Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 09.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Chip Tuning...нови [re: TheSaint]  
Авторstax (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 22:54



gore-dolu sashtite pari mi iskaha za turbo kompresor ot A200 2.2 sas slaganeto i komputara(v tova chislo maslen radiator) i spored "majstora" poneje turboto bilo samo 0.8 ili 0.9 atm shtialo s okolo 30-40 konia naj-mnogo da kachi i pochti bez problemi za skorostnata kutia i glavata na NG-to 2282cm3 bila kato 20V-ta
I v toia red na misli za "upgrade" "umbau" 700 lv ne e malko para za 15konia samo, no ot druga strana pak za tez pari niama da mojesh da si kupish i slojish drug dvigatel(navarta mi se misalta i za skorostnata kutia para shte triabva)



Тема Re: Chip Tuning...нови [re: stax]  
Автор TheSaint (x moder)
Публикувано08.02.03 23:49



Nasti беше пуснал преди време оферта, за 2,3 мотор + ск.кутия ако не се лъжа за 800 пари...

Абе и аз много си мислих по едно време за кон.филтри, гърнета, смяна на глава, смяна на мотор, компресор, NOS, ама се осъзнах овреме.

Все пак живеем в БГ, а и пред нас не расте дърво с пари...
Освен това има много други неща които ме кефят, не ща да работя за колата си само.

Редактирано от TheSaint на 08.02.03 23:50.



Тема Re: Chip Tuning...нови [re: TheSaint]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано09.02.03 11:34



Прав си за това, че не е само колата на дневен ред. А относно слагането на турбо трябва да се знае, че турбомотора не е чак толкова просто нещо. Този на баща ми го сваляхме за смяна на сегменти и гарнитури и отдолу в блока има монтирани едни дюзи които пръскат масло нагоре към челото на буталото за по-добро охлаждане, за тях в буталата има специални изрезки в долния край, а и горивната камера на буталото е много голяма. Въобще има разлика в атмосферния и турбо мотора. Турбо двг. са и с ниска компресия (тя става нормална и по-висока даже когато турбото нагнетява въздух, а макс. ефект е след определени обороти). Един пич беше писал в страницата си, че на Голф е монтирал турбо и двигателя блокирал след 34км., след което го отворил - буталата били със стопени чела, после сложил бутала от А4 1.8Т, това беше някакъв финландец, сумите за такива преработки са към 3000$ ( за България е безумие, по-евтино е да се купи цял нов мотор - в Автопазар е пълно с обяви за коли които се продават на части,все някоя от тях е с читав мотор ). Много интересна страница в това отношение е www.80tq.com



Щом те влече

Тема Re: Chip Tuning...нови [re: Audimania]  
АвторVGK (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 17:52



I NG-to ima takiwa djuzi



Тема Re: Chip Tuning...нови [re: VGK]  
Автор MEGURO ()
Публикувано09.02.03 20:20



наистина 15кс и 12 Нм не са много, но се осеща и най-вече на ниски обороти сега е по-добро ускорението. Ще ходя тия дни до Варна и като се върна ще кажа как седи въпроса с разхода! Надявам се наистина да е по-нисък...



Тема Re: CHIP-TUNING + BGнови [re: Wizi]  
Автор Falin (непознат )
Публикувано12.06.07 18:52



zdrasti BG, iskam da vi pitam ima li nqkoi koito da si e kupil ili da sa mu clojili vuprosniq CHIP na kakuvto i da e DISEL, po konkretno me interesuva BMW 330D, E36 325td, 318tds.... 4ao




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.