Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 28.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трябва ми съвет...  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано13.01.02 18:32



Здравейте! :) Искам да си направя добро озвучаване, вързано към компютъра. Звуковата ми карта е SBLive!, искам колонките да бъдат поне 4 на брой за да имам приличен звук за музика, игри и филми (подредени по важност). Основните ми изисквания към звука са да бъде топъл и плътен, не държа на голяма мощност (живея в блок и съседите правят проблеми при по-силна музика), но все пак искам басите да са добри и да няма изкривявания при нива на звука при които е започва да става трудно да се чува говора на друг човек в стаята (понякога не се съобразявам със съседите:)). От тук нататък сте вие, давайте предложения за колонки и усилватели/ресивъри. Колкото е по-ниска цената, толкова по-добре, но все пак системата трябва да покрива изискванията ми. Не съм изключил възможността и за добавяне на субвуфер и централна колонка на по-късен етап, имайте го в предвид (макар и да не е задължително).

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Трябва ми съвет...нови [re: AgentOrange]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано14.01.02 05:32



bazar.dir.bg
намираш си 2 усилвателя и 2 чифта колони ...
не би трябвало да ти излезе по-скъпо от 500 ...
говоря за втора ръка, зависи какво се предлага в момента.

Моя опит:
аз съм с усилвател 2х35W, български, купуван '82 (Hi-Fi Студио 2, с VA индикация)
колоните ми са самоделки, трилентови 113W едната 8"бас 25х25х60см и помещението е 5х3х2,5м
обазвеждането е с доста поглъщащи неща - мокет, меки тапицерии на столове и легло (с китеници), тънки+дебели пердета.
звуковата карта е без усилвател, на 8/10 музиката се чува през един етаж (глухо).
филмите се чуват прекрасно на почти всякакви колонки (умишлено казвам колкнки, дори на компотски за $20 е супер).
Също основно за музика ги потребявам, но се справят добре при всякакви ситуации :)))
Ако си от Сф на Поп Богомил магазина на 3 етажа и този срещу него посети ли ги вече, там са само нови неща, но все пак. Каквото си вземеш, на това ще свикнеш и ще се кефиш.
Примерно като ида на парти и после 2 дни ми са заглъхнали ушите, у нас също ми заглъхват но като е много по-малка power-a и се чудя дали не е зарад некачествен компонент ... и кво от това, слушам си и съм доволен :)))

<..

..>

Тема Re: Трябва ми съвет...нови [re: AgentOrange]  
Автор airhead (въздухар)
Публикувано14.01.02 22:13



Ми аз имам Cambridge Soundworks DT2200 (5 сателита и суб) и моята си стая 4х4 я изпълват превъзходно, но при по-големи размери ще се задъхат 100%


It's nice to be important but it's more important to be nice.


Тема Re: Трябва ми съвет...нови [re: airhead]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано15.01.02 17:44



Абе... чувал съм го тва чудо... ама за музика нещо не ми хареса много... За игри и филми е супер, ама иначе не създава достатъчно плътен и мек звук, сателитите много тенекиено звучат (лично мнение:)). Aко е за система от подобен клас бих си взел Apache BL-1500 или направо BL-3000 (втората е 19О$ и си е доста мощна), ама не гледам с много добро око на подобни системи с 5 сателита за средни и високи + един единствен самотен бас. За това съм решил да минавам на варианта два комплекта нормални стереоколони + съответните усилватели, но проблема е че не знам какви точно и за това и питам :)

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Трябва ми съвет...нови [re: AgentOrange]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано21.01.02 08:59



hihihihi
ми квито си намериш ве майна ....
аааа ... ти всъщност май се хвърляш към нови ...

<..

..>

Тема Re: Трябва ми съвет...нови [re: AgentOrange]  
Авторsoundman (Нерегистриран)
Публикувано13.03.02 23:05



Виж на www.okazion.bg Звукова мултимедийна система при аудио системи или компютри/звукови карти на www.911.bg. Може да ти хареса...



Тема Re: kupi si teacнови [re: AgentOrange]  
Авторvlado (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 18:50



kupi si teac powermax 500 garanciq malak e 120leva sas 4 koloni i super woofer shte ti stroshi glavata




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.