Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 23.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Цифрова сателитна телевизинови  
АвторЯвop (Нерегистриран)
Публикувано14.10.01 23:49



Да си кажа честно нищо не разбирам и бих искал да попитам следните неща.
1.На сайта на www.sku.to видях, че предлагат цифрови сателитни приемници с common interface на цени от 139$ за един модел до 290$ за друг модел.Бихте ли ми казали по какво се различава най евтиния от един който е на някаква средна цена.Има ли някакви технически ограничения или главно марката е причината за цената.Имам предвид не дали единя има повече екстри като позиционер или долби диджитал звук а дали например единя може да приема програми, които по евтиния не може или някакво друго такова ограничение.
2.Забелязах, че има няколко кодировки за програмите ViACCESS,Conax,Irdeto и други.Как стои точно въпроса с тези карти.Закупувам я и след това какви са разходите, които ще имам.Трябва ли да плащам месечна такса или нещо друго.Четох, че има и пиратски карти как стои въпроса с тях.
3.От София съм и по точно Дружба антена с диаметър 1.5 ще ми върши ли работа.
4.Ако си купя сателитен приемник се интересувам има ли хубави канали, на които дават що годе нови филми на английски или с английски субитри.



Тема Re: Цифрова сателитна телевизи [re: Явop]  
АвторLamer1 (Нерегистриран)
Публикувано15.10.01 11:02



Iawore, ima mnogo informacia w I-net na tazi tema ,sys edna tarsachka moje da namerish otgowor na wsichki waprosi.Naprimer ako srybskia ezik ne te zatrudniawa wij na www.sat-update.com , www.satpro.ru i t.n.



Тема Re: Цифрова сателитна телевизинови [re: Явop]  
АвторИзвecтeн (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 11:08



Разбира се, че има разлика. Предлагат се доста ефтини приемници, но те са основно турско или тайванско производство. Ако искаш нещо добро, ти препоръчвам да си вземеш корейски приемник. Имал в предвид, че там се изнесе основно производството на всички фирми, занимаващи се с тази дейност. Затова най-добрия вариант според мен е корейски приемник с добри параметри. Например EMTECH, HUMAX или японския STRONG, но и той се произвежда в корея. HUMAX-а е скъп. Оптимален е EMTECH-a.
За ефтините марки от 139$ мога да ти кажа, че следното:
1. Цената е без ДДС и се начислява допълнително.
2. Имат проблеми със софтуера. Много често се случва при спиране на тока да си губят запаметените програми.
3. Имат малък брой канали за запаметяване.
4. Задължително попитай за условията на гаранцията, за да не те изненадат неприятно.

Ако искаш информация за марките, които ти предложих, можеш да видиш на следните адреси:
www.strongsat.com, www.emtechnics.com, www.valvecs.com, www.humaxdigital.com. Но най-добрите си остават NOKIA (поне според мен) , обаче цените започват от 450-500$.



Тема Re: Цифрова сателитна телевизинови [re: Извecтeн]  
АвторЯвop (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 11:33



Мерси за информацията.Като гледам как стоят нещата ще трябва да отложа до другата година за закупаване на сателитен приемник.Първо съм решил да си взема ресайвър.



Тема Re: Цифрова сателитна телевизинови [re: Явop]  
АвторNov (Нерегистриран)
Публикувано19.10.01 01:19



Има и един друг момент- декодирането на програмите излиза доста по-скъпо от самия рисийвър. А иначе си струва на SECA, има един френски пакет с около 100 програми, един холандски с около 20, един италиански с около 30, един испански с около 30, 10ина mtv-ta i vh1. По пoвечето от тях въртят сравнително нови филми-тия дето ги пускат тук след 1-2 месеца на dvd и повечето са с оригинален звук-т.е. англ. Качеството е като на dvd, struva si spored men.



Тема Re: Цифрова сателитна телевизинови [re: Nov]  
АвторИзвecтeн (Нерегистриран)
Публикувано19.10.01 09:09



Модул за декодиране SECA + пиратска карта излиза около 200 долара. Толкова е и IRDETO + карта.

Приятно гледане!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.