Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: Lillie]  
Автор hobiton4e (1,618)
Публикувано21.10.05 14:22



а този голям кръст какво "определя "?

1,618


Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: hobiton4e]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано21.10.05 14:46



Не съм голям специалист по планетни конфигурации, за да ти отговоря на въпроса какво точно "определя" всяка от тях. Изявата им зависи в голяма степен от начина на използване и интеграция на енергийния потенциал на участващите в конфигурацията планети. В един от постингите, пуснати по тази тема мисля, че пишеше каква е разликата между Голям Кръст и Тао-квадратура. Всяка планета, аспект, конфигурация е един вид "нож с две остриета", т.е. от свободната ни воля зависи как ще използваме енергиите им - в динамика или в статика, за растеж или стагнация, за добро или зло...



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: Lillie]  
Автор Niamh (Ninhursag)
Публикувано21.10.05 17:45



Относно куинконкса - кога се смята, че го има - въпросът е спорен сред астролозите, защото при по-широк орбис понякога се припокрива с минорния аспект биквинтил(144гр.) - аспект със съвсем друго значение и действие. Г-жа Зондах предлага 2 варианта, 1. не се занимаваме с минорните аспекти и допускаме по-широк орбис за куинконкса; 2. отнасяме се сериозно към минорните аспекти и даваме на куинконкса не повече от 4 гр., дори тя предлага още половин градус гранична зона, каквато е хубаво да има и да се знае, че в нея двете планети не правят никакъв аспект.

Малко глупости написах преди, явно още съм афектирана от туй-онуй. , Т-квадратури има в рода, но куинконксът все пак би трябвало наистина да се среща доста по-рядко. Интересното е, че единия ми дядо с голям кръст в подвижните знаци се е оженил след 40те за баба ми(36), която без малко също да има голям кръст, в кардиналните. Ама дълго време са се търсили.


Perception is a function of expectation and content is a function of context. Howard


Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: Lillie]  
Автор KapyHa (непознат )
Публикувано21.10.05 18:45



Извинявай, че ти губя времето, но не мога да намеря лит по въпроса за тау квадрат и конфигурация на йод. би ли могла да ми кажеш дали имам такова нещо??? или къде мога да прочета/разбера? благодаря много!!!защото ми се струва, че и аз имам и двете...
дата: 28.12.1980 в 15.45 софия.



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: Niamh]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано21.10.05 21:31



Аз съм привърженик на точните аспекти, т.е. на използването на по-тесни орбиси, макар че много известни астролози използват доста широки орбиси... Знам, че когато има съвпад между две планети, орбисата му се увеличава, както и при наличие на планетна конфигурация. За куинконкса съществуват две диаметрално противоположни мнения сред някои астролози: според една част от тях куинконксът е позитивен, динамичен аспект, според друга част въпросният аспект по-скоро би се сметнал като "възпрепятстващ". Мисля, че природата на куинконкса е двойнствена, но единственото, което мога да твърдя в случая, че предизвиква едно такова скрито, неосъзнато безпокойство и неудовлетвореност в засегнатата сфера... Не знам, може би описвам въздействието му твърде субективно, имам си един куинконкс на асц със съвпада Меркурий/Венера в 5 дом, та имам чувството, че каквото и да направя в съответната област, каквито и усилия да положа резултатът няма да е изцяло задоволителен Чудя се как ли се отразява куинконксът Луна/Венера? Наблюдавала съм го неведнъж в картите на емоционално сдържани хора или тези, които не са в хармония с емоционалната си природа, и затова предпочитащи да ги натикат дълбоко в подсъзнанието си...



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: KapyHa]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано21.10.05 21:43



Струва ми се, че нямаш нито Тао квадрат, нито Йод, но пък си имаш бисекстил или още т.нар. "триъгълник на таланта" - Уран на върха в секстили с Луната и Марс. За съжаление не се сещам за някой линк, където да има инфо за планетните конфигурации, аз търся из руските сайтове. Пишеш в търсачката какво те интересува и тя ти го намира. Да речем в mail.ru или rambler.ru първо можеш да потърсиш "Астрология", след което вече задаваш конкретни параметри като например "Конфигурации аспектов", "Конфигурации планет"... и т.н.



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: Lillie]  
Автор Niamh (Ninhursag)
Публикувано22.10.05 01:39



Много точно си описала това, което и аз изпитвам относно моя куинконкс на 1.06 гр. На мен не ми се струва положителен аспект, освен факта, че го има, естествено и ми създава съответни стремежи в засегнатите области. Като оставим настрана този факт, неудовлетворението е налице, да...

Емоционално сдържани - тук аз бих намесила Сатурн и Уран, защото това, което описваш много точно приляга на брат ми, макар че Луна-Венера се намират на 156.5 гр. А какво мислиш за квадратури и тригони по градус, но не по знак? Извинявам се, че постоянно намесвам други теми, но това е още една дилема, която напоследък ме терзае... Струва ми се, че и двата факта дават отражение и не бива да се пренебрегват. И все пак, при силно натоварена от аспекти планета, можем да се заблудим относно наличието на осезаемо влияние, но когато има само един аспект, или само още един граничен - това се питам.

Да се върна на куинконкса. Детето на приятелка има един своеобразен Йод с фокусна точка Сатурн и куинконкси със сев. възел и Хирон - раждан е с форцепс и е имал малка деформация на главичката + родилен белег. По нейни думи било доста трудно да го извадят и буквално са го дърпали... За мен това кореспондира с природата на Йода - голямо напрежение, но резултатът не е особено удовлетворителен. Като имаме предвид и асцендентът овен в 13 гр., не би трябвало по този начин да е протекло раждането. В картата има също куинконкс между слънце и луна на 1 гр. (неразбирателство на родителите и раздяла въпреки факта, че са били добра двойка преди време, не се разделят поради липса на любов, а поради скандали от ревност). По-нататък детето няма квадратури и само един тригон Сатурн-Плутон на 7гр.(неличен аспект). Много е борбено и успява в нещата, с които се захваща, но не му носят удовлетворение. Наскоро майка му ми сподели, че нищо не го вълнувало и едва ли не нямал интереси. Това е една от най-странните карти, които някога съм гледала.

Друга много любопитна карта е на един мой учител, близнаци, много комуникативен и социален - в това отношение няма никакви проблеми, обаче с жените - и двата аспекта на отношенията му куцат много, според мен - нито емоционално, нито сексуално ми се струва да може да получи удовлетворение (друг е въпросът, че с жена не си го представям...) Гледам му картата и се чудя що за невъзможни комбинации са му се паднали. От една страна, луна в съвпад със Нептун в стрелец, значи много податлив на илюзии относно жените, но пък и нежна, авантюристична душа. От друга, луната е в куинконкс на 1гр. със Сатурн, който от своя страна е в съвпад с Венера - тук той самия си слага спирачки в любовните дела, но също и на емоционалните си нужди, а съвпада Сатурн-Венера е в рак, приема нещата много дълбоко, сериозно и желае да се отдаде за цял живот, но пък пустата му водна Венера в рак, която не знае какво иска трябва все нещо да пробва, за да се ориентира какво търси. Съвпадът прави квадратури към Юпитер в овен, който пък го тика към действие - действително постоянно е заобграден от женско присъствие. Също Луната му е в широка и знакова опозиция с Меркурий, т.е. трябва му жена със сходни комуникативни дадености и интереси, познавайки го даже бих казала и със същата професия. Цялата картинка се допълва от факта, че е Плутонова личност - Марс опозиция на Плутон (3гр.), широка опозиция Плутон-Юпитер и широка тао-квадратура с фокус съвпадът Венера-Сатурн. Съвпадът Луна-Нептун е в 8ми... Т.е. нещата никак не са лесни!


Perception is a function of expectation and content is a function of context. Howard

Редактирано от Niamh на 22.10.05 02:00.



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: Niamh]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано22.10.05 12:39



Наистина, куинконксът не бива да се пренебрегва. Понякога той дава отговор на въпроси, на пръв поглед уж нямащи обяснение. Но в повечето случаи ключът се намира в някоя динамична конфигурация... не знам всъщност доколко точно съм описала въздействието на куинконкса от психологическа гледна точка - наистина от една страна се чувстваш "надарен" с по-специални качества в съответната област, а от друга страна същевременно това усещане се придружава с вечна неудовлетвореност и празнота, сякаш все нещо "куца" в тази област. В някои случаи може да означава дори талант, който поради някакви причини или обстоятелства трудно намира изява и се чувстваш хем надарен, хем ощетен в дадена част от картата си... сложно е за обяснение макар че и тук се съмнявам, че това усещане е предизвикано изцяло и единствено от наличието на куинконкс или куинконкси в хороскопа. Четох аналогично описание на душевното и емоционално състояние при наличие на планетна конфигурация, наречена "платно" /или "хвърчило"?/. Аз си я имам и наистина може и там да е източникът на това напрежение, а може и тао квадратурата да се е намесила. Всъщност не си го обяснявам с действащи отделни аспекти и конфигурации, а по-скоро с цялостната структура на хороскопа...

Редактирано от Lillie на 22.10.05 12:44.



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: Niamh]  
Автор Canopus (понезнат)
Публикувано24.10.05 10:54



нещо, което не е така с тао-квадратурите. Е, и те се срещат много често. Аз все се шегувам, че пиша една монография за тях, защото от пет направени рожденни карти поне в две-три от тях има тао-квадратури. Даже и пример пресен имаме във форума. Появи се тема "

" където пак има тао-квадратура.

И не се коси напразно за картата си, какво им е лошото на многото интереси?



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: Lillie]  
Автор Canopus (понезнат)
Публикувано24.10.05 10:58



Браво! Много добре написано за Тао-квадратурите!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.