Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 09.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ДЕФИНИЦИЯ НА РАЗСТОЯНИЕ , ПЪТ И ВРЕМЕ  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано17.07.16 11:19



Здравейте съклубници !.. Извинявам се , че повдигам тук толкова прозаични въпроси . Но според мен това е основен проблем в науката и не може да се прави наука ако не се дефинира какво е разстояние и какво е път .
1. Разстоянието е дистанцията между две координатни точки в дадена отправна система. Разстоянието не зависи от изборът на отправна система. Разстоянието е дистанцията между две взаимонеподвижни точки.. Щом два материални обекта са взаимонеподвижни в дадена отправна система то те са взаимонеподвижни в коя да е отправна система .Дистанцията между две такива материални точки ще е една и съща в коя да е отправна система.Тази дистанция ние ще наричаме разстояние между тези два обекта. Ако ли двата обекта не са взаимонеподвижни то разстоянието помежду им ще е променлива величина в най общия случай (ще е константна величина само ако едната материална точка извършва движение по сферична повърхност около другата материална точка)
2.Пътят е дължината на траекторията на движението на един материален обект от точката на старта до точката на финала. Тази дължина на траекторията ние наричаме път и тя е величина която зависи от изборът на отправна система.
3. Скорост е частното на изминатия път по отношение на времето за изминаване на тоя път. Във коя да е отправна система този път се изминава за едно и също време.От тук следва че скоростта е величина която зависи от изборът на отправна система . Времето изминало между старта и финала е едно и също за всички отправни системи и по никакъв начин не зависи от отправната система.Времето е качество на материята отразяващо способността на събитията в природата да се състояват едно след друго или па едновременно. Ако две събития са едновремени в дадена отправна система то те са едновременни и в коя да е отправна система. Демек ако на Гери баба му се е родила по бране боб в дадена ИС , то на Гери баба му се е родила по бране боб в коя да е ИС ! :)


Редактирано от _petkov_-126478 на 17.07.16 16:18.



Тема ДЪЛЖИНАТА НА ДЪРВОДЕЛСКИЯ МЕТЪР Е КОНСТАНТНА !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано18.07.16 05:09



В тоя ред на мисли ще открием че дължините на обектите са константна величина и са едни и същи в коя да е отправна система. Пътищата обаче зависят от изборът на отправна система и се скъсяват по посока на движението вследствие на това, че старта и финала отстоят на различни дистанции в разните отправни системи.
Тук му е мястото да отбележим, че промяната на дължините на пътищата не трябва да се приема като промяна на дължините на материалните обекти !..Дължините на материалните обекти в най общия случай са константни и не зависят от изборът на отправна система.



Тема Re: ДЪЛЖИНАТА НА ДЪРВОДЕЛСКИЯ МЕТЪР Е КОНСТАНТНА !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано18.07.16 08:30



Човек - намали шльокавицата поне през горещините. Вече сам със себе си спориш и, разбира се, губиш спора.

Една мравка, ако се движи направо по дърводелския метър от единия му край до другия - различни пътища ли ще измине в различните отправни системи или не? Ако да - значи, че дължината на дърводелския метър не е константа, защото мравката ще изминава разлчно дълъг път винаги. Ако не - това пък значи, че дължината на пътя също е константа в различните отправни системи.

Според мен няма начин да си чак толкова тъп - вероятно ти липсват някакви много базови познания, които заместваш с променливи и противоречащи сами на себе си фантазии. Ако е така, то виж прочети някоя детска книжка, която да те въведе в основните принципи на логиката, макар вероятно да е твърде късно.

Ако пък имаш някакво заболяване, свързано с невъзможност да схванеш основни логически конструкции, то не виждам никакъв смисъл да го афишираш непрекъснато навсякъде. Както се вижда и по теб самия - никъде не е казано, че трябва да си умен, логичен или пък да разбираш от физика, за да си живееш живота. Пробва се - не става.

Почини си малко и стига си оборвал сам себе си. Разбираш ли го този проблем? Дори да се абстрахираме изцяло от науката, да приемем, че наука няма, то от твоите бъртвежи пак нищо нямаше да е вярно, защото твърденията, които изказваш, противоречат категорично едно на друго и са взаимно изключващи се.



Тема ДЪЛЖИНАТА И ПЪТЯТ СА РАЗЛИЧНИ ЗЕЛЕНЧУЦИнови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано18.07.16 11:04




цитат:

Човек - намали шльокавицата поне през горещините. Вече сам със себе си спориш и, разбира се, губиш спора.
край на цитата.


ПИШШШШШШШ! ...



цитат:
Една мравка, ако се движи направо по дърводелския метър от единия му край до другия - различни пътища ли ще измине в различните отправни системи или не?

край на цитата.


Да !.. Колкото отправни системи -толкова и пътища в тия отправни системи !.. Ъхъ!

цитат:
Ако да - значи, че дължината на дърводелския метър не е константа, защото мравката ще изминава разлчно дълъг път винаги. Ако не - това пък значи, че дължината на пътя също е константа в различните отправни системи.

край на цитата.


Той и кондукторът като се движи от задния край на влака до предния изминава в отправната система на влака 300 метра , но в отправната система на земята изминава 300 километра , но това не означава че в отправната система на земята влакът е дълъг 300 километра .. Само пътят е дълъг 300 км , но пътят не е мярка за дължина на веществен обект ! Има балкан разлика между път и между дължина ! Затуй по горе дефинирах какво е път и какво е дължина ама ти вместо да прочетеш че пътят и разстоянието (дължината ) са различни зеленчуци пишеш тука глупости колкот да не заспиш ! Ако беше прочел внимателно какво съм писал щеше да схванеш дека макар и да изминава пътя от Подуене до Каспичан което е 300 км влакът винаги си е дълъг 300 метра!.. Ъхъ! ХИХИХИХИ !
Ако си успял да схванеш това ще разбереш че една мравка която се движи от единияя край на пишката ти до другия край изминава в отправната система на пишката ти 6 сантиметра но в отрпавната система на земята същата мравка ще измине за същия период от време 600 километра оти се возиш във влака който се движи спрямо отправната система на земята , но това ни най малко не трябва да те заблуждава че пишката ти е дълга в отправната система на земята 600 километра !.. пак си е 6 сантиметра в коя да е отправна система !.. Ъхъ!

цитат:

Ако не - това пък значи, че дължината на пътя също е константа в различните отправни системи.
край на цитата.


КОНСТАНТЕН Е ПЪТЯТ В РАЗНИТЕ ОТПРАВНИ СИСТЕМИ АМА НА КУКОВО ЛЕТО !.. В отправната система на влака кондукторът изминава път 300 метра а в отправната система на земята кондукторът изминава път 300 километра.. Ъхъ!.. Водете си записки бре ! ..хихихихи !

цитат:
Според мен няма начин да си чак толкова тъп - вероятно ти липсват някакви много базови познания, които заместваш с променливи и противоречащи сами на себе си фантазии. Ако е така, то виж прочети някоя детска книжка, която да те въведе в основните принципи на логиката, макар вероятно да е твърде късно.

Ако пък имаш някакво заболяване, свързано с невъзможност да схванеш основни логически конструкции, то не виждам никакъв смисъл да го афишираш непрекъснато навсякъде. Както се вижда и по теб самия - никъде не е казано, че трябва да си умен, логичен или пък да разбираш от физика, за да си живееш живота. Пробва се - не става.

Почини си малко и стига си оборвал сам себе си. Разбираш ли го този проблем? Дори да се абстрахираме изцяло от науката, да приемем, че наука няма, то от твоите бъртвежи пак нищо нямаше да е вярно, защото твърденията, които изказваш, противоречат категорично едно на друго и са взаимно изключващи се.


край на цитата.


Пишшшшшш !

Редактирано от _petkov_-126478 на 18.07.16 11:27.



Тема Re: ДЪЛЖИНАТА И ПЪТЯТ СА РАЗЛИЧНИ ЗЕЛЕНЧУЦИнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано18.07.16 18:22



Това вече сме го чели няколко хиляди пъти. Скучен си дори повече, отклокото глупав.

Айде ПИШШШШШШШ! ...





Тема ПИШШШШ! :)нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано18.07.16 18:55



Айде изчезвай !... Пишшшшш !





Тема Re: ПИШШШШ! :)нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано18.07.16 21:39



Айде изчезвай !... Пишшшшш !





Тема ДЪЛЖИНАТА И ВРЕМЕТО НЕ ЗАВИСЯТ ОТ ДВИЖЕНИЕТО!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано20.07.16 22:14



От казаното до тук става ясно , че дължината на един веществен обект по никакъв начин не зависи от отправната система, няма никакво скъсяване на обектите при промяна на скоростта.Няма и никакво скъсяване на времето,времето е едно и също във всички отправни системи . Единственно се променят пътищата и скоростта тъй като пътят и скоростта са величини които зависят от отправна система...Именно това не могат да разберат зомбитата!



Редактирано от _petkov_-126478 на 20.07.16 22:40.



Тема МЪЛЧАНИЕТО НА ЗОМБИТАТА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано21.07.16 21:43



Мълчанието на зомбитат е доказателство, че съм ги приклещил и нема на къде да се извъртат !.. Нямат аргументи с които да оборят разликата между разстояние и път.

..Затуй се крият из трънките и не смеят да се покжат !..
И ако се покажат единственното което ще рекнат е : "КОЙ СИ ТИ БЕ , ЧЕ ШЪ ?"
А моят отговор ще е : "АЗ СЪМ БАШ ЗОМБОСАПУНЖИЯТА!"



Тема Re: МЪЛЧАНИЕТО НА ЗОМБИТАТА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано21.07.16 22:37



То тука няма кой какво да се обажда и коментира. Ти си преговаряш някакви мантри. Постулираш, че дължините са независими от отправната система, и "доказваш", че това е така. Един нормален човек няма да влезе да се забърква в твоите си проблеми, не се учудвай. Но продължавай. Може и на диктофон да си ги запишеш и да си ги пускаш докато чакаш някой да коментира нещо



Може да си представяш, че си сапунджия, може че си феланкешия. Лошо нема, ако ти помага с нещо.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема ДОКАЖИ ЧЕ ДЪЛЖИНИТЕ ЗАВИСЯТ ОТ ОТПРАВНАТА СИСТЕМА!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 00:02





цитат:

То тука няма кой какво да се обажда и коментира. Ти си преговаряш някакви мантри. Постулираш, че дължините са независими от отправната система, и "доказваш", че това е така.
край на цитата.


Ми айде докажи че в разните отправни системи оная ти работа не е все 6 сантима!
Аз постулирам че онуй ти нещенце във коя да е ОС си е все 6 сантима ..Айде докажи че не е така бре !...хихихихи.. Ша докажеш ама на куково лето! ...хохохохо..


Па ако не мойш да докажеш не ти остава нищо друго освен да се криеш у трънките !..Ъхъ! ...



Тема Re: ДОКАЖИ ЧЕ ДЪЛЖИНИТЕ ЗАВИСЯТ ОТ ОТПРАВНАТА СИСТЕМА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 00:08



Именно, именно. Ти иповтаряш в мантри това, което е направил Нютон. Налагаш твърде силни ограничения с постулатите си, и достигаш до положение да не можеш да обясниш експеримента - тези постулати не работят. Историята всички я знаем, знаем и защо такъв подход е неработещ. Няма смисъл да повтарям тука всеизвестните неща. А на който не са му известни - марш обратно в училище докато научи..

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема КАКВИ ЕКСПЕРИМЕНТИ БРЕ , КАКВИ ТОРБИ С ЦИМЕНТ?нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 01:13





цитат:

"ДОКАЖИ ЧЕ ДЪЛЖИНИТЕ ЗАВИСЯТ ОТ ОТПРАВНАТА СИСТЕМА!"

Именно, именно.
край на цитата.


Ми като е именно докажи че дължините зависят от изборът на отправна система бре !.. Ша докажеш ама на куково лето!...хихихихи




цитат:
Ти иповтаряш в мантри това, което е направил Нютон. Налагаш твърде силни ограничения с постулатите си, и достигаш до положение да не можеш да обясниш експеримента - тези постулати не работят.

край на цитата.


Не виждам доказателства, че в разните отправни системи онуй ти нещенце има разни дължини.. само на къндърма гише си го ударил !.. Къде са ти доказателствата бре ?.. как доказваш че в разните отправни системи онуй ти нещо има различна дължина ?..А?.. Не виждам такова доказателство!..само на общи лафове я караш! ..Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 07:08.



Тема НИЩОГОВОРЕНЕ БЕЗКРАЙ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 07:04



Приятелю Гери ,


цитат:
Именно, именно. Ти иповтаряш в мантри това, което е направил Нютон. Налагаш твърде силни ограничения с постулатите си, и достигаш до положение да не можеш да обясниш експеримента - тези постулати не работят. Историята всички я знаем, знаем и защо такъв подход е неработещ. Няма смисъл да повтарям тука всеизвестните неща. А на който не са му известни - марш обратно в училище докато научи..

край на цитата.


Това си е чиста проба нищоговорене на поразия : "Нямало смисъл да повтаряш всеизвестни неща от родът на това че тоя подход е неработещ." Нищоговорене е да твърдиш че е неработеща представата , че дължината на материалните обекти е независеща от отправната система без да можеш да докажеш това и да утвърждаваш на поразия ,че било общоизвестно.. В тоя ред на мисли можеш да добавиш и това че е общоизвестно че съществува зеления подземен каменояд.. дядо Господ и баба Яга ! ..хихихихи ..


Голяма глупост е да твърдиш че в разните отправни системи на наблюдателите оказали се в даден момент в зоната на земята светлината от свръхновата е изминала разните разстояния от свръхновата до своите наблюдатели с еднаква скорост (300000 км/с) и в края на краищата е достигнала едновременно за всички оказали се в зоната на земята наблюдатели през 1996 г. . Как ще обясниш факта че за всички наблюдатели оказали се в зоната на земята през 1996 година светлината от избухналата свръхнова е достигнала едновременно въпреки това че те са били в разни отправни системи и респективно според глупендерията на зомбитата на разни разстояния от свръхновата?.. А?

Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 08:39.



Тема Re: НИЩОГОВОРЕНЕ БЕЗКРАЙ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 09:17



Ама моля ти се, преговаряй си класическата физика, фантазирай си, лоше нема ако ти помага. Но не очаквай и другите да са толкова изпаднали, че да се включват.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема СВЕТЛИННИЯ ФРОНТ ЛОКАЛИЗИРАН ЗА ВСИЧКИ СЪВМЕСТЕНИнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 09:55





цитат:

"НИЩОГОВОРЕНЕ БЕЗКРАЙ!"

Ама моля ти се, преговаряй си класическата физика, фантазирай си, лоше нема ако ти помага. Но не очаквай и другите да са толкова изпаднали, че да се включват.
край на цитата.


Остави класическите и суперкласическите физики на мира, не се разсейвай!..
нали щеше да доказваш че дължината на обектите зависи от отправната система!.. Ми айде доказвай с каквато си искаш физика!.. чакаме с нетърпение !..Чакаме с някаква си физика да обясниш поради какви физически закони светлината от свръхновата осветява едновременно опашките на магаретата които тичат в разни отправни системи по поляната !.. Докажи като как аджебъ светлината има константна скорост във всички ИС на опашките на магаретата и при това разстоянията от източникът до съответната инерциална опашка на дадено магаре са различни в разните ИС поради своята зависимост от ИС .Защо на практика светлинния фронт винаги се локализира в коя да е вселенска зона едновременно за всички магарета в тая зона независимо от тяхната ИС.. Айде доказвай бре !.. не се разсейвай да зяпаш към зомбоказана и към класическите физики на сапунджията!



Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 10:21.



Тема Re: ДОКАЗВАЙ ЧЕ КЛАСИЧЕСКАТА ФИЗИКА Е НЕВЯРНА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 10:16



Трябва да се чете, тогава такива реторични въпроси се обезсмислят. Пробвай, не боли! Тук вече е доказано, че от доказателства не схващаш. така че пробвай с четене, последната ти възможност да аберясаш нещо.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема НАУЧНИТЕ ПРЕДСТАВИ НА КАСПИЧАНЦИТЕ.нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 10:29





цитат:
"ДОКАЗВАЙ ЧЕ КЛАСИЧЕСКАТА ФИЗИКА Е НЕВЯРНА!"

Трябва да се чете, тогава такива реторични въпроси се обезсмислят. Пробвай, не боли! Тук вече е доказано, че от доказателства не схващаш. така че пробвай с четене, последната ти възможност да аберясаш нещо.


край на цитата.


Остави ме мен на мира!..аз съм само един нищо и никакъв зомбосапунджия !.. Обясни те тука те на народо поради какви физически закони светлинния фронт от сръхновата осветява едновременно опашките на всички съместени взаимноподвижни магарета ! .. Айде чети от там от където искаш и обяснявай те тука те на народо!.. недей само току да ми нищоговориш! ..Ъхъ!


В Каспичан брато са чели от някаква си класическа физика че такова едновременно осветяване на опашките на съвместените магарета е възможно само когато светлината достига от источника до вселенската зона на съвместените магарешки опашки за врме равно на пътят от източникът до зоната на съвместяването на магаретата за строго определено време равно на пътят разделен на скоростта. И понеже частното на пътищата и скоросттите в разните ИС е константна величина равна на времето , то заради туй в разните ИС на магаретата се изминават разните пътища с разна скорост така че времето си остава константно за достигане на светлината от свръхновата до всяко от съвместените магарета.. Ъхъ!.. Айде сеги пробвай да обориш научните представи на тия от Каспичан! хихихи..

Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 10:57.



Тема Re: НЕ МИ НИЩОГОВОРИ А ДОКАЗВАЙ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 10:38



Зацикляш нещо. Опитай да се напънеш да вникнеш в съвета ми по-горе. Това ще намали съществено шума във Вселната



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема ПОЧНА ЯКО ДА НИЩОГОВОРИШ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 11:06



Приятелю ,


цитат:

Зацикляш нещо. Опитай да се напънеш да вникнеш в съвета ми по-горе. Това ще намали съществено шума във Вселната

край на цитата.


Аз говоря по същество а ти ми нищоговориш вторачен в зомбоказана ми !..
Пробвай по същество да обясниш оти светлината достига от източникът до коя да е вселенска зона на съвместени взаимоподвижни наблюдатели за едно и също време!.. Върху това се съсредоточи вместо да се чудиш как да ми нищоговориш !..Нищоговоренето си е чиста загуба на време а и не спасява от зомбоказана !...хихихихи





Тема Re: ПОЧНА ЯКО ДА НИЩОГОВОРИШ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 11:09



Петков, така без да внимаваш в това което ти казвам, сещаш се, нема как да стане, нали?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ВНИМАВАМ КАЗВАШ ЛИ ТОВА КОЕТО ТЕ ПИТАМ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 12:46





цитат:

Re: ПОЧНА ЯКО ДА НИЩОГОВОРИШ!

Петков, така без да внимаваш в това което ти казвам, сещаш се, нема как да стане, нали?
край на цитата.


Аз те питам нещо и много внимавам как ще отговориш на въпросът ми!
Питам те по какви физически закони светлината от сръхновата достига едновременно до всички съвместени магарета в коя да е вселенска зона. Ти отговор нямаш на тоя въпрос!.. Въртиш вокруг да около ама на тоя въпрос не можеш да отговориш.. Останалото дет го баучиш на мен ми е "транс пенис нихилис ".. При това положение ти не си залужил моето внимание , заслужил си от твоите нищоговорения само да го преместя от единия крачол у другия !
Айде като ти дойде у главата акъл как да обясниш факта че светлината винаги достига коя да е вселенска зона на съвместени наблюдатели ела да го обясниш !...


За да обясниш това трябва първом да схванеш че всяка вселенска зона на съвместените наблюдатели които наблюдавт излъчването се намира на точно определено разстояние от зоната на излъчване. Трябва да схванеш и това че от зоната на излъчването до всеки от съвместените наблюдатели пътят е различен и се изминава от светлината с различна скорост , но за едно и също време.. Ъхъ!



Тема Re: ВНИМАВАМ КАЗВАШ ЛИ ТОВА КОЕТО ТЕ ПИТАМ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 12:56



А аз ти отговарям, че това сме го дъвкали десетки пъти, и единственият извод е, че не разбираш от обяснения. Затова ти остава последната възможност - чети! Никой няма повече да ти обяснява очевадни неща, които не щеш да разбереш и на които зацикляш. Така че не ми се обяснявай, а се вслушай в съвета.

Това което лично аз виждам, е ярки признаци на обсесивно-компулсивен синдром. Но ти си знаеш по-добре, затова ще се въздържа от съвети за това.

Най-важното - научи се да изслушваш другия. Засега си наникъде по това направление.

Дерзай, преговаряй си, пак е повече от нищо



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема НЕ СИ ОБЯСНИЛ ЗАЩО СВЕТЛИНАТА ДОСИГА ЕДНОВРЕМЕЕНОнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 13:07





цитат:
А аз ти отговарям, че това сме го дъвкали десетки пъти, и единственият извод е, че не разбираш от обяснения.

край на цитата.


Лъжеш!.. ти никога не си бил в състояние да отговориш на тоя въпрос..И сега не си в състояние !.. Само току лъжеш тука !.. Я дай линк къде си отговорил на тоя въпрос !.. Отговорил си на връбница в петък !.. хихихи ..



Тема Re: НЕ СИ ОБЯСНИЛ ЗАЩО СВЕТЛИНАТА ДОСИГА ЕДНОВРЕМЕЕНОнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 13:10





Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема КЪДЕ ТИ Е ОБЯСНЕНИЕТО БРЕ ?нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 13:59





цитат:
"НЕ СИ ОБЯСНИЛ ЗАЩО СВЕТЛИНАТА ДОСИГА ЕДНОВРЕМЕЕНО"

ЦЪК


край на цитата.


Това е само някакво "цвък" което правят врабчетата .. цвъкат от жиците по тротоарите !.. А обяснение на въпросът :
Защо светлината от сръхновата достига едновременно до коя да е зона на съвместени взаимоподвижни наблюдатели ти нямаш и хал хабер!.. Само току ми цвъкаш!.. Ъхъ!





Тема Re: КЪДЕ ТИ Е ОБЯСНЕНИЕТО БРЕ ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 14:44



Като само толкова можеш, толкова и ще получиш. Сори.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема НЕПОСИЛНА ЗАДАЧА ЗА ЗОМБИТАТАнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 16:44



Давай обяснявай по какви физични и природни закони светлината от свръхновата достига едновременно до всички съвместени магарета на поляната!..
Айде бе !.. Обяснявай бре !..
Ша обясниш ама на куково лето !.. Този материал е непосилен за крехките мозъчета на зомбитата !... Тази задача е свръх мозъчните възможности на зомбитата!.. Ъхъ!





Тема Re: НЕПОСИЛНА ЗАДАЧА ЗА ЗОМБИТАТАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 16:52



Тръшкай се, тръшкай се, нищо друго няма да излезе от това. Като не четеш, това ще е резултатът.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема СЛЕДВА КРИЕНЕ В ТРЪНКИТЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 17:13





цитат:

Тръшкай се, тръшкай се, нищо друго няма да излезе от това. Като не четеш, това ще е резултатът.

край на цитата.


Каквото си ми написал все съм го прочел ! Работата е че ти нищо не мойш да напишеш по въпросът защо светлината от свръхновата винаги пристига едновременно при всички съвместени взаимоподвижни магарета.. Ъхъ!
И понеже нямаш отговор на тоя въпрос се опитваш да разводниш темата с нищоговорене !.. да залееш темата с порой от безсмисленни нищоговорения !.. Тоя филм сме го гледали .. знем му и третата серия дет продължава с продължително криене на зомбитата в трънките !.. Ъхъ! ...хихихихи





Тема Re: СЛЕДВА КРИЕНЕ В ТРЪНКИТЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 17:19



"Каквото си ми написал все съм го прочел !"

Не е достатъчно само да го прочетеш. Трябва и да го изпълниш. Иначе само ще си повтаряш едно и също тука.


" Работата е че ти нищо не мойш да напишеш по въпросът"

Има малка разлика между не мога и не искам. Малка, но много съществена. Особено в причините. Сам виждаш, проваляш се и на ясновидски опити...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема МОЖЕШ АМА НА КУКОВО ЛЕТО!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 17:35





цитат:

"Каквото си ми написал все съм го прочел !"

Не е достатъчно само да го прочетеш. Трябва и да го изпълниш. Иначе само ще си повтаряш едно и също тука.

край на цитата.


Аз от малечък си зная какво да изпълнямам !..Не съм стигнал до там зомбитата да ми казват какво да изпълнявам !..





цитат:

" Работата е че ти нищо не мойш да напишеш по въпросът"

Има малка разлика между не мога и не искам. Малка, но много съществена. Особено в причините. Сам виждаш, проваляш се и на ясновидски опити...

край на цитата.


Да бе !.. ти можеш да обясниш защо светлината от свръхновата достига едновременно до всичи съвместени взаимноподвижни магарета в дадена зона на вселената.. Можеш ама ей тъй на пук не щеш да обясниш !...хихихихи ..
Приятелю , не мойш бре !.. Това не е по силите на никое зомби !..Ъхъ! ...хихихихи



Тема Re: МОЖЕШ АМА НА КУКОВО ЛЕТО!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 17:38



Провай се още. Нали знаеш, проби и грешки, все някога може и да не направиш грешка. Пък и да не се случи, все на твой гръб ще е.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ЮРНЕШ ЛИ СЕ НАНИЩОГОВОРЕНЕ ЗНАЧИ СИ ПРИЩИПАН!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 18:25





цитат:

МОЖЕШ АМА НА КУКОВО ЛЕТО!

Провай се още. Нали знаеш, проби и грешки, все някога може и да не направиш грешка. Пък и да не се случи, все на твой гръб ще е.

край на цитата.


Тук си ми напълно ясен веке !.. Юрнеш ли се на нищоговорене значи съм те прещипал и в нищоговоренето се криеш от зомбоказана !...хихихихи


А и на всички стана ясно дека ти не знайш защо светлината от свръхновата и от фотосветкавицата винаги едновременно огрява взаимоподвижните магаретата в зоната на съвместяването им.. хихихи

Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 18:54.



Тема Re: ЮРНЕШ ЛИ СЕ НАНИЩОГОВОРЕНЕ ЗНАЧИ СИ ПРИЩИПАН!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 18:46



Само се опитвам да те насоча да се научиш да мислиш. Човек трябва първо да почне, за да се научи, нали? Ама ти се дърпаш като магаре на мост. Е дърпай си се, щом ти е добре така.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ТИ ЩО НЕ МОИШ ДА ИЗМИЛИШ БРЕ?нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 19:02





цитат:
"ЮРНЕШ ЛИ СЕ НАНИЩОГОВОРЕНЕ ЗНАЧИ СИ ПРИЩИПАН!"

Само се опитвам да те насоча да се научиш да мислиш. Човек трябва първо да почне, за да се научи, нали? Ама ти се дърпаш като магаре на мост. Е дърпай си се, щом ти е добре така.

край на цитата.


Да бе !.. и ти като мойш да мислиш измисли ли защо светлината от фотосветкавицата огрява едновременно взаимоподвижните съвместени в дадена вселенска зона магарета ?.. Измислил си -грънци !.. Хал -хабер си немаш оти това е така !.. Зомбът ви е увредил мааму стара! хихихихи





Тема Re: КЪДЕ ТИ Е ОБЯСНЕНИЕТО БРЕ ?нови [re: Герисъм]  
Автор Shpaga ()
Публикувано22.07.16 19:46



"Защо светлината от сръхновата достига едновременно до коя да е зона на съвместени взаимоподвижни наблюдатели?"

Гери, това - горното - на какво основание го считате за вярно?! И къде си го обяснил? Моля те, дай линк към обяснението ти...





Тема Re: КЪДЕ ТИ Е ОБЯСНЕНИЕТО БРЕ ?нови [re: Shpaga]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 20:04



Ами съвместени наблюдатели са в една точка, в една точка могат да бъдат сверени часовниците, т.е. тук се предполага именно това. Сверени часовници - общ момент, моментно общо време в една точка - едновременно е достигнала светлината. Иначе не е: по часовника на Гошо достига в 2 часа, а по часовника на Пешо - в 5 часа, ако не са сверени. Тоест, това може да се въведе "по условие", конвенция.

Проблемът е дали е тръгнала едновременно за тези наблюдатели от източника според същите часовници, но това е висш пилотаж за Петков, той не се и замисля, за това и цикли на глупости.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема МОМЕНТЪТ НА СЪБИТИЯТА Е АБСОЛЮТЕН!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 22:00





цитат:

Ами съвместени наблюдатели са в една точка, в една точка могат да бъдат сверени часовниците, т.е. тук се предполага именно това. Сверени часовници - общ момент, моментно общо време в една точка - едновременно е достигнала светлината. Иначе не е: по часовника на Гошо достига в 2 часа, а по часовника на Пешо - в 5 часа, ако не са сверени. Тоест, това може да се въведе "по условие", конвенция.

Проблемът е дали е тръгнала едновременно за тези наблюдатели от източника според същите часовници, но това е висш пилотаж за Петков, той не се и замисля, за това и цикли на глупости.
край на цитата.


Говориш колкот да не заспиш! Моментът на дадено събитие е един и същ в коя да е отправна система и това се потвърждава от локализираните в зоната на събитието наблюдатели от разните отправни системи които са взаимонеподвижни със магаретата оказали се в зоната на поляната когато светлината достига тая зона.Моментът на избухването на свъхновата е един и същ за всичките тия съвместени до свръхновата наблюдатели които са в в същите отправни системи на стъвместените магаретата когато светлината достигне до зоната на съвместяване на магаретата . Няма тън-пън !.. във всяка отправна система събитието на избухването е едновременно за всите тия отправни системи, едновременно е и събитието на пристигането на светлината при магарешката поляна!..Ъхъ!


Глупост е да си мислиш че ДАДЕНО СЪБИТИЕ НЕ СЕ СЛУЧВА В ЕДИН И СЪЩ МОМЕНТ В КОЯ ДА Е ОТПРАВНА СИСТЕМА.. ГЛУПОСТ Е ДА СИ МИСЛИШ ЧЕ ИЗЛЪЧВАНЕТО НА СВЕТЛИНАТА ОТ ИЗБУХНАЛАТА СВРЪХНОВА НЕ Е ЕДНОМОМЕНТНО ЗА ВСИЧКИ ОТПРАВНИ СИСТЕМИ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 22:06.



Тема Re: МОМЕНТЪТ НА СЪБИТИЯТА Е АБСОЛЮТЕН!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 22:09



Ако нямаш сверени и синхронни часовници (общо време, както го нарекъл Айнщайн), не може да дефинираш понятието "момент", камо ли да твърдиш за някакви негови свойства. Това е по дефиниция. А ти си фантазираш някакви глупости както обикновено. Те и овцете ще ти се смеят на тях. Но на тръшкания са претръпнали явно.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ОТ ЗЕЛЕНА ТИКВА СЕМКИ НЕ ВЗЕМАМЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 22:51





цитат:
Ако нямаш сверени и синхронни часовници (общо време, както го нарекъл Айнщайн), не може да дефинираш понятието "момент"

край на цитата.


От зелена тиква семки не вземаме !.. на глупендера Айнщайнчо му е сбъркан файла!..хихихихи .. Моментите в природата са свързани със събитията!.. именно тоя низ от събития е най великия часовник във вселената . Има момент в който се случва дадено събитие и този момент е един и същ във всички отправни системи .. нарича се момент на осъществяване на събитието!.. Те го те земята се върти около оста си и във всеки момент тя има конкретно положение в пространството и това положение е моментното и положение !.. Не му трябва часовник на човек за да се осъществи събитието на разждането му !..Не и трябва часовник на сръхновата за да избухне в даден момент (по бране боб например) ..ъхъ!


Всяко събитие си има момент и този момент се характеризира със това че се случва след дадени събития и преди други дадени събития .. тоя момент принадлежи на дадено настояще . А как ще си сверяваме часовниците е въпрос на организация . Може например да се използва часовникът на въртенето на земята около оста и!(точно време от астрономическата обсерватория)..хихихи



Тема Re: ОТ ЗЕЛЕНА ТИКВА СЕМКИ НЕ ВЗЕМАМЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 23:04



Земята е часовник само в една отправна система. Не върши работа. Ей от такива сбъркани примери ти е целия мрак в главата.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ХОДЪТ НА ЧАСОВНИЦИТЕ НЕ ЗАВИСИ ОТ "ОС"нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 23:39





цитат:

Земята е часовник само в една отправна система. Не върши работа. Ей от такива сбъркани примери ти е целия мрак в главата.
край на цитата.


Всеки равномерен процес е часовник ! ..Ъхъ!.. Земята прави един оборот около оста си за 24 часа в коя да е ИС.. Ъхъ!



Тема Re: ХОДЪТ НА ЧАСОВНИЦИТЕ НЕ ЗАВИСИ ОТ "ОС"нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано23.07.16 01:24



"Земята прави един оборот около оста си за 24 часа в коя да е ИС"

А това вече е постулат, който ти спича всичките разсъждения. Защото, както знаем вече от опита, не е верен.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ЗНАЕТЕ, ГРЪНЦИ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано23.07.16 06:18





цитат:

"Земята прави един оборот около оста си за 24 часа в коя да е ИС"

А това вече е постулат, който ти спича всичките разсъждения. Защото, както знаем вече от опита, не е верен.
край на цитата.


Знаете от опитът ГРЪНЦИ! .. Няма такива опити в които в някаква ИС земята за едно денонощие да се завърта 100 пъти ! ..Ъхъ! .. Не можете да схванете каква е разликата между видимост и реалност!..Гледано от земята видимостта е че луната не се върти в пространството оти остава обърната към земята винаги с едната си страна , но в реалноста стоят друго яче нещата и те са такива че за 28 дена луната се завърта в пространството един път, по същия начин по който се завърта в просстранството барабана на пералнята !..Ъхъ!


Глупендер е оня който не мой да схване че луната за 28 дена се завърта в пространството един път правейки през това време една обиколка около центърът на земята движейки се по орбита!

Глупендер е оня който не може да схване че докато измине едно денонощие във вселената се състояват една сюрия събития.. раждат се и умират хора и магарета ..избухват някакви свръхнови във вселената.. сварява се някакво количество зомбосапун .. И всичките тия събития са се случили именно в това денонощие макар и да се случили на разни места във вселената.. времето е глобален зеленчук!..и затова всички тези събития не са се случили преди или па след това денонощие а са се случили по времето на това денонощие !.. Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 23.07.16 09:15.



Тема Re: ЗНАЕТЕ, ГРЪНЦИ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано23.07.16 11:15



Само да напомня съвета си - чети! Всички проблеми ще ти се разрешат, и много отговори ще получиш. И тогава няма да повтаряш до самопобъркване такива глупави мантри.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ЕДИН КАМЪК ПАДНАЛ ЕДНОВРЕМЕННО НА ВУТЕ И НАНЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано23.07.16 12:21





цитат:

Ами съвместени наблюдатели са в една точка, в една точка могат да бъдат сверени часовниците, т.е. тук се предполага именно това. Сверени часовници - общ момент, моментно общо време в една точка - едновременно е достигнала светлината. Иначе не е: по часовника на Гошо достига в 2 часа, а по часовника на Пешо - в 5 часа, ако не са сверени. Тоест, това може да се въведе "по условие", конвенция.
край на цитата.


Това са пълни глупостти !.. Вървяли си Нане и Вуте покрай скалата ама от скалата се откъртил един голям камък и паднал на Нане и Вуте и ги утепал едновременно .Но поради това че не си били сверили часовниците часовника на Вуте показвал 10 часа а часовникът на Нане показвал 11 часа.. Според зомбитата Вуте е бил утепан един час по рано от Нане !..Така ли бре ?.. Няма ли едно и също настояще дори и когато часовниците не са сверени ?.. А? Само зомбоказана ще ви оправи понятията защото не мойте да схванете какво е това общо настояще за цялата вселена!.. Не мойте да схванете , че когато тук е СЕГА ... СЕГА Е навсякъде във вселената !.. настоящето е всеобщ зеленчук.. един едничък за цялата вселена !. Няма чалъм тука да е днес а в другия край на вселената да е вчера или утре !



Тема ОТ ЗЕЛЕНА ТИКВА СЕМКИ НЕ ВЗЕМАМЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано23.07.16 12:28





цитат:

Само да напомня съвета си - чети! Всички проблеми ще ти се разрешат, и много отговори ще получиш. И тогава няма да повтаряш до самопобъркване такива глупави мантри.
край на цитата.


Аз па да попитам ти рече ли нещо или някой пръдна ?.. А?.. И да добавя че от зелени тикви семки не вземаме !.. Ъхъ!


И само да ти припомня че съм чел .. след това съм и понаписал относно глупендерията на Айнщайнчо :

СТО е погрешна още от самия си фундамент .. Основополагащо значение за изграждането на СТО има статията на Айнщайн от 1905 г. :

Основополагаща статия на СТО

В тази статия Айнщайн допуска банална грешка при определяне на пътя в неподвижната система и от там прави погрешен извод, че едновременноста на събитията е

относителна .

По долу посочвам грешката на Айнщайн :

Публикувано: 10 ноември 2010 - 07:17
На вниманието на релативистите които така и не зацепват къде и в какво е грешката на Айнщайн .
По долу поствам едно към едно една извадка от дебат на бай Петков в който дебат той с пръсче и математически формули е показал грешката на Айнщайн :
"Здравей Мел ,


цитат:
...Пътят е S е равен на (tB - tA).c от една страна
край на цитата.


От коя страна мислиш че е такъв пътят ?.. Ако имаш впредвид пътят в подвижната система то да !.. такъв е .. там и скороста е "С".. Но никоя от тия величини

не може да се пренася механически във неподвижната система защото в неподвижната система скороста "С" трябва да бъде заменена със "С-v" и тогава това ти

равенство ще изглежда ето как в неподвижната система : S = (tB - tA).(c- v)


цитат:
от една страна и от друга на rAB+V(tB - tA)
край на цитата.


Това е пътят на светлината в неподвижната система след отразяването .. до отразяването пътят е : rAB-V(tB - tA) защото огледалото се движи срещу движението

на светлината в неподвижната система..



цитат:
или
(tB- tA).c-(tB - tA).v=rAB
tB- tA=rAB/(c-v)

край на цитата.


Това не е вярно !.. Най вероятно и гуруто разсъждавайки така се е издънил !..
Вярното е
(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)
rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)
(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB
tB - tA =rAB/C

Този извод се отличава от оня който гуруто ни пробутва и до който и ти достигна :
tB- tA=rAB/(c-v)
Това е невярно разбира се !.. Не излиза такъв есапа и аз го показах защо не излиза такъв..




цитат:
а rAB е пръчката с дължина виждана от неподвижния. Кой път не различен?

край на цитата.

Пътят на светлината в неподвижната система не е равен на дължината на пръчката rAB а на rAB-S където S = V(tB - tA).. Нали така ?


цитат:
Това е в системата на неподвижния при условие С=конст.

край на цитата.


Не е това !.. и при условие че С=конст в системата на наблюдателя улавящ съответната светлина пак не е това .. Гуруто се е издънил и се е опетлял като пиле

от кълчища .. Затуй му е лайн..а теорията !.."

Айде сега да видим дали зомбитата ще могат гък да кажат по грешката на Айщайн която бай Петков така акуратно и лаконично е посочил и поправил естественно .
-----------------

Редактирано от _petkov_-126478 на 23.07.16 13:28.



Тема Re: ЕДИН КАМЪК ПАДНАЛ ЕДНОВРЕМЕННО НА ВУТЕ И НАНЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано23.07.16 14:25



Петков, верно малко четеш. Не само наука, ами въобще. Детективски романи поне не си ли пробвал - те би трябвало да са донякъде разбираеми дори за теб.

Та в детективските романи често се среща казуса за "счупения часовник". Става патакламата, става сакътлъка, часовника се чупи и стрелките му спират в часа на престъплението.

Та представи си сега, че в две различни морги - едната в Каспичан, а другата в някое друго село, карат два трупа. На единия счупения часовник показва 10 часа, а на другия показва 11 часа. Хайде сега ти, като отявлен селски разбирач, ни кажи - тези двамата "едновременно" ли са умрели или не?

Гери, както винаги, съвсем добронамерено те е посъветвал какво да направиш. Чети! Не е трудно! Учени всички няма да станат, но може поне малко от малко да прочете човек за заобикалящата го действителност. А ако не ти се чете, поне ходи на църква - там дори е по-лесно и прегледно от кашата в главата ти. За добрия християнин всичко е каквото Бог е решил да бъде и две мнения по въпроса (почти) няма.





Тема ЧЕЛЕН УДАР НА ДВА ВЛАКАнови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано23.07.16 15:15





цитат:

Та представи си сега, че в две различни морги - едната в Каспичан, а другата в някое друго село, карат два трупа. На единия счупения часовник показва 10 часа, а на другия показва 11 часа. Хайде сега ти, като отявлен селски разбирач, ни кажи - тези двамата "едновременно" ли са умрели или не?
край на цитата.


Подобен случай е имало когато два влака се сблъскали челно и една сюрия народ е измрял от катастрофата. Няма значение какво са показвали часовниците на Сульо и на Пульо , при челния удар са пукясали всичките едновременно ..Ъхъ!



Редактирано от _petkov_-126478 на 23.07.16 15:35.



Тема Re: ЧЕЛЕН УДАР НА ДВА ВЛАКАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано23.07.16 15:55



Петков,

Хем цитираш, хем не отговаряш. А въпросът беше много прост:

Та представи си сега, че в две различни морги - едната в Каспичан, а другата в някое друго село, карат два трупа. На единия счупения часовник показва 10 часа, а на другия показва 11 часа. Хайде сега ти, като отявлен селски разбирач, ни кажи - тези двамата "едновременно" ли са умрели или не?

Какви влакове? Пак ли те напече или шмугна малко шльокавица рано-рано. Питам те прост въпрос - не за влакове, самолети, магарета, боб, а много прост и абсолютно ясен въпрос, който даже ти си могъл да идентифициташ и цитираш дори.

Та твоят отговор на горния въпрос "да" или "не" е?





Тема ЧАСОВНИЦИТЕ СЕ ДВИЖАТ ЕДНАКВО ВЪВ ВСИЧКИ "ИС"нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано23.07.16 16:34





цитат:

Петков,

Хем цитираш, хем не отговаряш. А въпросът беше много прост:

Та представи си сега, че в две различни морги - едната в Каспичан, а другата в някое друго село, карат два трупа. На единия счупения часовник показва 10 часа, а на другия показва 11 часа. Хайде сега ти, като отявлен селски разбирач, ни кажи - тези двамата "едновременно" ли са умрели или не?

край на цитата.


Може и едновременно да са умрели а часовниците да са се счупили неедновременно..Причини за това мнооого!.. Ъхъ!





Тема Re: ЧАСОВНИЦИТЕ СЕ ДВИЖАТ ЕДНАКВО ВЪВ ВСИЧКИ "ИС"нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано23.07.16 23:59



А може ли да не са умрели едновременно? Причини за това също може да има много. Ъхъ!





Тема ПАДНАЛА АТОМНА БОМБА СА И УМРЕЛИ ЕДНОВРЕМЕННОнови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано24.07.16 05:40





цитат:
А може ли да не са умрели едновременно? Причини за това също може да има много. Ъхъ!

край на цитата.


Разбира се че две магарета могат да умрат както едновременно така и неедновременно , но окажат ли се в зоната на ядренния взрив умират задължително едноременно в момента на ядренния взрив независимо каква е тяхната Инерциална Система в която се движат!..ЪХЪ! В Каспичан разправят за такива магарета че били умрели по времето на ядренния взрив!.. разправят, че моментът на ядренния взрив е един и същ и се осъществява в едно и също настояще на вселената..Разправят че този момент не зависи от движението на разните магарета..Ъхъ!

..В Каспичан още разправят че дадено настояще е такава координата във времевата скала в която се осъществява дадено събитие.. разправят че тази времева координата не зависи от движението на разните инерциални системи .

Редактирано от _petkov_-126478 на 24.07.16 06:32.



Тема Re: ПАДНАЛА АТОМНА БОМБА СА И УМРЕЛИ ЕДНОВРЕМЕННОнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано24.07.16 09:35



Я, Петков.

Сутрин преди шест успяваш да вмъкнеш някое смислено изречение. Поздравления!

Значи две магарета могат да умрат както едновременно, така и неедновременно. Забрави за момент за инерциални системи и други неща, които само те объркват. Кажи ми в случай, че закарат две умрели магарета в два различни екарисажа, дали има начин да се разбере дали те са умрели "едновременно" или "неедновременно", като се абстрахираме от някакви заключения, базирани на биолигични признаци.

Възможно ли е "приемчиците" в екарисажа да достигнат до консенсус дали смъртта на двете магарета е настъпила "едновременно" или напротив и какво ще бъде нужно за постигането на такъв консенсус, бил той "действителен" или "недействителен"?

Хем обичаш да даваш нагледни примери, хем като те питат нещо се хвърляш в някакви индерциални системи, ядрени взривове, вселени и прочее непонятни за теб неща. Дай да се придържаме към опростените примери, като се концентрираш да отговаряш на простите въпроси просто.





Тема В МЪРТВОТО ТЯЛО ПРОТИЧАТ ПРОЦЕСИ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано24.07.16 11:26





цитат:

Значи две магарета могат да умрат както едновременно, така и неедновременно. Забрави за момент за инерциални системи и други неща, които само те объркват. Кажи ми в случай, че закарат две умрели магарета в два различни екарисажа, дали има начин да се разбере дали те са умрели "едновременно" или "неедновременно", като се абстрахираме от някакви заключения, базирани на биолигични признаци.

Възможно ли е "приемчиците" в екарисажа да достигнат до консенсус дали смъртта на двете магарета е настъпила "едновременно" или напротив и какво ще бъде нужно за постигането на такъв консенсус, бил той "действителен" или "недействителен"?
край на цитата.


Разбира се че може по телата да се установи преди колко време е настъпила смъртта защото в мъртвите тела започват да се развиват процеси( на загниване например ). По рано починалото магаре ще изгние повече , или па по рано починалото магаре ще е изстинало повече. Само дека не мой да схвана какво общо има това с скоростта на времето и инерциалните системи?..Що ме занимаваш с тия глупости бре ?..друга работа немаш ли си ?..Моля те пиши по темата и не ме занимавай с екирасажи!..

Редактирано от _petkov_-126478 на 24.07.16 12:10.



Тема Re: В МЪРТВОТО ТЯЛО ПРОТИЧАТ ПРОЦЕСИ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано24.07.16 12:00



Я виж пак какво точно съм помолил:
като се абстрахираме от някакви заключения, базирани на биолигични признаци

Петков, няма 12, а вече спря да можеш да асимилираш написаното, въпреки че си достатъчно адекватен да го цитираш.

За умрелите магарета примера ти го даде, аз се опитвам да ти разясня с терминология, достъпна за теб, какво ти убягва. Като не искаш да те занимават с екарисажи недей давай такива дебилни примери. Като нямат умрелите магарета нищо общо с темата ти, тогава защо пишеш за тях?!?!

Леко със шльокавицата и чети. Поне постовете чети - твоите и на другите участници. Никой не е длъжен достоверно да предполага какви процеси се развиват в полупразното пространство затворено в черепа ти.





Тема ПИШИ ПО ТЕМАТА!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано24.07.16 12:23





цитат:

Я виж пак какво точно съм помолил:
като се абстрахираме от някакви заключения, базирани на биолигични признаци
край на цитата.


Освен биологичните признаци има и една сюрия други данни които са свързани с разни химически процеси и т.н. Но нали те помолих да пишеш по темата и да не се отплесваш по екирисажите !!!! Пиши по темата( скорост ..път ..растояние и време) ..Чули бре ????



Редактирано от _petkov_-126478 на 24.07.16 12:33.



Тема Re: ПИШИ ПО ТЕМАТА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано24.07.16 13:25



Петков,

ти пишеш "разбира се че две магарета могат да умрат ...". Стриктно следвам темата, както е водена от теб. Ако ти считаш, че си се отклонил от собствената си тема, говорейки за трупове - ОК.

На мен, и струва ми се не само на мен, обаче ми изглежда, че ти нямаш никаква, дори най-елементарна, първична и първосигнална представа за понятието "едновременно". Затова и се опитвам да те накарам да се замислиш какво ли точно би трябвало да означава, че двете магарета са умрели "едновременно". Понеже химията и биологията са ти още по-мътни, то затова ти предложих да дадеш физична интерпретация на простия въпрос как двама наблюдатели могат да постигнат, "реален" или не, консенсус за "едновременността" на някакво събития. Въпросът е точно по-темата, просто е поднесе със селяндурския тон и селташките примери, които ти самия задаваш.

Та отговори на простия въпрос - как двама независими, раздалечени и необщуващи си наблюдатели могат да постигнат консенсус по въпроса за "едновременността" на смъртта на магаретата, без да изследват биологично или химически самите магарета (това го казвам да те облекча, не че променя нещо)? Могат ли въобще да постигнат такъв консенсус и ако "да", то каква процедура, какъв алгоритъм трябва да приложат, за да се съгласят без никакво разногласие, че двете магарета са умрели "едновременно".

Защото ако не изясниш този въпрос, аз винаги мога да твърдя, че двете магарета не са умрели "едновременно" в зоната на незнам си какво си, като това мое твърдение ще е точно толкова вярно или невярно, колко и твоето, че са.

Схващаш ли защо е важен въпроса? За да може прозволен брой наблюдатели да се съгласят, че твоето твърдение е вярно, а не е плод на делириум тременс, съвсем например, разбира се.

Или, за да те попитам още по-елементарен въпрос, ти как разбираш, че някакви магарета в някаква си зона са умрели "едновременно"? Какво те кара да мислиш така? Селския кмет? Вътрешното ти убеждение в справедливостта на такова твърдение? Непоколебимата ти вяра? Опитът ти от "обучението" ти в СССР? Какво точно?



Тема ЕДНОВРЕМЕННО ОЗНАЧАВА ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано24.07.16 15:33





цитат:

Петков, тук ти пишеш "разбира се че две магарета могат да умрат ...". Стриктно следвам темата, както е водена от теб. Ако ти считаш, че си се отклонил от собствената си тема, говорейки за трупове - ОК.

На мен, и струва ми се не само на мен, обаче ми изглежда, че ти нямаш никаква, дори най-елементарна, първична и първосигнална представа за понятието "едновременно". Затова и се опитвам да те накарам да се замислиш какво ли точно би трябвало да означава, че двете магарета са умрели "едновременно". Понеже химията и биологията са ти още по-мътни, то затова ти предложих да дадеш физична интерпретация на простия въпрос как двама наблюдатели могат да постигнат, "реален" или не, консенсус за "едновременността" на някакво събития. Въпросът е точно по-темата, просто е поднесе със селяндурския тон и селташките примери, които ти самия задаваш.

Та отговори на простия въпрос - как двама независими, раздалечени и необщуващи си наблюдатели могат да постигнат консенсус по въпроса за "едновременността" на смъртта на магаретата, без да изследват биологично или химически самите магарета (това го казвам да те облекча, не че променя нещо)? Могат ли въобще да постигнат такъв консенсус и ако "да", то каква процедура, какъв алгоритъм трябва да приложат, за да се съгласят без никакво разногласие, че двете магарета са умрели "едновременно".

Защото ако не изясниш този въпрос, аз винаги мога да твърдя, че двете магарета не са умрели "едновременно" в зоната на незнам си какво си, като това мое твърдение ще е точно толкова вярно или невярно, колко и твоето, че са.

Схващаш ли защо е важен въпроса? За да може прозволен брой наблюдатели да се съгласят, че твоето твърдение е вярно, а не е плод на делириум тременс, съвсем например, разбира се.
край на цитата.


Две събития са едновременни тогава когато имат общо настояще на осъществяването си . Например когато ми се навири пишката когато видя дупето ти аз казвам че навирването на пишката ми и виждането на дупето ти са едновременни събития...Ъхъ!

И ако схвщаш аз говоря за дупета и пишки ама обяснявам едновременността а ти само току ми баучиш за екирасажи и нищо не обясняваш! Ъхъ!

А ако на Нане от Южна Африка му умре магарето когато види светлината от свръхновата и на Вуте от Индонезия му умре магарето когато види светлината от избухването на същата свръхнова ние казваме че магаретата са умрели едновременно .В това сме сигурни защото сме наясно че светлината от свъхновата пристига едновременно до двата края на екватора щом свръховата лежи в плоскостта на екватора... Ъхъ!

Има и един друг начин да разберат че магаретата им са умрели едновременно и той чрез подаване на бележки . Нане и Вуте са съседи но ги дели висока ограда . Когато им умират едновременно магаретата те хвърлят през оградата по една бележка на която пише "Брато , умря ми магарето !" Ако всеки който когато хвърли своята бележка на другия получи хвърлена бележка от другия това означава че магаретата им са умрели едновременно .. Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 24.07.16 16:21.



Тема Re: ЕДНОВРЕМЕННО ОЗНАЧАВА ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано24.07.16 17:03



Петков,

Ти си по-тъп отколкото те мислят хората. Какво значи две събития да имат "общо настояще на осъществяването си"?!?! Кое точно е "настояще" и какво точно е "осъществяване"?!?!

Аз мога да твърдя точно обратното и тъй като подобни твърдения не следват от никъде, то няма как да се разбере кой е потенциално прав в твърденията си.

П.П. А примера с хвърлянето на бележки през оградата показва, че ти нямаш дори бегла идея какво е това "време". Който и човек да получи бележка с текст "магарето умря" няма дори бегъл шанс да направи предположение кога е умряло магарето. Не схващаш елементарни неща, нямаш мислене, по-ефективно от това на имбецил.

Съжалявам Петков, не обичам да придаквам на никой, но в този случай няма как да не ти препоръчам да послушаш Гери и да попрочетеш нещо, дори на ниво забавачка, преди шльокавицта да те прати в по-добрия свят.





Тема МИНАЛО,НАСТОЯЩЕ И БЪДЕЩЕнови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано24.07.16 19:47





цитат:

Какво значи две събития да имат "общо настояще на осъществяването си"?!?! Кое точно е "настояще" и какво точно е "осъществяване"?!?!
край на цитата.


Айде бегай научи какво е минало ..какво е настояще и какво е бъдеще и като научиш ела пак !..Научи и какво е осъществяване на събитие!.. Айде бегай !





Тема Re: МИНАЛО,НАСТОЯЩЕ И БЪДЕЩЕнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано24.07.16 20:23



Петков,

Аз лесно ще бЕгам, но си остава факта, че ти не си в състояние да дадеш отговор на елементарни въпроси. Ти не можеш да формулираш защо двете магарета са урели в зноната на не знам какво си по едно и също време. Ти дори не можеш да пуснеш някакво подобие на снимка от прословутия опит. Ти не си в състояние да обозначиш никое от твърденията си - нито като дефиниция, нито като декларация дори. В сравнение с теб всеки имам от Саудитска Арабия изглежда като роден гений.

Лошо, Петков, лошо.



П.П. А дори да можеше да формулираш понятие "абсолютно време", то всички разсъждения базирани на такова предположение са отдааааааавна направени, ясно и точно изложени. И научно опровергани в детайлите.



Тема В ЗОНАТА НА ВЗИВ НА АТОМНА БОМБА МАГАРЕТАТА УМИРАТнови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано24.07.16 20:43





цитат:
Аз лесно ще бЕгам, но си остава факта, че ти не си в състояние да дадеш отговор на елементарни въпроси. Ти не можеш да формулираш защо двете магарета са урели в зноната на не знам какво си по едно и също време.

край на цитата.


В зоната на ядрен взрив всички магарета умират едновременно независимо от тяхната ИС .. Схватяш ли ? А? .. В зоната на лазерния лъч на лазерното оръдие всички магарета се изпичат едновременно независимо с каква скорост са тичали !..Айде бегай !.. тук не е училище за бавно развиващи се !



Редактирано от _petkov_-126478 на 24.07.16 20:45.



Тема Re: ЧЕЛЕН УДАР НА ДВА ВЛАКАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано25.07.16 10:16



Не са пукясали едновременно,машиниста е умрял първи,кондуктура в последния вагон- последен.

Редактирано от ayahuasca на 25.07.16 10:16.



Тема Re: ЕДНОВРЕМЕННО ОЗНАЧАВА ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано25.07.16 10:26



Петков,извинявай,ама дори аз дето ти симпатизирам чат-пат /безсловно/ се дразня вече на тъпотата ти.Ти си забавен писач на постове,ама от физика май разбираш по-малко и от мене :) Успокой топката,щом до тази възраст не си станал физик,няма как тепърва да успееш ;)



Тема Re: В ЗОНАТА НА ВЗИВ НА АТОМНА БОМБА МАГАРЕТАТА УМИРАТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано25.07.16 10:31



"В зоната на ядрен взрив всички магарета умират едновременно независимо от тяхната ИС"
това не е вярно :)



Тема Re: ЗНАЕТЕ, ГРЪНЦИ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано25.07.16 10:33



"Знаете от опитът ГРЪНЦИ! .. Няма такива опити в които в някаква ИС земята за едно денонощие да се завърта 100 пъти ! ..Ъхъ! .. Не можете да схванете каква е разликата между видимост и реалност!..Гледано от земята видимостта е че луната не се върти в пространството оти остава обърната към земята винаги с едната си страна , но в реалноста стоят друго яче нещата и те са такива че за 28 дена луната се завърта в пространството един път, по същия начин по който се завърта в просстранството барабана на пералнята !..Ъхъ!
Глупендер е оня който не мой да схване че луната за 28 дена се завърта в пространството един път правейки през това време една обиколка около центърът на земята движейки се по орбита!

Глупендер е оня който не може да схване че докато измине едно денонощие във вселената се състояват една сюрия събития.. раждат се и умират хора и магарета ..избухват някакви свръхнови във вселената.. сварява се някакво количество зомбосапун .. И всичките тия събития са се случили именно в това денонощие макар и да се случили на разни места във вселената.. времето е глобален зеленчук!..и затова всички тези събития не са се случили преди или па след това денонощие а са се случили по времето на това денонощие !.. Ъхъ!"


и тука почти нищо от твърденията не е вярно :)



Тема Re: В ЗОНАТА НА ВЗИВ НА АТОМНА БОМБА МАГАРЕТАТА УМИРАТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано25.07.16 11:04



Петков,

Ти твърдиш, че В зоната на ядрен взрив всички магарета умират едновременно независимо от тяхната ИС, а аз ти предложих да дадеш някаква идея как двама независими и несвързани наблюдатели могат да постигнат консенсус по този въпрос. Нямаш отговор очевидно. Щом нямаш отговор на толкова елементарен въпрос, то няма как да твърдиш, че повече от един човек може да е убеден, че магаретата са умрели едновременно.

Следователно те или са умрели едновременно или не са.

Това е прост логически и философски извод без да е необходимо никакво разбиране на никаква физика. Но явно ти не можеш да го схванеш. И да, прав си - определено тук не е училище за бавноразвиващи се, а ти с липсата на възможност да схванеш елементарни логически съждения на твоята възраст определено не си се развил твърде бързо.



Но в каквото и да е училище се набляга на логически свързани съждения. Повтарянето на някакво твърдение, което не следва от никъде, както Гери не веднъж ти е писал, в разговорния езил се нарича мантра. Просто няма никакъв смисъл от писаниците ти, защото те не струват нищо.

Ти вярваш, че всички магарета в някаква си зона умирали едновременно, друг може да вярва в обратното. Интересното в случая е, че макар и нито едно от твърденията да не може да бъде доказано или отречено от теб, то по силата на простата логика, че почти всички магарета не умират едновременно с други магарета, то е много по-вероятно всеки твой опонент, твърдящ че магаретата не умират едновременно, да е прав, а ти да не си.

Не вярвам да го схванеш, макар че е много проста мисловна конструкция, но на мен толкова са ми силите да обясня, а и към момента не изглежда чиито и да е други сили да са били достатъчни за да ти се предаде дори и най-простата абстрактна идея, така че съм убеден, че и аз няма да се справя с тази явно непосилна задача.



Тема ДОКАЖИ!нови [re: ayahuasca]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 11:30





цитат:

"Знаете от опитът ГРЪНЦИ! .. Няма такива опити в които в някаква ИС земята за едно денонощие да се завърта 100 пъти ! ..Ъхъ! .. Не можете да схванете каква е разликата между видимост и реалност!..Гледано от земята видимостта е че луната не се върти в пространството оти остава обърната към земята винаги с едната си страна , но в реалноста стоят друго яче нещата и те са такива че за 28 дена луната се завърта в пространството един път, по същия начин по който се завърта в просстранството барабана на пералнята !..Ъхъ!
Глупендер е оня който не мой да схване че луната за 28 дена се завърта в пространството един път правейки през това време една обиколка около центърът на земята движейки се по орбита!

Глупендер е оня който не може да схване че докато измине едно денонощие във вселената се състояват една сюрия събития.. раждат се и умират хора и магарета ..избухват някакви свръхнови във вселената.. сварява се някакво количество зомбосапун .. И всичките тия събития са се случили именно в това денонощие макар и да се случили на разни места във вселената.. времето е глобален зеленчук!..и затова всички тези събития не са се случили преди или па след това денонощие а са се случили по времето на това денонощие !.. Ъхъ!"


и тука почти нищо от твърденията не е вярно :)
край на цитата.


ДОКАЖИ!





Тема Re: ДОКАЖИ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано25.07.16 12:20



Ааа,не искам,плувайте си по течението,аз нямам против :)



Тема Re: ДОКАЖИ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано25.07.16 12:20



Петков,

Ти изказваш твърдения. Всеки има право да се съмнява в тях без да е нужно да представя никакви доказателства или дори аргументи за съмненията си.

Този, който твърди нещо би трябвало да го докаже, не някой, който се съмнява в твърдението.

Виждаш ли какви ултра елементарни работи ти се губят, тръгнал си да се пуйчиш тука, а и не само тука, с разни врели-некипели, пък и претендираш някой да ти доказва, че говориш глупости. Ми не става, а и полза никаква. Гери ти обяснява, показва, доказва, разказва - файда НУЛА. Нито можеш да схванеш нещо, нито можеш да се замислиш малко от малко.

Ти остави доказателствата - теб една снимка тука те помолихме да постнеш и това минимално уважение не прояви. Или да не е от уважение, ей така да натриеш на всички носа да беше пуснал видеото. Но няма експеримент, нали - просто си си свикнал така да си бълваш врели некипели и да лъжеш и мажеш наред? На практика към момента изглежда, че всяко твое твърдение е невярно, объркано, сбъркано или пък директна лъжа, измама или заблуда. С какви очи точно пък ти ще изискваш доказателства?!?!

Ама разбира се - как не си се сетил да поискаш ние да ти докажем, че няма никакъв експеримент и лъжеш за всичко по-зле и от дърт циганин (да ме прощават циганите, че ги замесвам).



Тема НЕ Е ИМАЛО КОНДУКТОРИ<САМО МАШИНИСТИТЕ СА БИЛИ!нови [re: ayahuasca]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 12:47





цитат:
ЧЕЛЕН УДАР НА ДВА ВЛАКА

Не са пукясали едновременно,машиниста е умрял първи,кондуктура в последния вагон- последен.

край на цитата.


Не е имало никакви кондуктори !.. влаковете са били товарни и е имало само по един машинисвт във всеки влак!.. хихихихи





Тема НЕ МИ НИЩОГОВОРИ БРЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 12:52





цитат:

Ти изказваш твърдения. Всеки има право да се съмнява в тях без да е нужно да представя никакви доказателства или дори аргументи за съмненията си.
край на цитата.


Не ми нищоговори бре !.. Ортувай за дължини и пътища и за време ! .. Чули бре !..



Тема НА ГИЛОТИНАТА!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 12:58





цитат:
Петков,

Ти твърдиш, че В зоната на ядрен взрив всички магарета умират едновременно независимо от тяхната ИС, а аз ти предложих да дадеш някаква идея как двама независими и несвързани наблюдатели могат да постигнат консенсус по този въпрос. Нямаш отговор очевидно. Щом нямаш отговор на толкова елементарен въпрос, то няма как да твърдиш, че повече от един човек може да е убеден, че магаретата са умрели едновременно.

Следователно те или са умрели едновременно или не са.

край на цитата.


Да бе на две зомбита им сложили главите на една гилотина и пуснали гилотината ама другите зомбита се чудели дали адже бъ тия са умрели едновременно ...хихиохихи





Тема АЙДЕ ЧАО!нови [re: ayahuasca]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 13:01





цитат:

ДОКАЖИ!

Ааа,не искам,плувайте си по течението,аз нямам против :)
край на цитата.


Като не щеш -пътувай ! Айде чао!





Тема Re: НЕ МИ НИЩОГОВОРИ БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано25.07.16 13:11



Ще говоря за каквото си искам. Аз, за разлика от теб, нито съм лъгал умишлено, нито съм заблуждавал умишлено, нито съм си пускал рекламни линкове към някакви мацаници.

Това ми дава известно право аз да имам претенции към теб, а на теб ти дава основание за малко размисъл и мотив за проява на някаква форма на свян и достойнство - извинявай, ако не знаеш смисъла и на тези понятия.

П.П. За време ти говорих, ама се видя, че ти никак не си наясно как двама несвързани и независими наблюдатели могат да постигнат някакво взаимно разбирателство за едновременността на две събития - могат ли въобще, ако "да" - как, а ако "не" - защо? За съжаление, както винаги, когато някой ти постави някакъв конкретен въпрос, ти веднага приемаш селташкия тон и поведение и почваш да пелтечиш несвързани с нищо тъпотии.

П.П.П. Май наближава пак времето модератора да те пита отново какво става с видеото. Човек, който лъже умишлено е съвсемно излишно да му се дава каквато и да е трибуна както за лъжите, така и за глупостите и простотиите му. Мое мнение е това - не искам да анганжирам или да сугестирам нищо на никого.



Тема Re: НА ГИЛОТИНАТА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано25.07.16 13:20



Вижда се, че нямаш никакво доказателство за едновремеността на тези две събития. Нещо повече - вменяем човек ще разбере, че смъртта най-вероятно е най-тъпия възможен от всички примери, дори да приемем, че тази малоумна сбирщина от произволни нахвърляни думи може да мине за някакъв пример. Не твърдя, че е задължително да си вменяем - да не се обидиш сега.



Като разбереш как можеш с друг човек да се разберете за едновременност на някакви две събития пак заповядай да говорим. До момента освен нечленоразделни звуци не съм забелязал да споменеш нещо смислено. Колкото и да ти е мъчно "хихиохихи" не представлява доказателство в никаква посока, както и не представлява подкрепа за някаква теза. Не, че тъпотиите, които дращиш като се спиртосаш приличат дори бегло на теза, просто ти обръщам внимание, че всички звуци, които издаваш, могат да се приемат точно толкова в подкрепа на някое твое твърдение, колкото и в подкрепа на противоположното или дори всяко произволно друго.



Тема Re: НА ГИЛОТИНАТА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано25.07.16 14:22



Няма нищо за чудене-не са умрели едновременно.



Тема Re: НЕ Е ИМАЛО КОНДУКТОРИ<САМО МАШИНИСТИТЕ СА БИЛИ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано25.07.16 14:31



Малките джибифирчета,дето живеят в спирачната система на товарните влакове и се хранят с грес,са умрели след машинистите...при всички случаи задния светлоотразител е живял дъъъълги ,безкрайно дълги фрактали от време,след като душите на машинистите са поели към рая на железниците.



Тема Re: ЗНАЕТЕ, ГРЪНЦИ!нови [re: ayahuasca]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано25.07.16 15:09



" ...разликата между видимост и реалност..."

Тука философстваш,което не е лошо,ама ако сега те помоля да ми дефинираш убедително двете понятия,ще се омажеш до ушите :)



Тема СЪМНЯВАЙТЕ СЕ НА ВОЛЯ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 16:11





цитат:

Ти изказваш твърдения. Всеки има право да се съмнява в тях без да е нужно да представя никакви доказателства или дори аргументи за съмненията си.
край на цитата.


Съмнявайте се на воля само че в такъв свлучай не изказвайте категорично мнение а казвайте "На мен ми се чини че не си прав"





Тема КАК ПОЗНА?нови [re: ayahuasca]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 16:16





цитат:
"НА ГИЛОТИНАТА!"

Няма нищо за чудене-не са умрели едновременно.
край на цитата.


Как позна бре ?
И ако не говориш по темата ще те препикавам и ще те подминавам !..Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 25.07.16 16:18.



Тема Re: СЪМНЯВАЙТЕ СЕ НА ВОЛЯ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано25.07.16 16:27



Защо? Откъде следва пък това?

Ти пишеш нещо, всеки е в правото си да изкаже дори категорично мнение, че то е невярно, особено ако не си представил никакви доказателства. Или си мислиш, че само ти имаш право да твърдиш някакви с нищо неподплатени неща с убеждението, че си някаква крайна инстанция и делириумите ти са по някакъв начин задължителни за възприемане от другите?

Петков, дай малко по-скромно. До тук освен, че си тъп, знаем и че си лъжец - примери и за двете има в десетки, сигурно стотици постове. Нямаш никакво право да поучаваш който и да е, да претендираш за каквото и да е и да даваш наклон на който и да е. Това разбираш ли го? Сам си си го направил човече, ти сам си се поставил в това положение да си пример за тъпотия и говорене на невярни глупости с цел себеизтъкване или каквато там е целта ти.

Но да морализаторваш и да наставляваш другите участници във форума - моля, моля - всеки друг, но не и ти.





Тема КАЛМОКАНДРОТО НА МАГАРЕТО ВИДИМО Е МАЛКО ! :)нови [re: ayahuasca]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 18:37





цитат:

Re: ЗНАЕТЕ, ГРЪНЦИ!

" ...разликата между видимост и реалност..."

Тука философстваш,което не е лошо,ама ако сега те помоля да ми дефинираш убедително двете понятия,ще се омажеш до ушите :)
край на цитата.


Знаем какво е видимост и знаем и какво е реалност !.. Видимо калмукандрото на магарето изглежда малко когато го гледааш от длече ама реално калмукандрото на магарето е голяма работа брато! ..хихихихи ..


Това ли искаше да чуеш ?.. Е, сега чу !...

Редактирано от _petkov_-126478 на 25.07.16 19:34.



Тема ПИШШШШШШ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 18:45



Не пишеш по темата а се мъчиш да ми оценявяаш оная работа !.. Айде пишшшшшшш!





Тема Re: ПИШШШШШШ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано25.07.16 19:23



Петков, единствената причина да оставям темите ти отворени за известно време са опонентите ти - тях ги чета с интерес и все научавам по нещо. Ти научаваш ли? Физика се прави и доказва с формули, малко по-дълги от АВ=ВА, не с приказки за магарета.
И какво стана със снимките и клипчето?



Тема ФОРМУЛИ ЛИ РЕЧЕ?..ЕТО ТИ ФОРМУЛИ:нови [re: bObbO]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 19:49





цитат:

Петков, единствената причина да оставям темите ти отворени за известно време са опонентите ти - тях ги чета с интерес и все научавам по нещо. Ти научаваш ли?
край на цитата.


Когато някой каже нещо значимо мога да науча нещо.. когато приказват колкото да не заспят и се мъчат да ми дават оценки просто ги препикавам и ги подминавам !




цитат:

Физика се прави и доказва с формули, малко по-дълги от АВ=ВА, не с приказки за магарета.
край на цитата.


Формули ли рече ?.. Ето ти формули визш пилотаж! :

СТО е погрешна още от самия си фундамент .. Основополагащо значение за изграждането на СТО има статията на Айнщайн от 1905 г. :

Основополагаща статия на СТО

В тази статия Айнщайн допуска банална грешка при определяне на пътя в неподвижната система и от там прави погрешен извод, че едновременноста на събитията е

относителна .

По долу посочвам грешката на Айнщайн :

Публикувано: 10 ноември 2010 - 07:17
На вниманието на релативистите които така и не зацепват къде и в какво е грешката на Айнщайн .
По долу поствам едно към едно една извадка от дебат на бай Петков в който дебат той с пръсче и математически формули е показал грешката на Айнщайн :
"Здравей Мел ,


цитат:
...Пътят е S е равен на (tB - tA).c от една страна
край на цитата.


От коя страна мислиш че е такъв пътят ?.. Ако имаш впредвид пътят в подвижната система то да !.. такъв е .. там и скороста е "С".. Но никоя от тия величини

не може да се пренася механически във неподвижната система защото в неподвижната система скороста "С" трябва да бъде заменена със "С-v" и тогава това ти

равенство ще изглежда ето как в неподвижната система : S = (tB - tA).(c- v)


цитат:
от една страна и от друга на rAB+V(tB - tA)
край на цитата.


Това е пътят на светлината в неподвижната система след отразяването .. до отразяването пътят е : rAB-V(tB - tA) защото огледалото се движи срещу движението

на светлината в неподвижната система..



цитат:
или
(tB- tA).c-(tB - tA).v=rAB
tB- tA=rAB/(c-v)

край на цитата.


Това не е вярно !.. Най вероятно и гуруто разсъждавайки така се е издънил !..
Вярното е
(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)
rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)
(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB
tB - tA =rAB/C

Този извод се отличава от оня който гуруто ни пробутва и до който и ти достигна :
tB- tA=rAB/(c-v)
Това е невярно разбира се !.. Не излиза такъв есапа и аз го показах защо не излиза такъв..




цитат:
а rAB е пръчката с дължина виждана от неподвижния. Кой път не различен?

край на цитата.

Пътят на светлината в неподвижната система не е равен на дължината на пръчката rAB а на rAB-S където S = V(tB - tA).. Нали така ?


цитат:
Това е в системата на неподвижния при условие С=конст.

край на цитата.


Не е това !.. и при условие че С=конст в системата на наблюдателя улавящ съответната светлина пак не е това .. Гуруто се е издънил и се е опетлял като пиле

от кълчища .. Затуй му е лайн..а теорията !.."

Айде сега да видим дали зомбитата ще могат гък да кажат по грешката на Айщайн която бай Петков така акуратно и лаконично е посочил и поправил естественно .




цитат:
И какво стана със снимките и клипчето?

край на цитата.


Нямам връзка със изпълнителя на опитната постановка . От много време не ми се е обаждал и това ме безспокои !..опасявам се да не се е случило нещо сериозно. Лошото е че той е от Русе а аз съм в Разград и за да се видя с него трябва да пътувам до Русе.



Тема АЙНЩАН НЕ Е МОГЪЛ ДА СИ ОПРЕДЕЛИ ПЪТЯ !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 22:51





цитат:
цитат:
или
(tB- tA).c-(tB - tA).v=rAB
tB- tA=rAB/(c-v)

край на цитата.


Това не е вярно !.. Най вероятно и гуруто разсъждавайки така се е издънил !..
Вярното е
(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)
rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)
(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB
tB - tA =rAB/C

Този извод се отличава от оня който гуруто ни пробутва и до който и ти достигна :
tB- tA=rAB/(c-v)
Това е невярно разбира се !.. Не излиза такъв есапа и аз го показах защо не излиза такъв..

край на цитата.


От тези формули става ясно че Айнщай не е имал хал хабер какво е път и е приел по глупендерски че пътя в различните отправни системи е един и същ !..Все едно да приемеш че пътят на кондуктора спрямо отправната система на влака е равен на пътя на кондуктора спрямо отправната система на земята .. На това му се вика глупендерия до шия !





Тема Re: АЙНЩАН НЕ Е МОГЪЛ ДА СИ ОПРЕДЕЛИ ПЪТЯ !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано25.07.16 22:59



От тези формули става ясно че не аберясваш дори училищната програма по физика. Оплескал си всичко което може да се оплеска.


Бобо, катанеца, и секирата изкъсо. Аман от тъпи талпи.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ГОВОРИШ КОЛКОТ ДА НЕ ЗАСПИШ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано26.07.16 00:15





цитат:

От тези формули става ясно че не аберясваш дори училищната програма по физика. Оплескал си всичко което може да се оплеска.
край на цитата.


Говориш колкот да не заспиш !.. Я покажи кое съм "оплескал " Бре !..Не ми плещи тука общи лафове ами намери грешки ако имам и ги покажи на народо ! Айде да видя стиска ли ти !.. Хихихихи



Редактирано от _petkov_-126478 на 26.07.16 00:19.



Тема Re: ГОВОРИШ КОЛКОТ ДА НЕ ЗАСПИШ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано26.07.16 00:54



Всичко си го насрал, Петков. Някакъв буламач от кастрирани цитати премешан с безсмислени и още по-кастрирани отговори. Тъпа купчина от някакви обозначения, съпроводена още по-тъпи "обяснения". Нищо смислено няма, не става дума за верно изобщо. Правилният въпрос е: в кое няма грешка.

Една маймуна да седне да пощрака на клавиатурата доста по-смислен текст от тебе щеше да сътвори.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема НЕМАМ ГРЕШКА !..И ТИ НЕ КОЖЕШ ДА НАМЕРИШ ГРЕШКА!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано26.07.16 06:38





цитат:
Всичко си го насрал, Петков. Някакъв буламач от кастрирани цитати премешан с безсмислени и още по-кастрирани отговори.

край на цитата.


Немам грешка брато!..Показал съм с формулки , че пътят в неподвижната система е различен от дължината на пръчката ..по същия начин по който пътят на кондуктора спрямо земята е различен от дължината на влака.. Ъхъ !
Ти не можеш да покажеш грешка защото не мойш да намериш грешка а само току ми говориш НА АНГРО, колкото лаф да става..Пробваш с деклараций да обориш математически и физически верни формули.
Показал съм в това математическо есе, че глупендера Айнщайнчо се е опетлял кат пиле у кълчища и си е помислил че дължината на пътя в отправната система на подвижната пръчка е равен на дължината на пътя в неподвижната система.. а то не е така! Ъхъ!..хихихихи .
Ще ти дам и един пример от ОПИТЪТ НА ПЕМАРО:
Пътят на светлинния лъч в отправната система на опитната постановка от лазерния източник до точката на отражението е равен на разстоянието на лазерния източник на светлина до точката на отражението в опитната постановка Пътят на светлинния лъч в отправната система на лентата е равен на разстоянието между точката на излъчване ( съвпадаща с лазерния източник в момента на излъчването ) и и оная материална частица от огледалната лента която в момента на отражението ще бъде в точката на отражението. Само при неподвижна лента този път е равен на пътят на светлинния лъч в ИС на опитната постановка.. Ъхъ! ..Ей това те зори да го схванеш !..Зори те да схванеш, че пътят на светлинния лъч в отправната система на движещата се лента се скъсява или удължава по отношение на пътят спрямо неподвижната система на опитната постановка в зависимост от посоката на движение на лентата по отношение на движението на светлината.Когато движението на лентата е по посока на движението на светлинния лъч тогава пътят на светлината в отправната система на движещата се лента се скъсява а когато движението на лентата е в обратна посока на движението на светлината тогава пътят на светлината в ИС на лентата се удължава.. Ъхъ!
И понеже времето от момента на излъчването до момента на отражението не зависи по никакъв начин от движението на лентата то скоростта на светлинния лъч в отправната система на движещата се лента се променя в зависимост от скоростта на движението на лентата.. Осмисли ги тия неща за да схванеш в какво се състои грешката на глупендера!..
Когато осмислиш тия неща ще разбереш защо винаги светлината от свръхновата достига в един и същ времеви момент и до астрономите в Южноафриканската република и до астрономите в Индонезия макар разликата на движението на ИС вкоято наблюдават едните по отношение на свъхновата е някъде около 5км/с поради въртенето на земята. Само след осмислянето на тоя факт на едновременност ще схванеш че светлината в отправната система на едните и другите е изминала различен път с различна скорост за едно и също време.

Редактирано от _petkov_-126478 на 26.07.16 07:53.



Тема Re: КАЛМОКАНДРОТО НА МАГАРЕТО ВИДИМО Е МАЛКО ! :)нови [re: _petkov_-126478]  
Автор ayahuasca (ентусиаст)
Публикувано26.07.16 09:31



Не знам какво исках да чуя,но ме убеди,че познаваш калмукандрото на магарето не просто "видимо" и "от далече",а "реално" :) А току що по трансцедентална линия научих,че и твоя гъз видимо изглежда да е малък,но реално явно е бая яма,щом успщваш да седиш на него след калмукандрото на магарето...хихихихихи...изобщо,казах ти да не газиш из философията ОТИ,че се умажеш,ма не слушаш,брато ;)



Тема РАЗБОР НА ЗАНЯТИЕТО :нови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано28.07.16 07:03



От събраните мнения до тук се разбра , че айнщанистчетата хал хабер си нямат в какво се състои разликата между разстояние и път!.. Мъгляви са им тия понятия ! хихихихи


Така и не можаха да схванат горкинките айнщанистчета , че растояние е дистанцията между два материални обекти в даден момент от времето. Не можаха да схванат че растоянието е дистанцията между две координатни точки в дадена отправна система. Не можаха да схванат горкинките айнщанистчета, че пътят е дължината на траекторията на пътуващото мерена в дадена отправна система от точката на старта до точката на финала именно в тая отправна система..
Не можаха да схванат горкинките айнщанистчета че фотончето -налъмче за да стигне зоната на поляната ( дет си пасат магаретата тичайки насам -натам) изминава различен път от старта до финала във всички отправни системи но за едно и също време защото в разните отправни системи фотончето-налъмче се движи с различна скорост . Ако бяха схванали това щяха да разберат защо светлината от свъхновата винаги едновременно огрява опашките на магаретата тичащи по дадена поляна въпреки че това фотонче-налъмче е изминало разни пътища в разните магарешки отправни системи. Ето това не аберясват айнщанистчетата въпреки че им го обясних много подробно !

Редактирано от _petkov_-126478 на 28.07.16 12:47.



Тема Re: РАЗБОР НА ЗАНЯТИЕТО :нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано28.07.16 19:39



, че растояние е дистанцията между два материални обекти в даден момент от времето.
Хайде обясни сега какво е дистанция.



Петков, не се ли усещаш хич?



Тема ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТ МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: Tom_cat]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано28.07.16 21:00





цитат:
", че растояние е дистанцията между два материални обекти в даден момент от времето. "
Хайде обясни сега какво е дистанция.

край на цитата.



Дистанция е разстояние между две неща .. Мери се с метри .Ако между две неща можеш да сложиш един дърводелски метър и той с единия си край да опре в едното нещо а с другия си край в същия момент да опре в другото нещо дистанцията между тези две неща е един метър ! ..Ъхъ !







Тема Re: РАЗБОР НА ЗАНЯТИЕТО :нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.07.16 21:49



Скива ли сега? Разстоянието било дистанция, а дистанцията било разстояние. Демек разстоянието е разстоянние.. Големо определение, точно като от малоумници

И такива неграмотници имат някакви претенции, мале мила ...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Редактирано от Герисъм на 28.07.16 21:50.



Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТ МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано28.07.16 21:50



Аха, значи разстоянието е дистанция, а дистанцията е разстояние. Как не се бях сетил. Много хубаво обясняваш нещата, Петков, направо си за нобелова награда. Само дето си глупав колкото за поне три овци.



Тема Re: РАЗБОР НА ЗАНЯТИЕТО :нови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано28.07.16 21:51



Хехе, точно това целях, и той се хвана в капана. Твърде елементарно.





Тема ВИЖТЕ КАКВО ПИШЕ В РЕЧНИКА БРЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано28.07.16 22:37





цитат:
Скива ли сега? Разстоянието било дистанция, а дистанцията било разстояние. Демек разстоянието е разстоянние.. Големо определение, точно като от малоумници

край на цитата.


Малоумници които не се сещат да погледнат в речника и да разберат дека разстояние и дистанция са синоними :




хихихихи А аз брато обясних че разстоянието и дистанцията се мярят с дърводелски метър , па ако нямаш под ръка дърводелски метър мойш да ползваш калмикандрото на магарето !...хохохохо

И не се отплесвайте по анализ на синоними като дистанция и разстояние а вникнете в това какво е разстояние и какво е онова път !...хихихихи

Редактирано от _petkov_-126478 на 28.07.16 22:44.



Тема Re: ВИЖТЕ КАКВО ПИШЕ В РЕЧНИКА БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано28.07.16 23:04



Хехе, забавно е какви абсурдни глупости пишеш.



Ти май забрави, че ти беше този, който даде тук дефиниция на разстояние с дистанция. А сега обясняваш на нас, като на недоразбрали, че едното било синоним на другото. Абе байно, нали ти даваш дефиниция на нещо с неговия синоним, значи ти нищо не можеш да обясниш. И нищо не ти е ясно, нищо не разбираш. Плетеш се като патка в кълчища и вече съвсем си вързал кънките. Няма никаква надежда за теб, понеже не се стараеш да научиш нещо, а се опитваш да опровергаваш неща, които не разбираш, и дори не си си направил труда да прочетеш и да се опиташ да ги научиш и проумееш.



Тема Re: ВИЖТЕ КАКВО ПИШЕ В РЕЧНИКА БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.07.16 23:50



Значението на една дума не може да се разяснява чрез синонимите и, а ти изписа сто постинга правейки точно това. Е, сега сам прозря колко кухавелно е това поведение. И демонстрира недостатъчност на елементарни знания.

Та какво е разстояние все пак?

Явно не знаеш, а?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ВИЖТЕ КАКВО ПИШЕ В РЕЧНИКА БРЕ!нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.07.16 23:52



"Ти май забрави"

Всичките му проблеми в това се коренят. И става все по-зле, като гледам.

Остави го да си преговаря уроците, доколкото може.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ПРОСТРАНСТВОТО Е КАЧЕСТВО НА МАТЕРИЯТАнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 07:21





цитат:

Значението на една дума не може да се разяснява чрез синонимите и, а ти изписа сто постинга правейки точно това. Е, сега сам прозря колко кухавелно е това поведение. И демонстрира недостатъчност на елементарни знания.

Та какво е разстояние все пак? Явно не знаеш, а?

край на цитата.


Знам какво е разстояние !..Знам какво е и път!..Знам, че разстоянието и пътя са различни зеленчуци!. Хиляди пъти съм обяснявал тук че пространството е качество на материята отразяващо способността на частите на материята да се разполагат една до друга.
Обяснявал съм и това че пространството е тримерен зеленчук а разстоянието е едномерна величина на пространството.Моята цел тук беше да обърнем внимание на това че едномерната величина на пространството наричана разстояние е различен зеленчук от величината път която е свързана със преместването на материалните обекти в пространството.. с преподреждане на позицийте на материалните части в пространството.
Ето това беше целта на занятието тук!..да се направи разлика между пространственната едномерна величина разстояние и величината свързана с движението в пространството и нричана път.
Но зомбитата вместо да вникнат в това занятие започнаха да се отплесват по дефиниции за линейното качество на пространството наричано РАЗСТОЯНИЕ.. ДЪЛЖИНА.. , и се чудят и се маят дали аджебъ разстоянието е дистанция ..хихихихи.
Ха сега оставете синонимите разстояние , дължина и дистанция на мира и се съсредочете върху понятието път което отразява преместването на обектите във вселенското пространство... Само така ще разберете че различен път може да се изминава с различна скорост за едно и също време!..Това беше целта на занятието !..Да схванете защо различния път(в разните отправни системи) по която тичат магаретата с които са свързани разните отправни системи се осъществява за едно и също време благодарение на разната скорост с който се изминава тоя път в разните отправни системи. Но вие вместо да схванете това започнахте да сеете на корена му ряпа върху синонимите на линейните пространственни величини : дължина , разстояние , дистанция ,отдалеченост и прочие , неразбирайкиче дължината е приложима когато става въпрос за линеен размер на обект(калмукасндрото на магарето например) а дистанцията е приложима когато когато определяме отдалечеността на два обекта(две леки коли които се движат на някаква дистанция една след друга( константна или променлива във времето дистанция)
Но аз ви разбирам !..Когато зомбито е прищипано то търси спасение в отплесването! Затова в момента се отплесвате по линейните синоними на пространството! ..Така избягвате неудобния въпрос за разликата между път и разстояние. Ъхъ!


Редактирано от _petkov_-126478 на 29.07.16 12:04.



Тема Re: ПРОСТРАНСТВОТО Е КАЧЕСТВО НА МАТЕРИЯТАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.07.16 12:12



Петков, видя се че не знаеш какво е разстояние. Видя се, че всичките ти твърдения са кухи приказки. Обясняваш едно понятие чрез самото него си, което е безсмислено. Ходенето било вървене, а вървенето - ходене. Ха разбери сега що за чудо е такова нещо?

Закъсал си го яко...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: ПРОСТРАНСТВОТО Е КАЧЕСТВО НА МАТЕРИЯТАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.07.16 12:14



Петков, циклиш едни и същи глупости.
С тези словесни излияния можеш да заблудиш само журналисти.
Факт е, че не си наясно с основните понятия, които се опитваш да обясниш и оспорваш неща, които не разбираш.
Та това твоето си е чисто тръшкане без никакво покритие.



Тема ТО НА ГУРОТО НЕ Е БИЛО ЯСНО , ТА НА ЗОМБИТО ЛИ?нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 12:34





цитат:
Петков, видя се че не знаеш какво е разстояние. Видя се, че всичките ти твърдения са кухи приказки. Обясняваш едно понятие чрез самото него си, което е безсмислено. Ходенето било вървене, а вървенето - ходене. Ха разбери сега що за чудо е такова нещо?

край на цитата.


Нищо не си схванал!.. Обясних че разстоянието е протяжност на материални обекти измервана с еденицата мярка за протяжност .. било то метър ..било то инч ..било то магарешки грездей !..Ъхъ!



Ха всеги ти кажи какво е разстояние и какво е път !..Айде да те видя стиска ли ти дупето да обясниш тия физически величини .. Айде бе ! ша обясниш ама на куково лето ! То на гурото ти не са му били ясни тия неща та на средностатистическото зомби ли ша са ясни !!!! хихихихи



Тема ФАКТ Е ЧЕ НЕ АБЕРЯСВАШ НИКАКВАТА!нови [re: Tom_cat]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 12:38





цитат:
С тези словесни излияния можеш да заблудиш само журналисти.
Факт е, че не си наясно с основните понятия, които се опитваш да обясниш и оспорваш неща, които не разбираш.
Та това твоето си е чисто тръшкане без никакво покритие.

край на цитата.


Факт е че не аберясваш никаквата и затуй е безсмисленно да ти обяснявам каквото и да било !.. Айде чупката и не ми досаждай повече !..Чули бре !





Тема Re: ТО НА ГУРОТО НЕ Е БИЛО ЯСНО , ТА НА ЗОМБИТО ЛИ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.07.16 12:51



" Обясних че разстоянието е протяжност на материални обекти измервана с еденицата мярка за протяжност ."

Протяжността на материален обект се определя количествено с понятието дължина, и има съвсем друг смисъл от разстояние. Философията ти се е изпарила съвсем. Така се случва, като се фокусираш на някакви безсмислици



Това че различни величини се измерват с една и съща единица е съвсем нормалко. Спомни си за работа и енергия, същото е. Това е направено умишлено, за да филтрира малоумниците от физиката, да прави естествен подбор

Петков, ти още "разстояние" не можеш да кажеш какво е, искаш с такова неопределено понятие да бъркаш някакви по-сложни каши :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ПРОСТРАНСТВОТО Е КАЧЕСТВО НА МАТЕРИЯТАнови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.07.16 12:54



Ми то само това му остана, да цикли: разстоянието е дистанция, а дистанцията е разстояние

Явно си мисли че казва нещо много умно, че и се цитира

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ФАКТ Е ЧЕ НЕ АБЕРЯСВАШ НИКАКВАТА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.07.16 13:50



Чух. И разбрах - разстоянието е дистанция, а дистанцията е разстояние.
Какво повече има да се добави тук?



Тема ДЪРВОДЕЛСКИЯ МЕТЪР ОБЯСНЯВА РАЗСТОЯНИЕТО!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 14:41





цитат:

" Обясних че разстоянието е протяжност на материални обекти измервана с еденицата мярка за протяжност ."

Протяжността на материален обект се определя количествено с понятието дължина, и има съвсем друг смисъл от разстояние. Философията ти се е изпарила съвсем. Така се случва, като се фокусираш на някакви безсмислици
край на цитата.


Протяжноста на един обект има смисъл на разстояние от единия му край до другия!..Така дължината на един дърводелски метър е точно един метър от единия му край до другия край!
Няма никакви тинтири -минтири разлики между дължината на дърводелския метър и разстоянието от единия му край до ругият му край !.. Ъхъ!


И не се отплесвай по странични въпроси а обясни какво е разстояние и какво е път ..Обясни защо разстоянията и дължините не зависят от изборът на отправна система а пътят и скоростта зависят от изборът на отправна система.. Айде чакаме ! :)

Редактирано от _petkov_-126478 на 29.07.16 14:50.



Тема ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: Tom_cat]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 15:00





Редактирано от _petkov_-126478 на 29.07.16 15:01.



Тема Re: ДЪРВОДЕЛСКИЯ МЕТЪР ОБЯСНЯВА РАЗСТОЯНИЕТО!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.07.16 16:17



"Протяжноста на един обект има смисъл на разстояние от единия му край до другия!.."

Само че това е някакъв частен случай, който не може да се обобщи. Разстоянието между два разделени обекта например няма общо с протяжност, а пак е разстояние. Да не говорим, че и пътят се мери с дърводелския метър както и протяжността и разстоянието

До тука си се заглявушил с някакви синоними, без нищо смислено.

Издишаш от всякъде.

А както показва СТО, и разстоянието и дължините зависят от отравната система. Това че лично ти не можеш да го схванеш, не е проблем на науката

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ПРОСТРАНСТВОТО Е КАЧЕСТВО НА МАТЕРИЯТАнови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано29.07.16 17:44



Не съди толкоз строго капацитета!

Дистанцията е разстояние, разстоянието е дистаниция. Но и разстоянието е протяжност, а протяжността е разстояние! Дали нещата са транзитивни не е казал още - сега си почива!

Човека е го е обяснил така, че да може да си го разбере сам - няма място за упрек тук. Всяка Божия твар може да си обяснява всичко толкова рекурсивно, колкото си пожелае. Или да прочете нещо, но това пък не е баш точно за всяка твар.

Ти на Петков му се смееш, ама той знае на магарето оная работа точно колко е дълга. Един Господ знае откъде той знае, но го споменава често. Така че не всичко е наука - има и практика, а явно се случва при практикуване на туй или онуй някой понятия да се абсолютизират. Например при Петков ми се струва, че ако борави директно с на магарето "работата", то никак не може да приеме, че това не е абсолютно - тука роля сигурно играе и окситоцина - кой знае?





Тема Re кой ти е крив че не си крив!!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано29.07.16 18:57



Но аз ви разбирам !..Когато зомбито е прищипано то търси спасение в отплесването! Затова в момента се отплесвате по линейните синоними на пространството! ..Така избягвате неудобния въпрос за разликата между път и разстояние. Ъхъ!



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема ДВА ГВОЗДЕЯ В ДВАТА КРАЯ НА МЕТЪРАнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 19:18





цитат:
"Протяжноста на един обект има смисъл на разстояние от единия му край до другия!.."

Само че това е някакъв частен случай, който не може да се обобщи. Разстоянието между два разделени обекта например няма общо с протяжност, а пак е разстояние.

край на цитата.


Приказваш колкот да не заспиш! Та нали между двата разделени гвоздея забити в двата края на метърът макар че са разделени обекти растоянието пак си е един метър !..Ъхъ!


Та нали когато една планета обикаля по кръгова орбита около своята звезда растоянието е константно между планетата и звездата ! И каплата на колелото на велосипеда е винаги на равно разстояние от оста на велосипеда и това разстояние може да се измери с дърводелски метър..Ъхъ!
И връх Чомулмгма (Еверест) въпреки въртенето на земята около нейната ос винаги си остава на 8848 метра от центърът на земята.
Много станаха частните случаи ! Ха сега ги обобщавай ! ...хихихихи..


цитат:
А както показва СТО, и разстоянието и дължините зависят от отравната система. Това че лично ти не можеш да го схванеш, не е проблем на науката

край на цитата.


СТО е глупендерия и никога не е била в състояние да докаже че дължината на калмукандрото на магарето зависи от отправната система .. дърводелския метър виси до калмукандрото на магарето и в коя да е отправна система винаги дърводелдския метър и калмукандрото са еднакво дълги . Вие зомбитата като откриете някаква отправна система в която калмукандродо на магарето да е само един сантим викнете ни да видим !.. хихихихи..

Редактирано от _petkov_-126478 на 29.07.16 19:39.



Тема ЕЛА ТУК ДА ТЕПЕМ ЗОМБИТА!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 19:37



Здравей,


цитат:

Но аз ви разбирам !..Когато зомбито е прищипано то търси спасение в отплесването! Затова в момента се отплесвате по линейните синоними на пространството! ..Така избягвате неудобния въпрос за разликата между път и разстояние. Ъхъ!
край на цитата.


Правилно си акцентирал върху безпомощността на зомбитата да обяснят какво е разстояние и какво е път !..


Но стой тука да тепем зомбитата докле не се научат защо пътя и скоростта са различни в разните отправни системи а времето за пътуване не зависи от отправната система .



Тема Re: зомботрепачнови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано29.07.16 19:38



Здрасти пеца, знам че си зомботрепач, и колкото да се мъчат пустите му зомбове, да опонират, все на камък бият. Ето нямат никакви доводи срещу позицията на класиката ама се тръшкат като заклано пиле. Прав си че пътят е траекторията на движението от началото на старта до края финала. Прав си че дистанция и дължина са все едно и също, в онтологичен смисъл, само дето семантиката на думите е различна. Та зомбовете се гърчат неистово, разните томчовци и алеандровци, начело със софиста герасим

тръшкат се като заклани пилета, както винаги, и нищо съществено не могат да кажат с което да те оборят. Типично за зомски кретенизъм. Само да вметна едно мое несъгласие с теб, че протяжността на обектите е еквивалент на разстояние между същите. Разстоянието е количеството празно пространство между обектите, а протяжността е качеството на съществуване на обектите в пространството, това че те не са извън пространството а имат обем, че съществуват в пространството и че то ги пронизва изцяло.

{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ДВА ГВОЗДЕЯ В ДВАТА КРАЯ НА МЕТЪРАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано29.07.16 19:42



Малеее, Петков. Съвсем си го закъсал, в първо отделения няма да те приемат.



Та нали когато една планета обикаля по кръгова орбита около своята звезда растоянието е константно между планетата и звездата

Хаде на бас, че не е константно.

И връх Чомулмгма (Еверест) въпреки въртенето на земята около нейната ос винаги си остава на 8848 метра от центърът на земята.

Хаде на бас, че не е на 8848 метра от центъра на Земята.



Тема ПРАЗНО ПРОСТРАНСТВО Е НИЩО А НИЩОТО НЕ СЪЩЕСТВУВА!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 20:03



Здравей Ица ,


цитат:
Здрасти пеца, знам че си зомботрепач, и колкото да се мъчат пустите му зомбове, да опонират, все на камък бият. Ето нямат никакви доводи срещу позицията на класиката ама се тръшкат като заклано пиле. Прав си че пътят е траекторията на движението от началото на старта до края финала. Прав си че дистанция и дължина са все едно и също, в онтологичен смисъл, само дето семантиката на думите е различна. Та зомбовете се гърчат неистово, разните томчовци и алеандровци, начело със софиста герасим тръшкат се като заклани пилета, както винаги, и нищо съществено не могат да кажат с което да те оборят. Типично за зомски кретенизъм.

край на цитата.


Благодаря ти за обективната оценка на позицийте ! .. Ти купи ли си казан за варене на зомбосапун ?





цитат:
Само да вметна едно мое несъгласие с теб, че протяжността на обектите е еквивалент на разстояние между същите. Разстоянието е количеството празно пространство между обектите, а протяжността е качеството на съществуване на обектите в пространството, това че те не са извън пространството а имат обем, че съществуват в пространството и че то ги пронизва изцяло.

край на цитата.


Тук искам да поясня че празно пространство в природата не съществува !..Пространството е качество на материята !..Още Левкип няколко хиляди години преди новата ера е казал , че: "Празното пространство е нищо а нищото не съществува !
Там където няма материя няма и пространство! Не забравяйте че не само веществото е материя !..Материя е и полевата форма на материята, така наречения физически вакуум. Там където няма вещество пространството е запълнено с физически вакуум , а физическия вакуум е материя та дрънчи !
Втози ред на мисли физическия вакуум не е празно пространство а е материален обект (полева форма на материята ).



Тема Re: ПРАЗНО ПРОСТРАНСТВО Е НИЩО А НИЩОТО НЕ СЪЩЕСТВУВА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано29.07.16 20:09



Втози ред на мисли физическия вакуум не е празно пространство а е материален обект (полева форма на материята ).

Аз мисля че няма абсолютно празно пространство, обаче, материята не е тъждественна със самото пространство. Реално изчезне ли материята от пространството, изчезва и последното, но това не означава че пространството е материя, то е само нейното качество.

{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}


Тема ЛАПСУС ЛИНГВЕ !нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 20:18





цитат:

Малеее, Петков. Съвсем си го закъсал, в първо отделения няма да те приемат.

Та нали когато една планета обикаля по кръгова орбита около своята звезда растоянието е константно между планетата и звездата

Хаде на бас, че не е константно.
край на цитата.


Става въпрос за разстоянието между масовите центрове на планетата и звездата а не между повърхностите им.. Чули бре ?!


цитат:

И връх Чомулмгма (Еверест) въпреки въртенето на земята около нейната ос винаги си остава на 8848 метра от центърът на земята.

Хаде на бас, че не е на 8848 метра от центъра на Земята.
край на цитата.


Тук си прав ! ..допуснал съм грешка на езика и е трябвало да кажа че винаги остава на радиусът на морското равнище плюс 8848 метра от центърът на земята. Допуснал съм Лапсус лингве ! Сори!





Тема МНОГО СИ ПРАВ! :)нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 20:33





цитат:
Втози ред на мисли физическия вакуум не е празно пространство а е материален обект (полева форма на материята ).

Аз мисля че няма абсолютно празно пространство, обаче, материята не е тъждественна със самото пространство. Реално изчезне ли материята от пространството, изчезва и последното, но това не означава че пространството е материя, то е само нейното качество.

край на цитата.


Абсолютно си прав ! Материята не е пространство!..Пространството е качество на материята ! Така и времето е качество на материята !..
По тоя повод Айнщайнчо е казал :

Айнщайнчо когато го попитали какъв е приносът му в науката е отговорил следното : (цитирам по памет) :
"Моята заслуга в наукта е в това че преди мен всички са вярвали че ако Бог унищожи материята ще останат пространството и времето .. а след мен всички разбират че когато Бог унищожи материята няма да остане нищичко"
За тази фраза и аз ръкопляскам на гурото!





Тема Re: бравос имаш 6+ от селският даскалнови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано29.07.16 20:41



За тази фраза и аз ръкопляскам на гурото!



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ДВА ГВОЗДЕЯ В ДВАТА КРАЯ НА МЕТЪРАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.07.16 20:49



"Та нали между двата разделени гвоздея забити в двата края на метърът макар че са разделени обекти растоянието пак си е един метър !..Ъхъ!"

Няма място за ъхъ тука. Според фактите разстоянието зависи от отправната система. Много са ти първобитни примерите,


"СТО е глупендерия и никога не е била в състояние да докаже че дължината на калмукандрото на магарето зависи от отправната система ."

Прав си, тя доказва зависимостта за всяка дължина. А за калмукандото ти имаш голям опит, но ще трябва да мериш още по-точно



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.07.16 21:17



Петков, не ми давай глупави линкове.
Аз прекрасно знам какво е дистанция. Ти обаче не знаеш какво е разстояние и от какво зависи разстоянието. Това беше доказано нагледно с глупавите ти дефиниции, с които сам се наигра, в които дефинираш понятия, от които нямаш понятие и на принципа на тавтологията.
Очевидно и очеизвадно е, че ти не можеш да се справиш с елементарните неща, какво остава да схванеш по-сложни такива като релативизъм, СТО, ОТО и т.н.
Аз също съм далеч от пълното разбиране на тези теории, но поне се опитвам да науча нещо, да разбера, не споря с хора, които знаят повече от мен. Не се опитвам да развенчавам велики умове като Айнщайн, нито да му оборвам теориите и да го наричам с обидните имена с които ти го наричаш.

Засрами се, Петков. Това, че твоят мироглед е малък и ограничен, не ти дава правото да отричаш нещо, което нямаш никакъв шанс да проумееш. Поне се опитай елементарните неща от училище да проумееш. Дори децата от малките класове знаят и разбират нещата повече от теб. И тези пенсионерски остроумия за магаретата и други подобни, може би са забавни само за теб.



Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано29.07.16 21:54



пердето , не забравяй че те обича



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема ИЗТРИВАНЕ НА ГЪЗО СЪС "СТО"нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 22:27





цитат:
"Та нали между двата разделени гвоздея забити в двата края на метърът макар че са разделени обекти растоянието пак си е един метър !..Ъхъ!"

Няма място за ъхъ тука. Според фактите разстоянието зависи от отправната система. Много са ти първобитни примерите,

край на цитата.


Ми нали дърводелския метър със закованите на него гвоздеи го возим в разни отправни системи и гледаме че винаги разстоянието между гвоздейте все един метър си остава оти гвоздейте все на двата края на метърът си кютат !..Ъхъ!





цитат:

"СТО е глупендерия и никога не е била в състояние да докаже че дължината на калмукандрото на магарето зависи от отправната система ."

Прав си, тя доказва зависимостта за всяка дължина. А за калмукандото ти имаш голям опит, но ще трябва да мериш още по-точно
край на цитата.


Аз нема да меря ама ще те науча как да мериш .. Вземаш едно магаре и на калмукамдрото му залепваш един шивашки метър .Метърът съвпада с дължината на калмукандрото !.. Качваш магарето на самолето и като се засили самолето гледаш дали има разлика между калмукандрото и залепения за калмукандрото шивашки метър който е еденица мярка за дължина ! Ако видиш че метърът винаги е толкова дълъг колкото и калмукандрото вземаш книгата на СТО и си изтриваш с нея гъзо! Ъхъ!



Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.07.16 22:47



Ах нима? Внимавай теб да не те заобича.



Тема АДВОКАТ НА ГЛУПЕНДЕРА ЛИ СЕ ПИШЕШ?нови [re: Tom_cat]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 22:49





цитат:

Ти обаче не знаеш какво е разстояние и от какво зависи разстоянието.
край на цитата.


Разстоянието от нищо не зависи !.. То е факт и се мери с метър ! Вземаш един метър и мериш !.. Па ако е много на неудобно място да се чоплезиш с метър има тригонометрични методи за измерване на дължини от дистанция !..Ъхъ!



Тема Re: АДВОКАТ НА ГЛУПЕНДЕРА ЛИ СЕ ПИШЕШ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.07.16 23:04



Разстоянието от нищо не зависи !.. То е факт и се мери с метър ! Вземаш един метър и мериш !
То едно време хората се мислели, че Земята е закрепена върху костенурки, виждала им се е плоска и са вярвали в това, и т.н.
И при теб нещата са аналогични - смяташ, че това, което виждаш с просто око, дотам свършва света. Което не виждаш, и не можеш да разбереш - отричаш го.

Каза ти се - чети и се образовай, ако нещо не ти е ясно - питай, ама ти се тръшкаш и отричаш науката, защото на теб не ти харесва това, на което тя учи. И понеже не ти харесва и не можеш да го проумееш, наричаш науката глупост и се пуйчиш, ама ставаш за смях и на малките деца вече.



Тема КОЙТО НЕ ЗНАЕ КАКВО Е ПЪТ ДА СИ МЪЛЧИ!нови [re: Tom_cat]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 00:35





цитат:
То едно време хората се мислели, че Земята е закрепена върху костенурки, виждала им се е плоска и са вярвали в това, и т.н.
И при теб нещата са аналогични - смяташ, че това, което виждаш с просто око, дотам свършва света. Което не виждаш, и не можеш да разбереш - отричаш го.

Каза ти се - чети и се образовай, ако нещо не ти е ясно - питай, ама ти се тръшкаш и отричаш науката, защото на теб не ти харесва това, на което тя учи. И понеже не ти харесва и не можеш да го проумееш, наричаш науката глупост и се пуйчиш, ама ставаш за смях и на малките деца вече.



край на цитата.


Който не знае каква е разликата между път и разстояние няма право да говори за наука !..Ъхъ!.. Ти знаеш ли каква е разликата ? А ?



Тема Re: ИЗТРИВАНЕ НА ГЪЗО СЪС "СТО"нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.07.16 00:54



"Ми нали дърводелския метър със закованите на него гвоздеи го возим в разни отправни системи"

Може да го возим къде си искаме, но точно можем да мерим само в една отправна система - тази, в която той е неподвижен. И това е по дефиниция, не по желание.


" и гледаме че винаги разстоянието между гвоздейте все един метър си остава"

Това е защото очилата са ти много калпави




Освен че нямаш идея какво е разстояние, и в меренето се оказваш начинаещ чирак. Това от много ползване на магарешкото калмукандо ще да е...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.07.16 00:56



Мирогледа му е заслепен от калмукандото на магарето, дето го ползва. Буквално.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И КАКВО Е ПЪТ !нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 07:31





цитат:

"Ми нали дърводелския метър със закованите на него гвоздеи го возим в разни отправни системи"

Може да го возим къде си искаме, но точно можем да мерим само в една отправна система - тази, в която той е неподвижен. И това е по дефиниция, не по желание.
край на цитата.


Ами то магарето нали е винаги неподвижно в самолето оти е вързано за една халка , Но самолето като променя скоростта си пребивава в разни отправни системи и въпреки това грездея на магарето си е все колкото (метъра -еденица мярка ) дълго!..Ъхъ!...хихихихи !..И това е не по дефиниция а е опитен факт !..Ъхъ!...хихихихи




цитат:

" и гледаме че винаги разстоянието между гвоздейте все един метър си остава"

Това е защото очилата са ти много калпави
край на цитата.


Ти рече ли нещо или някой пръдна ?..хохохохо



цитат:
Освен че нямаш идея какво е разстояние, и в меренето се оказваш начинаещ чирак. Това от много ползване на магарешкото калмукандо ще да е...

край на цитата.


Разстоянието е пространсвенна величина отразяваща количеството еденици мерки за дължина (метър или подразделенията на метърът) които се поместват плътно една до друга по правата линия свързваща две материални точки. Ъхъ! Е те това е разстояние между две материални точки..разстоянието се мери с метър или с дълга ролетка! ..Можеш да ползваш и тригонометрични методи за мерене на дължината . Ако нямаш под ръка метър или теодолит то може да ползваш за тая цел и един магарешки атрибут,той е точно един метър дълъг и става за еденица мярка и с него можеш да си разграфиш ролетката!..Това хилядо пъти ти го рекнах ама не аберясваяш никаквата!
Е, сега остава ти да кажеш какво е разстояние и какво е път !..Айде почвай!.. От толкова ти му време те карам да кажеш ама мълчиш като онемял! Ъхъ !

Редактирано от _petkov_-126478 на 30.07.16 07:52.



Тема ЗОМБИТАТА ГИ Е СТРАХ ОТ ДВЕ НЕЩА :нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 07:37





цитат:
Мирогледа му е заслепен от калмукандото на магарето, дето го ползва. Буквално.

край на цитата.


От тук става ясно че зомбитата ги е много страх от две неща :
1.От зомбоказана на бай Пемаро
2. От това бай Пемаро да не им премери дължината със еденицата мярка за дължина дето виси между задните крака на мъжкото магаре ! ..Ъхъ!





Тема Re: ЛАПСУС ЛИНГВЕ !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано30.07.16 08:08



Петков,

на няколко пъти ти се обръща внимание да не си служиш фриволно с фрази, които не разбираш. Лапсус лингве въобще не значи това, което си мислиш - помоли някой да ти разкаже какво значи, тъй като знам, че няма да си дадеш труда да прочетеш - пращал съм ти линкове.

Но на въпроса:
Става въпрос за разстоянието между масовите центрове на планетата и звездата а не между повърхностите им

Хайде на бас, че разстоянието между масовите центрове на планетата и звездата не е константно.

и е трябвало да кажа че винаги остава на радиусът на морското равнище плюс 8848 метра от центърът на земята

Я пак помисли каква тъпотия си написал, а? Откъде в междоухната ти кухина се е зародила идеята за някакви 8848 метра мерени от центъра на Земята и защо някакво разстояние от центъра на Земята до нещо си би се наложил да се прибавя към земния радиус?!?!

Погледни истината в очите, Петков. Не може смислено да формулираш някакви свръх елементарни неща. Не ти достига фактология, не ти достигат изразни средства, не ти достига логика, за култура на езика да не говорим. А примерите, които се опитваш да даваш са толкова малоумни, че е трудно да се опише как въобще ти хрумват, дори да оставим настрана, че са неверни, както са формулирани от теб.





Тема МОРСКОТО РАВНИЩЕ НА ЗЕМЯТА НЕ Е СФЕРАнови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 08:51





цитат:

на няколко пъти ти се обръща внимание да не си служиш фриволно с фрази, които не разбираш. Лапсус лингве въобще не значи това, което си мислиш - помоли някой да ти разкаже какво значи, тъй като знам, че няма да си дадеш труда да прочетеш - пращал съм ти линкове.

край на цитата.


Ми прочети какво е "Лапсус лингве (грешка на езика)" .


цитат:

Я пак помисли каква тъпотия си написал, а? Откъде в междоухната ти кухина се е зародила идеята за някакви 8848 метра мерени от центъра на Земята и защо някакво разстояние от центъра на Земята до нещо си би се наложил да се прибавя към земния радиус?!?!
край на цитата.


Защото връх Еверест стърчи над морското равнище точно на 8848 метра!. това ще рече че Еверест стърчи над морското равнище на паралела в зоната на Еверест точно на 8848 метра!..Това е така защото морското равнище на земята няма формата на идеална сфера.. Ъхъ!
И не се отплесвай по странични неща !..Пробвай да пишеш нещо и по темата !..Ъхъ!



Тема Re: НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И КАКВО Е ПЪТ !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.07.16 08:54



Ти пак не схвана, че метърът мери точно само в отправната система, в която е неподвижен. За какво намесваш някакви самолети, след като измерването е вътре в тях?


"Разстоянието е пространсвенна величина отразяваща количеството еденици мерки за дължина (метър или подразделенията на метърът) които се поместват плътно една до друга по правата линия свързваща две материални точки. "

Забравяш да добавиш, че единиците мерки са дефинирани в избрана за неподвижна отправна система, и само в нея величината на разстояието е коректна. Защото зависи от отправната система



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 10:19



Пердето, пердето дето винаги е на дупето ти, знаеш че те обича и си го носиш. И това е така защото си кух и обичаш да ти се лепи винаги нещо отзаде, може и да не е перде а магарешки грездей например



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: КОЙ ТИ Е КРИВ ЧЕ СИ ПРАВ? :)нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 10:22



От тук става ясно че зомбитата ги е много страх от две неща :
1.От зомбоказана на бай Пемаро
2. От това бай Пемаро да не им премери дължината със еденицата мярка за дължина дето виси между задните крака на мъжкото магаре ! ..Ъхъ!






{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано30.07.16 10:35



Пак почна с простотиите.



Тема МЕРЕНЕ С ВЪРТЯЩ СЕ МЕТЪРнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 12:30





цитат:
Ти пак не схвана, че метърът мери точно само в отправната система, в която е неподвижен. За какво намесваш някакви самолети, след като измерването е вътре в тях?

край на цитата.


Това са пълни глупостти ! Ето какъв пример ще ти дам с мерене с подвижен метър :
Вземаш един велосипед с дължина на външния периметър на гумата един метър и качваш Вуте да се вози на тоя велосипед по една права писта.Колкото пъти се превърти колелото на велосипеда от началото на пистата до края на пистата - толкова метра е дълга пистата !.. Къде тук ти се привидя метър неподвижен спрямо пистата ?..А?..Не стига дет метъра е подвижен ами е и неинерциален и пак мери дължината на пистата без грешка !..Ъхъ! На тоя принцип са направени километражите на колите и те работят та се късат и мерят изминатия от колата път без грешка.. никакъв неподвижен с асвалта метър не ползват колите ! Ако си направиш трудът да разграфиш гумата на сантиметри и да сложиш по това разграфяване прясна боя колелото въртейки се по повърхността на асвалта ще отпечата по асвалта разграфени метри един до друг..всите по единметър дълги Каква ти неподвижност на печатащата гума спрямо ИС на асвалта ти се привидя тука ?..Неинерциален е въртящия се метър ама пак мери точно дължината на пистата та се къса ! А нима едно зъбно колело с дължина на външния периметър на зъбите равна на един метър няма да премери точно дължината на една зъбна рейка когато се претъркаля от единият и край до другия край на рейката?
Зарежи ги тия айнщанистки мантри дет метърът мерел точно само в ИС в която е неподвижен! .. това са пълни глупотевини ! Как въобще може да се мери дължина с метър който е неподвижен спрямо измерваното?.. Това са пълни щуротии !..Айнщанизъмът е голем цирей и трябва да бъде опериран от тялото на науката а зомбитата да бъдат сварени на зомбосапун!..



Редактирано от _petkov_-126478 на 30.07.16 13:30.



Тема МЕТРОВ ЕТАЛОН НА КАЛМУКАНДРОТО!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 12:34





цитат:

От тук става ясно че зомбитата ги е много страх от две неща :
1.От зомбоказана на бай Пемаро
2. От това бай Пемаро да не им премери дължината със еденицата мярка за дължина дето виси между задните крака на мъжкото магаре ! ..Ъхъ!
край на цитата.


Метровия еталон на калмукандрото плаши зомбитата повече и от зомбоказана !





Тема Re: МОРСКОТО РАВНИЩЕ НА ЗЕМЯТА НЕ Е СФЕРАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано30.07.16 13:57



Петков, Петков,

Прост си като магаре. Чел съм какво е лапсус лингве, но ти не си. От психоанализа разбирам много повече, отколкото ти можеш да предположиш. И лапсул лингве не е фактологическа грешка, нито може да бъде употребено в такъв контекст.

А по другия въпрос, за който твърдиш, че "Защото връх Еверест стърчи над морското равнище точно на 8848 метра!. това ще рече че Еверест стърчи над морското равнище на паралела в зоната на Еверест точно на 8848 метра!" - отнво искам да ти предложа да се хванем на бас, че това не е така. Нито "стърчи" точно на толкова, още по-малко пък това представлява някаква константа.

И последно, за трети път в тази тема, ти обръщам внимание, че ти даваш малоумни примери, несвързани с нищо, освен, че са неверни. Така че твоят призив "И не се отплесвай по странични неща !..Пробвай да пишеш нещо и по темата !..Ъхъ!" се отнася само и единствено до теб. Никой друг освен теб не пише нито толкова несвързано, нито толкова невярно.

Аз коментирам каквото ти си написал, с цитати на твои постове, които всеки може да провери дали са коректни. Ако твоите собствени постове ти се струват несвързани с твоите собствените теми, значи имаш известен напредък, защото те са наистина такива.

Но коментарите към тях просто акцентират на факта колко изключително тъп си и как не можеш да формулираш дори едно единствено фактологично вярно твърдение, което разбира се поставя под изключително съмнение всичко написано от теб.



Та хващаш ли се на предложения бас? Такъв ти бях предложил и за проверка на факта има или няма проведен опит на "Перкаро" - оооопсссс - ей това е "лапсул лингве".



Тема АКО НЯМАШ КАКВО ДА КАЖЕШ ПО ТЕМАТА БЕГАЙ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 14:14



Ако нямаш какво да кажеш по дадената тема изчезвай от хоризонта ми ! ..хихихихи



Тема Re: АКО НЯМАШ КАКВО ДА КАЖЕШ ПО ТЕМАТА БЕГАЙ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано30.07.16 16:01



Отговарям на неверните неща, които пишеш ти.

Ако ти се струва, че някои неща не са по темата, то тогава защо ги пишеш?

Олигофрен си, ПеРков, олигофрен. Поне.





Тема Re: МЕРЕНЕ С ВЪРТЯЩ СЕ МЕТЪРнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано30.07.16 16:17



Перков, продължаваш да не схващаш какво е дължина:

1. Вземаш един велосипед с дължина на външния периметър на гумата
2. Колкото пъти се превърти колелото на велосипеда от началото на пистата до края на пистата - толкова метра е дълга пистата
3. Не стига дет метъра е подвижен ами е и неинерциален и пак мери дължината
4.Неинерциален е въртящия се метър ама пак мери точно дължината на пистата та се къса
5.А нима едно зъбно колело с дължина на външния периметър на зъбите равна на един метър няма да премери точно дължината на една зъбна рейка когато се претъркаля от единият и край до другия край на рейката

Гери ти говори, а ти рупаш ли рупаш. В горните четири твърдения има толкова много невярни неща, че чак ми е трудно да ги опиша всичките.

1. "Външния периметър" на гумата е много условно понятие, което се мени от оборот до оборот в дадения от теб пример. Поради много фактори. Не можеш просто да го "вземеш" - той не е константа в никакви два момента.
2. Невярно поради точка 1, а и поради факта, че никъде не е казано, че "пистата" запазва "дължината" си докато извършваш процеса. За да кажеш "колко е дълга пистата" трябва да определиш момента на събитието, което на теб ти се губи генерално като идея.
3. "Външния периметър" е по-скоро инерциален в този пример и със сигурност е инерциален относно контакта си с пистата. Не е инерциален спрямо друго, но ти не си го засегнал.
4. Няма да я премери точно в общия случай. Не знам какво ти си представяш под "точно", но като цяло никои две измервания няма да съвпаднат "точно", т.е. ако направиш десет измервания ти няма да си в състояние да определи "точно" колко е дълга рейката.

Това е положението ПеРков - дай някакъв пример, който да е проверим - до тук са само фантазии, показващи неразбиране на прости процеси - както от физиката, така и от други области на познанието.





Тема Re: МЕРЕНЕ С ВЪРТЯЩ СЕ МЕТЪРнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.07.16 17:04



"Вземаш един велосипед с дължина на външния периметър на гумата един метър и качваш Вуте да се вози на тоя велосипед по една права писта.Колкото пъти се превърти колелото на велосипеда от началото на пистата до края на пистата - толкова метра е дълга пистата !.."

Той и метъра, и пистата са различни в разкичите отправни системи. Нема лошо метъра да се съотнася определено количество пъти на пистата, това е нейната дължина определена с този метър. Но в друга отправна система дължината и ще е друга, щото там този метър не се нанася тоно на еталонният в тази друга система. Но ти не можеш да излезеш от черупката на твоето плоско мислене само в една система. Насрал си се с глупотевини и не се усещаш.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.07.16 17:06



Чудя се какво му се връзваш на тая кухавелка.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема КИЛОМЕТРАЖА НА КОЛИТЕ МЕРИ РАЗСТОЯНИЕТО!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 20:26





цитат:
1. "Външния периметър" на гумата е много условно понятие, което се мени от оборот до оборот в дадения от теб пример. Поради много фактори. Не можеш просто да го "вземеш" - той не е константа в никакви два момента.

край на цитата.


Винаги си е копнстантен оти винаги е равен на диаметърът умножен по 3.14 ..Ъхъ!



цитат:

никъде не е казано, че "пистата" запазва "дължината" си докато извършваш процеса.
край на цитата.


Ако пистата не запазва дължината си не можем да говорим за дължина на пистата в кой да е момент !.. Можем да говорим само за дължина на пистата в определен момент. В такъв случай дължината на пистата в определен момент може да се измери с една дълга непроменяща се във времето анджаклама и два гвоздея които се забиват в анджакламата в двата края на пистата в един и същ момент. .после се взема и се мери разстоянието между тези два гвоздеи забити в анджакламата .Песен работа мааму стара !


цитат:

3. "Външния периметър" е по-скоро инерциален в този пример и със сигурност е инерциален относно контакта си с пистата. Не е инерциален спрямо друго, но ти не си го засегнал.
край на цитата.


Щом едно тяло се върти то не може да бъде инерциално !.. Въртящите се тела са неинерциални !..Ъхъ!




цитат:
4. Няма да я премери точно в общия случай. Не знам какво ти си представяш под "точно", но като цяло никои две измервания няма да съвпаднат "точно", т.е. ако направиш десет измервания ти няма да си в състояние да определи "точно" колко е дълга рейката.


край на цитата.


Това е само някаква декларация която ти не можеш да докажеш гъзът си да скъсаш!..Ъхъ! А за твое сведение всяко измерване е точно смо в рамките на измервателната грешка! туй не го ли знаеш ?..А?..хихихихи


цитат:

Това е положението ПеРков
край на цитата.


Ако аз съм ПеРков то ти си педераскьов.. хихихихи



Тема Re: МЕРЕНЕ С ВЪРТЯЩ СЕ МЕТЪРнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 20:40





цитат:
"Вземаш един велосипед с дължина на външния периметър на гумата един метър и качваш Вуте да се вози на тоя велосипед по една права писта.Колкото пъти се превърти колелото на велосипеда от началото на пистата до края на пистата - толкова метра е дълга пистата !.."

Той и метъра, и пистата са различни в разкичите отправни системи. Нема лошо метъра да се съотнася определено количество пъти на пистата, това е нейната дължина определена с този метър. Но в друга отправна система дължината и ще е друга, щото там този метър не се нанася тоно на еталонният в тази друга система. Но ти не можеш да излезеш от черупката на твоето плоско мислене само в една система. Насрал си се с глупотевини и не се усещаш.


край на цитата.


Това са пълни глупости! Можеш ли да докажеш че две еднакви пръчки не са вече еднакви щом са взаимноподвижни? .. Коя от двете ще е по дългата бре ?.. Говорите колкото да не заспите !



Тема ДРЪЖ СЕ ПО ПРИЛИЧНО ,НЕ ИЗПРОСТЯВАЙ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 20:46





цитат:

Чудя се какво му се връзваш на тая кухавелка.
край на цитата.


Приятелю, дръж се малко по прилично ! не изпростявяай ! .. Ъхъ!





Тема Re: МЕРЕНЕ С ВЪРТЯЩ СЕ МЕТЪРнови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 21:09



Айнщанизъмът е голем цирей и трябва да бъде опериран от тялото на науката а зомбитата да бъдат сварени на зомбосапун!..

Късно е вече, щото циреят се е сраснал неотделимо със мозъчната кора на зомбитата, но си прав, трябва да се ампутира от науката физика, от зомбските мозъци не може вече.



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ЗОМБИТАТА НЕМА КВО ДА КАЖАТ И СЕ ОТПЛЕСВАТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 21:14



Ако аз съм ПеРков то ти си педераскьов.. хихихихи

Зомбовете няма кво да кажат пред железните ти доводи, и само току се отплесват с туй онуй, но по същество са неми.



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: БРАВО ЗАГЛЯВУШИ ЗОМБА!!!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 21:18




Това са пълни глупости! Можеш ли да докажеш че две еднакви пръчки не са вече еднакви щом са взаимноподвижни? .. Коя от двете ще е по дългата бре ?.. Говорите колкото да не заспите !

браво, много точно попадение



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: КИЛОМЕТРАЖА НА КОЛИТЕ МЕРИ РАЗСТОЯНИЕТО!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано30.07.16 21:18



Петков,

Пишеш, че "Винаги си е копнстантен оти винаги е равен на диаметърът умножен по 3.14", ама откъде следва, че диаметърът е винаги константен?! Аман от твоите рекурсивни дефиниции, от които по никакъв начин не следва нищо, освен общоизвестни зависимости, макар че в случая дори няма подобна зависимост, защото "външния периметър" на гумата далеч не може да бъде описан като идеална окръжност, за която би била в сила тази зависимост.

После пишеш - "В такъв случай дължината на пистата в определен момент може да се измери с една дълга непроменяща се във времето анджаклама и два гвоздея които се забиват в анджакламата в двата края на пистата в един и същ момент". Хмм, това поне не ти ли звучи познато? Да си спомняш скоро да сме водили разговор по въпроса как двама независими и несвързани наблюдатели могат да достигнат до консенсус относно едновременността на две събития? Като прочетеш дали това е възможно и как, ела пак да обсъдим кой е този "един и същи момент" на забиването на пироните и дали той е "един и същи" за всички наблюдатели.

А това пък - "Щом едно тяло се върти то не може да бъде инерциално !.. Въртящите се тела са неинерциални" - какво за Бога е инерциално тяло и как въртенето превръща едно "инерциално тяло" в "неинерциално тяло"?!

На глупостта, че "А за твое сведение всяко измерване е точно смо в рамките на измервателната грешка! туй не го ли знаеш ?..А?..хихихихи" мога само да ти кажа, че при някои от обсъжданите случаи измервателната ти грешка може да е с магнитуди по-голяма, отколкото изчислената разлика в резултатите - остави най-накрая измерванията, твърде сложни са за теб. Затова и те помолих да мислиш преди да даваш тъпи неадекватни примери, непокзаващи нищо свързано с дискусията, ако така може да се нарече обсъждането на догмите, които при теб заместват това, което при нормалните хора се нарича мисловен процес.





Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: Герисъм]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 21:19



Връзва ми се щото съм умен, не като теб нищоговорящо смрадливо зомби



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ДРЪЖ СЕ ПО ПРИЛИЧНО ,НЕ ИЗПРОСТЯВАЙ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 21:21



Чудя се какво му се връзваш на тая кухавелка.
край на цитата.


Приятелю, дръж се малко по прилично ! не изпростявяай ! .. Ъхъ


Той че е тъп по натура тъп е, ама забеляза ли че го прихвана изведнъж на обиди, и това е така защото издиша пред нашите доводи.



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема ЗОМБИТАТА СА В ТЕТИК И НАЛИТАТ НА ГРУБОСТ! :)нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 21:26





цитат:

Ако аз съм ПеРков то ти си педераскьов.. хихихихи

Зомбовете няма кво да кажат пред железните ти доводи, и само току се отплесват с туй онуй, но по същество са неми.
край на цитата.


Прав си приклещихме ги зомбовете !.. Сега все повече заприличват на слаб шахматист който е осъзнал че губи партията и се стреми да бутне шахматната дъска и така да прекрати партията преди да са го матирали !.. Това им състояние си личи по грубостта на която налитат !





Тема КОЙ ТИ Е КРИВ ,ЧЕ СИ ПРАВ!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 21:35





цитат:
Чудя се какво му се връзваш на тая кухавелка.
край на цитата.


Приятелю, дръж се малко по прилично ! не изпростявяай ! .. Ъхъ

Той че е тъп по натура тъп е, ама забеляза ли че го прихвана изведнъж на обиди, и това е така защото издиша пред нашите доводи.

край на цитата.


Кой ти е крив , че си прав ?.. безсилието им поражда агресия !.. Но не им се впрягай ! Влез им в положение! И тях ги е майка раждала .. и те душичка носят ! От друга страна ако ги смажем напълно няма да ни остане с кого да се забавляваме !


Но не съм съгласен че Гери е тъп !.. Не е тъп!.. само е зомбиран ! .. а то зомбът пречи на мисленето повече от тъпотията !

Редактирано от _petkov_-126478 на 30.07.16 21:36.



Тема Re: НАПЪЛНО СИ ПРАВ БРАВО!!!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 21:45



Прав си приклещихме ги зомбовете !.. Сега все повече заприличват на слаб шахматист който е осъзнал че губи партията и се стреми да бутне шахматната дъска и така да прекрати партията преди да са го матирали !.. Това им състояние си личи по грубостта на която налитат !



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: КОЙ ТИ Е КРИВ ,ЧЕ СИ ПРАВ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 21:47



Но не съм съгласен че Гери е тъп !.. Не е тъп!.. само е зомбиран ! .. а то зомбът пречи на мисленето повече от тъпотията !


Освен натурална тъпотия на един индивид, има и придобита тъпотия, та герчо не знам дали е натурално тъп, но определено е придобил тъпотия



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: МЕТРОВ ЕТАЛОН НА КАЛМУКАНДРОТО!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано30.07.16 21:50



Метровия еталон на калмукандрото плаши зомбитата повече и от зомбоказана !

Да, щото им влиза отзаде доста дебел и дълъг, хи хи хи хи



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано30.07.16 22:15



Ни най-малко не му се връзвам.





Тема Re: ЕЛА ТУК ДА ТЕПЕМ ЗОМБИТА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано30.07.16 22:17



Петков, мисля че е време да издадем сборник с твоите хитове, та да има с какво да се посмеем и забавляваме от време на време.
Като най-пресен хит ще включим изказването ти, че разстоянието е дистанция, а дистанцията е разстояние, в опит да обясниш какво е разстояние.



Тема НЕ АБЕРЯСВАШ НИКАКВАТА !нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 22:58





цитат:

Пишеш, че "Винаги си е копнстантен оти винаги е равен на диаметърът умножен по 3.14", ама откъде следва, че диаметърът е винаги константен?!
край на цитата.


От никъде не следва че диаметърът на едно кръгло материално тяло е променлив по дефолт!..Ъхъ! Докажи че кръглите материални тела имат променливи диаметри !..хихихихи


цитат:

Аман от твоите рекурсивни дефиниции, от които по никакъв начин не следва нищо, освен общоизвестни зависимости, макар че в случая дори няма подобна зависимост, защото "външния периметър" на гумата далеч не може да бъде описан като идеална окръжност, за която би била в сила тази зависимост.
край на цитата.


В сила е в рамките на измерителната точност !..Всяко измерване си има степен на грешката !..Не ни трябва да доказваме идеалната окръжност ..Това са щуротии!



цитат:
После пишеш - "В такъв случай дължината на пистата в определен момент може да се измери с една дълга непроменяща се във времето анджаклама и два гвоздея които се забиват в анджакламата в двата края на пистата в един и същ момент". Хмм, това поне не ти ли звучи познато? Да си спомняш скоро да сме водили разговор по въпроса как двама независими и несвързани наблюдатели могат да достигнат до консенсус относно едновременността на две събития? Като прочетеш дали това е възможно и как, ела пак да обсъдим кой е този "един и същи момент" на забиването на пироните и дали той е "един и същи" за всички наблюдатели.
край на цитата.


Що да не са свързани бре ?..Какво пречи помежду им да има едно черешово топче точно по средата между тях и в даден момент като гръмне топчето звукът достига едновременно до двамата в края на пистата и те като чуят звукът ковът гвоздейте едновременно! Ъхъ! На такова коване в Каспичан му викат че се е осъществило в един и същ момент ! ...хихихихи




цитат:
А това пък - "Щом едно тяло се върти то не може да бъде инерциално !.. Въртящите се тела са неинерциални" - какво за Бога е инерциално тяло и как въртенето превръща едно "инерциално тяло" в "неинерциално тяло"?!

край на цитата.


Инерциалното тяло и състоянието на покой са неотличими във физическо отношение състояния . Въртящото се тяло не е такъв зеленчук и затова като сложиш в една инерциоална чиния едно яйце то си кюта къдет си го сложил а ако чинията енеинерциална щото се върти яйцето ще отлети нанякъде .. Ъхъ!
Питай Гери да ти обясни, че за да е едно тяло инерциално не трябва да му действат неуравновесени външни сили и не трябва да се върти!

Редактирано от _petkov_-126478 на 30.07.16 23:46.



Тема НА ЧЕТИ БРЕ!нови [re: Tom_cat]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 23:08





цитат:

Петков, мисля че е време да издадем сборник с твоите хитове, та да има с какво да се посмеем и забавляваме от време на време.
Като най-пресен хит ще включим изказването ти, че разстоянието е дистанция, а дистанцията е разстояние, в опит да обясниш какво е разстояние.
край на цитата.


На чети бре :





Тема НЕ Е ТЪП!..ОТ ЗОМБЪТ Е!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано30.07.16 23:17





цитат:

Но не съм съгласен че Гери е тъп !.. Не е тъп!.. само е зомбиран ! .. а то зомбът пречи на мисленето повече от тъпотията !


Освен натурална тъпотия на един индивид, има и придобита тъпотия, та герчо не знам дали е натурално тъп, но определено е придобил тъпотия
край на цитата.


Не е тъп Гери!.. Хитряга е !.. Ама зомбът яко го е увредил и му пречи на логиката , затова гледа да я кара по силата на инерцията на зомбисткото стадо !



Тема Re: МЕРЕНЕ С ВЪРТЯЩ СЕ МЕТЪРнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 00:34



"Можеш ли да докажеш че две еднакви пръчки не са вече еднакви щом са взаимноподвижни"

Можеш ли да докажеш обратното? Ама не с мерене на око, а точно?



И след като не можеш, за какво се пуйчиш?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: НА ЧЕТИ БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано31.07.16 07:03



Ти това вече го даде, не мина. Колко пъти едни и същи глупости ще постваш тук? Пет пъти да го сложиш, пак няма да мине, защото се правиш на луд и пишеш глупости.

Гери ти каза, че не можеш да обясниш едно понятие с неговите синоними, защото това е тавтология, не даваш информация, само се повтаряш.

Истината е, че ти сам отвори тази тема уж си идеята да ни обясниш на нас какво е разстояние и някои други понятия, и се препъна още на първото понятие. Не можеш да го обясниш, защото не ти е ясно. С коване на пирони не става. И с велосипеди не става. Никак не става, защото не ти е ясно понятието и от какво зависи.

Редактирано от Tom_cat на 31.07.16 07:07.



Тема НА ТЕБ ВСЕ ДРУГИТЕ ТИ СЕ ЩЕ ДА ДОКАЗВАТ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 07:46





цитат:
"Можеш ли да докажеш че две еднакви пръчки не са вече еднакви щом са взаимноподвижни"

Можеш ли да докажеш обратното? Ама не с мерене на око, а точно?

И след като не можеш, за какво се пуйчиш?


край на цитата.


Мога бре ! Вземам двуметрова пръчка и я разрязвам на две (по един метър) .След това задвижвам двете метрови половини една към друга и в даден момент те съвпадат с двата си края а това е сигурно доказателство че никоя от тези пръчки не е по дълга от другата . В случая пръчките са взаимоподвижни но пак са си еднакви и ти гъзът си да скъсаш не можеш да докажеш коя от двете ще е по дълга ! Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 31.07.16 07:47.



Тема РЕКЛАМАЦИЯ ПРИ РЕЧНИКА НА ДУМИТЕнови [re: Tom_cat]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 07:59





цитат:
Ти това вече го даде, не мина. Колко пъти едни и същи глупости ще постваш тук? Пет пъти да го сложиш, пак няма да мине, защото се правиш на луд и пишеш глупости.

Гери ти каза, че не можеш да обясниш едно понятие с неговите синоними, защото това е тавтология, не даваш информация, само се повтаряш.

край на цитата.


Мога бре !..Магарешкия грездей е калмукандро и калмукандрото е магарешки грездей!..Оди да правиш рекламации в речника на българските думи !....хихихихи
И сто пъти да ти обяснява чиляк че разстоянието е количественна линейна мярка за това колко еденици мерки за дължина се съдържат между две материални точки в пространството ти пак не аберясваш!..Тук не е училище за бавноразвиващи се !..Не мога да се занимавам с несхващащи! Ъхъ!





Тема Re: РЕКЛАМАЦИЯ ПРИ РЕЧНИКА НА ДУМИТЕнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано31.07.16 08:11



Мога бре !..Магарешкия грездей е калмукандро и калмукандрото е магарешки грездей!..Оди да правиш рекламации в речника на българските думи !....хихихихи
Петков, ако ще обясняваш физическите понятия с речници, определено си сбъркал форума. С речниците - при филолозите и преводачите.

Всичките тези напъни дето ги правиш са безполезни. Колкото и да се напъваш, наивно е да вярваш, че някой ще ти се върже на примитивните разбирания.

И сто пъти ти казах, че с пенсионерски хумор, и с магарешки аналогии не си интересен, напротив, миришеш на мухъл.



Тема ЗНАНИЕТО НЕ Е ГРЕЗДЕЙ ЧЕ НА СИЛА ДА ГО ВКАРАШнови [re: Tom_cat]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 08:34





цитат:

Петков, ако ще обясняваш физическите понятия с речници, определено си сбъркал форума. С речниците - при филолозите и преводачите.
край на цитата.


В общуването си ползваме понятия които са обозначени с думи.Зад думата стои същността на понятието .Думите пък са обяснени в речниците . Като се разровиш в тия неща ще схванеш че пространството е качество на материята а дължината(разстоянието) е линейно измерение на пространството.За да схванеш какво е разстояние първо трябва да си изясниш че в пространството се въдят обемности..повърхности и линии. Разстоянието е линеен зеленчук (мери се в метри) и за да схванеш какво е линеен и какво зеленчук трябва да погледнеш у речнико!..Ъхъ!

Повърхностите па са двумерно измерение в пространството.. мерят се в квадратни метри ! Обемите па са тримерно измерение на пространството и се мери в кубически метри.
Ха сега стига си ме питал какво е разстояние ами погледни какво е записано в речника по отношение на тая дума (аз не въвеждам нови понятия за да ги дефинирам а ползвам въведени от преди мен и записани у речниците ) Само така ще разбереш какво е разстояние (дължина) ..какво е площ и какво е обем. Изучи тоя зеленчук наречен пространство бре !..Като го изучиш ще ти се изясни какво е разстояние ..какво е площ и какво е обем .. Айде сеги бегай да си изясняваш! Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 31.07.16 08:54.



Тема Re: ЗНАНИЕТО НЕ Е ГРЕЗДЕЙ ЧЕ НА СИЛА ДА ГО ВКАРАШнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано31.07.16 09:26



Не ме пращай да изучавам неща, които ги знам.
Проблемът е, че ти не ги знаеш, но си отворил тема да ги обясняваш.
Стига си се правил на луд, и както ти казах пенсионерския хумор не е интересен.



Тема Re: НА ТЕБ ВСЕ ДРУГИТЕ ТИ СЕ ЩЕ ДА ДОКАЗВАТ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 10:42



"След това задвижвам двете метрови половини една към друга и в даден момент те съвпадат с двата си края а това е сигурно доказателство"

Това е сигурно доказателство ако съществуваше. Но не съществува.

А е само демонстрация, че на такава головодна фантазия не може да се разчита.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема ПИШШШШШ!нови [re: Tom_cat]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 10:44





цитат:

Не ме пращай да изучавам неща, които ги знам.
Проблемът е, че ти не ги знаеш, но си отворил тема да ги обясняваш.
Стига си се правил на луд, и както ти казах пенсионерския хумор не е интересен.

край на цитата.


Пишшшшшшшшш ! .. Излюбленния метод на бай Пемаро "Превъзпитаване чрез препикаване " ..хихихихи





Тема СЪЩЕСТВУВА СИ АМА ТИ НЕ АБЕРЯСВАШнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 11:08





цитат:

"След това задвижвам двете метрови половини една към друга и в даден момент те съвпадат с двата си края а това е сигурно доказателство"

Това е сигурно доказателство ако съществуваше. Но не съществува. А е само демонстрация, че на такава головодна фантазия не може да се разчита.
край на цитата.


Кое не съществува бре ?..двуметрови пръчки разрязани на две и след това преместване на половинките докато съвпаднат ли ?..Вземи един трион и режи една двуметрова пръчка на две и ще се убедиш че съществува , ще се убедиш и това че като вземеш да ги преместваш ще съвпаднат с двата си края в даден момент ..Ще се убедиш че и двете пръчки си остават еднакви ..Ъхъ!.. Ако ли па направиш опит в който едната да е по къса от другата(въпреки че при разрязването са били еднакви) викни ме да видя това чудо ! хихиихи ..Много ми е интересно коя аджебъ от двете ще е по къса...Ти можеш ли да кажеш коя от двете еднометрови инерциални пръчки ще е по късата.. хохохохо



Редактирано от _petkov_-126478 на 31.07.16 11:16.



Тема Re: СЪЩЕСТВУВА СИ АМА ТИ НЕ АБЕРЯСВАШнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 11:21



"Кое не съществува бре ?..двуметрови пръчки разрязани на две и след това преместване на половинките докато съвпаднат ли ?"

Пропускаш че "съвпадането" се осъществява само моментно, защото пръчките се движат. И това че щели да съвпаднат е само представа, получена на база едни предположения, които се оказват погрешни в крайна сметка

Никой не е доказал експериментално това твърдение, за което и става дума - че и ти не можеш да го докажеш. А това че подобни разсъждения стъпват на погрешна основа е гаранция, че резултатът им е погрешен.


"Ти можеш ли да кажеш коя от двете еднометрови инерциални пръчки ще е по късата"

Мога. Тази която се движи с по-голяма скорост в системата на наблюдателя.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема КАКВО ОБЩО ИМА СКОРОСТТА СПРЯМО НАБЛЮДАТЕЛЯ?нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 12:03





цитат:
Пропускаш че "съвпадането" се осъществява само моментно, защото пръчките се движат.

край на цитата.


Това че съвпадат в даден момент означава че в тоя момент и двете пръчки са еднакво дълги!..Нема тън -пън!




цитат:
И това че щели да съвпаднат е само представа, получена на база едни предположения, които се оказват погрешни в крайна сметка Никой не е доказал експериментално това твърдение, за което и става дума - че и ти не можеш да го докажеш. А това че подобни разсъждения стъпват на погрешна основа е гаранция, че резултатът им е погрешен.

край на цитата.


А кой е доказал че няма да са еднакво дълги ?..А?..хихихихи


цитат:

"Ти можеш ли да кажеш коя от двете еднометрови инерциални пръчки ще е по късата"

Мога. Тази която се движи с по-голяма скорост в системата на наблюдателя.
край на цитата.


Движат се с еднаква скорост спрямо наблюдателя но в противоположна посока !..Коя в такъв случай е по дълга ?..А?...хихихихи
А щом в такъв случай са еднакво дълги то в един и същ момемт ще натиснат четити бутона ( по един въ двата края на всяка пръчка и това ще дадеконтакт да избухне бомбата ... Гръмне ли бомбата значи са натиснати едновременно четирите бутона и на никой не му пука с каква скорост се е движил някакъв зомби-наблюдател относно двете пръчки.. хохохохо

Редактирано от _petkov_-126478 на 31.07.16 12:14.



Тема Re: КАКВО ОБЩО ИМА СКОРОСТТА СПРЯМО НАБЛЮДАТЕЛЯ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 12:10



"Движат се с еднаква скорост спрямо наблюдателя но в противоположна посока !"

Това е един частен случай, и ако се фокусираш само на него, ти се губи цялата картина



По-добре се фокусирай на другата крайност - наблюдателят е неподвижен с едното парче. Това покрива глупостите, които изприказва до сега.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема НАБЛЮДАТЕЛ НЕПОДВИЖЕН СПРЯМО МАСОВИЯ ЦЕНТЪРнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 12:27





цитат:

"Движат се с еднаква скорост спрямо наблюдателя но в противоположна посока !"

Това е един частен случай, и ако се фокусираш само на него, ти се губи цялата картина

По-добре се фокусирай на другата крайност - наблюдателят е неподвижен с едното парче. Това покрива глупостите, които изприказва до сега.
край на цитата.


Не щъ! Искам наблюдателя да е неподвижен спрямо масовия център на двете половинки -пръчки и тугизекъ да ми кажеш коя ще е по къса .. Айде казвай! хохохохо.


Всичките ви тъпотии идват от там, че не схватяте дека различен път се изминаа с различна скорост за едно и също време.. Тоя грездей ви го е набил гурото като ви е внушил че светлината се движи с една и съща скорост във всичи ИС.. От там се е тръгнало по нанадолнището на глупендерията!

Редактирано от _petkov_-126478 на 31.07.16 12:35.



Тема Re: НАБЛЮДАТЕЛ НЕПОДВИЖЕН СПРЯМО МАСОВИЯ ЦЕНТЪРнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 12:29



"Не щъ! "

Ако щеш. Значи все пак осъзнаваш, че не си прав, и искаш някак да се скриеш. Само че няма начин



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема С МАНТРИ ЛИ ИСКАШ ДА СЕ ОПРАВИШ?нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 12:50





цитат:
"Не щъ! "

Ако щеш. Значи все пак осъзнаваш, че не си прав, и искаш някак да се скриеш. Само че няма начин

край на цитата.


Не осъзнавам че не съм прав !!!!!.. Това са само някакви мантри които проповядваш!

А аз брато не щъ в логическите ми построения зомбита да ме водят за носът ! ..От малечки са ни учили че тръгнеш ли след зомби на лайно ще те заведе ! ...хохохохо



Тема Re: С МАНТРИ ЛИ ИСКАШ ДА СЕ ОПРАВИШ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 12:54



"Не осъзнавам че не съм прав !!!!"

Е то това ти е проблема от началото.


" Това са само някакви мантри които проповядваш"

Точно колкото са и мантри твоите проповядвания. Точно това ми беше целта да ти покажа

Че твърденията ти са кухи колкото си искат.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема КАЗВАЙ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И ПЪТнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 15:18



Приятерлю, отплесвш се !..Нищо не казваш по същество !.. Хайде казвай какво е разстояние , какво е път и какво е скорост !



Тема Re: КАЗВАЙ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И ПЪТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 16:08



"Хайде казвай какво е разстояние "

Хаха, ти забрави ли кой се пънеше в началото н темата с едни кухи дефиниции? И след 150 постинга пита и още не му е ясно?

Петков, тая попара само ти ще си я ручаш.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: НЕ АБЕРЯСВАШ НИКАКВАТА !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано31.07.16 17:23



От никъде не следва че диаметърът на едно кръгло материално тяло е променлив по дефолт

Следва, особено ако се търкаля по нещо. А колко това нещо е близо до разстоянието е друг въпорос. Нали ти много разбираше разликите между път и разстояние - като таркаляш колело изминатия от него път ли мериш или разстояние според те?



Що да не са свързани бре ?..Какво пречи помежду им да има едно черешово топче точно по средата между тях

Пак си се нашльокал. Ако знаеш къде е средата няма нужда да мериш разстоянието - то е равно на "средата" по 2. Петков, спри да се спиртосваш.

Инерциалното тяло и състоянието на покой са неотличими във физическо отношение състояния

Петков, дай определение за инерциално тяло. И за въртене спрямо какво говориш? Пълна шльокавица ти е в главата, ПеРков. Пълнаа!



Тема Re: КАЗВАЙ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И ПЪТнови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано31.07.16 17:59



"Хайде казвай какво е разстояние "

Хаха, ти забрави ли кой се пънеше в началото н темата с едни кухи дефиниции? И след 150 постинга пита и още не му е ясно?


Еми да, не виждаш ли, че нищо не му е ясно? И да, съвсем забрави вече откъде тръгна и какво се опитваше да обясни.


Обаче се чудя на нас, че се занимаваме с тоя малоумник.



Тема Re: ПИШШШШШ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано31.07.16 18:02



То това е най-лесно да напишеш, ама е измъкване, петков!
Хайде сега почни отначало, и обясни какво е разстояние! Ама без тия за дистанцията. Хайде почвай!



Тема ИЗБЯГВАШ ОТГОВОРА КОЙТО ТЕ ГИПСИРА!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 19:17





цитат:

"Хайде казвай какво е разстояние "

Хаха, ти забрави ли кой се пънеше в началото н темата с едни кухи дефиниции?
край на цитата.


Никога не съм се пънал в никакви кухи дефиниции !.. Винаги съм твърдял че разстоянието е линейно(едномерно) измерение на простанството..така като и че повърнината е повъргностно(двумерно) измерение на пространството и обемът е тримерно измерение на пространството.
Винаги съм твърдял ,че измеренията на пространството по никакъв начин не зависят ототправната система .Винаги съм твърдял , че пътят е зеленчук който зависи от изборът на отправната система . Винаги съм твърдял че времето е качество на материята което отразява способноста на събитията да се състоявт едно след друго през някакъв времеви интервал или па едновременно.Винаги съм твърдял че развитието на процесите във вселената по никакъв начин не зависи от изборът на отправна система !..Ако две събития са едновременни в една отправна система то те са едновременни и в коя да е отправна система !
Както виждаш никога не съм се пънал ..Само на вас зомбитата ви пречи зомбът за да схванете мъдростта на моите мисли !..Ъхъ!





Тема Re: ИЗБЯГВАШ ОТГОВОРА КОЙТО ТЕ ГИПСИРА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 19:35



"Никога не съм се пънал в никакви кухи дефиниции !."

Ами дефиницията разстояние=дистанция и дистанция=разстояние, която просто се свежда до безсмисленото разстояние=разстояние не е ли твое пънене?


"Винаги съм твърдял че разстоянието е линейно(едномерно) измерение на простанството"

Това са свойства на разстоянието, не негова дефиниция




"Винаги съм твърдял , че пътят е зеленчук който зависи от изборът на отправната система"

Не си дорасъл да разсъждаваш за пътя. Още на разстоянието си загинал. А то и разстоянието зависи от избора на отправната система

Просто се пънеш в погрешна посока. Но продължавай.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ИЗБЯГВАШ ОТГОВОРА КОЙТО ТЕ ГИПСИРА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано31.07.16 19:51



Никога не съм се пънал в никакви кухи дефиниции !..
Хехе, ти си напълно неадекватен, петков!
Ставаш смешен и жалък. Няколко поста по-нагоре кой обясняваше за разстоянието, че било дистанция, и това го даде като дефиниция, а после обясни, че дистанцията е разстояние с което изби рибата?



Тема НЕ АБЕРЯСВАШ БРЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 20:14





цитат:

От никъде не следва че диаметърът на едно кръгло материално тяло е променлив по дефолт

Следва, особено ако се търкаля по нещо.
край на цитата.


Айде олън! Търкалянето може да се осъществи въвв безтегловност така че няма какво да деформира диаметърът !Стига с тия глупости бре !


цитат:
А колко това нещо е близо до разстоянието е друг въпорос.
край на цитата.


Неразбирането на неразбиращите е проблем на неразбиращите! хихихихи


цитат:

Нали ти много разбираше разликите между път и разстояние
край на цитата.


Така си е мааму стара ! На мен у Каспичан ми викат Бай Петков разбиращия от път и разстояние .




цитат:
като таркаляш колело изминатия от него път ли мериш или разстояние според те?

край на цитата.


Мерим разстоянието а пътят е друг зеленчук и той зависи от дължината на траекторията на пътуваящото от точката на старта до точката на финала в дадена отправна система. В конкретния случай пътуващото е оста на колелото и то се измества от началото на пръчката до края на пръчката .При това положение пътят в отправната система на пръчката е равен на дължината на пръчката .Но в отправната система на бързия влак Подуене -Каспичан пътят е съвсем друг! ,Ъхъ!



цитат:

Що да не са свързани бре ?..Какво пречи помежду им да има едно черешово топче точно по средата между тях

Пак си се нашльокал. Ако знаеш къде е средата няма нужда да мериш разстоянието - то е равно на "средата" по 2. Петков, спри да се спиртосваш.
край на цитата.


Причината не е в мен а е в твоето неаберясване ..Ти не аберясваш че аз мога да намеря средата на една пръчка без никакво мерене .. само с помоща на един пергел !..Ъхъ!


цитат:

Инерциалното тяло и състоянието на покой са неотличими във физическо отношение състояния

Петков, дай определение за инерциално тяло. И за въртене спрямо какво говориш?
край на цитата.


Тук не е вечерно училище за бавноразвиващи се .. Виж научи кога едно тяло е инерциално . Физиците разправят че тялото е инерциално коги не му действаят външни неуравновесени сили и когикъна не се върти спрямо плоскостта на махалото на Фуко .. Ъхъ!



Тема Re: НЕ АБЕРЯСВАШ БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано31.07.16 20:46



Като можеш да намериш половината на дължината само с един пергел защо ти беше топ да гърми от там?! Кажи как да мерим (половината от) разстоянието с пергел и да приключваме тази част от разговора.



Мерим разстоянието а пътят е друг зеленчук и той зависи от дължината на траекторията на пътуваящото от точката на старта до точката на финала в дадена отправна система. В конкретния случай пътуващото е оста на колелото и то се измества от началото на пръчката до края на пръчката .При това положение пътят в отправната система на пръчката е равен на дължината на пръчката .Но в отправната система на бързия влак Подуене -Каспичан пътят е съвсем друг! ,Ъхъ!

Петков, търкалящото се по метъра колело изминава път - така би трябвало да е дори в Каспичан. Кажи ми ти как от този път се получава дължина, че ти загубих делириума. Път нали е това - търкулваш нещо и то се дотъркулва някъде. Как в различните отправни системи колелото се е търкаляло различно?!?!



Тема Re: КАЗВАЙ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И ПЪТнови [re: Tom_cat]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано31.07.16 20:53



В тая жега с какво друго да се занимаваме?!





Тема Re: НЕ АБЕРЯСВАШ БРЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 20:54



Абе тя работата стана не манджа с грозде, а направо боза с косми... :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: ИЗБЯГВАШ ОТГОВОРА КОЙТО ТЕ ГИПСИРА!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 21:12





цитат:

"Никога не съм се пънал в никакви кухи дефиниции !."

Ами дефиницията разстояние=дистанция и дистанция=разстояние, която просто се свежда до безсмисленото разстояние=разстояние не е ли твое пънене?
край на цитата.


Цитирах какво пише у речника за думата дистанция .. Никога не съм твърдял че разстоянието е дистанция ! От малечък си знам че разстоянието е числовото отражение на единиците мерки за дължина поместващи се между две материални точки. Аз просто цитирах от речникът какво е дистанция :





цитат:

"Винаги съм твърдял че разстоянието е линейно(едномерно) измерение на пространството"

Това са свойства на разстоянието, не негова дефиниция
край на цитата.


Моята дефиницията за разстояние е: количвството еденици мерки за дължина които се съдържат на правата линия свързваща две материални точки .


цитат:
"Винаги съм твърдял , че пътят е зеленчук който зависи от изборът на отправната система"

Не си дорасъл да разсъждаваш за пътя. Още на разстоянието си загинал.

край на цитата.


Да бе !.. ти ша кажеш кой ша кара влака !...хихихихи


цитат:

А то и разстоянието зависи от избора на отправната система

край на цитата.


Зависи ама на куково лето !.. Нямаш никаква идея от какъв зор ша зависи разстоянието от изботът на отправна система.Само току ми баучиш някакви зомбистки мантри!..Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 31.07.16 21:55.



Тема Re: ИЗБЯГВАШ ОТГОВОРА КОЙТО ТЕ ГИПСИРА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.07.16 21:27



"Цитирах какво пише у речника за думата дистанция"

Само че си свършил половинчата работа. Да, дистанция се дефинира чрез разстояние. Ама разстояние да дефинираш чрез дистанция е глупотевина на квадрат. А ти я постигна.


"Моята дефиницията за разстояние е: количвството еденици мерки за дължина които се съдържат на правата линия свързваща две материални точки . "

А, стрелба в тъмното. Така като почнеш случайно да изреждаш дефиниции, има шанс по някое време да уцелиш. Ама кога ли ще се случи?

Разстояние е дефинирано и за геометрични, демек за не-материални точки. Така че и тая дефиниция в канала.


"Нямаш никаква идея от каъв зор ша зависи разстоянието от изботът на отправна система"

А ти нямаш никаква идея защо да не зависи. Но това вече го обсъждахме



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема ВЪ ВСИЧКИ ТОЧКИ ИМА МАТЕРИЯнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано31.07.16 22:15





цитат:

"Цитирах какво пише у речника за думата дистанция"

Само че си свършил половинчата работа. Да, дистанция се дефинира чрез разстояние. Ама разстояние да дефинираш чрез дистанция е глупотевина на квадрат. А ти я постигна.
край на цитата.


Никога не съм дефинирал разстояние с дистанция !..Дефинирах че разстоянието е количественното измерение на едениците мерки за дължина между две материални точки във вселената.(Във вселената няма точки в които да няма материя )
"Цитирах какво пише у речника за думата дистанция"




цитат:
"Моята дефиницията за разстояние е: количвството еденици мерки за дължина които се съдържат на правата линия свързваща две материални точки . "

А, стрелба в тъмното. Така като почнеш случайно да изреждаш дефиниции, има шанс по някое време да уцелиш. Ама кога ли ще се случи?

Разстояние е дефинирано и за геометрични, демек за не-материални точки. Така че и тая дефиниция в канала.

край на цитата.


Дефинирайте си за каквито точки искате но у Каспичан разправят че във всяка вселенска точка има материя!..Ъхъ!



цитат:

"Нямаш никаква идея от каъв зор ша зависи разстоянието от изботът на отправна система"

А ти нямаш никаква идея защо да не зависи. Но това вече го обсъждахме
край на цитата.


Имам идея и идеята ми е от къв зор да зависи ?.. Ъхъ!



Тема Re: НЕ АБЕРЯСВАШ БРЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано01.08.16 07:23



Ми лошо няма да си поприказваме с Петков, така или иначе по горещниците се случват някои девиации. Моето си е чисто заяждане, ама от теб все си мисля, че разбира какво му обясняваш - никой човек не може да е толкова прост, колкото се изкарва той. Предполагам, че тук се репчи с тъпотиите си, а на други места минава с наученото от теб тук за образован и начетен човек. Не знам дали не го надценявам, но ми се струва абсолютно невъзможно някой да е чак толкова тъп - аз не мисля, че до сега съм прочел и едно вярно твърдение от него, а това преминава с твърде много статистическите очаквания за човек, който все пак се е научил да пише някак. Чудя се.





Тема Re: КАЗВАЙ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И ПЪТнови [re: Alenadrow]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано01.08.16 07:47



Е щом си нарочил жегата за виновна, тъй да бъде


Аз съм свикнал навън всякакви жеги и студове да понасям, но вкъщи ползвам едно велико изобретение, наречено климатик
Лично на мен донякъде ми е забавно да го гледам как петков се обърква съвсем, и безпомощно се чуди какво да измисли, но от друга страна ми е досаден, особено с пенсионерския си хумор, с това, че или ще сложи зеленчук, или магаре, и е видно, че е особено добре запознат с на магарето оная работа.



Тема Re:що се разправяш с тъпаци които не са ти на нивонови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано01.08.16 07:58



Тук не е вечерно училище за бавноразвиващи се .. Виж научи кога едно тяло е инерциално . Физиците разправят че тялото е инерциално коги не му действаят външни неуравновесени сили и когикъна не се върти спрямо плоскостта на махалото на Фуко .. Ъхъ!

Що се разправяш с тъпаци които не разбират от физика, не са ти на нужното ниво, и пишат общи приказки. Я го препикай тоя кретеноид Алеандрууу



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: КАЗВАЙ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И ПЪТнови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано01.08.16 08:07



Аз съм свикнал навън всякакви жеги и студове да понасям, но вкъщи ползвам едно велико изобретение, наречено климатик

Като си свикнал що ползваш климатик, значи не понасяш жеги и студове, но понасяш перденца да ти се лепят отзаде



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: Я ГО ПРЕПИКАЙ И ТОЯнови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано01.08.16 08:14



.Тук не е училище за бавноразвиващи се !..Не мога да се занимавам с несхващащи! Ъхъ!



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ПИШШШШШ!нови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано01.08.16 08:18



мАЙМУН, пердето, пердето, не забравяй пердето. А зад пердето какво се крие, ах мале мила какво линейно чудо се крие само да знайш



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ВЪ ВСИЧКИ ТОЧКИ ИМА МАТЕРИЯнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.08.16 08:58



"Никога не съм дефинирал разстояние с дистанция !"




"Дефинирайте си за каквито точки искате но у Каспичан разправят че във всяка вселенска точка има материя!"

Може, но това не е материална точка по определението което се използва във физиката.


"Имам идея и идеята ми е от къв зор да зависи ?."

Ми отговори си и на въпроса от къф зор трябва да не зависи

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: НЕ АБЕРЯСВАШ БРЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.08.16 09:00



Е, сега вече е по-ясно защо има забрана да пише в другия клуб :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: НЕ АБЕРЯСВАШ БРЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано01.08.16 11:36



От друга страна, като спомена другия клуб, аз се сещам за поне три форума извън този на дир-а, в които му е сложен катанец до живот. Там, разбира се, не го търпят дълго, щото са си тематични и хората бързо им писва от глупости. Интересното е, че един от модераторите на единия от форумите е и модератор на този клуб.



А бе не знам, просто аз толкоз тъпотия не съм виждал - случва се да съм виждал дори неграмотни хора, които като им заобясняваш слушат и попиват - според възможностите си, разбира се. Виждал съм и доста хора да грешат на различни теми, дори и по-дълготрайно, но в крайна сметка идва ден, усещат се и сядат корегират пропуските, които имат.

При този индивид, доколкото знам, тече някакъв почти обратен процес - преди години е "проповядвал" с "аргументи" с подобно качество, но поне в някои от случаите е изказвал правдиви твърдения, па макар и неподплатени със знания. Сигурно в някакъв момент е решил, че всичко е твърде сложно и така или иначе от обръжението му няма да схванат нищо - може да си твърди каквото си иска, като включва разни високопарни думи тук-там. Пък и на село сигурно е величествено да си опровергал Айнщайн - не колкото да караш БМВ тройка, но по-добре от нищо.



Тема Re: КАЗВАЙ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И ПЪТнови [re: Tom_cat]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано01.08.16 11:42



Е верно е досадно, ама лятото е скука по тия форуми така или иначе. Лошото е, че е доста беден откъм арсенал и през два-три месеца макс се повтаря всичко, а много от нещата и ежедневно - на магарето оная работа е дори задължително.



На мен са ми по-интересни като тръгнат да обсъждат нещо помежду си, например с биполярния рибар. Обаче пък него дори Петков не може да го понася и само го пързаля да му слуша идиотските хвалебствия. Иначе два-три пъти са си говорели по същество - няма такъв смях. Това, обаче, за съжаление се случва мноого рядко.



Тема Re: КАЗВАЙ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И ПЪТнови [re: Alenadrow]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано01.08.16 12:19



ти си интелект с патерици, духай супата



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: КАЗВАЙ КАКВО Е РАЗСТОЯНИЕ И ПЪТнови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано01.08.16 12:31



плувай...



Тема ПОМАГАЙ В ПРЕПИКАВАНЕТО!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.08.16 12:34





цитат:

Тук не е вечерно училище за бавноразвиващи се .. Виж научи кога едно тяло е инерциално . Физиците разправят че тялото е инерциално коги не му действаят външни неуравновесени сили и когикъна не се върти спрямо плоскостта на махалото на Фуко .. Ъхъ!

Що се разправяш с тъпаци които не разбират от физика, не са ти на нужното ниво, и пишат общи приказки. Я го препикай тоя кретеноид Алеандрууу
край на цитата.


Прав си !..не трябва да се разправям а трябва да ги препикавам !.. Но да ти се оплача че пикнята ми свърши да ги препикавам !. Пия много вода у жегата ама пак не постига пикня за всите зомбита!.. И те явно са се усетили и си викат : "ша го видим тоя сапунжия с какво ще ни препикава като му свърши пикнята ! "
Та затуй приятелю помагай в препикаването !





Тема Re: ПИШШШШШ!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано01.08.16 12:35



Интересно значи и ти и петков сте силно завладяни от мисли за едни определени анатомични органи. Петков даже определено има афинитет към този анатомичен орган на магарето. Но и теб натам те влече. Нищо, че си мислиш, че мен бъзикаш, всъщност това показва несъзнателно какво те влече. На теб все натам са ти мислите.
А и като нямаш какво да кажеш смислено, почваш с простотиите, защото толкова са ти възможностите.
Та, изобщо не се пъни с тия глупости, не вървиш. Плувай...



Тема Re: ПОМАГАЙ В ПРЕПИКАВАНЕТО!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано01.08.16 12:37



На теб други неща по-важни са ти се свършили, а така като гледам, никога не си ги и имал...



Тема ВСИЧКО КОЕТО СЪЩЕСТВУВА И ВЗАИМОДЕЙСТВА Е МАТЕРИЯнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.08.16 12:53





цитат:

"Никога не съм дефинирал разстояние с дистанция !"

Ех, старост нерадост...
край на цитата.


Не бъркай средния пръст с калмукандрото на магарето!
Това че съм цитирал речника на българските думи не означава че съм дефинирал нещо си !


цитат:

"Дефинирайте си за каквито точки искате но у Каспичан разправят че във всяка вселенска точка има материя!"

Може, но това не е материална точка по определението което се използва във физиката.
край на цитата.


Брато , запомни че всичко което съществува и взаимодейства е материя !.. Това че зомбитата си мислят че само вещественната форма на материята е материя не ми е на оная работа !..хихихихи .. Това че зомбитата си мислят че там дето няма вещество е празно пространство и магарето разправя че не му е на калмукандрото!




цитат:
"Имам идея и идеята ми е от къв зор да зависи ?."

Ми отговори си и на въпроса от къф зор трябва да не зависи

край на цитата.


От същия зор от който твойто пишленце не мой да е колкото на магарето калмукандрото в каквато и отправна система да се возиш ! Ъхъ!



Тема НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА ГИ ПРЕПИКАВАШ!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.08.16 13:07



Здравей ,


цитат:

ти си интелект с патерици, духай супата
край на цитата.


Забравил си да го препикаеш да не му е уроки !





Тема Re: ПИШШШШШ!нови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано01.08.16 13:17



ти си с ампутиран мозък, хи хи хи хи, зомби с ампутиран мозък плъпнало да окачествява.



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ВСИЧКО КОЕТО СЪЩЕСТВУВА И ВЗАИМОДЕЙСТВА Е МАТЕРИЯнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.08.16 14:39



"Това че съм цитирал речника на българските думи не означава че съм дефинирал нещо си ! "

От къф зор тогава си го цитирал? Само да ни покажеш синоними на "разстояние"? Е голям праз.


"Брато , запомни че всичко което съществува и взаимодейства е материя !.."

Може, но това няма ннищо общо с материални иточки. Две геометрични точки все още не са материални точки, дори при тях да има материя. Пак си се оплел в няккакви речници, а?




"От същия зор от който твойто пишленце не мой да е колкото на магарето калмукандрото в каквато и отправна система да се возиш !"

Ми няма такъв зор Твойто пишле като е толкова дребно, правиш от него някакви генерални заключения и за другите. Пак нещо само на фантазии я караш, знаех си аз.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Редактирано от Герисъм на 01.08.16 14:45.



Тема Re: ПИШШШШШ!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано01.08.16 14:45



Плавать, дерьмо...



Тема БЕЗ ОТПРАВНА СИСТЕМА НЯМА ГЕОМЕТРИЧНИ ТОЧКИнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.08.16 17:07





цитат:
"Това че съм цитирал речника на българските думи не означава че съм дефинирал нещо си ! "

От къф зор тогава си го цитирал? Само да ни покажеш синоними на "разстояние"? Е голям праз.

край на цитата.


Ей тъй ми прави кеф да цитирам туй унуй!..




цитат:

"Брато , запомни че всичко което съществува и взаимодейства е материя !.."

Може, но това няма ннищо общо с материални иточки. Две геометрични точки все още не са материални точки, дори при тях да има материя. Пак си се оплел в няккакви речници, а?
край на цитата.


Първо запомни че във вселената няма точка в която да няма материя !..Ъхъ!
Вроро запомни че без вещественна материална точка с която е свързана отправната система няма и геометрични точки..Геометричните точки се въдят в отправни системи..Ъхъ! Казвам вещественна материална точка оти човекът още не се е изучил да свързва отправни системи със полева материя..


цитат:

"От същия зор от който твойто пишленце не мой да е колкото на магарето калмукандрото в каквато и отправна система да се возиш !"

Ми няма такъв зор Твойто пишле като е толкова дребно, правиш от него някакви генерални заключения и за другите. Пак нещо само на фантазии я караш, знаех си аз.

край на цитата.


Хихихихи .. От пишки мой и да аберясваш малци ама от разлика между разстояние и път хал хабер си немаш ! ..хохохохо

Редактирано от _petkov_-126478 на 01.08.16 18:04.



Тема Re: БЕЗ ОТПРАВНА СИСТЕМА НЯМА ГЕОМЕТРИЧНИ ТОЧКИнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.08.16 18:14



"Ей тъй ми прави кеф да цитирам туй унуй!"

Ми то си губи стойността и смисъла, като го цитираш само за кеф. Все едно не си го цитирал.


"Вроро запомни че без материална точка с която е свързана отправната система няма и геометрични точки."

Има. Свойствата на един геометричен обект могат да бъдат описани с уравнения, без нужда от чертежи . Точка А и точка Б от една права на разстояние Х, имат ли нужда от материални маркери? Нямат, естествено. Ти явно работиш с някаква първобитна представа на овеществена геометрия

Тя за това геометрията, както и отправната система, са абстрактни понятия.


"От пишки мой и да аберясваш малци ама от разлика между разстояние и път хал хабер си немаш ! "

Тука пак само на фантазии караш.

Огледай се. Ти почна някаква тема за разстояние и път, и темата умре още на дефинициите след 200 поста. Но защо си мислиш, че и другите са толкова безсилни?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: БЕЗ МАТЕРИЯ НЯМА И ГЕОМЕТРИЯнови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано01.08.16 18:40



Хихихихи .. От пишки мой и да аберясваш малци ама от разлика между разстояние и път хал хабер си немаш ! ..хохохохо



Първо запомни че във вселената няма точка в която да няма материя !..Ъхъ!
Вроро запомни че без вещественна материална точка с която е свързана отправната система няма и геометрични точки..Геометричните точки се въдят в отправни системи..Ъхъ! Казвам вещественна материална точка оти човекът още не се е изучил да свързва отправни системи със полева материя..



Напълно си прав, без материални обекти няма геометрия, геометрията е само конструкт за описване на пространствените отношения на материалните обекти полевата форма на материята е друга бира, тя няма пространственни отношения, макар че съществува във пространството и във времето.

{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема БЕЗ ОТПРАВНА СИСТЕМА ВСЯКА ТОЧКА Е НЕОПРЕДЕЛЕНА.нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.08.16 20:39





цитат:
"Ей тъй ми прави кеф да цитирам туй унуй!"

Ми то си губи стойността и смисъла, като го цитираш само за кеф. Все едно не си го цитирал.


край на цитата.


Не е така ! Голям кеф е като цитираш българския речник след това да гледаш как зомбитата побесняват!




цитат:
"Вроро запомни че без материална точка с която е свързана отправната система няма и геометрични точки."

Има. Свойствата на един геометричен обект могат да бъдат описани с уравнения, без нужда от чертежи . Точка А и точка Б от една права на разстояние Х, имат ли нужда от материални маркери? Нямат, естествено. Ти явно работиш с някаква първобитна представа на овеществена геометрия Тя за това геометрията, както и отправната система, са абстрактни понятия.


край на цитата.


Стига бре ! без отправна система не се знае къде в пространството е тая права .. Само отправната система фиксира мястото на правата и нейното движение в пространството . Без отправна системая не знаеш къде е правата в следващия момент .. може да я е изпапало папото!..Без отправна система никоя правая не е дефинирана!..Ъхъ!
Не работя с овеществена геометрия а знам че ако няма вещество няма как да има геометрия ..и за цяр няма как да има!..Пространството е качество на материята ! Ъхъ!



цитат:

Огледай се. Ти почна някаква тема за разстояние и път, и темата умре още на дефинициите след 200 поста. Но защо си мислиш, че и другите са толкова безсилни?
край на цитата.



Темата не е умряла ами стана ясно, че зомбитата во главе с гурото си не правят разлика между разстояние и път .



Тема КОЙ ТИ Е КРИВ ,ЧЕ СИ ПРАВ!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.08.16 20:47





цитат:

Хихихихи .. От пишки мой и да аберясваш малци ама от разлика между разстояние и път хал хабер си немаш ! ..хохохохо

Първо запомни че във вселената няма точка в която да няма материя !..Ъхъ!
Вроро запомни че без вещественна материална точка с която е свързана отправната система няма и геометрични точки..Геометричните точки се въдят в отправни системи..Ъхъ! Казвам вещественна материална точка оти човекът още не се е изучил да свързва отправни системи със полева материя..



Напълно си прав, без материални обекти няма геометрия, геометрията е само конструкт за описване на пространствените отношения на материалните обекти полевата форма на материята е друга бира, тя няма пространственни отношения, макар че съществува във пространството и във времето.
край на цитата.


Кой ти е крив , е си прав ?... А?


Но има нещо дртуго.. колкото и подробно да го обясняваш на зомбитата че пространството и времето са качества на материята те пак не аберясват !..Явно зомбът ги е увредил! , затуй налитата да търсят някакво самостоятелно геометрично пространство.

Редактирано от _petkov_-126478 на 01.08.16 20:52.



Тема Re: БЕЗ ОТПРАВНА СИСТЕМА ВСЯКА ТОЧКА Е НЕОПРЕДЕЛЕНА.нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано01.08.16 20:52



Има. Свойствата на един геометричен обект могат да бъдат описани с уравнения, без нужда от чертежи . Точка А и точка Б от една права на разстояние Х, имат ли нужда от материални маркери? Нямат, естествено. Ти явно работиш с някаква първобитна представа на овеществена геометрия Тя за това геометрията, както и отправната система, са абстрактни понятия.


край на цитата.


Стига бре ! без отправна система не се знае къде в пространството е тая права .. Само отправната система фиксира мястото на правата и нейното движение в пространството . Без отправна системая не знаеш къде е правата в следващия момент .. може да я е изпапало папото!..Без отправна система никоя правая не е дефинирана!..Ъхъ!
Не работя с овеществена геометрия а знам че ако няма вещество няма как да има геометрия ..и за цяр няма как да има!..Пространството е качество на материята ! Ъхъ!


Прав си, геометрията и математиката са само абстрактни науки, в действителност те не работят с материални обекти, но ако няма материални обекти какъв грездей ще описват тогава, те тези науки съществуват заради това да се описват количествените и пространственните отношения на материалните обекти

а зомбитата не проумяват и това защото са тъпи

{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: КОЙ ТИ Е КРИВ ,ЧЕ СИ ПРАВ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано01.08.16 20:56



Кой ти е крив , е си прав ?... А?
Но има нещо дртуго.. колкото и подробно да го обясняваш на зомбитата че пространството и времето са качества на материята те пак не аберясват !..Явно зомбът ги е увредил! ,
затуй налитата да търсят някакво самостоятелно геометрично пространство.
Да точен си, това зомбитата не разбират, и търсят някакво самостоятелно геометрично пространство , макар че гурото е рекъл, ако изчезне всичката материя, изчезва и пространството.

{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Редактирано от xristogagov@Gmail.com-229 на 01.08.16 20:58.



Тема ОТ ЗОМБЪТ СА УВРЕДЕНИ!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.08.16 21:03





цитат:

"Стига бре ! без отправна система не се знае къде в пространството е тая права .. Само отправната система фиксира мястото на правата и нейното движение в пространството . Без отправна системая не знаеш къде е правата в следващия момент .. може да я е изпапало папото!..Без отправна система никоя правая не е дефинирана!..Ъхъ!
Не работя с овеществена геометрия а знам че ако няма вещество няма как да има геометрия ..и за цяр няма как да има!..Пространството е качество на материята ! Ъхъ! "


Прав си, геометрията и математиката са само абстрактни науки, в действителност те не работят с материални обекти, но ако няма материални обекти какъв грездей ще описват тогава, те тези науки съществуват заради това да се описват количествените и пространственните отношения на материалните обекти а зомбитата не проумяват и това защото са тъпи
край на цитата.


Прав си но мисля че зомбитата не аберясват не от това че са тъпи а от това че мозъкът им е увреден от зомбът.



Редактирано от _petkov_-126478 на 01.08.16 21:04.



Тема ТЕ ДАЖЕ И ГУРОТО СИ НЕ СЛУШАТ!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.08.16 21:15





цитат:
"Кой ти е крив , е си прав ?... А?
Но има нещо дртуго.. колкото и подробно да го обясняваш на зомбитата че пространството и времето са качества на материята те пак не аберясват !..Явно зомбът ги е увредил! , затуй налитата да търсят някакво самостоятелно геометрично пространство. "
Да точен си, това зомбитата не разбират, и търсят някакво самостоятелно геометрично пространство , макар че гурото е рекъл, ако изчезне всичката материя, изчезва и пространството.

край на цитата.


Зомбитата до такава степен са обнагляли , че даже и собственния си гуро не слушат дет е казал че без материя няма да има нито пространство нито време .. От къде ша са пръкне геометрия в безвремието и безпространствието (в небитието ) ?





Тема Re: БЕЗ ОТПРАВНА СИСТЕМА ВСЯКА ТОЧКА Е НЕОПРЕДЕЛЕНА.нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.08.16 21:59



"Не е така !"

Баш така си е.


" без отправна система не се знае къде в пространството е тая права ."

Сериозно? И как произволно избрана отправна система може да определи къде е нещо общо за цялата реалност? Айде по-сериозно




"Само отправната система фиксира мястото на правата и нейното движение в пространството "

Всяка отправна система фиксира различно място, а обектът е един и същи за всички отправни системи. По толкова много места, фиксирани от най-различни системи, въпросът "къде е обектът" май няма отговор Или поне отправнните системи не го дават еднозначно.


Петков, ти още не си наясно що е това "разстояние", пуйчиш се да търсиш някаква разлика между разстояние и път. Посмали малко.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: БЕЗ МАТЕРИЯ НЯМА И ГЕОМЕТРИЯнови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано01.08.16 22:30



Пълни глупости пишеш, че и имаш претенции.



Тема ОТПРАВНИТЕ СИСТЕМИ ОТНАСЯТ КООРДИНАТИТЕ НА СЪБИТИЯнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.08.16 23:05





цитат:

" без отправна система не се знае къде в пространството е тая права ."

Сериозно? И как произволно избрана отправна система може да определи къде е нещо общо за цялата реалност? Айде по-сериозно
край на цитата.


Материалната пръчка е вещественна права! Тая вещественна права е неподвижна във ИС на пръчката , но еподвижна спрямо всички останали отправни системи.Отправните системи се движат една спрямо друга със скоростта скоято се движат един спрямо друг материалните обекти с които са свързани отправнитесистеми. Така взаимното движение на отправните системи което е еднозначно определено от движението на материалните обекти с които са свързани отправните системи дефинира във времето движението на пръчката във коя да е отправна система . Дедо Галилей е казал как се съсъбират скорости ! ..Учете Галилеевите трансформации ! Благодарение на Галилеевите трансформации и ще схванете как става номерът!.. Ъхъ!


Нещото е винаги при себе си а останалите неща във вселената се движат спрямо него.. Те така става номерът !.. Взаимоподвижните обекти с времето променят разстоянията помежду си .."Панта рей!-всичко тече , всичко се променя !" .. Какво неясно има тук ?..


цитат:
"Само отправната система фиксира мястото на правата и нейното движение в пространството "

Всяка отправна система фиксира различно място, а обектът е един и същи за всички отправни системи. По толкова много места, фиксирани от най-различни системи, въпросът "къде е обектът" май няма отговор Или поне отправнните системи не го дават еднозначно.


край на цитата.


Отправната система на влака фиксира във времето мястото на кондукторът спрямо влака като се познава закона за движение на кондукторът в отправната система на влака . Като познаваме закона за движение на кондуктора спрямо влака и като знаем закона за движение на влака спрямо земята то ние прилагайки правилото на дедо Галилей за събиране на скорости можем еднозначно да определим закона за движение на кондукторът спрямо отправната система на земята .. и т.н. можем да определим закона за движение на кондукторът в разните отправни системи и еднозначно да определим къде се намира кондукторът в коя да е ОС на вселената..Само дето пипето ни няма да ни стигне за толкова есапи!
Отправните системи променят поради движението си коодинатите на материалния обект , но самия материален обект си кюта неподвижен в собственната си отправна система .
Какво неясно има тук ?..А?



Тема Re: БЕЗ МАТЕРИЯ НЯМА И ГЕОМЕТРИЯнови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано02.08.16 07:19



Глупост е за глупците дето нищо не разбират



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ОТПРАВНИТЕ СИСТЕМИ ОТНАСЯТ КООРДИНАТИТЕ НА СЪБИТИЯнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано02.08.16 15:41



"Отправните системи променят поради движението си коодинатите на материалния обект , но самия материален обект си кюта неподвижен в собственната си отправна система .
Какво неясно има тук ?..А?"

Нали ти се загявуши с това, че била нужна отправна система за да се опише мястото на обект? Неясното е, че според различни отправни системи обекта има различни "места". Кое от тези места е истинското?

Или всички тези отправни системи описват нещо общо, нещо което обекта си го има и без тях? Демек заблуда е, че са нужни отправни системи за да се опише място?

Петков, заглявушил си се до откат

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема ЗОМБИТАТА НЕ СМЕЯТ ДА ПРАВЯТ РЕКЛАМАЦИИ НА ГОСПОДнови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано02.08.16 16:05



Здравей xristogagov ,

Май , че си останахме без зомбита!!!!.. май се изпокриха у трънките !..Тръгнали бяха да правят някаква идеална геометрия не свързана със материята и като разбраха каква велика глупост е това .. като разбраха че дедо Господ не е сътворил абсолютно празно пространство не запълнено с материя взеха та се изпокриха !..Не им стиска да правят рекласмации на творението на дядо Господ!





Тема НЕ БЪРКАЙ СРЕДНИЯ ПРЪСТ С "ОНАЯ РАБОТА"нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано02.08.16 16:46





цитат:
"Отправните системи променят поради движението си коодинатите на материалния обект , но самия материален обект си кюта неподвижен в собственната си отправна система .
Какво неясно има тук ?..А?"

Нали ти се загявуши с това, че била нужна отправна система за да се опише мястото на обект? Неясното е, че според различни отправни системи обекта има различни "места". Кое от тези места е истинското? Или всички тези отправни системи описват нещо общо, нещо което обекта си го има и без тях? Демек заблуда е, че са нужни отправни системи за да се опише място?

край на цитата.


Брато , ти не схващаш че мястото на даден обект е там дето той се намира.В неговата отправна система тоя обект винаги си е в началото на тая отправна система свързана с тоя обект! В неговата отправна система той си кюта неподвижен !.. не ще да мърда на никъде в собственната и отправна система !.Все там си седи. . всичко останало..цялаята вселена се движи около него насам-натам а той си кюта неподвижен в началото на собственната си отправна система и си вика : "Аз нема да мърдам от тука !..дори когато някой ме бута от страни аз пак ще си стоя в началото на мойта отправна система , имам си характер и искам да е по мойте табиети! , а това че другите обекти се движат спрямо мен си е тяхна работа, нека си се търкалят насам-натам в мойта отправна система , това на мен не ми пука! "..


Твоят проблем е в това че ти се чини че има някаква абсолютна отправна система свързана с центърът на вселената а то брато вселената си нема център..всяка точка във вселената може да бъде нарочена за център на вселената !.. На всичко отгоре материалните обекти във вселената са взаимноподвижни..Ъхъ!
Вселената си нема не само център но си нема и периферия .. всяка точка от вселената може да бъде нарочена за неин център или па за нейна периферия .. Така учи геометрията на бай Пемаро според която вселенското пространство има краен обем но няма обхващаща го повърхност! Това са сложни за разбиране неща брато! Геометртията на бай Пемаро не е като Евклидовата геометрия която предполага безкрайно вселенско пространство (БЕЗКРАЕН ВСЕЛЕНСКИ ОБЕМ) а то такъв зеленчук не съществува оти няма безкрайно количество материя във вселената за да се запълни едно безкрайно пространство!..Парадоксът на Олберс е доказал това!..Доказал е че колкото и да е велик дедо Господ пак не е сколасал да направи безкрайно количество материя ! Ъхъ!

И престани да търсиш абсолютно място във вселената !..Нама такова място във вихърът на вселената Няма спрямо какво във вихърът на вселената да определиш някакво си абсолютно място Това просто е невъзможно !.. Вселената се променя във пренареждането си във всеки миг и няма как да определиш място във вселената .. Единственно можеш да определиш място в някаква отправна система свързана с някакъв веществен обект ! Можеш да вземеш околността на даден материален обект и да я дефинираш като зона във вселената . Но такава зона губи смисъл ако не е свързана с материален обект. Затова аз казавам че светлината от свръхновата достига в точно определен момент в зоната на поляната на която пасат магаретата във своите отправни системи бидейки взаимоподвижни ! Това е така само защото разстоянието от свръхновата до поляната е конкретно и не зависи от отправните системи на магаретата и светлината изминава и също растояние за едно и също време и не се влияе от това че магаретата са взаимоподвижнио и са в разни отправни системи!

Редактирано от _petkov_-126478 на 02.08.16 22:44.



Тема Re: те така правятнови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано02.08.16 22:49



Зомбитата като се видят приклещени, и бегат да се крият по трънаците



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема ВСЕЛЕНАТА НЯМА ГЕОМЕТРИЯнови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано03.08.16 07:30





цитат:

Зомбитата като се видят приклещени, и бегат да се крият по трънаците
край на цитата.


Ами зомбитата бегаха оти се усетиха че вселената няма геометрия а понятието "място " е зеленчук на някакъв геометричен обект свързан с някакво материално тяло.Геометрията е конструкт на отправната система а със вселената няма как да се свърже отправна система.Вселената е вихрушка от взаимоподвижни материални обекти и отправна система няма как да се свърже със тая вихрушка ..Все едно да пробваш да свържеш отправна система с вятърът който се вихри в полето!
Зомбитата си представят вселената като някаква си тинтири-минтири сфера и според тях тая сфера си има център и спрямо тоя център може да бъде дефинирано мястото на всички вещественни обекти.
И сега като разбраха , че такива тинтири -минтири сферични вселени не е сътворил дедо Господ и като разбраха дека със вселената не може да се свърже отправна система идеята им за вселенска геометрия се провали и те бегаха и се скриха у трънките след като им препикахме пишман идеята за някакво си тинтири-минтири място във вселената



Редактирано от _petkov_-126478 на 03.08.16 08:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.