Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 22.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Mdaaaaaнови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 09:59



Честно казано, не съм ги чувал тези правени колони. Обаче къде намерихте хубави говорители, които на цена на дребно да ви се вържат до 200 лв?
Имам познат, на който са му правили колони с български говорители. Да ама човек работещ в завода е тествал към 500 говорителя докато подбере 6 (сещай се за брака, който не се бракува). А като знам как се вкарват говорители тука за масова продажба.........
Естествено всяко нещо си има изключение, а и защо пък да не се опита ако човек има желание.



Тема Пак старата песен!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автордp.Kиpилoв (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 12:01



Изобщо не бива да се гордееш, че имаш техника за 5000 лв. защото може би само CD-то не можеш да си направиш от нея, а усилвателя и колоните за пъти по-малко пари и с класи по-добре звучащи.
Кервин Вега не са банкрутирали точно заради потребители като теб, които си купуват посредствени неща за пари, които покриват с пъти труда, материалите и ноу-хау-то на производителя.
И за да не бъда голословен прочети тези две статии:



...и можеш да се изкажеш още по-фанатично



Тема Re: Пак старата песен!нови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано05.02.03 12:44



когато и ти имаш такава може да ми говориш!!!
но като те гледам нямаш 2 кинта да се усмихнеш докторе:)))) затова купувай самоделки и бъди здрав!! Поздрави



Тема Re: Пак старата песен!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автордp.Kиpилoв (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 13:50



Като гледам колко бързаш да отговориш, май изобщо не си прочел нищо!
Гледай си уредбата(защото вероятно по-добре изглежда отколкото звучи) и си мисли че като си се изръсил си получил нещо. Безсмислено е да ти казвам, но съм слушал мноооого дълго много по-скъпа купчина красиво изглеждащи мебели от твоите, по груби сметки: CD Sony CDPX555 ES, Tuner Sony, Усилвател Sony TA N77+ предусилвател (само до тук 5500) + Receiver Pioneer (вече не помня модела, но струваше нов 2400 лв.) DVD Player Пионер за 999лв., колони Джамо 7.7 за 1260 лв....Минали са ми през ръцете и прехвалените Вега ХЕД, и Пионер ХПМ 100, обаче никога няма да дам пари за НЧ усилвател, защото това което ще си направя сам за малко над 1000лв., звучи както фабричен усилвател от 14000 долара(просто защото схемата му е публикувана и свободно достъпна) за колони трябва да се дадат още около толкова (2 броя Фостекс 208 Сигма, + 1 или 2 суббасови за Физатон по 129 евро... А ти продължавай да гледаш и слушаш, без да чуваш.
Блажени са невежите...



Тема Re: Пак старата песен!нови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано05.02.03 14:19



прости невежеството ми майсторе
блажени са вярващите



Тема Re: Ами да ти кажа честнонови [re: zmej]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано05.02.03 18:09



Да не знаех че става въпрос за двулентова, но се радвам че имаш нормално чувство за долна граница, а не дрънкаш разни работи за долна от 20 херца например.
А тези които аз предлагам са за 500-600 лева за два броя с правени специални говорители, разбира се това е най-евтиния вариант, но става въпрос за hi-end.



Тема Вижте какво!!!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано05.02.03 18:20



И аз имам система за 5000, а пък парите които съм дал за глупости са още 2500.
Така че сериозно си мисля че много добре знам какво имам предвид, като слушам правени колони и правен усилвател.
Колоните в сравнение с някакво DYNAUDIO за 2000 долара свиреха два пъти по - добре.
А усилвателят ми в директен тест със 707 ES свиреше толкова пъти по добре че направо после като се върнеш към сонито започваш да чуваш супер приглушен и нестабилен звук, абе направо отврат.
Разполагам със cdp-303es.cdp-707es,players pioneer reference A-616,
и така нататък какви ли не техники са ми минавали през главата, обаче всичките ми плеъри са преправяни защото се оказа че и те не са на необходимото топ ниво.



Тема От къде си купи Vifa?нови [re: zmej]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 19:55



Дай някакъв адрес и/или телефон/url ако обичаш.

За свестни и не много скъпи говорители може да прегледаш

за Visaton. В БГ го доставят Конрад като онлайн цената я умножиш по 1.05 + ДДС.



Тема Re: Ами i az да ти кажа честнонови [re: KИHГ KOHГ]  
Авторzmej (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 21:43



mi glej sa, dobroto ne6to na pravenite koloni e tova, 4e znae6 to4no kak, zakyde i za koj gi pravi6, kato se syobrazqva6 estestveno s akustikata na pome6tenieto, za koeto za prednazna4eni... kato ima6 ej tova vpredvid, s po4ti nikvi pari mozhe6 da napravi6 4udesa...
samoto kupuvane na gotovi koloni e nqkakkyv kompromis... (no sa edinici horata, koito mogat da iz4islqt i napravqt kato horata dobri koloni - ej zatova cerwin vega ne sa falirali o6te ;))))
a, i o6te ne6to - tezi koloni za po 200 kinta ne sybarqt steni, svirqt do okolo 35-40W (pri 4uvstvitelnost okolo 90db/W/m), no za smetka na tova izkarvat to4no tova, koeto im vkarva6...



Тема Re: От къде си купи Vifa?нови [re: stefan]  
Авторzmej (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 21:57



za vifa - v bg gi vnasq pasadzhiqta - ima adres na lajo6 ko6ut nqkyde (ulicata do pirogov), nomeryt ne go znam to4no...
ina4e adresyt im e pas.hit.bg
po edno vreme ima6e za malko nekvi vifi v conrad, ama mnogo byrzo iz4eznaha (i ne bqha ot naj-dobrite, de ;))) - dazhe po na tynkana otkolkoto v pas-a...
oba4e vnimavaj - drypni si dannite za govoritelite ot net-a (naj-dobre ako mozhe6 da si gi premeri6) - mene se opitaha da me blyfirat s danni za govoriteli...
a za visatonkite - kato gi svani6 s vifite, 6e se otkazhe6...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.