Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 24.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Вижте какво!!!нови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано06.02.03 09:32



ЕТО ЗА ТОВА ГОВОРЯ!!! НЕ СПОРЯ, ЧЕ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО МНОГО..АМА МНОГО ДОБРО. НО КАКТО КАЗА ЗМЕЯ ЕДИНИЦИ СА ХОРАТА КОИТО ГО МОГАТ ПРОТИВ СЪМ САМОДЕЛКИТЕ, КОИТО ПРЕДЛАГА ТОЗИ ИЛИ ОНЗИ...АМА КАКВО, ЗАЩО И С КАКВО Е ПРАВЕНО......
А И ЧЕСТНО СИ ПРИЗНАВАМ - НИЩО..АМА НИЩИЧКО НЕ РЗБИРАМ ОТ СХЕМИ, ЛАМПИ , СЪПРОТИВЛЕНИЯ И Т.Н...

ДАЙ ИДЕЯ ТОГАВА ПРИЯТЕЛЮ, ЗА НЯКОЙ КОЙТО МОЖЕ ДА МИ НАПРАВИ СУББУФЕР?
(АМА БЕЗ НИКАКВИ КОМПРОМИСИ В КАЧЕСТВОТО:))) БЛАГОДАРЯ:))))
ПОЗДРАВИ!!



Тема Re: Вижте какво!!!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано06.02.03 10:53



Добре радвам се че ме разбрахте. За суббуфер ще ти дам телефона на един човек които прави колони, със сигурност като hi-end няма да има по-добро защото тои е специалист и (понеже аз все пак разбирам мъничко) влага изключителни материали в изработката, наистина ще чуеш нещо което може да стигне истински ниски честоти. За съжаление не съм сигурен как точно стои въпросът с разните ефекти които по-принцип слагат по тези звучителни тела.
Но ето ти телефона 598834 в София, обаждаш се там и човека ще ти обясни всичко, казва се Владимир. Трябва да знаеш - макар че неколкократно съм го казвал - аз не взимам и стотинка от цялата работа, а ги рекламирам поради високото качество.

П.П - довери ми се има защо да се обадиш, все пак за тоява не се плаща.



Тема Re: Вижте какво!!!нови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано06.02.03 10:58



благодаря!!!ще звънна разбира се!!!
получаваш 5 виртуални (засега) бири:)



Тема Re: Abe hora vie otkachate....нови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 18:57



Човече ти чуваш ли се *hi-end* и *500-600 лева* и за открадната техника не може дя става дума. Освен това какъв е тоя *най-евтин* hi-end? Имаш ли представа от това понятие? Тук едва ли става въпрос и за Hi-Fi или се лъжа... вероятно имате специално помещение за тестове с доста скъпата апаратура за тази цел от която можете да изкарате резултати (на хартия например) - искренно се съмнявам. Или сменяме значи два, три елемента на плейъра и тои засвирва неузнаваемо, а тия тъпанари инженерите дето са го направили пък да не се сетят. Ами къде са обективно направените сравнителни тестове с тези новите елементчета вслучай, че някой се заинтересува - няма ги и няма никога да ги има. Е чел съм за един такъв като вас дето преправя пък после си слага и подписа (K.I. signature) ама дори и той не сменя *едно, две* елеманчета.



Тема Re: Abe hora vie otkachate....нови [re: Pepy]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано08.02.03 19:44



Знаеш ли тази дума е много спорна, но след като колони за 600 лева бият западни за 1500 долара които се водят hi-end значи за какво ли говорим.
А за Кен ишивата не ми говори, той само лъже че преправя за да може да си продава филипсите с красива кутия.



Тема Re: Pochtiнови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 10:36



Не знам кой идиот си нарича hi-end колони за 1500$ и изобщо система за 3000$ - 4000$ как може да се нарича hi-end... Вероятно цялата извратеност идва от това , че и дръжкофоните почнаха да ги водят Hi-Fi, та като цяло този термин слезе много надолу, но това си е Hi-Fi. Нi-Fi критериите в основата си са занижени за днешните носители и техника и точно регламентирани критерии за hi-end няма. Обаче *висока вярност* може да се каже за колони за 1500$ и *най-висок връх* е абсурд.
Много ми е интересно това *бие* какво точно значи. Да започнем от помещението, в което са слушани двата чифта колони, каква акустика има то, каква техника е използвана за тестовете, колко вида и какви кабели, на колко вида и какви усилватели е пробвано с какъв вид музика, какви плейъри са използвани, колко и доколко разбиращи са хората слушали (зад параван) и колко от тях твърдят, че тези за 600 лв. са по-добри от тези за 1500$???????
Много е интересен факта, че в днешно време една добра сестема значи, че тя е красива и скъпа. Много малко хора оценяват, че съществува несъвместимост на компонентите било то скъпи и прескъпи и зада не свири добре нещо скъпо причината е, че нещо не се връзва с останалите компоненти а не, че то е боклук.



Тема Re: Pochtiнови [re: Pepy]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано09.02.03 13:18



Знаеш ли как се разбира че една колона е по-добра от друга - когато и големи разбирачи и абсолютни неразбирачи, т.е обикновени хора, казват че едната е по-добра, е това е. Омръзна ми да си мислите че говоря за поредния опит на някои некадърен незнаико да си купи "некви" говорители, да вземе какви да е филтри и да си прави колони. Да, но в този случаи става въпрос за хора които от много, много години се занимават основно с това, това не им е хоби, а това им е работа, те знаят всяка тънкост така какато и специалистите на известните фирми производители.
Тестът бе проведен при необходимите условия, със достстъчно скъпи машини, няма да пояснявам какви защото няма смисъл.

И между другото така наречената несъвместимост е много относителна, бил съм на достатъчно тестове за да обърна внимание че "несъвместимостта" влияе около максимум 5 - 8 %, а не в пъти. А когато едното свири точно два пъти по-добре, ама наистина два пъти, просто няма място за спор.
А по въпроса за hi-end всъщност мога да кажа че този ценови връх е наложен от фирмите, всъщост ако един продукт е по-евтин но-по добър тои не е по малко hi-end. наистина няма определена граница на hi-end, но това не е върхът на нещата, след това определение идва ultimate което вече се отнася за машините без никакви компромиси - те струват вече по 30000долара.



Тема Re: Pochtiнови [re: Pepy]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 12:21



Да, прав си.
Обикновено "една добра сестема значи, че тя е красива и скъпа".
Но обратното не е вярно.
Не всички "красиви и скъпи системи" са добри!
И това не е само мое мнение и точно за това си говорим тук,
а и по други форуми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.