Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 27.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема technicksнови  
Авторanti fen (Нерегистриран)
Публикувано02.11.02 13:54



Tova sa nai-tupite audiosistemi,samo cenata im e razduta.Imam EH550 s virtual dolby surround.Olelee,ami che tja njama nikakvi basoveOsobeno na radioto,kudeto ne moje da se aktivira virtual dolby surround-aPravih kakvi li ne promeni po kolonite,smenjah subwoofer-ite,i makar che sega e malko po-dobre,kato chuja njakoe sony,naprimer(koeto e njama i 500 lv,a technicks-a e kum 900),i prosto onemjavam.Stava vupros za tezi sony-ta,deto sa sus groove,no ne samo te-dori i tezi v marshrutkite te raztrisat i pri nai-lekoto usilvane.
A technicks nai-dobre da se ogranichat do proizvodstvo na mono-kasetofoncheta,kato za mono moje i da izvadjat prilichen zvuk



Тема Re: technicksнови [re: anti fen]  
АвторACB (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 20:46



ЗАЩО НЕ ПРОВЕРИШ, ДАЛИ НЕ СИ СВЪРЗАЛ ПОГРЕШНО ТОНКОЛОНИТЕ? ДАЛИ НЕ СИ ГИ ДЕФАЗИРАЛ ? СПАЗИ ОБОЗНАЧЕНИЯТА КОИТО СА НА ТЯХ. СВЪРЖИ + СЪС + НА УСИЛВАТЕЛЯ И - СЪС МИНУС. И ДВЕТЕ КОЛОНИ ТРЪБВА ДА СА ЕДНАКВО СВЪРЗАНИ>



Тема Re: technicksнови [re: anti fen]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано01.12.02 16:49



11 години ползвам technicks и нито един от компонентите ми не е мръднал, усилватела захранва 4 Jamo х 300W и трябва да ти каже, че саунда е невероятен. Имам усещането, че не си си свързал правилно системата...



Тема ABSOLUTNATA ISTINA E!нови [re: anti fen]  
АвторGU6TER (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 20:47



Vij PURVO- Technicks e firma koiato prave6e dobri ne6ta no vinagi po prosti4ki.

Tova ne e vajno.
SEGA STE TI KAJA EDNA ISTINA KOIATO NIKOI NE MOJE DA OSPORI
- DORI I NAI EVTINATA SISTEMA OT OTDELNI KOMPONENTI E V PUTI PO DOBRA OT UREDBA.
nai dobre opitai da subere6 ne6to podobno na otdelni komponenti uredbite sa bokluk, dori i nai skupite.



Тема Re: technicksнови [re: Ohi]  
Автор CMEHA (8М)
Публикувано08.01.03 02:27



Скоро си купих RDS рисивърче 100W (модел 2000 г.) - втора ръка, с дистанционно и сами дребни удобства (class H+). Модела не го мопня.
Звукът е перфектен, въпреки 0.8% THD при макс. мощност.

Обаче братче:
1. Пластмасов преден панел;
2. Идиотско зелен дисплей, даже шарен;
3. Олигофренско пластмасово копче, с една идиотска цепка (без скала);
4. Ламарината на шасито е така пресована, че съседа в гаража ще й се смее;
5. Горната ламарина е МЕКА, като кора за баница;
6. ВЕНТИЛАТОР. Кой идиот е решил, че трябва да ми бръмчи вентилатор отзад ? (той наистина се включва при продължтелно свирене на максимална мощност, и катоси пийнал - не пречи);
7. Уникално тъпи крачета - лъскавото е широко,а всъщност опира една гумичка сдиаметър 1 см.
8. Никакво шаси вътре - всичко е завинтено на долната ламарина, нищо не подпира гония капак, СД-то отгоре видимо го продънва - и то опира в радиатора;
9. Дистанционното изглежда катотези,коитопродават за5 лв. - универсалните от битака.

.... това е, не можах да ги докарам до 10 забележките . Освен това - този е от най-евтините модели. Обаче къде отидоха майсторите от 80-те ! Пенсионираха ли се, какво стана - старите неща направо цепеха мрака.

Апропо, сравнявам с Yamaha - които пък ги мислех за някакви новобранци, в сравнение с Technics-a. Ми то усилвателя е по-лек от дека на Yamaha бе ?! (той едвукасетъчен, затова може би).



Тема Re: technicksнови [re: CMEHA]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано08.01.03 09:38



ПРАВ СИ ПРИЯТЕЛЮ,
НО МЕЖДУ TECHNIKS И YAMAHA НЯМА БАЗА ЗА СРАВНЕНИЕ



Тема Re: technicksнови [re: CMEHA]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано08.01.03 18:18



Доколкото знам-никога не е имало токва евтини и едновременно функционални стари машини.



Тема Re: technicksнови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано08.01.03 18:21



Да Yamaha са много по здрави, по-добра изработка на шасито, но отвътре е същата работа.
Другата важна разлика е че Yamaha имат и високи модели- които вече са по- изпипани.



Тема Re: technicksнови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Автор CMEHA (8М)
Публикувано08.01.03 22:29



Е, да. Спомням си едно време в корекома един дек с усилвател и грамофон струваше колкото половината техника в магазина. (точни цени не помня, щото съм бил на 13-14 години).

Абе тоявадидоста добър звук, чак "си завидях", обаче за да евтин - от всичко останало е отрезано до колкото може.

Абе това е тенденцията: отвътре са еднакви, ама отвън като им сложат лакирано дърво и лъскави копчета - и отива в горната ценова класа. Ми то сигурно алуминиев преден панел струва колкото интегралния усилвател с радиатора вътре . Аз преди на Sony им се смеех (преди 10 години), ама `сичко стана така вече. Пък да не говорим за "мини системите"... майкоо... отварях една на приятел, да почистим лазер - братче, то само бурмите бяхаот метал - всчко меко, и се държи та текстолита на печатната платка цялата конструкция, обаче има цветен дисплей, като ДИСНИЛЕНД - сигурно струва 30% от цялата цена.



Тема Алуминиев панелнови [re: CMEHA]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано09.01.03 12:52



Да алуминиев панел от Сони за един от по-добрите им модели струва 450 лева- за парче алуминии цената е добра а?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.