Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 15.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търсим цифрова камера с добри възможности  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 13:24



Здравейте,
бих желал да закупя цифрова камера , с която да е възможно заснимане на движесщ се обект с около 100-150 оборота/минута и големина около
1 мм . Камерата да е с USB port и добра оптична система. Ще се заснимат процеси на обработване на материали.
Неможахме да попаднем на продавач или специалист който да разбира от това ограничени сме в средствата за покупка до 1800 лева.



Тема Re: Търсим цифрова камера с добри възможностинови [re: Alex]  
Авторяьaoьяao (Нерегистриран)
Публикувано26.11.02 01:31



Влез в сайтовете на големите производители: SONY, PANASONIC,JVC, намери suport секцията, или E-mail за контакти и си постави въпроса. Обикновено са много учтиви и отговарят. Като ти кажат с коя камера става иди в българските сайтове: българско фото, фото тук и т.н. и се опитай да вземеш под наем такава. Имам приятел оператор и него мога да питам.
Надявам се че няма да снимаш стружки цял живот .хихихи, защо тогава искаш да я купуваш ?

Ники



Тема Re: Търсим цифрова камера с добри възможностинови [re: яьaoьяao]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 09:49



Питай ако може твоят познат, доста хора ми казват тези марки , но с една и съща цена характеристиките им се различават с пъти, оптиката на Sony е Карл Цайс и се хвалят с това , а на JVC се хвалят с тяхната си оптика като най добра, всеки си хвали стоката ...
Обаче и разделителната способност и дигиталното увеличение при JVC e s okolo 7 пъти повече от това на Sony, нещо ме съмняват тези цифри...



Тема Re: Търсим цифрова камера с добри възможностинови [re: Alex]  
АвторdivT (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 04:00



Ходил ли си тук





Тема Re: Търсим цифрова камера с добри възможностинови [re: Alex]  
АвторAo (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 21:03



Защо наистина е нужно да закупувате нещо, което може да наемете?
Аз съм оператор и мога да ви предложа следните възможности за наемане на техника:
- DVCPRO камера
- DVCAM камера
- MiniDV камера

Някои камери имат функцията за програмиране на покадрови снимки, т.нар. "цайтраферни снимки".
Що се отнася до оптиката, препоръчвам ви употребата на макрофилтри със съответния коефициент на увеличение.
Ако оптиката е просветлена и без аберации и дисторсии, както и ако е снабдена с необходим комплект филтри, може да се снимат микрообекти от микроскоп и др. под.

Постановъчната сложност на занятието обаче си има еквивалент на заплащането на наема за техника и специфичния операторски труд.

Ако сте сериозни, регистрирайте си никнейм "Alex" в този клуб на Дир.бг, за да мога да ви пратя имейл за допълнителни контакти.
Аз не продавам пуканки



Тема Re: Търсим цифрова камера с добри възможностинови [re: Ao]  
Авторaoж (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 23:16



Ао, при какви условия може да се наеме едно MiniDV или Digital8
за снимане на новогодишната вечер. Паспорт, пари , двете....?

slatina@abv.bg



Тема Без оператор или собственик - не може!нови [re: aoж]  
АвторAo (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 17:54



Камера се наема само с оператор или в краен случай - с камерен техник, или в най - краен случай - необходимо е лично присъствие на собственика (ако е частна).
Иначе какво би ми попречило да наема някоя нова камерка и в разстояние на един ден да я разглобя (особено след като знам как!), да подменя някой елемент или цял модул (ако знам кой) и да я върна, като кажа: - Ами нещо й стана, аз какво съм виновен, сега да не би да искате да платя стойността на камерата като нова?!
Другата неприятна възможност е камерата да бъде изгубена, "открадната", ударена, изпусната на земята, намокрена от дъжд, сняг или пр., с една дума - "юркана" без жал (нали е чужда?)
За какво тогава ще ми е лична карта на някой си, който отказва да ми плати пораженията след това? Той може да си изкара нов документ без проблем...



Тема Re: Без оператор или собственик - не може!нови [re: Ao]  
Авторaoж (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 01:58



на мене лично оператор/собственик не ми пречи ....
не се сещам да съм го гонил .... хихихи
цените ме интересуваха...


//



Тема New Yearнови [re: aoж]  
АвторAo (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 22:45



Понеже новогодишната нощ е специфичен празник, цените, както може да се очаква, са много по - високи от ординарните.
За MiniDV-камера (SONY с 3CCD) с 1 касета (1 час), до 1 час суров снимачен материал, в Новогодишната нощ, с транспортни разходи, операторски труд и последващо прехвърляне на домашен видеоформат - 400 лв. Авансово плащане 100 % срещу договор и разписка, заявка за снимки - не по - късно от 12.12.2002 г.

Казах ви, че е скъпо.
Ако се интересувате все още - пишете тук, имам ви имейла, ще се свържем.



Тема Re: New Yearнови [re: Ao]  
Авторaoж (Нерегистриран)
Публикувано08.12.02 18:53



ОК , ще мислиме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.