Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 28.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Схема на колонинови  
АвторGemar (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 16:01



Трябват ми схеми на хубави боксове. Моля посочете ми сайтове, от където мога да си изтегля безплатно такива! Благодаря предварително!



Тема Re: Схема на колонинови [re: Gemar]  
Авторsoundman (Нерегистриран)
Публикувано13.03.02 22:59



Не знам какво разбираш под "схема" на тонколони, но дори да намериш електрическа схема или конструктивен чертеж няма да постигнеш много. Озвучителните тела не са шкафове за чинии, и за да работят както трябва са необходими доста знания. Кутията и високоговорителите акустически работят като едно цяло. Параметрите на високоговорителя (Thiele-Small) са първата предпоставка за изчисленията. После - какъв тип да е озвучителното тяло - затворен обем, бас-рефлекс, Band-pass и т.н. Сметките са сложни и не са за неподготвен любител. Ако поставиш какъв да е високоговорител във взета от някъде конструкция, по-скоро няма да стане нищо свестно, отколкото случайно да се напаснат и да свирнат както трябва.
След това идват проблемите с филтрите, чувствителността на високоговорителите и т.н.
За съжаление толкова много знания и труд "безплатно" няма как да стане - затова и тези озвучителни тела които са "истински" струват скъпо. Е, ако нямаш претенции за качество можеш да правиш разни експерименти. Познавам един хайфист който от 20 години си експериментира, но досега нищо свястно не е направил.
Пожелавам ти успех.



Тема Re: Схема на колонинови [re: soundman]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано14.03.02 16:23



Ами ако и той е разчитал 20 години, че слагайки един говорител в някаква кутия и ще получи HiFi колона може... Иначе съм напълно съгласен с това, коеот казваш. Всеки говорител си има своите (около 15 поне) параметъра, които трябва да се имат предвид, преди да се започне да се прави кутията. После.. ами ти вече го описа ...



Тема Re: Схема на колонинови [re: Marvin]  
Авторend (Нерегистриран)
Публикувано14.03.02 22:06



Приятели на мен да ви кажа направо ми писна от подобни въпроси в клуба-не знам защо губите време да се опитвате да отговаряте.явно някой хора ги мързи сами да си потърсят информация и си питат-а вие се чудете как да му обясните на съответния "чайник"...



Тема Re: Схема на колонинови [re: soundman]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано14.03.02 23:55



И аз навсякъде разправям да не се занимават с правене на колони ама кой ме слуша...

______________________

Keep Walking


Тема Re: Схема на колонинови [re: DAMON]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 10:50



Защо? Правенето на колони е много интересно, трудоемко и най-вече времеемко хоби.... Лошо няма, нека си се занимават хората, ако нямат с какво друго да си губят времето! Освен това можеш да научиш много неща, които да ти помогнат, когато един ден решиш да се обзаведеш със сериозна аудио система, друг е въпроса, че средствата, които ще си дал за обучение чрез направи си сам, със сигурност ще надхвърлят необходимите за закупуването на една готова система.



Тема Re: Схема на колонинови [re: end]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 10:55



Е, нали за това са клубовете, за да питаме, когато не знаем... и на мен не ми се обяснява на дълго и на широко за какво ли не, но нека все пак да му кажем основното на човека.
Пък ако още има интерес по темата, в интернета е пълно с информация по въпроса...



Тема Re: Схема на колонинови [re: DAMON]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано15.03.02 10:59



heeeehhhh
da ne se zanimawat s prawene na koloni...
zashto? samo edna osnowatelna prichina ako moje?
az lichno predpochitam da si prawia moite.
ne byrzam za nikyde...w swobodnoto wreme...mrejata e pylna s documentacia i software.. i kwo? 200 lw edno sredno statistichesko ozw. tialo...che edin pikliw Tonaks e tia pari ili pyk niakoe pikliwo sitno Jamo made in china ili pyk low end modelche na Tannoy? sha ma proshtawate ama za syshtite pari i mnogo poweche wreme i rabota mojesh da si sglobish po dobri. goworitelite...heh..i Vifa ima na dobri ceni i tia cheshki Tvm zwuchat dosta prilichno.
ich ne blazni misylta da dam 2-3 hilki za subwoofer s razmer 20x20 cm koito dori ne pretendira da zwuchi dobre (ne dai si boje pa da si pomislish che shtre go usetish) i 5 br ."kolonki ta drynkat"...
ako imash kinti kupuwai high-end ako niamash nerwi i pari - low-end ako imash nerwi jelanie i wyzmojnost po dobre sedni, cheti, cheti, probwai i si gi naprawi taka che na teb da hareswat (nai trudnata chast).
twa deto go prodawat na dostypni ceni e prosto mnogo skypa mebel s goworiteli a ne "zwuk".

ai sys zdrawe:)

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Схема на колонинови [re: R1dler]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 12:05



Да, ако знаеш какво правиш (тоест запознат си с теорията, и имаш доста опит), съм съгласен напълно, че с доста по-малко средства можеш да си направиш, нещо за което в магазина трябва да дадеш сериозна сума! А с малко средства можеш да си купиш готови само заради марката, качествен звук там няма.
Но за да достигнеш до познанията да си направиш нещо, определено ще изразходваш не малко средства...
Добре че наистина взеха все пак да се внасят малко по-качествени говорители, като Vifa-ta, Visaton, ScanSpeak, Peerles и страхотните според мен за цената си модели на TVM... Някои БГ говорители също имат много добри параметри, но нямат дизайна, и са добри само ако знаеш за какво приложение са... да не говорим за дяланите с теслата кутии на Тонакс, които и един начинаещ би избегнал



Тема Re: Схема на колонинови [re: Marvin]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано15.03.02 13:42



imenno, tochno za towa goworia...
uchenento prewyrnoto w hobi e udowolstwie taka che parite...heh...che ne sa malko ne sa..no sa razhwyrliani na ne malyk period ot wreme taka che prosto ne se useshtat:)))

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.