Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 10.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: НАМА ТАКИВА ФИЛМИ В ОПИТЪТ НА ПЕМАРО !нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.10.15 13:28



" В опитът на Пемаро движещата се лента слючва остър ъгъл със светлинният лъч."

Именно, точно за това говоря - не се движи срещу лъчите, за да има разлика падане-отразяване, а се движи (почти) перпендикулярно на лъчите. При това положение ако има етерен вятър в направлението на движение, скоростта на падане ще е равна на скоростта на отражение. Просто е, Петков, ама напоследък пространственото ти въображение дава сериозна фира... Май не се упойваш само с шльокавица...


"Опитът на Пемаро показва че каквато и да е скоростта на лентата времето за достигане на излъчената вълна до наблюдателя -отражател е константно !..Това е възможно само когато светлинната вълна се разпространява от източника на светлина към координатата на отражението със константна скорост !"

Тц. Опитът показва, че от източника до екрана скоростта на светлината не се влияе от скоростта на лентата. Демек вторият постулат на СТО се потвърждава



За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...

Тема Re: СПРЯМО ИС НА СВ СА ЕДНАКВИ СКОРОСТИТЕ !нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано17.10.15 14:14



Ми ти на никой нищо не си обяснил, само зомбистски мантри пръскаш, "казвам това, казвам онова", ама кой глас в главата ти го подсказва, не казвш

Кой пръска зомбистки мантри а,

аз не съм зомби

И как от това следва, че тези скорости са различни?

Ми докажи обратното , че скоростите на падащата и отразената светлина са константни спрямо огледалната лента

РИБАРЯ

Тема Re: КАКВО ТАНГЕНЦИАЛНО ДВИЖЕНИЕ СПРЯМО ВЪЗДУХЪТ БРЕ?нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано17.10.15 14:20



Ами в случая огледалото не се движи по направлението на лъча, а перпендикулярно на него. Това движение е тангенциално за лъча.

Напротив тъкмо обратното е, не си запознат с тангенциалното движение зомби



РИБАРЯ

Тема Re: БРАВО ОЧАКВАМ ГО С НЕТЪРПЕНИЕ!!!!!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано17.10.15 14:24



Не им се впрягай на зомбономерата им!.. Ти по добре събирай съчки да варим зомбосапун!.. Предлагам да запалим съчките под казана още в момента в който кача видеоклипът в Ютубето.. най много до ден два ще ми пратят видеоклипът !..





РИБАРЯ

Тема Re: СПРЯМО ИС НА СВ СА ЕДНАКВИ СКОРОСТИТЕ !нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.10.15 14:29



"аз не съм зомби"

Сериозно? По какво ти личи? Поне една разлика?


"Ми докажи обратното , че скоростите на падащата и отразената светлина са константни спрямо огледалната лента"

Ми в случая на конструкцията, която се използва от експеримента, няма причина да е нещо друго - и без етерен вятър, и с него. Виж, ако настояваш и Баба Яга да намесим, може да се окажеш прав



За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...

Тема Re: КАКВО ТАНГЕНЦИАЛНО ДВИЖЕНИЕ СПРЯМО ВЪЗДУХЪТ БРЕ?нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.10.15 14:30



Хаха, форумният идиот гледа да се изкаже да не го забравят

Споко, с тези зомбистски черти, дето проявяваш в мантроговоренето, нема да те забравиме.

За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...

Тема СКОРОСТА НА ВЪЛНАТА Е КОНСТАНТНА СПРЯМО СРЕДАТАнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано17.10.15 16:55





цитат:
"Ми докажи обратното , че скоростите на падащата и отразената светлина са константни спрямо огледалната лента"

Ми в случая на конструкцията, която се използва от експеримента, няма причина да е нещо друго - и без етерен вятър, и с него. Виж, ако настояваш и Баба Яга да намесим, може да се окажеш прав

край на цитата.


Не е в баба Яга проблемът а в скодоумието на глупендериярта която ви е изпортила логиката !.. която ви е внушила че светлината трябва да се съобразява кой е следващия наблюдател след отражението че да хуква към него със 300000 км /сек запазвайки си скоростта спрямо предишния наблюдател пак 300000 км/сек !.. Това е тъпо ! в него има взаимоизключващи се изисквания : Хем отразената светлина да съхрани скоростта си спрямо предишния отражател равна на 300000 км/сек(защото такава скорост е имала спрямо него когато се е отразявала) , хем да има скорост равна в ИС на следващия наблюдател равна на 300000 км /сек ..
Само глупендери могат да повяравт в такива глупендерии!.. Ъхъ!..





Тема Re: СКОРОСТА НА ВЪЛНАТА Е КОНСТАНТНА СПРЯМО СРЕДАТАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.10.15 17:03



"Това е тъпо ! в него има взаимоизключващи се изисквания : Хем отразената светлина да съхрани скоростта си спрямо предишния отражател равна на 300000 км/сек(защото такава скорост е имала спрямо него когато се е отразявала) , хем да има скорост равна в ИС на следващия наблюдател равна на 300000 км /сек .. "

Кое е тъпо? Ако под "спрямо" разбираш в една и съща отправна система взаимната скорост на сближение/раздалечаване, да, тъпо е, и нищо такова не се твърди, само ти си ги бълнуваш тези неща. А ако става дума за различни отправни системи, кое му е тъпото? Ама избери едното от двете, не ги мешай като мусака в едно твърдение.

В случая обаче съм те прищипал яко, затова и воплите ти нямат общо с темата. Нали си направил експеримент, нали резултатът сочи скорост на светлината независерща от източника? За какво ми плачеш и се вайкаш тогава, не мога да разбера?

Дръж се мъжки и приеми удара, който сам си нанесе с този "експеримент".

За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...


Тема ТИ СЪВСЕМ НЕ СХВАЩАШ БРЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано17.10.15 17:25





цитат:

" В опитът на Пемаро движещата се лента слючва остър ъгъл със светлинният лъч."

Именно, точно за това говоря - не се движи срещу лъчите, за да има разлика падане-отразяване, а се движи (почти) перпендикулярно на лъчите. При това положение ако има етерен вятър в направлението на движение, скоростта на падане ще е равна на скоростта на отражение.
край на цитата.


Ти май не схващаш бре ! Остър ъгъл означава че лентата и светлинния лъч са почти успоредни ! Какво бабината му по добро условие за движение на лентата в посока на светлинния лъч ?.. А?





цитат:
"Опитът на Пемаро показва че каквато и да е скоростта на лентата времето за достигане на излъчената вълна до наблюдателя -отражател е константно !..Това е възможно само когато светлинната вълна се разпространява от източника на светлина към координатата на отражението със константна скорост !"

Тц. Опитът показва, че от източника до екрана скоростта на светлината не се влияе от скоростта на лентата. Демек вторият постулат на СТО се потвърждава

край на цитата.


Пътуването на единия лъч е директно към екрана със скорост 300000 км/сек в ИС на екрана .. Другия лъч не пътува директно към екрана а пътува първом към наблюдателя отражател със скорост 300000 км /сек (според изискването на втория постулат) а от друга страна самия наблюдател -отражател да речем че пътува примерно със 100 м/сек към точката на отражението .. Така лентата се явява влак в който кондукторът се движи спрямо влака със 300000 км/сек а самия влак се движи към интерференчния екран със 100 м/сек При това положение кондукторът се движи на тоя участък със 300000100 м/сек спрямо интерференчния екран !.. При това положение и за най тъпите трябва да е ясно че изискването кондукторът да се движи спрямо влака с 300000 км/сек влияе на скорста на кондукторът спрямо интерференчния екран със скороста с която се движи влакът към интерференчния екран ! .. Колко тъп требе да е чиляк за да не схване такава елементарна логика ? ..А?..хихихиххи..



Тема В ОПИТА ИМА И ЕДНО НАБЛЮДАТЕЛЧЕнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано17.10.15 17:33





цитат:
"Това е тъпо ! в него има взаимоизключващи се изисквания : Хем отразената светлина да съхрани скоростта си спрямо предишния отражател равна на 300000 км/сек(защото такава скорост е имала спрямо него когато се е отразявала) , хем да има скорост равна в ИС на следващия наблюдател равна на 300000 км /сек .. "

Кое е тъпо? Ако под "спрямо" разбираш в една и съща отправна система взаимната скорост на сближение/раздалечаване, да, тъпо е, и нищо такова не се твърди, само ти си ги бълнуваш тези неща. А ако става дума за различни отправни системи, кое му е тъпото? Ама избери едното от двете, не ги мешай като мусака в едно твърдение.

край на цитата.


Тъпо е та се е завърнало !.. Дедо Галилей ме е научил как се събират скорости когато имаме две ИС.. Ъхъ!.. И нема чалъм да събираш скоростти и да получаваш все едно и също !..Ъхъ! ..Маани ма от тия мераци!.. Това са глупотевини !..



Редактирано от _petkov_-126478 на 17.10.15 17:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.