Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 09.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ДВА ГВОЗДЕЯ В ДВАТА КРАЯ НА МЕТЪРАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано29.07.16 19:42



Малеее, Петков. Съвсем си го закъсал, в първо отделения няма да те приемат.



Та нали когато една планета обикаля по кръгова орбита около своята звезда растоянието е константно между планетата и звездата

Хаде на бас, че не е константно.

И връх Чомулмгма (Еверест) въпреки въртенето на земята около нейната ос винаги си остава на 8848 метра от центърът на земята.

Хаде на бас, че не е на 8848 метра от центъра на Земята.



Тема ПРАЗНО ПРОСТРАНСТВО Е НИЩО А НИЩОТО НЕ СЪЩЕСТВУВА!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 20:03



Здравей Ица ,


цитат:
Здрасти пеца, знам че си зомботрепач, и колкото да се мъчат пустите му зомбове, да опонират, все на камък бият. Ето нямат никакви доводи срещу позицията на класиката ама се тръшкат като заклано пиле. Прав си че пътят е траекторията на движението от началото на старта до края финала. Прав си че дистанция и дължина са все едно и също, в онтологичен смисъл, само дето семантиката на думите е различна. Та зомбовете се гърчат неистово, разните томчовци и алеандровци, начело със софиста герасим тръшкат се като заклани пилета, както винаги, и нищо съществено не могат да кажат с което да те оборят. Типично за зомски кретенизъм.

край на цитата.


Благодаря ти за обективната оценка на позицийте ! .. Ти купи ли си казан за варене на зомбосапун ?





цитат:
Само да вметна едно мое несъгласие с теб, че протяжността на обектите е еквивалент на разстояние между същите. Разстоянието е количеството празно пространство между обектите, а протяжността е качеството на съществуване на обектите в пространството, това че те не са извън пространството а имат обем, че съществуват в пространството и че то ги пронизва изцяло.

край на цитата.


Тук искам да поясня че празно пространство в природата не съществува !..Пространството е качество на материята !..Още Левкип няколко хиляди години преди новата ера е казал , че: "Празното пространство е нищо а нищото не съществува !
Там където няма материя няма и пространство! Не забравяйте че не само веществото е материя !..Материя е и полевата форма на материята, така наречения физически вакуум. Там където няма вещество пространството е запълнено с физически вакуум , а физическия вакуум е материя та дрънчи !
Втози ред на мисли физическия вакуум не е празно пространство а е материален обект (полева форма на материята ).



Тема Re: ПРАЗНО ПРОСТРАНСТВО Е НИЩО А НИЩОТО НЕ СЪЩЕСТВУВА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано29.07.16 20:09



Втози ред на мисли физическия вакуум не е празно пространство а е материален обект (полева форма на материята ).

Аз мисля че няма абсолютно празно пространство, обаче, материята не е тъждественна със самото пространство. Реално изчезне ли материята от пространството, изчезва и последното, но това не означава че пространството е материя, то е само нейното качество.

{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}


Тема ЛАПСУС ЛИНГВЕ !нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 20:18





цитат:

Малеее, Петков. Съвсем си го закъсал, в първо отделения няма да те приемат.

Та нали когато една планета обикаля по кръгова орбита около своята звезда растоянието е константно между планетата и звездата

Хаде на бас, че не е константно.
край на цитата.


Става въпрос за разстоянието между масовите центрове на планетата и звездата а не между повърхностите им.. Чули бре ?!


цитат:

И връх Чомулмгма (Еверест) въпреки въртенето на земята около нейната ос винаги си остава на 8848 метра от центърът на земята.

Хаде на бас, че не е на 8848 метра от центъра на Земята.
край на цитата.


Тук си прав ! ..допуснал съм грешка на езика и е трябвало да кажа че винаги остава на радиусът на морското равнище плюс 8848 метра от центърът на земята. Допуснал съм Лапсус лингве ! Сори!





Тема МНОГО СИ ПРАВ! :)нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 20:33





цитат:
Втози ред на мисли физическия вакуум не е празно пространство а е материален обект (полева форма на материята ).

Аз мисля че няма абсолютно празно пространство, обаче, материята не е тъждественна със самото пространство. Реално изчезне ли материята от пространството, изчезва и последното, но това не означава че пространството е материя, то е само нейното качество.

край на цитата.


Абсолютно си прав ! Материята не е пространство!..Пространството е качество на материята ! Така и времето е качество на материята !..
По тоя повод Айнщайнчо е казал :

Айнщайнчо когато го попитали какъв е приносът му в науката е отговорил следното : (цитирам по памет) :
"Моята заслуга в наукта е в това че преди мен всички са вярвали че ако Бог унищожи материята ще останат пространството и времето .. а след мен всички разбират че когато Бог унищожи материята няма да остане нищичко"
За тази фраза и аз ръкопляскам на гурото!





Тема Re: бравос имаш 6+ от селският даскалнови [re: _petkov_-126478]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано29.07.16 20:41



За тази фраза и аз ръкопляскам на гурото!



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема Re: ДВА ГВОЗДЕЯ В ДВАТА КРАЯ НА МЕТЪРАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.07.16 20:49



"Та нали между двата разделени гвоздея забити в двата края на метърът макар че са разделени обекти растоянието пак си е един метър !..Ъхъ!"

Няма място за ъхъ тука. Според фактите разстоянието зависи от отправната система. Много са ти първобитни примерите,


"СТО е глупендерия и никога не е била в състояние да докаже че дължината на калмукандрото на магарето зависи от отправната система ."

Прав си, тя доказва зависимостта за всяка дължина. А за калмукандото ти имаш голям опит, но ще трябва да мериш още по-точно



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.07.16 21:17



Петков, не ми давай глупави линкове.
Аз прекрасно знам какво е дистанция. Ти обаче не знаеш какво е разстояние и от какво зависи разстоянието. Това беше доказано нагледно с глупавите ти дефиниции, с които сам се наигра, в които дефинираш понятия, от които нямаш понятие и на принципа на тавтологията.
Очевидно и очеизвадно е, че ти не можеш да се справиш с елементарните неща, какво остава да схванеш по-сложни такива като релативизъм, СТО, ОТО и т.н.
Аз също съм далеч от пълното разбиране на тези теории, но поне се опитвам да науча нещо, да разбера, не споря с хора, които знаят повече от мен. Не се опитвам да развенчавам велики умове като Айнщайн, нито да му оборвам теориите и да го наричам с обидните имена с които ти го наричаш.

Засрами се, Петков. Това, че твоят мироглед е малък и ограничен, не ти дава правото да отричаш нещо, което нямаш никакъв шанс да проумееш. Поне се опитай елементарните неща от училище да проумееш. Дори децата от малките класове знаят и разбират нещата повече от теб. И тези пенсионерски остроумия за магаретата и други подобни, може би са забавни само за теб.



Тема Re: ДИСТАНЦИЯТА Е РАЗСТОЯНИЕТО МЕЖДУ ДВЕ НЕЩА!нови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано29.07.16 21:54



пердето , не забравяй че те обича



{Който не може да атакува мисленето, напада мислещият}

Тема ИЗТРИВАНЕ НА ГЪЗО СЪС "СТО"нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано29.07.16 22:27





цитат:
"Та нали между двата разделени гвоздея забити в двата края на метърът макар че са разделени обекти растоянието пак си е един метър !..Ъхъ!"

Няма място за ъхъ тука. Според фактите разстоянието зависи от отправната система. Много са ти първобитни примерите,

край на цитата.


Ми нали дърводелския метър със закованите на него гвоздеи го возим в разни отправни системи и гледаме че винаги разстоянието между гвоздейте все един метър си остава оти гвоздейте все на двата края на метърът си кютат !..Ъхъ!





цитат:

"СТО е глупендерия и никога не е била в състояние да докаже че дължината на калмукандрото на магарето зависи от отправната система ."

Прав си, тя доказва зависимостта за всяка дължина. А за калмукандото ти имаш голям опит, но ще трябва да мериш още по-точно
край на цитата.


Аз нема да меря ама ще те науча как да мериш .. Вземаш едно магаре и на калмукамдрото му залепваш един шивашки метър .Метърът съвпада с дължината на калмукандрото !.. Качваш магарето на самолето и като се засили самолето гледаш дали има разлика между калмукандрото и залепения за калмукандрото шивашки метър който е еденица мярка за дължина ! Ако видиш че метърът винаги е толкова дълъг колкото и калмукандрото вземаш книгата на СТО и си изтриваш с нея гъзо! Ъхъ!




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.