Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 19.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема По въпроса за правените неща.нови  
АвторГУЩEP (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 11:34



Да наистина е разбираемо че хората не вярват на правени колони, усилватели, и тн. компоненти.
И наистина е обяснимо че не искат и да чуят камо ли да купят.
Прави ми впечатление като чета предишните страници, че мало и голямо се е опитвало да си прави колони или усилватели - и резултата в 90% от случаите е плачевен.
Не мога да разбера защо много хора които са излязли от ТУ София например си мислят че могат да произвеждат подобен род техника.
За да си позволиш реално да правиш качествени аудио компоненти трябва да имаш дългогодишен опит. В случаи че не знаеш какви филтри да сложиш, или да не знаеш колко трябва да е обема на кутията - по добре въобще не си прави колони.
Аз въобще не съм разбирач но понякиога ми е смешно колко са наивни хората - всеки втори в България прави собствена hi-fi техника.
А и в случая с правените лампови усилватели положението е още по зле - така нареченият дълбок и плътен звук които очакваш се оказва някаква мазаница без никакви високи честоти и странно усилен бас.
Както и да е кажете си мнението по въпроса и не ми се сърдете ако не сте съгласни с мен.



Тема Re: По въпроса за правените неща.нови [re: ГУЩEP]  
Автор beasty boy (непознат )
Публикувано18.09.02 16:24



prav si da ti kaja az mnogo mnogo ne razbiram ot toq rod tehnika ,i purvata kolona koqto q napravih be6e pulno bedstvie no ne se otkazah 6tot sum inat snabdih se s edna kniga ,razbira se ne bulgarska i napravih vsi4ko pod neq daje izpolzvah i relefen dunapren,obema go iz4islih do nai malkata podrobnost,filtrite si gi kupih razbira se ,i nakraq efekta si struva6e ,nqma6e ni6to ob6to s kupe6kata ,i vse o6te si gi polzvam i sum adski dovolen ot tqh,taka 4e i az sum na mnenie ako pravi6 kolona ili q pravi kakto si trqbva ili po dobre ne si gubi vremeto,otnosno usilvatelite ,mi i na men mi trqbva edin za kola i prosto 6e si go kupq 6toto znam 4e nqma da go napravq kat horata,a puk i tame edna igra4ka



Тема Re: По въпроса за правените неща.нови [re: ГУЩEP]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано18.09.02 17:33



ha. diskusiata e interesna:)
opita w praweneto na kachestweno audio se natrupwa s prawene na audio..w nachaloto losho...posle po dobre...dokato nakraia si kajesh...eeeeeh..twa stana mnogo dobro obacheee.... obache riadko mojesh da s 100% dowolen ot "proizwedenieto" si..winagi otkriwash nikoia i druga malka greshka koito te drazni i twa mu e hubawoto..prosto zashtoto imenno zaradi malkata greshka zapochwash now proekt:))
az lichno sym vyrl DIY fen po 2 prichini: udowolstwieto ot samia proces na "prawene" i wyzmojnosta da syobrazia po wsichki moi kriterii krainia rezultat.

p.s. ne sym zawyshil TU, muzikata wkyshti e prawena ot men, za men i spored men:)



Тема Re: По въпроса за правените неща.нови [re: ГУЩEP]  
Авторvalvemaster (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 17:59



Здрасти!

Всеки може да се пробва в правенето, но не всеки може да постигне наистина добър реален резултат (естествено, "това което аз правя е най-най-супер и по-добро от него нема по света" - така казва всеки един DIY-ер). Верно е че опита е важен - така се учиш от предишни грешки - и аз съм така. Но ще ти кажа нещо дето съм го видял с очите си - колони JAMO, двулентови, около 300лв комплекта. Хартиени говорители (не че са лоши - напротив!). Не сис спомням модела, беше преди около 2-3 години. За филтри и дума не става - един кондензатор и една бобина само за ВЧ. И най-интересното (или фрапиращо) - бобината беше залепена с лепило за магнита на НЧ-говорител!!! Е и ако на това нещо му искат 300лв!!! Хората пишат за отделно монтиране на филтрите извун кутията с цел да се избегнат влияния на метални предмети на бобините, а те, наглеците за да им е лесен живота просто залепили бобината за магнита, опънали във въздуха един кондензатор, и това е филтър!
Айде утре пак ще пиша, че се ядосах! Те затова ще правя, а няма да купувам боклуци (понеже не мога да си купя например TANNOY за 1000лв едната)!!!!


V.



Тема hmz...нови [re: ГУЩEP]  
Автор var (vikont)
Публикувано18.09.02 21:30



az sam si napravih kolonite i sum dovolen ot rezultata ... - ne tvurdq che sa Hi-Fi, no za men e vajno da zadovolqvat sobstvenite mi iziskvaniq, a ne tvoite.
e razbira se ima oshte mnogo neshta, koito bih iskal da napravq po tqh .... :) imam i po-shtura ideq ... da potursq mramorni ploskosti i da napravq mramorni kutii /samo deto oshte ne sum izmislil kak shte stane tochno zahvashtaneto na stenite edna za druga ... no vse shte se izmisli neshto kato mu dojde vremeto/
edin priqtel mi kaza che negov bivsh kolega v momenta se zanimava samo s tova - pravi koloni i gi prodava ... interesnoto e che choveka se e podsiguril s dosta aparatura za izsledvane na izdeliqta si... /s platka za komputer s 16 vhoda za mikrofoni .... za izsledvane na muzikalniq fon v pomeshtenieto.../ i drugi junjurii... ta toj e predpochel nqkakuv material ot neshto kato pleksiglas s mramoren prah /moje i s neshto takova da se probvam/... shte mi se da si smenq i govoritelite /primerno 15" basove vmesto 10 .../ ... shte mi se oshte da sa ot nqkakva po-hubava marka govoritelite .... znam che ako ne sa dobre napraveni kutiite i naj-dobrite govoriteli shte zvuchat kato pulen proval... no za taq rabota sa knigite ...

People can fly.... anything can happen...


Тема Re: hmz...нови [re: var]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано19.09.02 11:11



Дайте някакви линкове - книги за направа на тонколони, озвучаване и др. по темата.

Mixy


Тема Re: По въпроса за правените неща.нови [re: ГУЩEP]  
Автор end ()
Публикувано19.09.02 13:21



Дълбок и плътен звук при лампов усилвател ?!
Ти сигурен ли си че си слушал лампов усилвател? Да не е било транзисторен пък да е светела лампата в стаята ? :o)



Тема Re: По въпроса за правените неща.нови [re: ГУЩEP]  
Авторvalvemaster (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 14:27



Да си продължа приказката от вчера...
Та за филтрите. Още има на пазара едни филтри, много гобре направени на вид, с компактна платка (първи минус) - примерно 5 на 6 см. И това е двулентов филтър... После гледам - бобините навити на макарички за ВЧ-използване в радиоприемниците (втори голям минус), като дори си е оствена малката феритна сърцевина - трети супер минус (явно с нея се настройва точната индуктивност!!!!!). Та това струваше примерно 10-15лв!!!! Дори ако отидеш в Конрад и погледнеш един "марков" универсален филтър на VISATON за примерно 30-40лв, ще видиш че бобините са навити с проводник 0.5-0.8 мм!!! И още - пълно с електролитни кондензатори!!! Е ка да си купя такива колони?!?!?!
После за "така нареченият дълбок и плътен звук" - да ама на кое??? Ако ще слушаш Ози Осбърн или Металика на еднотактен лампов усилвател - ходи се гръмни! Слушал съм та знам! Затова си имам и един транзисторен. Или един лампов двутактен, клас АВ. Тогава става. А за високите, е да, при ламповите наистина те са истински, точно колкото са и на един жив концерт, без "пясък", без модулация, както при транзисторите! Що се отнася до баса - к'во е това животно - контрабас ли е, слон ли е?? Какво значи бас - мжки певчески глас... И е кофти казваш да го слушаш на лампи? Хм, интересно... Никога досега не ми е правило значение това... А баритона как се чува при лампите?
Сега сериозно - и най-добрия лампов усилвател няма да свири хубаво с какви да е колони - аз затова като си направих последниа, та си направих и колони за него... Прегледай предишни теми във форума, не ми се пише пак за това...

Айде чао засега!

V.



Тема Re: По въпроса за правените неща.нови [re: valvemaster]  
Автор end ()
Публикувано19.09.02 21:40



valvemaster репликата ми беше към гущер.По въпроса за филтрите в "марковите" колони си повече от прав-намирал съм най долнопробни филтри в Jamo например.То е ясно че никой на запад няма да сложи маркови кондензатори и качествени бобини-поне не и в колони за 500 лева.Правят пари хората.



Тема Re: По въпроса за правените неща.нови [re: end]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 22:02



Добре де, кажете какви трябва да са кондензаторите и бобините в хубавите филтри, кое от какво зависи и как се определя дали колоната е качествена?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.