Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 18.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Защо МР3 записано на Audio CD свири по-добре ?!нови  
Автор Kaбeлa (жицата)
Публикувано16.01.03 13:29



МР-3ка пускам от РС-то - свири по-лошо, отколкото записана на audiotrack на обикновено СД, пусната пак през същия компютър, н в CD-ROM-а ?!

Това от програмата за свирене ли е ?! - WINAMP ?!



Тема Re: Защо МР3 записано на Audio CD свири по-добре ?!нови [re: Kaбeлa]  
Автордp.Kиpилoв (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 14:16



Не виждам каква е разликата? Так или иначе си сринал качеството при конверсията и обратното конвертиране до CD Audio няма да го върне



Тема Re: Защо МР3 записано на Audio CD свири по-добре ?!нови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор Kaбeлa (жицата)
Публикувано16.01.03 16:10



Май го усетих какво е - цащото май беше МР3-Pro, а не знам дали WinAmp-а ги чете тия с пълното качество, или само стандартното.

Обаче наистина има осезаема разлика.

СРИНАЛ не е най-точната дума :-)



Тема Да прав си не е СРИНАЛнови [re: Kaбeлa]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано16.01.03 20:07



Не е сринал, анаправо унищожил до основи- е това е mp3 за хаиедиста.
Иначе е много умен формат, за уокмен, за навън, и т.н.- ама да го бутат навсякъде става неприятно.



Тема Re: Защо МР3 записано на Audio CD свири по-добре ?!нови [re: Kaбeлa]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 20:29



Това е от плеъра. Ампа е много добра програма - икономична, но за качество на звука сравнена с медия плеъра е много по-зле. Аз я ползвам ( ампа ) за слушане когато е като фон, защото е по-лека, но ако само слушам музика ( от компютъра ) използвам медия плеъра. Да уточня, че става дума за една и съща музика и разликата в качеството при двата плеъра е очевидна и за глух.



Тема Re: Защо МР3 записано на Audio CD свири по-добре ?!нови [re: Kaбeлa]  
Автор end ()
Публикувано16.01.03 22:14



Като слушаш аудио CD работи DAC-a на CD устройството и ако имаш не особено добра карта се получва този номер.Аз имах една скапана криетив която се държеше по същия начин.Като слушаш от CD то, картата на практика не оказва особено влияние -само прехвърля аналоговия сигнал към изхода и не конвертира нищо та затова е добре.



Тема Re: Защо МР3 записано на Audio CD свири по-добре ?!нови [re: end]  
Автор Kaбeлa (жицата)
Публикувано17.01.03 00:58



Звъкат е вграденна дъното - MSI, хе-хе.



Тема Re: Да прав си не е СРИНАЛнови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 09:59



Понеже ми е много интересно та реших пак да задам основния въпрос, който изобщо не е *намерете точния израз на MP3 звук*. Та имате една MP3ка и от нея правите аудио сд и защо производното от MP3 свири по-добре от сомото MP3, което в случая е оригинал какъвто и да е той?



Тема гадна звукова картанови [re: Kaбeлa]  
Авторxexe (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 12:56



абе вие ств много невежи копелета единственото умно нещо но не изцяло беше на пича които каза ,че е от ЦАП-а на звуковата платка обаче не беше прав за creative това са наи-добрите карти за непрофесионални цели може би просто драивера не ти е бил добър а пу за оня дето каза ,че mp3 не бил о качествено абе субудете се бе хора мога да ти докара 192 кб mp3 да звучи като диск просто ти трябва подходящия кодек например Lame encoder-a е супер има вузможност за настроика на качеството от lower do highest и на higest звучи наистина прекрасно.
А за тоя пич дето е седнал да ми твурди,че жалкото излияние на Бил Геитс Mediaplayer е по-качествен от winamp хахаха ебати теслата няма разлика с кои плеиър ше слушаш (освен ако не е некои от девета глуха) особенно пук уинамп които е най-добрия наистина при третата му версия като чели високите са по-естествени но мойе и да се лъжа хаха Mediaplayer пак ми стана смешно



Тема Re: гадна звукова картанови [re: xexe]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 16:19



Абе пич хайде да смятаме 1411kbps за cd и 192kbps за MP3= По мои сметки 7.348958 пъти по-малко информация. Я ти ми обясни как успя да пресъздадеш една песен с като я съкратиш 7.348958 пъти?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.