...



Тема Ами да ти кажа честнонови [re: zmej]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано04.02.03 23:21



Ами да ти кажа честно, точно колоните закоито ти говоря размазват прословутия PAS за 1600лв - онзи от кориандър, така че мисля че имам някакво право . А за 200 кинта - какво да ти кажа, трябва да знаеш че колкото и да пада цената винаги има един минимален праг и чисто и просто за 200 лева не може да се направи особено добра колона. разбира се всеки си избира цената и класа, но горе долу най-ниската цена която аз предлагам е 500 лева за наистина много добри колони.



Тема Re: Ами да ти кажа честнонови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Авторzmej (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 23:55



syglasen sym, i az iskam quad esl, ama nema (vypreki 4e rabotq po vyprosa)...
vyprosyt e v tova, koeto mozhe da se napravi (nikoga, ama nikoga nema da si kupq gotovi koloni)
oba4e tezi koloni (za okolo 200 kinta par4eto - dvulentovki) sym gi smqtal za edin priqtel (govoriteli vifa) i kato gi nastroihme - umrqh - ne povqrvah, 4e mozhe taka 4isto da sviri i pri tova s dolna grani4na - 43Hz sys 17 sm bas!!! v smisyl, zasluzhavaha si parite pone 3kratno...
a ina4e za 500 kinta (par4eto, de) mozhe da se napravi dosta prili4na 3lentova kolonka (bez da broime trud, de ;))))
koftito e, 4e trudno se namirat svestni govoriteli tuka u nas :(((



Тема Re: Ами да ти кажа честнонови [re: zmej]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано05.02.03 09:30



Виж брато,
да ми говориш за правени колони за 200 лева....стига бе!!! При условие, че техниката ми струва 5000 кинта как ме виждаш с правени съндъци за 200???
и друго....как за 200 - 500 лева ще направиш нещо по-добро от CERWIN-VEGA (съвсем примерно)?? Ако беше така да са фалирарли отдавна
Поздрави.



Тема Re: Mdaaaaaнови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 09:59



Честно казано, не съм ги чувал тези правени колони. Обаче къде намерихте хубави говорители, които на цена на дребно да ви се вържат до 200 лв?
Имам познат, на който са му правили колони с български говорители. Да ама човек работещ в завода е тествал към 500 говорителя докато подбере 6 (сещай се за брака, който не се бракува). А като знам как се вкарват говорители тука за масова продажба.........
Естествено всяко нещо си има изключение, а и защо пък да не се опита ако човек има желание.



Тема Пак старата песен!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автордp.Kиpилoв (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 12:01



Изобщо не бива да се гордееш, че имаш техника за 5000 лв. защото може би само CD-то не можеш да си направиш от нея, а усилвателя и колоните за пъти по-малко пари и с класи по-добре звучащи.
Кервин Вега не са банкрутирали точно заради потребители като теб, които си купуват посредствени неща за пари, които покриват с пъти труда, материалите и ноу-хау-то на производителя.
И за да не бъда голословен прочети тези две статии:



...и можеш да се изкажеш още по-фанатично



Тема Re: Пак старата песен!нови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано05.02.03 12:44



когато и ти имаш такава може да ми говориш!!!
но като те гледам нямаш 2 кинта да се усмихнеш докторе:)))) затова купувай самоделки и бъди здрав!! Поздрави



Тема Re: Пак старата песен!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автордp.Kиpилoв (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 13:50



Като гледам колко бързаш да отговориш, май изобщо не си прочел нищо!
Гледай си уредбата(защото вероятно по-добре изглежда отколкото звучи) и си мисли че като си се изръсил си получил нещо. Безсмислено е да ти казвам, но съм слушал мноооого дълго много по-скъпа купчина красиво изглеждащи мебели от твоите, по груби сметки: CD Sony CDPX555 ES, Tuner Sony, Усилвател Sony TA N77+ предусилвател (само до тук 5500) + Receiver Pioneer (вече не помня модела, но струваше нов 2400 лв.) DVD Player Пионер за 999лв., колони Джамо 7.7 за 1260 лв....Минали са ми през ръцете и прехвалените Вега ХЕД, и Пионер ХПМ 100, обаче никога няма да дам пари за НЧ усилвател, защото това което ще си направя сам за малко над 1000лв., звучи както фабричен усилвател от 14000 долара(просто защото схемата му е публикувана и свободно достъпна) за колони трябва да се дадат още около толкова (2 броя Фостекс 208 Сигма, + 1 или 2 суббасови за Физатон по 129 евро... А ти продължавай да гледаш и слушаш, без да чуваш.
Блажени са невежите...



Тема Re: Пак старата песен!нови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано05.02.03 14:19



прости невежеството ми майсторе
блажени са вярващите



Тема Re: Ами да ти кажа честнонови [re: zmej]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано05.02.03 18:09



Да не знаех че става въпрос за двулентова, но се радвам че имаш нормално чувство за долна граница, а не дрънкаш разни работи за долна от 20 херца например.
А тези които аз предлагам са за 500-600 лева за два броя с правени специални говорители, разбира се това е най-евтиния вариант, но става въпрос за hi-end.



Тема Вижте какво!!!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано05.02.03 18:20



И аз имам система за 5000, а пък парите които съм дал за глупости са още 2500.
Така че сериозно си мисля че много добре знам какво имам предвид, като слушам правени колони и правен усилвател.
Колоните в сравнение с някакво DYNAUDIO за 2000 долара свиреха два пъти по - добре.
А усилвателят ми в директен тест със 707 ES свиреше толкова пъти по добре че направо после като се върнеш към сонито започваш да чуваш супер приглушен и нестабилен звук, абе направо отврат.
Разполагам със cdp-303es.cdp-707es,players pioneer reference A-616,
и така нататък какви ли не техники са ми минавали през главата, обаче всичките ми плеъри са преправяни защото се оказа че и те не са на необходимото топ ниво.



Тема От къде си купи Vifa?нови [re: zmej]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 19:55



Дай някакъв адрес и/или телефон/url ако обичаш.

За свестни и не много скъпи говорители може да прегледаш

за Visaton. В БГ го доставят Конрад като онлайн цената я умножиш по 1.05 + ДДС.



Тема Re: Ами i az да ти кажа честнонови [re: KИHГ KOHГ]  
Авторzmej (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 21:43



mi glej sa, dobroto ne6to na pravenite koloni e tova, 4e znae6 to4no kak, zakyde i za koj gi pravi6, kato se syobrazqva6 estestveno s akustikata na pome6tenieto, za koeto za prednazna4eni... kato ima6 ej tova vpredvid, s po4ti nikvi pari mozhe6 da napravi6 4udesa...
samoto kupuvane na gotovi koloni e nqkakkyv kompromis... (no sa edinici horata, koito mogat da iz4islqt i napravqt kato horata dobri koloni - ej zatova cerwin vega ne sa falirali o6te ;))))
a, i o6te ne6to - tezi koloni za po 200 kinta ne sybarqt steni, svirqt do okolo 35-40W (pri 4uvstvitelnost okolo 90db/W/m), no za smetka na tova izkarvat to4no tova, koeto im vkarva6...



Тема Re: От къде си купи Vifa?нови [re: stefan]  
Авторzmej (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 21:57



za vifa - v bg gi vnasq pasadzhiqta - ima adres na lajo6 ko6ut nqkyde (ulicata do pirogov), nomeryt ne go znam to4no...
ina4e adresyt im e pas.hit.bg
po edno vreme ima6e za malko nekvi vifi v conrad, ama mnogo byrzo iz4eznaha (i ne bqha ot naj-dobrite, de ;))) - dazhe po na tynkana otkolkoto v pas-a...
oba4e vnimavaj - drypni si dannite za govoritelite ot net-a (naj-dobre ako mozhe6 da si gi premeri6) - mene se opitaha da me blyfirat s danni za govoriteli...
a za visatonkite - kato gi svani6 s vifite, 6e se otkazhe6...



Тема Re: Вижте какво!!!нови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано06.02.03 09:32



ЕТО ЗА ТОВА ГОВОРЯ!!! НЕ СПОРЯ, ЧЕ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО МНОГО..АМА МНОГО ДОБРО. НО КАКТО КАЗА ЗМЕЯ ЕДИНИЦИ СА ХОРАТА КОИТО ГО МОГАТ ПРОТИВ СЪМ САМОДЕЛКИТЕ, КОИТО ПРЕДЛАГА ТОЗИ ИЛИ ОНЗИ...АМА КАКВО, ЗАЩО И С КАКВО Е ПРАВЕНО......
А И ЧЕСТНО СИ ПРИЗНАВАМ - НИЩО..АМА НИЩИЧКО НЕ РЗБИРАМ ОТ СХЕМИ, ЛАМПИ , СЪПРОТИВЛЕНИЯ И Т.Н...

ДАЙ ИДЕЯ ТОГАВА ПРИЯТЕЛЮ, ЗА НЯКОЙ КОЙТО МОЖЕ ДА МИ НАПРАВИ СУББУФЕР?
(АМА БЕЗ НИКАКВИ КОМПРОМИСИ В КАЧЕСТВОТО:))) БЛАГОДАРЯ:))))
ПОЗДРАВИ!!



Тема Re: Вижте какво!!!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано06.02.03 10:53



Добре радвам се че ме разбрахте. За суббуфер ще ти дам телефона на един човек които прави колони, със сигурност като hi-end няма да има по-добро защото тои е специалист и (понеже аз все пак разбирам мъничко) влага изключителни материали в изработката, наистина ще чуеш нещо което може да стигне истински ниски честоти. За съжаление не съм сигурен как точно стои въпросът с разните ефекти които по-принцип слагат по тези звучителни тела.
Но ето ти телефона 598834 в София, обаждаш се там и човека ще ти обясни всичко, казва се Владимир. Трябва да знаеш - макар че неколкократно съм го казвал - аз не взимам и стотинка от цялата работа, а ги рекламирам поради високото качество.

П.П - довери ми се има защо да се обадиш, все пак за тоява не се плаща.



Тема Re: Вижте какво!!!нови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано06.02.03 10:58



благодаря!!!ще звънна разбира се!!!
получаваш 5 виртуални (засега) бири:)



Тема Re: Abe hora vie otkachate....нови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 18:57



Човече ти чуваш ли се *hi-end* и *500-600 лева* и за открадната техника не може дя става дума. Освен това какъв е тоя *най-евтин* hi-end? Имаш ли представа от това понятие? Тук едва ли става въпрос и за Hi-Fi или се лъжа... вероятно имате специално помещение за тестове с доста скъпата апаратура за тази цел от която можете да изкарате резултати (на хартия например) - искренно се съмнявам. Или сменяме значи два, три елемента на плейъра и тои засвирва неузнаваемо, а тия тъпанари инженерите дето са го направили пък да не се сетят. Ами къде са обективно направените сравнителни тестове с тези новите елементчета вслучай, че някой се заинтересува - няма ги и няма никога да ги има. Е чел съм за един такъв като вас дето преправя пък после си слага и подписа (K.I. signature) ама дори и той не сменя *едно, две* елеманчета.



Тема Re: Abe hora vie otkachate....нови [re: Pepy]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано08.02.03 19:44



Знаеш ли тази дума е много спорна, но след като колони за 600 лева бият западни за 1500 долара които се водят hi-end значи за какво ли говорим.
А за Кен ишивата не ми говори, той само лъже че преправя за да може да си продава филипсите с красива кутия.



Тема Re: Pochtiнови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 10:36



Не знам кой идиот си нарича hi-end колони за 1500$ и изобщо система за 3000$ - 4000$ как може да се нарича hi-end... Вероятно цялата извратеност идва от това , че и дръжкофоните почнаха да ги водят Hi-Fi, та като цяло този термин слезе много надолу, но това си е Hi-Fi. Нi-Fi критериите в основата си са занижени за днешните носители и техника и точно регламентирани критерии за hi-end няма. Обаче *висока вярност* може да се каже за колони за 1500$ и *най-висок връх* е абсурд.
Много ми е интересно това *бие* какво точно значи. Да започнем от помещението, в което са слушани двата чифта колони, каква акустика има то, каква техника е използвана за тестовете, колко вида и какви кабели, на колко вида и какви усилватели е пробвано с какъв вид музика, какви плейъри са използвани, колко и доколко разбиращи са хората слушали (зад параван) и колко от тях твърдят, че тези за 600 лв. са по-добри от тези за 1500$???????
Много е интересен факта, че в днешно време една добра сестема значи, че тя е красива и скъпа. Много малко хора оценяват, че съществува несъвместимост на компонентите било то скъпи и прескъпи и зада не свири добре нещо скъпо причината е, че нещо не се връзва с останалите компоненти а не, че то е боклук.



Тема Re: Pochtiнови [re: Pepy]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано09.02.03 13:18



Знаеш ли как се разбира че една колона е по-добра от друга - когато и големи разбирачи и абсолютни неразбирачи, т.е обикновени хора, казват че едната е по-добра, е това е. Омръзна ми да си мислите че говоря за поредния опит на някои некадърен незнаико да си купи "некви" говорители, да вземе какви да е филтри и да си прави колони. Да, но в този случаи става въпрос за хора които от много, много години се занимават основно с това, това не им е хоби, а това им е работа, те знаят всяка тънкост така какато и специалистите на известните фирми производители.
Тестът бе проведен при необходимите условия, със достстъчно скъпи машини, няма да пояснявам какви защото няма смисъл.

И между другото така наречената несъвместимост е много относителна, бил съм на достатъчно тестове за да обърна внимание че "несъвместимостта" влияе около максимум 5 - 8 %, а не в пъти. А когато едното свири точно два пъти по-добре, ама наистина два пъти, просто няма място за спор.
А по въпроса за hi-end всъщност мога да кажа че този ценови връх е наложен от фирмите, всъщост ако един продукт е по-евтин но-по добър тои не е по малко hi-end. наистина няма определена граница на hi-end, но това не е върхът на нещата, след това определение идва ultimate което вече се отнася за машините без никакви компромиси - те струват вече по 30000долара.



Тема Re: Pochtiнови [re: Pepy]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 12:21



Да, прав си.
Обикновено "една добра сестема значи, че тя е красива и скъпа".
Но обратното не е вярно.
Не всички "красиви и скъпи системи" са добри!
И това не е само мое мнение и точно за това си говорим тук,
а и по други форуми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.