Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 06.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема СБОГОМ "СТО" ! :)  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано16.10.15 18:10



Здравейте приятели ! С голяма радост ви съобщавам че вчера ме уведомиха че опитът на Пемаро е вече направен пробно .. Пробните изпитания са показали че интерференчната картина е статична както при покояща се отражателна лента , така и при движение на лентата със корост от порядъка на 75 м/сек

Урааааа ! .. пъхнхме кол у гъзъ на айнщанизъма !..
Сега предстоят малко дизайнерски работи по външния вид на опитната постановка и ще информираме научния свят да идва да гледа как сме пъхнали кол у гъзъ на СТО!..
Аз не се надявах моите сътрудници да се справят толкова бързо , но те се оказаха доста къдърни пичове !.. Браво на тях !..


До няколко дни се надявам да кача видеоклип в Ютубе показващ проведения опит на Пемаро !
СБОГОМ СТО !!!!!! :)

Редактирано от _petkov_-126478 на 16.10.15 19:05.



Тема Re: БРАВО БРАВО БРАВО!!!!!!!!!!!!!!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано16.10.15 18:16



" Здравейте приятели ! С голяма радост ви съобщавам че вчера ме уведомиха че опитът на Пемаро е вече направен пробно .. Пробните изпитания са показали че интерференчната картина е статична както при покояща се отражателна лента , така и при движение на лентата със корост от порядъка на 20 м/сек

Урааааа ! .. пъхнхме кол у гъзъ на айнщанизъма !..
Сега предстоят малко дизайнерски работи по външния вид на опитната постановка и ще информираме научния свят да идва да гледа как сме пъхнали кол у гъзъ на СТО!..
Аз не се надявах моите сътрудници да се справят толкова бързо , но те се оказаха доста къдърни пичове !.. Браво на тях !..
До няколко дни се надявам да кача видеоклип в Ютубе показвяащ проведения опит на Пемаро !
СБОГОМ СТО !!!!!! :)


Браво петко, !!!! Ама наистина ли !!!! ????? не мога да повярвам още, качвай го в тубата и да гледаме сеира на зомбитата, прегласяи казана и дървата, сега ще стане много горещо под опашката на дявола зомби, ще го изпечем



РИБАРЯ

Тема ИСТИНА Е!нови [re: multiplikator]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано16.10.15 18:41





цитат:

" Здравейте приятели ! С голяма радост ви съобщавам че вчера ме уведомиха че опитът на Пемаро е вече направен пробно .. Пробните изпитания са показали че интерференчната картина е статична както при покояща се отражателна лента , така и при движение на лентата със корост от порядъка на 75 м/сек

Урааааа ! .. пъхнхме кол у гъзъ на айнщанизъма !..
Сега предстоят малко дизайнерски работи по външния вид на опитната постановка и ще информираме научния свят да идва да гледа как сме пъхнали кол у гъзъ на СТО!..
Аз не се надявах моите сътрудници да се справят толкова бързо , но те се оказаха доста къдърни пичове !.. Браво на тях !..
До няколко дни се надявам да кача видеоклип в Ютубе показвяащ проведения опит на Пемаро !
СБОГОМ СТО !!!!!! :)


Браво петко, !!!! Ама наистина ли !!!! ????? не мога да повярвам още, качвай го в тубата и да гледаме сеира на зомбитата, прегласяи казана и дървата, сега ще стане много горещо под опашката на дявола зомби, ще го изпечем
край на цитата.



Истина е ! ..Нали знаеш че не бих си позволил да пиша тук измишльотини ако не съм в състояние да покажа в Ютубето опитът след някое време !..

Сега ше им гледаме сеира на зомбитата .. Най много да почнат да е бесят от мъка по любимата им СТО и от страх от казана за зомбосапун!..
Свърши се мааму стара !.. След опита на Пемато никакви тинтири минтири сотовизми не могат да виреят !..Ъхъ! ..



Редактирано от _petkov_-126478 на 16.10.15 19:10.



Тема Re: ИСТИНА Е!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано16.10.15 20:17



" Истина е ! ..Нали знаеш че не бих си позволил да пиша тук измишльотини ако не съм в състояние да покажа в Ютубето опитът след някое време !..

Сега ше им гледаме сеира на зомбитата .. Най много да почнат да е бесят от мъка по любимата им СТО и от страх от казана за зомбосапун!..
Свърши се мааму стара !.. След опита на Пемато никакви тинтири минтири сотовизми не могат да виреят !..Ъхъ! .. "

Очаквам с нетърпение клипа, не забравяй да го направиш със субтитри или аудио обяснение, за да може непросветените в казуса за "верността" на СТО, да разберат колко е лъжлива тази теория. Така на сто годишната догма, ще и лъсне кирливият гъз пред научна и ненаучна аудитория



РИБАРЯ

Тема ПРАВ СИ! И АЗ ТАКА МИСЛЯ!нови [re: multiplikator]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано16.10.15 21:04





цитат:

" Истина е ! ..Нали знаеш че не бих си позволил да пиша тук измишльотини ако не съм в състояние да покажа в Ютубето опитът след някое време !..

Сега ше им гледаме сеира на зомбитата .. Най много да почнат да е бесят от мъка по любимата им СТО и от страх от казана за зомбосапун!..
Свърши се мааму стара !.. След опита на Пемато никакви тинтири минтири сотовизми не могат да виреят !..Ъхъ! .. "

Очаквам с нетърпение клипа, не забравяй да го направиш със субтитри или аудио обяснение, за да може непросветените в казуса за "верността" на СТО, да разберат колко е лъжлива тази теория. Така на сто годишната догма, ще и лъсне кирливият гъз пред научна и ненаучна аудитория
край на цитата.


Прав си ! .. видеоклипът ще го направя художествен ..Освен опитния резултат от опитът на Пемаро ще сложа един зомб със фанелка на която пише "СТО" и как двама юначаги на фанелките на които пише АНТИРЕЛАТИВИЗЪМ пъхат един подострен кол у гузъ на зомбито ..







Тема Re: СБОГОМ "СТО" ! :)нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.10.15 21:05



" Пробните изпитания са показали че интерференчната картина е статична както при покояща се отражателна лента , така и при движение на лентата със корост от порядъка на 75 м/сек

Статична картина означава, че скоростите на светлината са еднакви, демек е верен вторият постулат



За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...

Тема Re: СБОГОМ "СТО" ! :)нови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано16.10.15 21:47



Те с разноцветния биполярен доста бурна и променлива дискусия проведоха - тебе те нямаше тогава нещо и явно бяха минали в режим да си разясняват един на друг кой какво твърди, защо е прав и как и двамата са прави, дори когато твърдят противоположни неща.



В общи линии май стигнаха до извода, че каквото и да покаже опита, то от това ще следва, че СТО е невярна, но биполярния се съгласи, че ако опита покаже статична картина, то това е по-трудно за обяснение, понеже той не го е разбрал и си е мислил обратното. Накрая решиха, че Петков ще изкара точно статична картина и с това, в общи линии, всичко в науката ще може да се счита за открито и обяснено.

Но аз лично наистина бих искал да видя нещо, произведено от Петков или аверите му. Съдейки по впечатленията ми, останали ми от неговите постове, подобно нещо няма как да не е шедьовър на инженерното мислене. Съвсем сериозно мисля да запаля колата и да ида до Каспичан или където там е творението, ако разбира се то има някаква видима форма. Съвсем не държа да го видя работещо - просто да го погледна. Мисля, че ще съм виждал не много неща като него.

За жалост изглежда, че инженерната дружинка от Каспичанската неподвижна система е плод на илюзии, породени от същата субстанция, която поражда и хипотезите му. Сега като се замисля - ако наистина ползва шльокавица, то бих искал да я видя тая шлюкавица. Нещо ми говори, че рецептата за производството и може да направи революция на пазара за опиати и да доведе до по-добро разбиране на много клинични картини в психиатрията.





Тема Re: СБОГОМ "СТО" ! :)нови [re: Alenadrow]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано16.10.15 21:58



Блудословника нищо не аберясва, и само се пъне, хохохохо хихихихихи



РИБАРЯ

Тема СПРЯМО ИС НА СВ СА ЕДНАКВИ СКОРОСТИТЕ !нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано17.10.15 00:05





цитат:

" Пробните изпитания са показали че интерференчната картина е статична както при покояща се отражателна лента , така и при движение на лентата със корост от порядъка на 75 м/сек

Статична картина означава, че скоростите на светлината са еднакви, демек е верен вторият постулат
край на цитата.



Хихихихи .. спрямо какво са еднакви скоростите бре ? .. Спрямо коя ИС ?.. На инерциалния наблюдател -отражател квакнал се неподвижен на лентата ли или спрямо ИС на опитната постановка (респективно СВ) .. ?


Статичната интерференчна картина брато показва че движението на светлината по никакъв начин не е обвързано с наблюдателя !..Ъхъ!..

С две думи скоростта на светлината е независима от движението на източникът и наблюдателя ! Това означава че светлината може да се движи с различна скорост спрямо източникът и спрямо наблюдателя .. Това пикае на втория постулат на глупендера !.. Ъхъ! ..СБОГОМ СТО! ..

Редактирано от _petkov_-126478 на 17.10.15 00:08.



Тема Re: СПРЯМО ИС НА СВ СА ЕДНАКВИ СКОРОСТИТЕ !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.10.15 00:28



"Спрямо коя ИС ?.. На инерциалния наблюдател -отражател квакнал се неподвижен на лентата ли или спрямо ИС на опитната постановка (респективно СВ) .. ? "

Спрямо опитната постановка. За другата няма никакви данни какво се случва там. Никаква индикация и за съществуване на СВ този експеримент не дава. Въвеждането му в анализа не е оправдано с нищо. Пък и вече се видя, че въвеждането на тази глупост противоречи на опитните данни.


"Стаятичната интерференчна картина брато показва че движението на светлината по никакъв начин е обвързано с наблюдателя !

Не е обвързано с източника. Наблюдателят е неподвижен.


"С две думи скоростта на светлината е независима от движението на източникът и наблюдателя !

Тц, само от източника.

Разбира се, стои въпросът дали експериментът изобщо осигурява нужната точност, за да определи каквото и да било. За сега да предположим, че осигурява (но само предполагаме!).

В отправната система, в която са измерени резултатите, според неподвижният в тази система наблюдател източникът (лентата) е подвижен. Липса на промяна означава, че скоростта на светлината не се променя от скоростта на източникът, не зависи от тази скорост. Тоест в тази система се потвърждава вторият принцип на СТО



В отправната система на лентата също може да има неподвижен наблюдател. Само че в тази отправна система няма извършени никакви измервания (измерващите уреди са неподвижни в другата система, затова резултатите от тях са валидни само там), демек не разполагаме с никакви факти за нея от извършеният експеримент. За това за тази система не могат да се направят никакви заключения.

Може, разбира се, да се направят индиректни заключения. Ако е валидна СТО - независимост на скоростта на светлината от източника, както сочи резултатът, то ситуацията е следната: в системата на лентата имаме подвижен източник, но поради независимостта на скоростта от източникът скоростта на светлината трябва да е константа и в тази система, и да не зависи от направлението. И наистина, в тази система, в която лентата е неподвижна, каква физическа причина би предизвикала светлината да пада с една скорост на неподвижното огледало (лентата), а да се отразява от него с друга скорост? Никаква, естествено.

Така че в случая имаме още едно недвусмислено доказателство в полза на СТО.

Моите съболезнования на опечалените антирелативисти. Можете да кремирате трупа.



За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...

Редактирано от Герисъм на 17.10.15 00:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.