Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 21.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Audi 80 или VW Passat  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 11:16



Здравейте, имам намерение скоро да си купувам автомобил, но се колебая м/у тези два модела. Става въпрос за кола година 91-92 нов внос. Може ли някой да каже какви са плюсовете и минусите на едната и другата. Най-вероятно ще търся с двигатели 1.8i или 2.0i.
Благодаря предварително!



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
Автор lnjector (man)
Публикувано20.10.03 11:35



Ami poneje iska6 mneniq, eto moeto!
I pri dvata avtomobila bih izbral po golemiq dvigatel -- 2.0 .


4injectors & 16valves

Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
Авторvankostrong (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 11:36



i dvata avtomobila za dobri
edinstveno imat razlika va funkzialnosta na bagajnika!!
ne 4e na 80 tkata e malak no nee funkzionalen.
mene pove4e me kefo audito kakto ot vatre taka i ot van!
za dvigarelia- zemai 20i
s dve dumi mejdu audi 80 i w pasat
si vzemi b4 20i



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: vankostrong]  
Авторgambini (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 12:19



Audi 80 e istinata stoikata e mnogo po krasiva ot Passata



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: gambini]  
Автор lnjector (man)
Публикувано20.10.03 13:35



Poneje si q pusnal temata v VW Club-a ,tam sum ti napisal ne6to ,vij go ,za de ne se povtarqm tuk !




Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: gambini]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано20.10.03 13:40



Абе какви стойки, к'ви 5 лева бре. Да не би като го караш да я виждаш тази стойка?!
Тя работата е ясна: Ауди-то е по-луксозно, но пък Пасата е по-просторен и с по-голям багажник. Моторите мисля са еднакви и аз се присъединявам към почитателите на по-големия, т.е. залагам на 2.0.
Избора е твой.



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: Любитeл]  
Автор Coupe (Дупе)
Публикувано20.10.03 23:24



Моторите не са еднакви дотолкова, че на Ауди е надлъжно разположен , а на Пасат 88-94 напречно.



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 09:05



Благодаря Ви много за мненията. Мисля, че се ориентирах . Везните се наклониха към Пасат-а, въпреки, че преди това бях по-склонен за Ауди-то. Сега остава да си намеря добър екземпляр!



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
Автор lNDlGLO (AUDIFAN)
Публикувано21.10.03 15:24



Не си мисли че си се ориентирал. Седни в един Пасат покарай го ,па после в едно Ауди 80 /най добре В4/ и виж разликата.

В Пасата седиш като на градинска пейка . Аудито е по удобно.



BBRAM



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: lNDlGLO]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 15:46



И ти си прав
Аз за това казах, че само са се наклонили везните към Пасат . Като започна огледи може и да се променят нещета... единстено си мисля, че В4 ще е на по-висока цена от Пасата и заради това мога да избера него... но още не съм напълно ориентиран в цените на колите. Ако има читава В4-ка м/у 5К-6К може и да си променя мнението...



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
Автор lNDlGLO (AUDIFAN)
Публикувано21.10.03 16:02



Гледай хубаво,не се поддавай на моментната емоция. Ако много си харесаш някоя колица.....огледай я от всякъде.....смени и маслото за твоя сметка за да си сигурен че няма да има някоя изненадка след това....и най важното ако я купиш ......още същия ден застраховка /дори да си с цолови номера/ и в гараж под два ключа докато излязат българските табели.

Да не стане като менееее .........мама им джамбазка

BBRAM



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: lNDlGLO]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 16:40



Благодаря за съветите! Ще ги имам предвид!
А имаш ли представа как се движат сега цените на В4, защтото в mobile.bg нещо не ми се виждат реални някои от обявите....



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
Автор itzo75 (непознат)
Публикувано21.10.03 18:29



В4 -> 5500 - 7000 лв е нормално , в зависимост от екстрите и годината.
(В4 се прави от 9/91 до 8/95)

Незнам защо ти харесва повече Пасата ?!

Всъщност и аз се чудех преди време за Пасат - докато не видях В4-ката.....

Приятелски съвет - от Горубляне недей да взимаш



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: lNDlGLO]  
Автор itzo75 (непознат)
Публикувано21.10.03 18:34



Около 6 - 6,5 К сигурно ще те оправят ....

само че като я вземеш си приготви още 1000 лв за 1-2 месеца докато смениш всичко

BTW това за градинската пейка е много вярно определение



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
Авторvankostrong (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 20:36



dradinska peiaka!!!!! mnogo to4no
a tabloto mi prili4a na kuhnensko shkavche
zimai b4 a pak i staro 80 da e pak e po gotino ot pasata



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: itzo75]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано22.10.03 12:16



бе вие май пасат само на снимка сте гледали..........та се оливате да се кефите на тия сапунерки осемдесетките.........верно че седалките на пасата са кофти ама пък за сметка на това стоиш и се кефиш че имаш свобода а не си нагъчкан като в двойна седалка на икарус.........

незабележим


Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: silent]  
АвторNgoro (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 16:34



ЕЕЕ бате ти се изказа с газа си. :) Ауди Rulz. най вече B4 :)



Тема Айде по-спокойнонови [re: vankostrong]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано23.10.03 04:05



Градинска пейка...
Всеки знае че 80-ката вози твърдо (според някои - спортно).
Пасата е много по-комфортен - широк. 80-ката е тясна и 80 Б4 пак е като в дядовата ръкавичка.
За таблото не знам, лично мнение е все пак, ама какво точно не хресваш, не става ясно.
Пасата има видими преимущества (ВЪТРЕШЕН ОБЕМ) И НЕВИДИМИ (СУБЕКТИВНИ) НЕДОСТАТЪЦИ (само такива сте посочили).
Според мен изборът трябва да е А100 или Пасат и тогава бих казал че Аудито печели по всички показатели.
Още повече че за едни и същи пари има б4 и А100, просто да се чудиш кой си купува по-малка кола с дървена возия и багажник за една чанта, пред комфортна лимузина като стотицата?

Питайте и ще ви бъде казано


Тема Re: Айде по-спокойнонови [re: Kostadyn]  
Автор lNDlGLO (AUDIFAN)
Публикувано23.10.03 09:15



Ти да си виждал багажника на В4-ка???????

BBRAM



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 10:20



Благодаря много на всички за мненията!!!
Нека и аз да кажа нещо от проучването ми до тука .
Има и едно интересно нещо, което май е много специфично за България - тука хората като си вземат нещо от дадена марка и му стават върли фенове... забравят истинските характеристики на предмета и започват неистово да го защитават, било то автомобил, електроника или било там какво... и тука част от мненията са такива, т.е. крайни - е лошо нема . Само, че аз отдавна имам мнение, че по-този начин някой хора се успокояват, че са направили верния избор, защото винаги като се чудиш между 2 или повече неща и избереш едното, известно време си мислиш - абе аз дали не се минах... та май това е причината някой така усилено да ни обеждават в правилния избор - аз лично на марки не робувам!
Та за автомобилите
Значи аз съм сам, т.е. не съм семеен, ръст 177, 120 кг, не съм малък човек и смятах в началото че 80-ката ще е малко тясна. От това, което разгледах до момента (не е много) се оказа, че тя не е чак толкова тясна и се чувствам доста удобно в нея, не ми оприа главата в тавана, нито раменете в стъклата, уютно е. Бях каза, че като че ли предпочитам Пасата, но има няколко неща, който май ще ме върнат към пръвоначалното мнение:
1. Колата в 90% от времето ще се кара в града, т.е. + за Аудито
2. Аз съм сам и багажника в 95% от времето едвам на 50% ще го напалня (този на Б3-ката) така, че това не е фактор лично за мен, и други хора да има, смятам, че ще стигне, като се има предвид, че аз газ няма да слагам.
3. Пасата има разни дребни проблеми, който могат да почнат да те дразнят - включва скоростите понякога по-трудно, по-неудобен за града, неприятен преден сполер
4. Аудито е малко по-пъргаво (мисля заради разликата в скоростните кутии.
Иначе наистина Пасата е по-широк, вози по-добре (разбира се такъв в добро състояние), но като, че ли на мен ще ми дойде малко по-голям.
За таблата и на двата автомобила ми харесват, но Аудито повече
Сега вече се колебая между Б3 и Б4.... смятах колата да я взема с идея за 2-3 години, най-много 4 и за тава съм по-склонен за Б3... защото предпочитам добре запазено и с екстри Б3 отколкото евтина и скапана Б4-ка... но все пак като разгледам по-обстойно и конкретно ще видим какво ще си взема.
А и да, багажника на Б4 е напълно достатъчен, голям е.... аз преди карах Вартбург така, че знам какво е голям багажник... а и до колкото знам те с Аудито са братя, май са имали нещо общо преди войната... ама може и да баркам... като гледам колко много си приличат
Пак благодаря на всички за мненията, оценям ги и бих се вслушал в още такива!!!

поствам едно и също в 2-та форума защото предполагам, че не всички ги посещават



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано23.10.03 12:25



Колега!
И аз направих преход Wartburg - Audi. Наистина двете марки имат общо преди войната!

За багажника - на Б4 е малко по-добре направен, но НЕ е много по-голям, той просто е по дълъг навътре и май падаха задните облегалки, но на Б3 пък е по-дълбок. Иначе 4-ма души сме ходили 10 дена на море (с Б3) и място остана даже в багажника.

Колкото до Б3/Б4, ами Б4 е доста по, отвсякъде, окачване (най-вече) визия, въобще това е една перфектна кола.
НО ако пред мен е твоята дилема, бих заложил на много китно Б3, отколкото на изтърбушено Б4.
Казваш, че няма да слагаш газ, ами това много добре го обмисли, аз също милсех така, но сега съм с АГУ (едно година се чудих дали да слагам).

Аз не съм луд ФЕН, но мисля, че следващата ми кола пак ще е Ауди!

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Браво!нови [re: тъpceщ]  
АвторRED AUDl (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 13:37



Браво! Търси кола 1.8 но не Е. Гледай да е карбуратолр или моно инжекция - по-лесни са за поддръжка откъм настройки. Друг съвет - задължително ако е В3 - колата да е 90-91 г..За да не те излъжат с годината огледай подробно всички пластмасови кутийки или такива неща - на тях има месец и година на производство - по стоповете отвътре, пепелника, евентуално капака на акумулатора и още на куп места. Смени си маслото и я пробвай дали харчи масло 9на празен ходз 1-2 часа работа. Не че смяна на гумичките на клапаните е много - 50-60 лв. И съвет - гледай да няма мигачи на предните калници (да не е от Италия). Тука я имаш следната дилема - ако е от италия - ще бъка от всякакви екстри и глезотии, от които понякога можеш да имаш главоболия, а не удоволствие. НЕмските и австрийските са почти без екстри, но пък поддръжката им в повечето случаи е идеална. Аз мойта(австрийка) като я купих и паднах -. нови супер свещи, нови накладки, нови течности на хидравлика и спирачки, моного добри гуми, акумулатор... Просто избирай без да бързаш - все ще ти изкочи читава бройка. УСПЕХ!!!!
Радвам се, че избра по-доброто, сам ще се убедиш след време като се качиш и врътнеш кръгче на някой пасат



Тема Re: Айде по-спокойнонови [re: Kostadyn]  
АвторRED AUDl (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 13:49



ЕЕЕ ама ти едно и също си знаеш.
Каква му е возията на тая каруца ПАСАТ? Истинска шумна каруца. А и престани да ми говориш за широка кола . вземи и измери разстоянията в купето на двете коли и сам ше видиш че става въпрос за до няколко см разлика- а и заповядай на сбирка на клуба ни - ела да намериш 1 единствено ауди, което да му е притрит тавана и вртатите
Тука просто си говориш колкото да не заспиш.
А недостатъците на пасата са много и то ме кефи, че имам приятели фенове на пасат и си ги признават - ама са истински фенове - знаят и силните и слабите страни на колата.

А и не ставай смешен с това да сравняваш пасат с Ауди 100 - 100ицата няма нищо общо с пасат - нито екстри, нито сигурност, нито лукс нито динамичност нито возене - АМА НИЩО. То и не случайно най-простия и достъпен ауди В3 е като цена и име (В3) с най-"луксозния" и голям фолксваген (за онова време)


Ама радвай се на ШИРОКАТА И ОГРОМНА ЛИМУЗИНА КОМБИ
лошо няма - като обичаш да ти подрънква на каручка - значи всичко е ОК



Тема Re: Браво!нови [re: RED AUDl]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 14:31



Ха, абе малко ме учудихте с това да търся карбураторен.... аз съм решил да търся твърдо 2.0Е.... иначе това е интересно за годината, ще го имам предвид. А за това от Италия мисля, че все пак си опира и до човека, но така си е, немците и австрииците се грижат много повече ... аз така или иначе преди да я харесам ще я закарам на диагностика...



Тема Re: Браво!нови [re: тъpceщ]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано24.10.03 01:07



Карбуратора или моно са по-безпроблемни при конвертиране към газ.
Затова ти казах, да помислиш много добре за газта.
Лошото е, че моно или карбуратор са до 90 к.с. макс.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Браво!нови [re: TheSaint]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 10:06



Виж сега, аз твърдо няма да слагам газ! Направил съм си сметката и разликата не ме притеснява. Не искам да се занимавам с всичките истории около газта. До сега съм карал само на бензин и не ми е било проблемно. Вартбурга не гори по-малко от Аудито, въпреки, че е с много по-малък двигател и мощност, а и слагаш и масло . Така, че ако притесненията от пълния инжекцион са свързани с поставянето на газ, то за мен това няма значение.



Тема Re: Браво!нови [re: тъpceщ]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано24.10.03 12:52



И аз си правех същата сметка, но се оказа, че с Аудито навърташ километрите неусетно и горивото свършва по същия начин.

Т.е. с Ватбурджинито ми стигаха 400 км/месец, сега отидох на около 1000...

Разликата на бензин/газ е тази, че в момента въобще не се притеснявам, че трябва да зареждам и отивам когато и където си поискам.

Както и да е, пожелавам ти бензина да не ти е проблем!

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re:Only Audiнови [re: RED AUDl]  
АвторSmile (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 18:02



Do predi mesec imah sa6tata dilema i izbrah Audi-to sega pritejavam Audi Avant 1994 140 P.S. 103 kW samo pomisli za predimstwata i 6te se seti6 4e Passata e darvo nito ABS nikakvi ekstri nito faso , ne stiga 4e ne varvi ami i gori kato za 3 koli samoto nali4ie na ABS e udovolstwie NE MISLI !!!!!! AUDI



Тема Re: Айде по-спокойнонови [re: RED AUDl]  
Авторguard (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 20:12



Абе колкото и да се опитваш и много да ти се иска не можеш да сравняваш алди В3 със VW Passat B3, лично моето предпочитание е (от най лошо към най хубаво):
Audi B3
VW Passat B3
Audi B4
VW Passat B4
Audi A4
VW Passat B5
La novoari Audi A4
VW Passat B6
Между другото този ред е и хронологичен във времето,
За мене и 2-те марки са НОМЕР 1, така че който има да избира между тях да избира по новата.
Знам че се чувстваш преебан и то много че си си взел Б3, което е доста по зле от пассат и Б4, но като обиждаш другите марки няма да ти стане по леко.



Тема Опаа, аз се обърках, ей това исках да напишанови [re: guard]  
Авторguard (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 23:43



Абе колкото и да се опитваш и много да ти се иска не можеш да сравняваш алди В3 със VW Passat B3, лично моето предпочитание е (от най лошо към най хубаво):
Audi B3
VW Passat B3
Audi B4
VW Passat B4
Audi A4
VW Passat B5
La novoari Audi A4
VW Passat B6
Между другото този ред е и хронологичен във времето,
За мене и 2-те марки са НОМЕР 1, така че който има да избира между тях да избира по новата.
Знам че се чувстваш супер гот и то много че си си взел Б3, което е доста по жестока кола от пассат , но като обиждаш другите марки няма да ти стане по леко, но ти реално не ги и обиждаш.



Тема Mnogo qsno 4e AUDIнови [re: тъpceщ]  
Авторsevi (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 17:56



Ami da ti kaja karal sam i dvete koli i 6te ti kaja moeto mnenie za tqh az imam audi 1.8 115kc. i sam karal sa6tiq dvigatel passat ami passata 1-vo vozi po tvardo 2-ro po grozno e obzaveden ot audi-to 3-tolamarinata mu gnie 4-isklu4itelno grozna prednica! Znae6 li druga kola bes predna re6etka otvratitelno e! Sega i + po 6irok e ima po golqm bagajnik tova e no audi go prevashojda sas si4ko drugo v kraina smetka 6te se vozat hora i za tova e po dobre da e luksozno ot kolkoto golqmo!! tova e 4ao



Тема Re: Audi 80 или VW Passatнови [re: тъpceщ]  
АвторФeн (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 14:26



Аз лично бих ти препоръчал аудито. Пасата не е лоша кола обаче повече прилича на товарен камион отколкото на кола. Виж ако имаш жена и 5 деца пасата е добър избор понеже ще можеш да ги натовариш всичките, но ако си ергенче наблегни на по-гъзарското, а именно аудито. :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.