Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 30.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Схема на колонинови [re: Gemar]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано15.03.02 14:57




eto ot tuk mojesh da hwanesh neshto gotowo kato box..noooo shte triabwa da se sdobiesh i sys syshtite goworiteli.
nawremeto..niakyde ot tia links fanah edni cherteji za kym 20 vida Vifa i ScanSpeak bazirani kit-cheta ...

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?

Тема Re: Схема на колонинови [re: R1dler]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано15.03.02 19:17



Ами много време ти трябва, познания и т.н. Ако е за самото правене на колоната сядаш и правиш нещо, което съвсем не се знае как ще работи. Иначе за тръпката си прав - щом ти харесва и ти доставя удоволствие никой не може да те спре. От тази гледна точка и аз бих си направил колони ама като претегля на кантар плюсовете и минусите просто не си струва. Само направата на качествени филтри е сложна работа, да не говорим за кутията, материала, говорителите... Иначе е интересна занимавка, спор няма! И мен ме сърбят ръцете да си направя усилвател ама като се замисля няма смисъл...
А колкото за Тонакс които ругаете - вярно имат страшно тъпи колони, които никой не може да ти каже защо правят обаче трябва да ти кажа, че те са единствените които могат да ти направят истинска добра колона в България - имат и специалисти и апаратура. Друг е въпроса защо произвеждат само евтини колони. Аз самия съм с Тонакс (от 100 ватовите, мисля, че е най-сполучливия им модел) и съм сравнително доволен за цената.

______________________

Keep Walking


Тема Re: Схема на колонинови [re: DAMON]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано17.03.02 16:06



da. wremeto e dosta. poznaniata se pridowbiwat...ok?
Tonaks? e moje bi mogat ama shto ne gi prawiat. az pone dobre zwuchast za parite si Tonaks taka i ne uspiah da chuia.
pliusowete i minusite?
ok...

minusi na praweni koloni (w sluchaia edin subwoofer) ili kratko opisanie za kanskite myki):

1. finishing (wynshen wid) - trudno se postiga kupeshko kachestwo (male hora werno e zor) oprawia: pri men lichno sled kato se sdrah ot shlaifane s ne pomnia weche kolko cheshita shkurki i 4 kutii lak (goliaaaama greshka) mi pisna na shapkata otidoh, kupih 3 spreia Dupli Color Truck Bed Coat (akrilna boia s mnogo priatna texturka, ustoichiwa na wynshni drazniteli(draskane i t.n.)) i si reshih problema.
2. ogragranichenost otkym forma (5-6 hiliadi rodni lewcheta ti reshawat problema ama gonim cena nali?) az lichno sglobih pyrwia si subwoofer (proba) za 2 sedmici s bormashina, rash pila, dosta shkurka i shlaif mashina, ploskostte mi gi foramtiraha s tochnost do milimetyr w MrBricolage (18mm PDCH)
3. triabwat mnogo probi po nastroikata - sled kato naprawih kutiata se okaza che za mina bez internal braceing shte da mi se naloji da naprawia oshte edna kutia (stenite "peeha" ili za da sme po tochni gowedoto "hodeshe po poda")ta naprawih oshte edna wytreshna kutia ot 18mm PDCH na rastoianie 4 mm ot wynshnata (namalih si obema dosta kofti i se naloji pak da smiatam kato altaw)
4. zor widiah da si nameria portowe s pohodiasht diametyr... i tyi kato ne namerhih s tochno toia koito mi triabwashe otnowo triabwashe da presmiatam dyljinata.
5. na worata sedmica (bachkah samo prez weekendite) ne si useshtyh prystite na rycete (be mamata mi se ...)
6. TS parametri na bg goworitel (liliiiii... mi reshih che za proba niama smisyl da se fyrgam na neshto goliamo, a i oshte ne biah chul za TVM gospod zdrawe da im dawa:))
7. za sedem me myrzi weche.

rezultat (pliusowe):
1. cena ~ 130 BGL
2. kachestwo ~ kupeshki za 300-500 BGL (swalih go do 27Hz -3db ama triabwashe da si poigraia mnogo) tam imashe razni "SUB"woffercheta s ramer na kutia za obuwki MUAHAHAHAHAHAHA na po 200-300 lw...naish koga? jalko pliakalce no ne i subwoofer.
3. SPL x 2 na kupeshki (pri 10W toi samia ne pomrydwa no wratata na staiata WIDIMO treperi, pri 30W az pochwam da treperia ot strah za stenite:))
4. i za chetiri ne mi se misli

ta taka...snimki na zawyrshenata twar moe i da postna ako se setia da go snimam tia dni...ma si izglejda licepriatno.
smiatam da go smeniam liatoto za neshto malko po slojno... sha se probwam s 6th order bandpass kutia i subsonic fityr.
BTW wyznameriawam da spretna edin roden DIYAudio site tyi che ako ima jelashti da pomagat da drasnat edin red (imaa baia dokumentacia za prewod).

ai sys zdrawe:))

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Схема на колонинови [re: R1dler]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано17.03.02 17:48



Интересна работа наистина.
А за сайтчето да ти кажа и аз имах подобни идеи, и документация имам, че дори и някви статии бях почнал да превеждам (че и да пиша)ама май доникъде не съм стигнал. Аз съм навит да ти помогна, ти само започни!

______________________

Keep Walking



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.