Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 22.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Демагнетизиране на глава на deck  
Автор AudiV6 (V.A.G-forever)
Публикувано16.09.02 21:02



Какво мислите по въпроса?Трябва ли да се размагнетизирва главата и какви са последствията ако не се прави?
В упътването ми пише,че трябва на всеки 10 часа употреба да се чистят и на всеки 20-30 часа да се демагнетизират.
Ако трябва то къде се продават такива демагнетизатори?


AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема Re: Демагнетизиране на глава на deckнови [re: AudiV6]  
Авторvalvemaster (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 10:15



Трудно можеш да си купиш... Лесно можеш да си направиш - взимаш един стар трансформатор 10-50VA (работещ) от Ш-ламели (с вито желязо не става), разглобяваш ламелите Ш и I, размотаваш всички вторични намотки (те са най-отгоре винаги). Първичната (на 220 волта не я пипаш). После нареждаш обратно само Ш-ламелите, но в една посока (преди са били кръстосано наредени - Ш-I-Ш-I-Ш-I-Ш-I-Ш-I...., така че от едната страна да се вижда челото на Ш-ламелите. I-ламелите не ги слагаш. Укрепваш така наредения "демаднетизатор", за да не ти изпаднал ламелите, може да си добавиш и едно ключе за удобно включване. Важното е да не го държиш повече от 10-15 секунди включен, понеже може да изгориш първичната намотка! Размагнитването става така (предварително си махнал наблизо стоящи касети и др. дето се влияят от магнитно поле, дека е изключен уреда също): Отдалечаваш уреда на около 50-60 см от дека (от главата де). Включваш уреда и започваш плавно да правиш с него кръгове с постоянно намаляващ диаметър, като при това се приближаваш и към главата до 3-5см, после без да изключваш уреда продължаваш да правиш увеличаващи се кръгове, като се отдалечаваш и от главата естествено на максимално разстояние (1-2 метра) и чак тогава го гасиш (затова ти е копчето - да ти е удобно). Тази процедура трае 5-6 секунди. Уреда се държи така, че орворената част от трансформатора да е насочена под прав ъгъл към главата. Ако има нещо неясно - питай!
A за последствията ако не се прави - замазани високи, а в по-тежкия случай може да ти скапе качеството на записа на касетата - просто намагнетизираната глава се "изживява" като слаб магнит!

V.



Тема Re: Демагнетизиране на глава на deckнови [re: valvemaster]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано18.09.02 11:31



Благодаря ти за изчерпателният отговор
Ще се опитам да си направя,всъщност да ми направят,защото не са ми ясни нещата

AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема Re: Демагнетизиране на глава на deckнови [re: AudiV6]  
Автор end ()
Публикувано19.09.02 13:30



Има нужда да се чисти със сигурност.Вярно са казали хората-на 20-30 часа.
Ако ще правиш запис-задължително !
Как се прави демагнетизатор-мастера е казал по нагоре.Аз никога не съм забелязал обаче да е имало нужда да го правя.Ако си с универсална глава е много вероятно да нямаш проблеми,но ако си с триглав е добре да имаш демагнетизатор.Ако си фен на дековете отиди на страницата ми -имам линк към Hi-Fi.ru -там има страхотен клуб за декове.И виж страницата на Раул Санчес и тази на Nakamichi



Тема Re: Демагнетизиране на глава на deckнови [re: end]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано19.09.02 22:54



Благодаря ти за сайтовете(само този на Санчес не го видях-реконструкция), колкото до фен на дековете, съм и то як-любимият ми компонент.Когато си купих системата, първо си взех ресивър,сд и колони, защото нямах пари за всичко, но не ме кефеше без дека, драпах яко докато си купя
С универсални глави съм
.....а това Накамичи, за първи път го чувам!






Тема Re: Демагнетизиране на глава на deckнови [re: AudiV6]  
Автор end ()
Публикувано20.09.02 14:09



Бачка си този на Санчес-това с бомбата му е логото :o)
Цъкай горе в ляво и влизаш.Това е най отворения човек на тема декове който съм срещал...
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от end на 20.09.02 14:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от end на 20.09.02 14:11.



Тема Re: Демагнетизиране на глава на deckнови [re: AudiV6]  
Автор yorgo (ряпа)
Публикувано21.09.02 15:45



Аз си направих такова чудо от табло на машина.Просто там е в съвсем готов и сглобен вид,само трябва да го изкараш,да му запоиш какъв да е кабел и готово.Не може да не си ги виждал,едни сиви кутии около 30/45 см. с две копчета в долния край,а вътре имат три бушона и една черна кутия,та тя е,просто я разглоби и изкараи намотката и една от двете 'ш' образни сърцевини,слагаш макарката на 'ш' то на средното и готово.Цялата процедура отнема не по-вече от три минути,а пък ефекта от размагнитването е направо потресаващ.
P.S. Ако имаш и стерео видео не забравяй и него да размагнитиш.

YorGo


Тема Re: Демагнетизиране на глава на deckнови [re: yorgo]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано21.09.02 21:05



Останъл съм с впечатлението, че качествените декове разполагат с вградени схеми за демагнетизиране на главите... Иначе, при обикновените, ефекта е незабележим...

Mixy



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.