Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 24.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Още за озвучаването ...нови  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано25.02.02 23:41



Интересувам се от приликите и разликите, предимствата и недостатъците на двата основни подхода за озвучаване: 1) суббас и 5 сателита или 2) две нормални тонколони + 3 сателита. Става въпрос за това, как звучи хубава класическа или джаз музика през една типично home cinema развлекателна система дори и от по-висок клас. Също така ми е интересно възможен ли е качествен Dolby Digital (или друг вид съраунд) звук без съответния хубав суббас и мощни сателити. Доста неща съм прочел по въпроса, но ме интересува и вашето мнение, щото едно е да четеш и знаеш нещата на теория, а съвсем друго е да ги чуеш на практика. А ми се ще да мога да слушам готина музика и да се наслаждавам на яките филми през една и съща система, щото иначе става баси цифроманията.

Засилил се бях да си купувам home cinema озвучаване, но ще изчакам и ще изслушам и мненията на опиталите (препатилите), пък да видим ...



Mixy


Тема Re: Още за озвучаването ...нови [re: Mixy]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 00:39



Здравей. По принцип не е лошо да си вземеш отделен суббас, първо защото при DVD има отделен канал на който е изкаран баса и второ едни "нормални" колони нямат същия бас като суб-а. Тук разбира се нещата винаги опират да парите. Имай в предвид, че при басовете не е неободимо да се насочват колоните така както при останалите частоти и можеш да завреш суб-а където си пожелаеш,без да ти нарушава качеството на звука. Двете "нормални" колони биха заемали доста повече място и не биха вършили повече работа. Ако суб-а е активен печелиш и мощност,защото към сателитите не се подава бас и ще издържат повече. С други думи с един и същи ресивер ще слушаш по-силно без да изкривява звука. Колкото до качеството, то пряко зависи от качеството на всички компоненти. Ако искаш да слушаш обикновено CD трябва да знаеш,че бая оплюват ресиверите за HI-FI стерео възпроизвеждане.



Тема Re: Още за озвучаването ...нови [re: XXX]  
АвторSgromolenko (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 22:18



Znachi variant 1 e ako si goljam mangizlija kupuvash edna sistema za audio i oshte edna za vidio i problema ti e reshen. Shtom obache postavjash vaprosa vav foruma mi stava jasno, che si gotov na kompromis.
Silno ti preporachvam varianta s dobri osnovni koloni. Pone za mene toj e mnogo po-priemliv, taj kato mnogo poveche slusham muzika otkolkoto gledam filmi. Sistemata mi e v srednija cenovi klas. Recivera e Technics DX950 i struva kam 600 lv. Mosfet e i ima priemlivo kachestvo. Za yamaha sam chuval samo dobri raboti, no lipsata im na digital in i po-visokata cena me sprjaha pri kupuvaneto.
Za kolonite nevednaj sam pisal po foruma da se izbjagva Jamo. Ako ne si chel drugi moi postove go kavam i sega. Svestnite im modeli (D serijata) sa na bezbojni (pone za mene) ceni. (D8XX sa kam 1700 lv dvete) a niskija im klas e sas saotvetnoto mnogo NISKO kachestvo. Zasega sam dovolen ot Tannoy-kite (Mx4) koito sa kam 800 lv dvete. Infinity Alpha 40 mojesh da si wzemesh za okolo 1150 lv, koeto e mnogo dobro reshenie. Tova sa prednite tela. Za da slushash dobre tova e minimuma ot kojto trjabva da tragnesh.
Az si napravih sam subwoofer (ot mramor i s 2xJBL woofer-a) i stana dosta spoluchlivo. Izleze mi kam 300 lv. (i malko pocherpki) i 100tina kilgrama (predpolagam de! mnogo teji, basi...)
Zadnite kolonki ne sa tolkova pretenziozni. Mx1 (pak na tannoy) mi varshat idealna rabota. Vapreki che sajaljavam che ne wzeh Mx2 koito sa sas 100tina leva po-skapi.
Centar oshte njamam no savsemskoro sam planiral MxC - pak na tannoy (kam 250 lv e i toj) s koeto sistemata mi shte e zavarshena.
Tova mislja e edin dobar kompromis mejdu audio i video...
Wse pak moje da varirash s komponentite spored parite s koito razpolagash. Sirech si prostirash krakata spored chergata.



Тема Re: Още за озвучаването ...нови [re: Sgromolenko]  
АвторSgromolenko (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 23:43



Zabravih oshte da spomena, che za slushane na Audio Subwoofera izobshto ne ti e neobhodim. Nito pak ostanalite sateliti. Te samo mogat da vloshat kachestvoto. Za DVD obache sa prosto zadaljitelni. Osobeno subwoofera. I na men ne mi e jasno zashto, no vav filmi centralnite mi tela ne mogat da izkarat hubav bas i im e neobhodim SW. Moje i ot recievera da e, mamka mu. Pri audio tresat zdravo poda, da mu se neznae...
Zabravil sam oshte da ti kaja, che malkite satelitcheta +subwoofer (pascal-i ili kakvito tam bjaha) ne stavat za nishto drugo osven za video. Prekarah dosta wreme w tehnopolisa da gi oslushvam i ne sam osobeno vpechatlen. Ne e tova predstavata mi za detailen zwuk, kakavto ochakvash i ti predpolagam. Pomisli i varhu fakta w momenta kolko filmi izlizat na DVD i kolko ot tjah si zaslujavat da gi gledash. Az poveche ot 5-6 filma na mesec ne gledam. A muzika sluisham wseki den.
Naj-vajnoto e da oslushash dobre tova, koeto shte kupuvash, shtoto kato se varnesh wkashti s pokupkata e weche kasno. Obikoli magazinite, oslushvaj se, napravi si smetkata i togaz kupuvaj.
Dano da sam ti v pomosht, da ne varvish po mojte maki, dokato sglobish neshto swjastno. Aide sas zdrave



Тема Re: Още за озвучаването ...нови [re: XXX]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано28.02.02 00:01



Благодаря ти за подробния отговор!

Само да вметна:

> Имай в предвид, че при басовете не е неободимо да се насочват колоните така както при останалите частоти и можеш да завреш суб-а където си пожелаеш,без да ти нарушава качеството на звука.

Това е така, но само донякъде. Вярно е, че за сигнали с честоти под 250 Hz, човешкото ухо не може да определи посоката на звука. Въпреки това, в зависимост от настройките на филтрите се препоръчва суббаса да е разположен поне в равнината на предните говорители, за да няма допълнителни изкривявания във фазата на сигналите.

> Двете "нормални" колони биха заемали доста повече място и не биха вършили повече работа.

Точно с мястото ми е проблема и затова се бях насочил към решение със суббас и сателити.

> Ако искаш да слушаш обикновено CD трябва да знаеш,че бая оплюват ресиверите за HI-FI стерео възпроизвеждане.


И аз такива работи чувам напоследък и затова се разколебах и реших да се допитам до колегите във форума. За ресивър бих отделил до 1000 лв. Ако някой знае качествен модел около тая сума, нека да драсне няколко реда.

Mixy


Тема Re: Още за озвучаването ...нови [re: Sgromolenko]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано28.02.02 00:17



Благодаря ти за изчерпателните отговори и поздравления за "паметника" (мраморния суббас), който сам си си направил!

И аз, като се замислих, стигнах до извода, че слушам музика почти всеки ден, а филми гледам само няколко пъти в месеца. Въпреки, че слушам предимно тежка музика (рок и метъл, които не са особено пертенциозни към качествата на апаратурата) ми се ще да мога да слушам и джаз, класика или други подобни, без неприятни и дразнещи изкривявания в сигнала. Вярно е, че "нежната" музика не се слуша на max, но все пак ...

Проблема ми е, че нямам място за две хубави колони - мога да ги сложа, разбира се, но ще трябва да ги завра на места, където няма да се чуват качествено, да не говорим, че въобще няма да се усеща стереото и т.н. Затова, засега клоня към варианта със суббас и сателити, като съм готов да дам за колоните и ресивъра (без другата техника) до 2000-2500 лв.

BTW, какво ще кажеш за Harman-Kardon? Попадна ми техен подробен каталог и съдейки по характеристиките, бих казал, че са доста маниашки колони ...

Mixy


Тема Re: Още за озвучаването ...нови [re: Mixy]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано28.02.02 10:16



Привет!! ще си позволя да изразя моето скромно мнение
За приличен ресивър на приемлива цена мога да ти препоръчам
YAMAHA DSP A-5.
Имам го това чудо в къщи и трябва да ти кажа, че перфекно върши работа и за DVD и за CD.

YAMAHA DSP A-5:
23 съраунд със 17 CINEMA DSP и 3 HiFi DSP програми
Най-новият Yamaha LSI (YSS-918) включващ Dolby® Digital и DTS декодер
Изравняване на изходната мощност за петте канала(DIN): 110W х 5 (главен, централен и каналите за задни ефекти)
S-Video входен терминал за DVD, VCR и Aux
Универсално дистанционно управление с превключване на кода за телевизор и видео - програмира се това чудо ама трябва да знаеш кодовете на компонентите ако не са YAMAHA.
96 KHz/24 бита цифрово-аналогов преобразувател
В момента цената му е 870 лева в техномаркета.Но е без вграден тунер, което в същност е много добре..но поражда необходимостта да купуваш отделно.
Айде със здраве и драсни на какво си се спрял !




Тема Re: Още за озвучаването ... [re: Mixy]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано28.02.02 10:24



http://www.yamaha.co.jp/english/product/av/index.html
А тук може да погледнеш по подробно за ресивърите на YAMAHA



Тема Re: Още за озвучаването ...нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано28.02.02 16:41



10x за информацията и линка

Ще разгледам сайта на Yamaha и по-натам ще намина към Техномаркет-а за да видя модела, който ми препоръчваш на живо и да го чуя какъв звук вади. Все пак да попитам, с какви колони го слушаш?

Mixy


Тема Re: Още за озвучаването ...нови [re: Mixy]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано28.02.02 16:45



Ами центъра и съраундите са джамо, а основните са кервин вега и никак не е зле




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.