Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 23.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Radiotehnika S90нови  
АвторRuP (Нерегистриран)
Публикувано11.08.01 22:50



niakoi znae li neshto za tia koloni? kak sviriat, abe daite niakakkav komentar, zashtoto mi predlagat izgodno takiva



Тема Re: Radiotehnika S90 [re: RuP]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано12.08.01 01:02



Колко ти ги дават? 120-130 двете? Щото и аз мисля да си вземам такива. Само хубави думи съм чувал за тях. Но не е лошо да си ги чуеш предварително. Различните хора имат различно чувство за добър бас например. :)

______________________

Keep Walking


Тема Re: Radiotehnika S90нови [re: RuP]  
Автор geco (препознат)
Публикувано12.08.01 17:53



Здравей,
А бе кво да ти кажа -руски.И моите са руски SUPERSAUND S-150.Мисля че "RADIOTEHNIKA"бяха доста популярни по едно врене.До цена 140 лева си заслужва...може би.Ако евентуално си ги купиш ще трябва да ги ремонтираш малко(ако не са ремонтирани вече).Поне моите имаха нужда от ремонт.Връзките вътре бяха направо ужасни.Като ритнеш колоната и всички жици вътре се откачаха .Имаха някави реостати, за корекции на средни и високи честоти, които не правиха хубав контакт и колоните ми пукаха нещо.Тях ги откачих.Филтрите също ги преработвах като им запазих същата схема.Просто всеки филтър го отделих:например низкочестотния филтър от входа на колоната с две OFC жички направо в говоритела,средночестотния и високочестотния също.Нааправо в учебна база ги обърнах.Ако ти се бъзикат и нямаш пари за по свястни купи си ги.По принцип не очаквай някакво кой знае какво качество.
Желая ти успех.
Поздрави geco.
P.S.Нали знаеш за такива работи човек сам решава.



Тема Re: Radiotehnika S90нови [re: geco]  
АвторRuP (Нерегистриран)
Публикувано12.08.01 23:00



2te mi gi davat za 30 $, mislia che ne e zle?:)
sviriat super. izdurzhat na 100W usilvatel a vsichko se trese naokolo, mozhe i za subwoofer da se polzvat spored men, ako sa im viarni harakteristikite. 25-20000 Hz
Az sam slushal takiva kolkoni mnogo, no ne razbiram koi znae kolko.......Bassite sa im dosta vpechatliavashti, i sa predimno za kino spored men....zashtoto niamat mnogo udar

Shte pomislia oshte vse pak, no cenata mi haresva opredeleno:)
Blagodaria za otzivchivostta



Тема Re: Radiotehnika S90нови [re: RuP]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано13.08.01 13:43



Взимай ги бе човек, най-важното в такива моменти е дали на теб ти харесва звука, това е! А и цената си е прилична!
Има още един важен момент обаче, как ще свирят при теб, акустиката в стаята оказва много силно влияние, и това което чуваш на едно място, може да звучи тотално различно на друго, с една и съща уредба.
Иначе за характеристиките, това 25 - 20000 Хц си е вярно, но не означава нищо. Това е честотния диапазон, но какви са отклоненията (+/- db) в този диапазон няма как да знаеш (имай предвид, че такива винаги има, като целта за Hi-Fi е те да не са по-големи от +/- 3db и то в диапазона 40 - 20000 Хц). Затова да не се учудиш като отидеш и видиш в някой магазин доста по-сериозни колони на които пише 35 - 40000 хц, това не означава, че са по зле от Радиотехниката, просто това е диапазона, който има сравнително равно възпроизвеждане.

Приятно слушане...



Тема Re: Radiotehnika S90нови [re: RuP]  
Автор geco (препознат)
Публикувано13.08.01 16:21



Здравей,
За 30$ определено си заслужава.За тези пари и говорители не можеш да си купиш.Обаче туй 25 херца не го вярвай. И моите са със същите характеристики и съм пускал на тях синусов сигнал(не претендирам за абсолютна синусоида) 37 херца и абсолютно нищо на се чува или по-точно усеща.По принцип амплетудночестотна характеристика се дава от минимум ниво 85 децибела чуствителност(бял шум измерен на растояние 1метър на мощност 1 ват).Тези 25 херца може и в дествителност да ги има но да са на доста ниско ниво.Аз мойте ги използвам най-вече за кино и нещо кат издумка полвината махала го усеща.Обаче внимавай ,по описание тези колони изглеждат доста големи ,излъчват много енергия и не са за малка стая(под25 квдратни метра).Ако ги използваш в малко помещение в скоро време отново ще се появиш,като мене,в тоя клуб с въпрос"как да си подобря басите".
Желая ти успех.
Поздрави geco.



Тема Вижте ТУК!!!нови [re: geco]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано13.08.01 22:00



http://www.radi0tehnika.narod.ru/

Ако може някой и на мен да ми намери за 30$ такива колони веднага вземам.

______________________

Keep Walking


Тема Re: Вижте ТУК!!!нови [re: DAMON]  
АвторRuP (Нерегистриран)
Публикувано13.08.01 23:45



Vzeh gi:) i gi probvah s tongenerator izkarvat pod 30 Hz , ako mozhe da mu se viarva na generatora, na prilichno nivo.
Az do sega slushah Akai s 25 sm bass........ne gi znam tochno kakakv model, a Usilvatelia mi e Radiotehnika U-101, predi imah Amfiton/ sushto dobri koloni spored men:)/ 2x 50W i beshe strashen, no tozi ima mnogo shum
S Radiotehnikite sviri po dobre, no staiata mi e 16 kv.........i e malka:)



Тема Я намери и за мен!нови [re: RuP]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано14.08.01 00:35



Намери за мен на тая цена или малко повече!

______________________

Keep Walking


Тема Re: Вижте ТУК!!!нови [re: RuP]  
Автор geco (препознат)
Публикувано15.08.01 17:46



Здравей,
Честита нова придобивка!Слушай си ги с здраве и дълго време да им се радваш!Как се чуват новите колони в твоята стая,баса не "бумти"ли?Все пак всеки може всичко да ти приказва но важното е звукът на ТЕБЕ да ти харесва!!!30$ си е без пари.
Желая ти успехи.
Поздрави geco.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.