Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 25.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: АЗ ТОВА ГО ОТРЕДАКТИРАХ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано11.08.16 06:25



Браво Петков!

Значи като се изложиш с поредната грандиозна тъпотия, после я "отредактираш". Хитро, а? Ти си написал нещо, пък тия под тебе коментират нещо си друго си? Аууу, че интелект и хитрост има у теб!



Проблемът е, че колкото и пъти да "отредактираш", вероятността да улучиш не се променя значително и остава близка до нула, освен в собствените ти представи. Че нямаш познания се вижда, а ако ти вървеше в залаганията, то нямаше да се наливаш с тая евтина шльокавица, дето ти съсипа онова, което навремето минаваше у теб за наченки на разум.

Лошо Петков, лошо!



Тема Re: АЗ ТОВА ГО ОТРЕДАКТИРАХ!нови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано11.08.16 06:30



Мисля, че пак е пробвал да "отредактира". Това е някаква нова брилянтна стратегия - пише какво и да е, а след това, според коментарите отдолу, го "отредактира". Така се надява, че все някой ден накрая ще се получи написано нещо вярно. Поживем-увидим.





Тема ЩО Е ТО МОМЕНТНА СКОРОСТнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано11.08.16 08:39





цитат:
"АЗ ТОВА ГО ОТРЕДАКТИРАХ!"

Петков, ако двамата се раздалечаваха с тая скорост, до обед ще са се раздалечили колкото е разстоянието до Луната, независимо от каква отправна система го гледаш. Бах раздуващата се Земя


край на цитата.


Приятелю, при неинерциално движение по окръжност скоростта е вектор който съхранява големината си но променя направлението си!..Ъхъ!.Затуй не могат да се раздалечат !..Не могат оти се въртят около центърът на земята по общ радиус. Но моментните им скоростти във всеки момент са два вектора еднакви по големина и противоположни по направление в ОС на центърът на земята. В всеки даден момент тази моментна скорост съвпада със скоростта на инерциалния наблюдател оказал се в същото място и вазимоподвижен със центърът на земята със същата скорост. Именно в тоя момент светлинния фронт е едновременно и при неинерциалния наблюдател движещ се по окръжност около центърът на земята , и при инерциалния наблюдател движещ се равномерно и праволинейно спрямо точката на излъчване в отправната система на центърът на земята .Няма никакво тинтири-минтири Лоренцово отместване на светлинния фронт .. Светлинния фронт е абсолютна анджаклама оти се намира в във всеки конкретен момент в определена зона на вселената и тая зона е детерминирана от конкретната материя намираща се в тази зона в този момент ! Щом светлинния фронт е в зоната на тая материя в някаква ОС то светлинния фронт е в същата зона на коя да е ОС независимо че началата на двете отправни системи са отместени едно спрямо друго. По същият начин и кондукторът винаги е в конкретно място на вселената независимо от отправната ситема в която ще правиш отчитането .. Този въпрос го изясняват Галилеевите трансформации. Ъхъ!
Няма никакви тинтири -минтири отмествания на светлинния фронт (според Лоренцовата глупендерия) по същия начин по който няма никакво отместване на опашките на магаретата в разните ИС.. местят се само самите ИС а самите опашки и самите светлинни сфери съвпадат със себе си в коя да е ИС.. Ъхъ !


Трудно ви е на зомбитата да схванете че във всеки момент светлинната сфера от излъчването съвпада във всички ИС , но поради самата взаимоподвижност на самите ИС тези ИС са отместени по разному спрямо светлинната сфера в даден момент. Това прекрасно се отчита от Галилеевите трансформации , а Лоренцовите трансформации са си чиста проба глупендерия ! Ъхъ! Галилеевите трансформации дават различна скорост на светлинния фронт в разните ИС което ще рече , че скоростта на светлината НЕ Е константна във всички ИС както ми твърдят с глупендерския си втори постулат зомбитата дето ша ги варя на зомбосапун! ...хихихихи

Редактирано от _petkov_-126478 на 11.08.16 08:44.



Тема ЧОВЕШКО Е ДА СЕ СГРЕШИ И ПОСЛЕ ДА СЕ ОТРЕДАКТИРАнови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано11.08.16 08:49







Тема Re: ЧОВЕШКО Е ДА СЕ СГРЕШИ И ПОСЛЕ ДА СЕ ОТРЕДАКТИРАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано11.08.16 09:31



Не е "човешко" да се "отредактира" Петков. Просто ти се вижда тарикатски начин да се покажеш умен, а се показваш още по-тъп.

Възможността за редактиране е дадена за дребни поправки (като по възможност се посочва и какви са те), които не променят смисъла на написаното. Ти, като всеки селски тарикат, я ползваш за обратното. Казваш някаква простотия, после виждаш, че ти се смеят хората, и ти като главния хитрец отиваш и я забърсваш, все едно никога не си я писал. Както споменах, проблема е, че на мястото на старата простотия пишеш нова. Така с налучкване не става.

А човешкото е, като сгрешиш - защото на всеки се случва - под постовете на другите участници да напишеш - "Прави сте, аз сгреших. Сега виждам, че вие сте прави, а аз съм писъл глупости. Приемам написаното от вас и ви благодаря, че ми обърнахте внимание".

Ей това, Петков, е човешко. И не само човешко, а достойно човешко. Обаче не работи при кухи селяндурски комплексари - не могат да го схванат по някаква причина. Там е проблемът и с теб.





Тема ПЪТУВАЙ!..НЕ МИ СЕЗАНИМАВА С ТЕБЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано11.08.16 10:23



Немам време да се занимавам с такива като тебе !..Айде пътувай!





Тема Re: ЩО Е ТО МОМЕНТНА СКОРОСТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.08.16 10:24



" при неинерциално движение по окръжност скоростта е"

Петков, само да ти припомня какъв експеримент твърдиш че имало:
...че светлинния фронт на светлината излъчена от свръхновата достига едновременно до всички инерциални магрета в Каспичан движещи се инерциално едно спрямо друго.

Така че в едно твърдение си вкарваш три автогола.

1) Южна Африка и Нова Зеландия са взаимонеподвижи едно спрямо друго.;
2) Тъй като участват във въртенето на земята, те са не-инерциални;
3) След като са взаимонеподвижи, тяхната взаимна скорост е нула, а не някакви километри в секунда, почти колкото първа космическа скорост;

Така че дори на идея не си се приближил към някакъв смислен пример за експеримент, който да потвърди бълнуванията ти.


Както ти казах: няма такъв експеримент. Затова, бой по тая глава, дето така те лъже. Ръгния с нещо, белким и се върне акъла.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: ПЪТУВАЙ!..НЕ МИ СЕЗАНИМАВА С ТЕБЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано11.08.16 10:35



Че защо ми пишеш под постовете тогава?!

Иначе знам, че повече ти се занимава с на магарето работите, ама аз не съм те спирал да се забавляваш както желаеш. Всъщност аз се занимавам с теб и тъпотиите ти, не ти с мен, така че не си в позиция да ми казваш какво да правя, тъй като дали ще ти коментирам селските тарикатлъци или не си е лично мое решение. Иска ми се - коментирам ти дебилизмите, не ми се иска - не ги коментрам. Капиш? Схващаш ли принципа или твърде те надценявам отново?





Тема Re: ПЪТУВАЙ!..НЕ МИ СЕЗАНИМАВА С ТЕБЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.08.16 10:39



Така е, изложил се е тук Петков на сергията, всеки може да си го консумира как му е кеф



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ПЪТУВАЙ!..НЕ МИ СЕЗАНИМАВА С ТЕБЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано11.08.16 10:42



Ми явно мазохизма не му е чужд. От друга страна лошо внимание няма - по добре да отнесе малко присмех тук, отколкото да си остане с тъжния поглед на магарето след поредния сеанс с работите му. Друго си е човек да отбележи съществуването ти, макар и с насмешка, друго е сал един Марко на къра.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.