Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 10.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема CD Player проблеминови  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано11.09.02 18:25



Здравейте
наскоро си взех един СД плеър на старо. Много запазен, но модела е от преди 4-5 години. Забелязвам някои аномалии - на някои дискове, които изглеждат здрави и без драскотини на места "зацикля", на други си работи отлично. И което е най-интересното имам няколко диска които са надраскни, а ги чете без проблеми. Разбира се и на други надраскани дискове зацикля отвреме навреме. Други проблеми няма. Вкарва дисковете без изключение и сравнително бързо. Открива си песните, превърта напред-назад. Почиствах му лещата със сух памук, но не се подобри. Дали ще се наложи смяна на оптиката или може да мине и само с почистване. Доклокот знам под най-горната леща има още някакви...



Тема Re: CD Player проблеминови [re: DAMON]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано11.09.02 21:04



Ако някой има инфо за смяна на оптика на АЙВА (общо цена), да пише. В БУШОНА ми искат 48 кинта за оригинална, 28 за китайска оптика, и още 20 кинта за смяна :((((



Тема Re: CD Player проблеминови [re: DAMON]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано12.09.02 00:19



По принцип, около 30% от информацията на диска е за корекция на грешки. Като вземем в предвид, че петното от лазера на повърхността на диска е с диаметър около 1mm (с цел коректно фокусиране в работния слой при наличие на прашинки и драскотини отгоре), четенето на надраскани дискове е обяснимо. Понякога обаче, дори и тези защити не са в състояние да се справят с надрани дискове, както и с такива които на пръв поглед са нови и чисти, но имат скрити дефекти. Някои пиратки са си дефектни от самото начало. Единствения начин да ги провериш е в CD-ROM или в записвачка - ако там не се прочете коректно, диска го пиши бегал. Почистването на оптиката може да бъде нож с две остриета, затова ти препоръчвам да използваш "рошаво" (почистващо) CD - понякога върши работа. Друго не се сещам, но почистването на дисковете и на оптиката (задължително с антистатик) е най-малкото, което можеш да пробваш :)

Mixy


Тема Re: CD Player проблеминови [re: Mixy]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано12.09.02 00:27



Вярно, че проблемите ми са май само с пиратски дискове, но на компютъра се четат като хората... с оригинални май не съм имал проблеми.



Тема Re: CD Player проблеминови [re: DAMON]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано12.09.02 01:44



Блажен си ти, ДАМОН-е! От цялата ми щайга с дискове уредбата чете словом и цифром само два
А за почистващото СД - вече и него не го чете



Тема Re: CD Player проблеминови [re: Pagerist]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.09.02 10:06



ЗДРАВЕЙТЕ,
ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ ИМАХ С ЕДНО SONY - ПОЧИСТВАНЕТО НЕ ПОМОГНА ВЪОБЩЕ И ОТИДОХ НА ВАРИАНТ СМЯНА НА ОПТИКАТА
ЛОШОТО Е ЧЕ И СЛЕД ТОВА ПРОДЪЛЖИ ДА НЕ ЧЕТЕ НЯКОИ ПИРАТКИ.
ЗАНЕСОХ ГО В СЕРВИЗА ЗАЕДНО С НЯКОЛКО ДИСКА КОИТО НЕ ЧЕТЕШЕ И МОМЧЕТАТА КАТО ВИДЯХА ДИСКОВЕТЕ КАЗАХА ЧЕ НЯМА ШАНС.....ПРОСТО ПРОЗИРАХА.



Тема Re: CD Player проблеми [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Saikal (непознат )
Публикувано12.09.02 14:52



DAMON,kato cheta rezenzijata ti si spomnjam za mojata uredbiza predi njakolko godini.Absolutno sashtija problem imax i bez da te plasha pochistvaneto e "umrjala rabota"...mai-mai shte trjabva optikata da smenjash.E,dano ne se stiga do tam de,ama kato cheta kvo pishesh..pri men beshe absolutno sashtoto!!!
Kav ti e playera?? Moja sashto e na staro kupuvan(SONY) i to predi 3 godini-jelezen e ti kazvam!!!



Тема Re: CD Player проблеминови [re: Saikal]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано12.09.02 23:49



Техникс е. Отличен е плеъра, но може и да е позаминала оптиката. Имам едно приятелче, което се занимава точно с такива работи. Ако трябва ще ми я смени, но може и да поизкара още... Това с прозрачните дискове го има наистина. СДто на компютъра ги чете, но то е доста по-съвършенно. Имам един такъв тук, който ми зацикля яко а не е много надраскан и имам един, който е яко надраскан, а се чете перфектно...



Тема Re: CD Player проблеминови [re: DAMON]  
АвторГУЩEP (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 23:31



Нема кво да говорим. От отдавна се занимавам. Просто почисти оптиката със спирт и ако след това не работи ходи да я сменяш.



Тема Re: CD Player проблеминови [re: DAMON]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано17.09.02 03:54



Ето какво ми каза един приятел, на когото пък негов приятел му го бил казал, пък на свой ред на неговия приятел сигурно баба му му го е казала, която го чула от пра-пра-дядо си, докато я дундуркал...
дрън-дрън... :)

Близо до оченцето има един доста ситен потенциометър, който регулира силата на лазера. Ако се врътне... Аз така си подкарах полумъртвото компътърно CD-устройство - сега чете бавно, но всичко.

Дано да съм бил от полза.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.