Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 11.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема плазмен телевизорнови  
Авторplazma_fen (Нерегистриран)
Публикувано31.08.02 23:03



кажете нещичко за плазмените телевизори.Много ми харесват.Някой знае ли нещо за недостатъците им(освен,че са много скъпи)?Четох някъде,че с аналогов сигнал картината не е толкова прецизна.

Чакам с нетърпение да поевтинеят още!



Тема Re: плазмен телевизорнови [re: plazma_fen]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 08:27



piksela e mnogo goljam i kachestvoto na kartinata ne e mnogo dobro :))) osven ako go gledash ot 10 metra ,osven tova imat ogranichen zivot v zavisimost ot tipa -sredno mezdu 3000 i 7000 chasa ,sled tova zapochvat da izblednjavat.Po dobrija variant e dlp projektor s ekran - po dobra kartina i po-goljama razbira se



Тема Re: плазмен телевизорнови [re: titan]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано18.09.02 21:11



Това за ограничения живот е вярно, но не е вярно, че нещо друго на този етап може да даде по-добра картина. Имам предвид при големите екрани, за малките кинескопите са още ненадминати.
Не е вярно, че трябва да го гледаш от 10 метра. Всъщност подобно безотговорно изказване ме кара да мисля, че може би ги бъркаш с LCD монитори. Истина е, че пикселите на почти всички модели плазми са максимум 768 вертикално, но могат да предадат high-definition картина (1080i) изключително добре, като субективно изглежда по-хубава от картината на някой добър телевизор с rear projection. Единствено цената е все още голяма пречка.



Тема Re: плазмен телевизорнови [re: Beeblebrox]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 16:49



Ne gi burkam s nishto,prodal sum na d 15 plazmi dori i Elektrograf ,kojato e nai-dobrata v sveta ,no za men DLP prozektor sus sredno kachestvo na t.nar. matrica,deto ne e matrica ( izobrazenieto se formira v chip i sus slozna sistema ot ogledala i leshti se proektira) e mnogo po-dobre ot plazmen displei. Ja da te pitam otkude shte vzemesh High definitoin signal da go pusnesh na plazmata ????



Тема Re: плазмен телевизор [re: titan]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано20.09.02 18:59



High definition сигнал се взема от сателит и се прожектира на всяка демонстрационна плазма във всеки магазин за електроника в Северна Америка. Та 1080i и DVD изглеждат по-добре на плазмата, отколкото на повечето rear-projection TVs (с изключение на най-скъпите, които вече се изравняват по цена с плазмите). За front projection много не знам, защото рядко съм виждал демонстрации на такива по магазините, но това, което съм виждал, не ме въодушевява толкова.
Хитът в ъпгрейдването на домашния телевизор, което се продава най-добре и се налага в Америка сега, е rear-projection телевизорите. Едва ли скоро ще се промени положението, особено като се има предвид, че не във всяка къща има къде да се инсталира front DLP projector.



Тема Re: плазмен телевизорнови [re: titan]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано20.09.02 19:15



BTW, не съм чувал за марката Elektrograf. Дай някакъв линк за нея, че ме досрамя да не съм чувал нищо за най-добрите в света.



Тема Re: плазмен телевизорнови [re: Beeblebrox]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано26.09.02 23:54



www.electrograph.com , no te bjaha kupili edna firma delfi kojato praveshe tija neshta i posle ja prodadoha s objasnenieto che neshtata sa mnogo skupi i nekonkurentno sposobni ,taka i taja firmichka zamrja neshto ,no za radost produktite i nadminavat vsichko vidjano dosega :))) razgledaite i sravnete
ne znam dali Delfi e oshte tam kato brand .... vchera slozih na edin prijatel DLP prozektor i vi kazvam ,che samo mnogo visok klas LCD moze bi e malko po dobur .
a koreicite i japoncite v momenta se nadprevarvat jako koi shte izvadi dogodina po dobra plazma - da vidim



Тема Re: плазмен телевизорнови [re: titan]  
Авторplazma_fen (Нерегистриран)
Публикувано27.09.02 21:39



щом и Сони извади плазма борбата ще е голяма




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.