Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 21.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за лампинови  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано05.11.02 19:56



Един приятел музикант има домашно звукозаписно студио, доста добре организирано и е решил да си сменя усилвателя.Имам предвид усилвателя който ползва за звуков монитор и към който има само едно изискване, да възпроизвежда максимално точно това което му пуснеш на входа.Никакви корекции, никакви копченца....нищо!И понеже успях да го убедя че е по добре вместо да дава един куп пари за добър транзисторен усилвател, да му направя лампов който ще струва в пъти по евтино излизат няколко въпроса.
1.Какви нови лампи може да си купи човек в България и на каква цена.И може ли изобщо да се намерят нови лампи?Евентуално ако ми се наложи да ги купувам отвън кой търгува с България?Какви лампи да използвам, имам предвид кои са лампите които звучат най-истински?Евентуално дали се продават подбрани по двойки или четворки?
2.Трябва ми добра методика за изчисляване на изходен трансформатор.Досега си ги донагаждах малко на око/тоест на слух:-)/
Имате ли представа кой /имам предвид фирма или занаятчия/ може да ми навие изходен траф за предпочитане тороид?



Тема Re: Въпрос за лампинови [re: Tube]  
АвторN (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 21:24



NE.



Тема Re: Въпрос за лампинови [re: Tube]  
Автор46546 (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 17:14



Този въпрос го пусни и в Музика.
Там има разбирачи.
Ако някой вече е направил/има предусилвател за
микрофон или мишпулт - бих предложил цена
след като го тествам...

4546654



Тема Re: Въпрос за лампинови [re: Tube]  
Авторcтapия pokep (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 09:40



Абе аз нищо не разбирам от електроника, ама знам че за предусилвателите обикновено използват разновидности на 12AX7 (понякога са обозначени и като ECC83), а за усилвателите EL84. Има китайски (GT) и руски (забравих как се казваха, Совтек май или нещо такова).



Тема Alternativaнови [re: Tube]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 10:42



Ako ne namerish lampi sto ne probvash eto tova:


Sviri otlichno i prijateljat ti ste e dovolen.
Dori i da nameris lampi, probvaj go, ne e mnogo trudno za pravene.



Тема Re: Alternativaнови [re: stefan]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 17:44



Стефане, познаваш ли хора, които правят?
Предусилвател за микрофон ме интересува.

Ники



Тема Re:правененови [re: stefan]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 17:48



Стефане, познаваш ли хора, които правят?
Предусилвател за микрофон ме интересува.

Ники



Тема Re: Въпрос за лампинови [re: Tube]  
АвторSatan (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 20:18



V kataloga na Conrad vij ima razni lampi ot sorta na EL34 samo che neznam v kakyv srok shte ti gi dostavqt ako tova te pritesnqva ...



Тема SLU6Ai S KAKVO MOGA DA POMOGNAнови [re: Satan]  
Авторgu6ter (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 21:02



purvo neznam za6to vsi4ki se naso4vate kum lampi, pri uslovuie 4e te IZOB6TO ne vadiat istinskiq zvuk.
Vtoro moiat 4ovek koito pravi usilvateli moje za 350 leva da ti napravi mnogo mnogo mnogo po dobur tranzistoren usilvatel.
Nomerut e 4e toi naistina znae kak se pravi.
Ne znam dali mi viarva6 no sum siguren 4e v celia klub nqma 4ovek koito da moje da napravi dori podoben usilvatel na negovia (kato zvuk)
Tova ne6to razmaza markov usilvatel za 2000 leva.
ako iska6 podobno ne6to ostavi koordinati tuk.

i znai 4e ne go pravia za pe4alba, a samo za6toto sum 4ul i sum padnal



Тема Re: SLU6Ai S KAKVO MOGA DA POMOGNAнови [re: gu6ter]  
АвторFlea (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 16:17



njakoj probval li e da pravi shemata na ZEN po gore ?
izkam da kaja na gu6ter-a :
ako ne si zabeljazal si4ki studia polzvat lampova tehnika ..
naj ka4estvennite mikrofoni sa tija det v tjah ima lampov predusilvatel, shtoto sled lampata iliza mnogo 4ist zvuk .
za krajni stupala ? ne znam lampovite stupala imat problem sus visokite shtoto izpolzvat izhoden traf za suglasuvane na suprotivlenieto, shtoto imat mnogo goljamo izhodno suprotivlenie.
pove4eto studijni koloni sa s tranzistorni stupala. dori i njakoi sa s bipoljarni a ne s pos tranzistori .
spored men tranzistorinija e hubav usilvatel stiga da ima dobri harakteristilki i tn
probvaj toja na ZEN toj raboti v klas A samo 4e da znaesh 4e shti grejat tranzistorite neprekusnato .
uspeh
PS:
namerih mnogo interesen sajt za usilvateli za slushalki
http://headwize2.powerpill.org/projects/index.htm




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.