Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 01.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Авто-касетофонинови  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано08.07.02 12:13



Здравейте,

Помогнете с един съвет - искам да си купя нов автокасетофон до 100 долара.
Кои марки (модели) са най-добри?
Колко вата ми трябват за достатъчно силен звук (без събаряне на сгради?
Отделно, колко вата за усилвателя и колко за тонколоните, за да бъдат съвместими?
Има ли други важни параметри, които да се съобразяват?

Разчитам на вас, защото търговците винаги гледат да ти пробутат което те си искат.

Благодаря ви.



Тема Re: Авто-касетофони [re: Людмил]  
Автор var (vikont)
Публикувано08.07.02 22:00



ami ... ako iskash silen zvuk shte trqbva da si kupish kakuvto i da e kasetofon /... e naj-skapanite ne sa za preporuchvane/ + usilvatel + dostatuchno moshtni koloni i filtri - obshto vzeto nqma da vlezesh v 100 $ :))) sus sigurnost ...
inache ne znam kakva marka da ti preporucham zashtoto nqmam kola i ne sum se interesuval dosega ...

People can fly.... anything can happen...


Тема Re: Авто-касетофонинови [re: Людмил]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано11.07.02 00:44



Ами зависи колко силен звук искаш... ако не ти трябва чак нещо много силно може да си купиш един качествен касетофон - Sony, Kenwood и т.н. Понеже не искаш чак да събаряш сгради вградения усилвател в касетофона - обикн. 4x40 вата ти е напълно достатъчен. Тук може сам да си прецениш какви пари ще дадеш за говорители. Препоръчвам ти някакви маркови двулентови или тролентови - Pioneer, Kenwood с мощност по-голяма от тази на касетофона - те по принцип и така си ги правят. Изненадвал съм се понякога колко добре звучат тези колони - това е възможно най-лесния вариант. Още по-добро решение е да си купиш говорители за ниски, средни и високи отделно и да сложиш добри филтри - ако се поразровиш и знаеш какво да търсиш може да ти излезе доста изгодно. При този случай пак използваш вградения усилвател в касетофона. И третия най-маниашки вариант е външен усилвател с мощна гарнитура от говорители на задната кора, но доста ще скочи цената така, че не ти препоръчвам... УСПЕХ!



Тема Re: Авто-касетофонинови [re: Людмил]  
АвторSysRq (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 15:07



Za 100USD - samo kasetofon. Az lichno sam fen na BLAUPUNKT.Ako si ot Sofia, naj-dobre idi v IMPAS56, tam shte te nasochat.



Тема Re: Авто-касетофонинови [re: Людмил]  
Автор DTMF (лигльо)
Публикувано11.07.02 15:37



Май вече всички марки ги правят горе долу еднакви



Тема hmzнови [re: Людмил]  
Автор var (vikont)
Публикувано11.07.02 23:27



kasetofona e ot znachenie ... no ne chak tolkova spored men :)
v interes na istinata tezi 4 po 40 W deto gi pishat na povecheto avtomobilni kasetofoni ne nadvishavat v naj-dobriq sluchaj 4 po 20 W .... dokolkoto znam naj-chesto previshavat nqkolko puti izhodnata moshtnost na usilvatelq v kasetofona - za tova ako iskash dostatuchno moshten zvuk v kolata sus sigurnost shte ti trqbva vunshen usilvatel ...
drug e vuprosa che i 4 x 20 W /ako e i tolkova/ moje da ti se stori dostatuchno ...
trqbva da si napravish smetkata prosto ....

People can fly.... anything can happen...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.