Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 29.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ЗНАЕТЕ, ГРЪНЦИ!нови [re: ayahuasca]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано25.07.16 15:09



" ...разликата между видимост и реалност..."

Тука философстваш,което не е лошо,ама ако сега те помоля да ми дефинираш убедително двете понятия,ще се омажеш до ушите :)



Тема СЪМНЯВАЙТЕ СЕ НА ВОЛЯ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 16:11





цитат:

Ти изказваш твърдения. Всеки има право да се съмнява в тях без да е нужно да представя никакви доказателства или дори аргументи за съмненията си.
край на цитата.


Съмнявайте се на воля само че в такъв свлучай не изказвайте категорично мнение а казвайте "На мен ми се чини че не си прав"





Тема КАК ПОЗНА?нови [re: ayahuasca]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 16:16





цитат:
"НА ГИЛОТИНАТА!"

Няма нищо за чудене-не са умрели едновременно.
край на цитата.


Как позна бре ?
И ако не говориш по темата ще те препикавам и ще те подминавам !..Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 25.07.16 16:18.



Тема Re: СЪМНЯВАЙТЕ СЕ НА ВОЛЯ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано25.07.16 16:27



Защо? Откъде следва пък това?

Ти пишеш нещо, всеки е в правото си да изкаже дори категорично мнение, че то е невярно, особено ако не си представил никакви доказателства. Или си мислиш, че само ти имаш право да твърдиш някакви с нищо неподплатени неща с убеждението, че си някаква крайна инстанция и делириумите ти са по някакъв начин задължителни за възприемане от другите?

Петков, дай малко по-скромно. До тук освен, че си тъп, знаем и че си лъжец - примери и за двете има в десетки, сигурно стотици постове. Нямаш никакво право да поучаваш който и да е, да претендираш за каквото и да е и да даваш наклон на който и да е. Това разбираш ли го? Сам си си го направил човече, ти сам си се поставил в това положение да си пример за тъпотия и говорене на невярни глупости с цел себеизтъкване или каквато там е целта ти.

Но да морализаторваш и да наставляваш другите участници във форума - моля, моля - всеки друг, но не и ти.





Тема КАЛМОКАНДРОТО НА МАГАРЕТО ВИДИМО Е МАЛКО ! :)нови [re: ayahuasca]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 18:37





цитат:

Re: ЗНАЕТЕ, ГРЪНЦИ!

" ...разликата между видимост и реалност..."

Тука философстваш,което не е лошо,ама ако сега те помоля да ми дефинираш убедително двете понятия,ще се омажеш до ушите :)
край на цитата.


Знаем какво е видимост и знаем и какво е реалност !.. Видимо калмукандрото на магарето изглежда малко когато го гледааш от длече ама реално калмукандрото на магарето е голяма работа брато! ..хихихихи ..


Това ли искаше да чуеш ?.. Е, сега чу !...

Редактирано от _petkov_-126478 на 25.07.16 19:34.



Тема ПИШШШШШШ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 18:45



Не пишеш по темата а се мъчиш да ми оценявяаш оная работа !.. Айде пишшшшшшш!





Тема Re: ПИШШШШШШ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано25.07.16 19:23



Петков, единствената причина да оставям темите ти отворени за известно време са опонентите ти - тях ги чета с интерес и все научавам по нещо. Ти научаваш ли? Физика се прави и доказва с формули, малко по-дълги от АВ=ВА, не с приказки за магарета.
И какво стана със снимките и клипчето?



Тема ФОРМУЛИ ЛИ РЕЧЕ?..ЕТО ТИ ФОРМУЛИ:нови [re: bObbO]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 19:49





цитат:

Петков, единствената причина да оставям темите ти отворени за известно време са опонентите ти - тях ги чета с интерес и все научавам по нещо. Ти научаваш ли?
край на цитата.


Когато някой каже нещо значимо мога да науча нещо.. когато приказват колкото да не заспят и се мъчат да ми дават оценки просто ги препикавам и ги подминавам !




цитат:

Физика се прави и доказва с формули, малко по-дълги от АВ=ВА, не с приказки за магарета.
край на цитата.


Формули ли рече ?.. Ето ти формули визш пилотаж! :

СТО е погрешна още от самия си фундамент .. Основополагащо значение за изграждането на СТО има статията на Айнщайн от 1905 г. :

Основополагаща статия на СТО

В тази статия Айнщайн допуска банална грешка при определяне на пътя в неподвижната система и от там прави погрешен извод, че едновременноста на събитията е

относителна .

По долу посочвам грешката на Айнщайн :

Публикувано: 10 ноември 2010 - 07:17
На вниманието на релативистите които така и не зацепват къде и в какво е грешката на Айнщайн .
По долу поствам едно към едно една извадка от дебат на бай Петков в който дебат той с пръсче и математически формули е показал грешката на Айнщайн :
"Здравей Мел ,


цитат:
...Пътят е S е равен на (tB - tA).c от една страна
край на цитата.


От коя страна мислиш че е такъв пътят ?.. Ако имаш впредвид пътят в подвижната система то да !.. такъв е .. там и скороста е "С".. Но никоя от тия величини

не може да се пренася механически във неподвижната система защото в неподвижната система скороста "С" трябва да бъде заменена със "С-v" и тогава това ти

равенство ще изглежда ето как в неподвижната система : S = (tB - tA).(c- v)


цитат:
от една страна и от друга на rAB+V(tB - tA)
край на цитата.


Това е пътят на светлината в неподвижната система след отразяването .. до отразяването пътят е : rAB-V(tB - tA) защото огледалото се движи срещу движението

на светлината в неподвижната система..



цитат:
или
(tB- tA).c-(tB - tA).v=rAB
tB- tA=rAB/(c-v)

край на цитата.


Това не е вярно !.. Най вероятно и гуруто разсъждавайки така се е издънил !..
Вярното е
(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)
rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)
(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB
tB - tA =rAB/C

Този извод се отличава от оня който гуруто ни пробутва и до който и ти достигна :
tB- tA=rAB/(c-v)
Това е невярно разбира се !.. Не излиза такъв есапа и аз го показах защо не излиза такъв..




цитат:
а rAB е пръчката с дължина виждана от неподвижния. Кой път не различен?

край на цитата.

Пътят на светлината в неподвижната система не е равен на дължината на пръчката rAB а на rAB-S където S = V(tB - tA).. Нали така ?


цитат:
Това е в системата на неподвижния при условие С=конст.

край на цитата.


Не е това !.. и при условие че С=конст в системата на наблюдателя улавящ съответната светлина пак не е това .. Гуруто се е издънил и се е опетлял като пиле

от кълчища .. Затуй му е лайн..а теорията !.."

Айде сега да видим дали зомбитата ще могат гък да кажат по грешката на Айщайн която бай Петков така акуратно и лаконично е посочил и поправил естественно .




цитат:
И какво стана със снимките и клипчето?

край на цитата.


Нямам връзка със изпълнителя на опитната постановка . От много време не ми се е обаждал и това ме безспокои !..опасявам се да не се е случило нещо сериозно. Лошото е че той е от Русе а аз съм в Разград и за да се видя с него трябва да пътувам до Русе.



Тема АЙНЩАН НЕ Е МОГЪЛ ДА СИ ОПРЕДЕЛИ ПЪТЯ !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано25.07.16 22:51





цитат:
цитат:
или
(tB- tA).c-(tB - tA).v=rAB
tB- tA=rAB/(c-v)

край на цитата.


Това не е вярно !.. Най вероятно и гуруто разсъждавайки така се е издънил !..
Вярното е
(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)
rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)
(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB
tB - tA =rAB/C

Този извод се отличава от оня който гуруто ни пробутва и до който и ти достигна :
tB- tA=rAB/(c-v)
Това е невярно разбира се !.. Не излиза такъв есапа и аз го показах защо не излиза такъв..

край на цитата.


От тези формули става ясно че Айнщай не е имал хал хабер какво е път и е приел по глупендерски че пътя в различните отправни системи е един и същ !..Все едно да приемеш че пътят на кондуктора спрямо отправната система на влака е равен на пътя на кондуктора спрямо отправната система на земята .. На това му се вика глупендерия до шия !





Тема Re: АЙНЩАН НЕ Е МОГЪЛ ДА СИ ОПРЕДЕЛИ ПЪТЯ !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано25.07.16 22:59



От тези формули става ясно че не аберясваш дори училищната програма по физика. Оплескал си всичко което може да се оплеска.


Бобо, катанеца, и секирата изкъсо. Аман от тъпи талпи.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.