Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 11.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: СВЕТЛИНАТА ОТ СВРЪХНОВА Е ДОСТИГНАЛА ЕДНОВРЕМЕННОнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано10.08.16 21:40



"И в Южна Африка и в Нова Зенландия все в един и същ момент астрономите са засякли избухването на свръхновата."

И двете точки са в една и съща отправна система. А ти бълнуваш за някакви взаимоподвижни системи. Както ти казах, няма такъв опит




"Тази задача за движение и Път ни учи че няма никакво отместрване на светлинния фронт в разните отправни системи"

Нещо не си схванал. Задачата е, каква е причината ако светлинните фронтове са отместени, както питаше в предният постинг.


Казах ти, тая глава не ти върши работа вече. Глад, бой, ебън и никакви пари на ръка за нея. Провеси я от едно въже, да и се върне ума в нея

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема ЗЕМЯТА СЕ ВЪРТИ БРЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано10.08.16 21:55





цитат:
"И в Южна Африка и в Нова Зенландия все в един и същ момент астрономите са засякли избухването на свръхновата."

И двете точки са в една и съща отправна система. А ти бълнуваш за някакви взаимоподвижни системи. Както ти казах, няма такъв опит

край на цитата.


Кой те е излъгал че астрономът в Южна Африка и астрономът в Нова Зенландия са в една и съща "ИС" ? Та нали поради въртенето на земята двамата астрономи имат различна скорост относно свръхновата около 5 км/с ? .. Ама съобразявайте бре !..





цитат:

"Тази задача за движение и Път ни учи че няма никакво отместрване на светлинния фронт в разните отправни системи"

Нещо не си схванал. Задачата е, каква е причината ако светлинните фронтове са отместени, както питаше в предният постинг.
край на цитата.


Абе то и на Вуте магарето може да има разни координати в разните отправни системи но магарето си е винаги там дето си е !.. няма никакво отместване на магарето от зоната в която се намира независимо че може в разните ИС координатите му да се променят по разному! Няма никакви Лоренциви трансформации! .. Има само Галилееви трансформации !..Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 10.08.16 23:47.



Тема Re: ЗЕМЯТА СЕ ВЪРТИ БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано10.08.16 21:58



" Та нали поради въртенето на земята двамата астрономи имат взаимна скорост около 5 км/с ?"

Пак си пил нещо. Не, нямат такава взаимна скорост. Взаимната им скорост е НУЛА.

Спомни си какво ти казах за главата.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: ЗЕМЯТА СЕ ВЪРТИ БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано10.08.16 22:09



Кой те е излъгал че астрономът в Южна Африка и астрономът в Нова Зенландия са в една и съща ОС ? Та нали поради въртенето на земята двамата астрономи имат взаимна скорост около 5 км/с ? .. Ама съобразявайте бре !..
Петков, ти съвсем ни взе за кашмер...
Не мога да допусна, че сериозно ги плещиш такива. Дори ти.



Тема Re: ЗЕМЯТА СЕ ВЪРТИ БРЕ!нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано10.08.16 22:14



"Не мога да допусна, че сериозно ги плещиш такива. Дори ти."

С Петков не трябва да се изключват никакви възможности :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: ЗЕМЯТА СЕ ВЪРТИ БРЕ!нови [re: Tom_cat]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано10.08.16 22:27



Дори ти

Аааа, не - той може.



Това с магаретата не знам за кой пък колко човека му го обясняват, но всичко просто преминава през кухината между ушите му без да остави никаква следа. Без никакво преувеличение аз съм чел повече от сто обяснения от доста хора - абсолютно никакъв ефект не му оказват.

Не мога да го твърдя със сигурност, но съм вътрешно убеден, че ако положа същите усилия да го обясня това на кучето си, което не дава вид на твърде заинтересовано от материята, ще постигна успех с по-малко от половината обяснения, които този празноглавец е получил.

Петков, ако беше станал поп, сега щеше да е папа или там каквато е най-висшата и близка до Бога длъжност според религията - вярата му в собствените убеждения е толкова непоклатима, че покрай него започнах да разбирам ония идиоти с девиците дето ги чакали на другия свят.

Явно има същества, които са способни да индоктринират в себе си собствените си заблуди до степен, че да престанат да са възприемчиви дори към най-проста, разбираема и максимално лесно асимилируема логика. А от тези същества това, което се е вселило в абсолютна кухина на черепа на Петков, изглежда да е с някакви свръхестествени способности що се отнася до липсата на каквато и да е форма на възприемчивост дори и към най-ясните и елементарно доказуеми факти.

А за "заключенията", които прави на основата на умопомрачителните си вярвания, просто не намирам сили да намеря думи да ги опиша.



Тема Re: ЗЕМЯТА СЕ ВЪРТИ БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано10.08.16 22:35



" Та нали поради въртенето на земята двамата астрономи имат взаимна скорост около 5 км/с ?"

Петков, развесели ме, печелиш още един ден отключена тема :)



Тема Re: ЗЕМЯТА СЕ ВЪРТИ БРЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано10.08.16 22:36



Абе както го е написал Оскар Уайлд, "не стреляйте в пианиста, той толкова може"...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема АЗ ТОВА ГО ОТРЕДАКТИРАХ!нови [re: bObbO]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано11.08.16 00:00





цитат:

" Та нали поради въртенето на земята двамата астрономи имат взаимна скорост около 5 км/с ?"

Петков, развесели ме, печелиш още един ден отключена тема :)
край на цитата.


Аз това го отредактирах..двамата имат различна скорост 5км/с в ИС на свръхновата защото единия се движи в момента на пристигането на светлинната вълна от свръхновата със скорост около 2.4 (мисля че беше) км /с повече към свъхновата а другия с около 2.4 км /с в противоположна посока на свръхновата . Такива са моментните скоростти когато светлинния фронт достига до двамата! скоростта на двамата в ОС на свръхновата се различава с около 5 км/с ..Ъхъ!



Редактирано от _petkov_-126478 на 11.08.16 00:08.



Тема Re: АЗ ТОВА ГО ОТРЕДАКТИРАХ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.08.16 00:07



Петков, ако двамата се раздалечаваха с тая скорост, до обед ще са се раздалечили колкото е разстоянието до Луната, независимо от каква отправна система го гледаш. Бах раздуващата се Земя



Не си изтрезнял от шльокавицата...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.