Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 28.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цифрова Видеокамеранови  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано27.12.02 17:14



Честита Коледа.
Ако има някой с опит - каква цифрова видеокамера за около 1500 - 1700 лева си струва. Също какво е важно за цифровата видеокамера.
Благодаря!:)



Тема Re: Цифрова Видеокамеранови [re: Krasi]  
АвторJio (Нерегистриран)
Публикувано27.12.02 19:21



Търси си MiniDV, по възможност 3-чипова (3CCD) видеокамера, най - добре JVC, SONY, Canon или Panasonic. В никакъв случай Sharp, Samsung, LG или др. - те показаха, че не могат да правят качествена снимачна техника...
Тричиповата камера след обектива има 3 преобразувателя, разлагащи светлинния поток на трите приети за основни цвята в телевизията - червен, зелен, син (R, G, B), което влияе на по - качественото и правдоподобно цветопредаване. SONY и JVC правят отлични полупрофесионални видеокамери с вграден ОПТИЧЕН стабилизатор на картината - на оптико-механичен принцип. Дигиталните такива са по - евтиния и, съответно - компромисен, вариант.
Друго, с което дигиталните камери са снабдени днес, е протоколът на пренос на данни, наречен "1394", осигуряващ двупосочен пренос в реално време на цифровите данни. Чух, че имало фирми, които се изхитряват да произвеждат цифрови камери, снабдени само с S-VHS и VHS входове - изходи, чиято цена естествено е по - ниска и подлъгва хората, пък и стандартът им е "полвинчат" - Digital8, Video8 и други, които се водят "цифрови", но по същество само обработват сигнала цифрово (Digital Signal Processing), но го записват на лентата аналогово, звукът - също...
Така че - клопки има.
Човек трябва да си отваря очите.

Препоръчвам Canon XM1, Canon XM2, SONY DCR VX-1000, SONY VX-2000 - те са с оптични стабилизатори, 3-чипови, MiniDV, доказали превъзходно качествата си.
Има разбира се и други сполучливи модели, които минават в по - долния клас на любителската техника или се качват в професионалния - DVCAM на SONY, да не говорим за Digital-S, DVCPRO 25 / 50 и др. "мастодонти" на тв - стандартите...

Питайте, ако ви интересува нещо...
Конкретните въпроси предполагат такива отговори.

Jio@abv.bg



Тема Re: Цифрова Видеокамеранови [re: Jio]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано28.12.02 09:13



Много благодаря. Струва ми се обаче, че тези 3-чипови камери са извън цената която търся (1500 - 1700) и са по скоро полупрофесинални, отколкото любителски. Това което е важно за мен е качествена любителска камера.
Също така се поинтересувах от 1394, както ме съветвате, и разбрах че това едва ли не единственият начин да свържа камерата с PC.
По отношение на корейските марки ме доубедихте, так че вероятно ше е канон, Sony или JVC. Явно не трябва да се бърза, а първо да се събере информация, да се питат хора които вече имат камера.

Благодаря и приятен ден.



Тема Re: Цифрова Видеокамеранови [re: Krasi]  
АвторJio (Нерегистриран)
Публикувано28.12.02 16:06



Верно е, че тричиповите цифрови видеокамери са скъпи.
Мога да ви съдействам за точно такава камера - цената, мисля, беше 2000 лв. Отидете на следния сайт и вижте модела и характеристиките му, ако ви хареса, ще ви дам по - нататъшна информация:


Камерата е ползвана в домашни условия, купена е преди 4 години, но е с адаптирана батерия, не оригинална, с външна кабелна връзка. Затова цената й е такава.



Тема Re: Цифрова Видеокамеранови [re: Jio]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано29.12.02 09:56



Благодаря Ви. Все пак желая да си избера нова камера, так че ще продължа да изследвам.
Весели празници.



Тема Re: Цифрова Видеокамеранови [re: Jio]  
Авторmj (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 14:25



Moga li i az da se konsultiram? Mojesh li da mi kajesh neshto po-konkretno za Sony DCR-TVR420E /Digital 8/ i za Panasonic NV-DS37ES /miniDV/ .... koq e po-dobra naprimer. Shte ti buda blagodarna



Тема Re: Цифрова Видеокамеранови [re: mj]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 15:39



zdrawei! Az polzwam NV-DS37ES /miniDV/ , no ako 6te e takawa po dobre si wzemi
NV-DS38/miniDV/ razlikata e,4e tazi ima i 1394 whod toest, ako obraboti6 ne6to na PC moje6 da go wyrne6 na kaseta, moje6 da si q polzwa6 kato typerecorden ot dtuga cifrova kamera i t.n.
P.S. Za tozi model na SONY neznam, no kakto 4etoh po gore kazwa6 Digital8
zna4i ne e 4ist miniDV format:)), ot moqta Panasonic sym dowolen. Osnowniqt i problem kakto e i problem na wsi4ki kamerki w tozi klas e slabi4kiq obektiw+1CCD 4ipa.



Тема Re: Цифрова Видеокамеранови [re: roro]  
Авторmj (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 17:04



Thanx za infoto
Ne razbrah, obache sled kato nqma 1394 vhod, moje li da se svurje s pc?



Тема Re: Цифрова Видеокамера [re: mj]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано22.01.03 23:28



Изобщо не поглеждай камера без 1394 вход (двупосочен, аз досега мислех, че всички са такива, но в тази тема прочетох, че имало и еднопосочни). Всички камери може да се свържат с РС през аналоговия им вход и да се записва от тях или към тях видео, но то е все едно да записваш от аудио диск с микрофон.



Тема Re: Цифрова Видеокамеранови [re: mj]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 23:22



zna4i duposo4en "1394" ima modela NVDS38 na panasonic
NVDS37 ima "1394" izhod. moje6 da q swyrje6 s pc hwyrlq6 cifrowo kadrite na twoeto pc, no ne moje6 da gi wyrne6 ot pc na kamerata obratno.
a po gorniqt model kakto kazah ima tazi wyzmojnost. tova e:)!
no za predpo4itane si wzemi canon XM-2 4200lw bez DDS no e razko6na kamerka
stawa i za poluprofesionalna rabota!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.