Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 02.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: АЗ ЗОМБОКАЗАН СИ КУПИХ ОТ ПАЗАРЯ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано23.10.15 22:00



Петко, много важно е като пуснеш клипа във тубата, да обясниш всичко подробно за него, както и да направиш логическо резюме на опита, как, и защо се оборва 2 постулат, щото ще го четат хора които ако го гледат само с едно заглавие "опит на пемаро оборващ 2 постулат" няма да разберат нищо, даже някои които са запознати със физика и оптика, ще рекат, "че какво оборване, правени са много такива опити със статична картина които верифицират СТО". Твоят опит обаче фалсифицира СТО, а според Попър една теория може да бъде вярна не защото многократно емпирически е потвърждавана, верифицирана, а защото никога не е била фалсифицирана поне от един единствен опит. А само един опит който опровергава теорията е достатъчен да я, елиминира колкото и много опити да са я верифицирвали преди това.



РИБАРЯ

Тема Re: КАКВО ДОКАЗВА ОПИТЪТ НА БЕКМАН И МЕНДИКС БРЕ?нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано23.10.15 22:01



Петковият опит, не е същият.

РИБАРЯ


Тема ВТОРИЯ ПОСТУЛАТ НЕ КЪСАЕ ИЗТОЧНИКЪТ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано23.10.15 22:08





цитат:

КАКВО ДОКАЗВА ОПИТЪТ НА БЕКМАН И МЕНДИКС БРЕ?

А и не е нужно. Достатъчни са две положения - има обороти, и няма обороти. Ако има промяна между тях - преместване на статичната картина, нарушава се вторият постулат. Ако няма, не се нарушава. Безсмислено е да мениш скоростта на лентата по време на експеримента, освен мазало няма какво да се получи.
край на цитата.



Опитът на Бекман и Мендикс не късае втория постулат по никакъв начин .. Втория постулат не упоменава източникът !.. упоменава само че скоростта на светлината е константна във всяка ИС (респективно спрямо всеки инерциален наблюдател)
Опитът на Бекман и Мендикс единствено опровергава балистичната теория за светлината на Ритц!.. Ъхъ! Но отричането на Ритц не е потвърждение на втория постулат !.. Отричането на твърдението, че две по две е три не потвърждава твърдението че две по две е равно на пет! !..





Тема ЩЕ ПОМОЛЯ МОЯ ПРИЯТЕЛ д-р САРГ ЗА ПОМОЩнови [re: multiplikator]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано23.10.15 22:23





цитат:

АЗ ЗОМБОКАЗАН СИ КУПИХ ОТ ПАЗАРЯ!

Петко, много важно е като пуснеш клипа във тубата, да обясниш всичко подробно за него, както и да направиш логическо резюме на опита, как, и защо се оборва 2 постулат, щото ще го четат хора които ако го гледат само с едно заглавие "опит на пемаро оборващ 2 постулат" няма да разберат нищо, даже някои които са запознати със физика и оптика, ще рекат, "че какво оборване, правени са много такива опити със статична картина които верифицират СТО". Твоят опит обаче фалсифицира СТО, а според Попър една теория може да бъде вярна не защото многократно емпирически е потвърждавана, верифицирана, а защото никога не е била фалсифицирана поне от един единствен опит. А само един опит който опровергава теорията е достатъчен да я, елиминира колкото и много опити да са я верифицирвали преди това.
край на цитата.


Прав си !.. Ако ще и един милион път да са потвърждавали СТО опитът на Пемаро я срива из основи ! .. В това вече аз нямам никакви съмнения ..
А що се късае до теоретината разработка на опитът на Пемаро аз имам намерение да помоля моя приятел д-р Стоян Сарг да се заеме с теоретичната разработка на опитът на Пемаро и със ТСВ (Теорията за сподвижните вакууми ) .. След опитът на Пемаро хипотезата ХСВ се превръща в научна теория щом като е вече опитно потвърдена !..

Той е много добър в теоретичните раработки и ще направи всичко което е необходимо ..
Ние с теб през туй време ще събираме съчки да варим зомбосапун !..



Тема ГАЗТА ЩЯЛА ДА ПОЕВТИНЯВА!нови [re: multiplikator]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано23.10.15 22:27





цитат:
АЗ ЗОМБОКАЗАН СИ КУПИХ ОТ ПАЗАРЯ!

На газ тогава, газ ако нямаш, комшията ще има

край на цитата.


Прав си ! .. на газ май ще е по добре да варим зомбосапуна !.. разправят че газта щяла да поевтинее ..





Тема Re: СПРЯМО ИС НА СВ СА ЕДНАКВИ СКОРОСТИТЕ !нови [re: multiplikator]  
Автор polu (идиот)
Публикувано23.10.15 22:37



" Резултатът от опитът показва верността на вторият принцип на СТО - в системата на апаратурата скоростта на светлината не зависи от скоростта на източника. Това отхвърля верността на правилото на Галилей, и не можем автоматично да го приложим за другата система.

Нещо повече, в системата в която лентата е неподвижна, скоростта на светлината която пада върху лентата е равна на скоростта на светлината която се отразява от нея, ако ще и етерен вятър да има. Така че и в тази система правилото на Галилей е неприложимо. Не е верно твърдението ти, което съм подчертал. "

Скоростите на падащата и отразената светлина върху и от лентата, не са еднакви, падащата е с толкова пъти по малка с колкото отразената е по голяма. Така че до екрана се компенсират и до екрана достига скорост на светлината равна на 300 000км сек.
Правилно, това е ключа за палатката. Но и Петков и Гери не им отърва такова разглеждане. Петков ще види, че е повторил експеримента но с лента.
А Гери, че скоростта на светлината в движещата се (по условие) лента е различна от скоростта на светлината в ИС на екрана, т.е. С винаги константа се дъни.
Едновременното извършване на експеримента и по Бекман и Мендел съответно и Петков. И поставен на движещата се лентата приемник на ЕМВ ще отчете ДЕ. (Разглеждаме случай когато светилния сноп е разделен по интензитет така, че част от ЕМВ се отразяват от огледалната лента за нуждите на Петков, а от другата част от снопа се измерва за ДЕ. (То и на времето го чертах, но като имам време по подробно ще го чертая.) И тоя ДЕ измерен върху движещата се лента съсипва С константа във всяка ИС. Който С винаги константа е някаква кавър версия, придатък към 2-рия постулат закърпен по изкуствен начин.




Тема Re: ВТОРИЯ ПОСТУЛАТ НЕ КЪСАЕ ИЗТОЧНИКЪТ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано23.10.15 22:41



"Опитът на Бекман и Мендикс не късае втория постулат по никакъв начин .. Втория постулат не упоменава източникът !.. упоменава само че скоростта на светлината е константна във всяка ИС

Скоростта на светлинат не зависи от източника - втори постулат. Това че е константа е следствие от двата постулата. Петков, какво ти се е случило, че така издишаш последните няколко години?

За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...


Тема Re: СБОГОМ "СТО" ! :)нови [re: _petkov_-126478]  
Автор polu (идиот)
Публикувано23.10.15 23:06



Здравейте приятели ! С голяма радост ви съобщавам че вчера ме уведомиха че опитът на Пемаро е вече направен пробно .. Пробните изпитания са показали че интерференчната картина е статична както при покояща се отражателна лента , така и при движение на лентата със корост от порядъка на 75 м/сек
Браво Петков. Упорит излезе.
Но това само доказва, че Риц не е бил прав, че скоростта на светлината не зависи от скоростта на източника (в случая лентата) и може да се тълкува и като доказване на 2-рия постулат и доказване на ХСВ. А за нагласения към 2-рия постулат придатък С винаги константа трябва ти измерване на С от ИС движеща се лента а то там ще има ДЕ, дори и без експеримент е ясно.



Урааааа ! .. пъхнхме кол у гъзъ на айнщанизъма !..
Сега предстоят малко дизайнерски работи по външния вид на опитната постановка и ще информираме научния свят да идва да гледа как сме пъхнали кол у гъзъ на СТО!..
Аз не се надявах моите сътрудници да се справят толкова бързо , но те се оказаха доста къдърни пичове !.. Браво на тях !..
До няколко дни се надявам да кача видеоклип в Ютубе показващ проведения опит на Пемаро !
СБОГОМ СТО !!!!!! :)


https://www.youtube.com/watch?v=R1yuVUJzK8s
Ма то отдавна им се казва СБОГОМ, но те се правят на улави.



Тема МИ ТУГИЗ ДА ТЕ ЗАПОЗНАЯ С ПУТА БРЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано24.10.15 00:05





цитат:
"Опитът на Бекман и Мендикс не късае втория постулат по никакъв начин .. Втория постулат не упоменава източникът !.. упоменава само че скоростта на светлината е константна във всяка ИС

Скоростта на светлинат не зависи от източника - втори постулат. Това че е константа е следствие от двата постулата.

край на цитата.



Я да те запозная аз с оная стюардеса Пута Айнщайчова .. и тя същата песен като тебе пее .. разправя че щом скоростта на звукът не зависи от движението на свирката то втория постулат си е екстра и за звукът .. във всяка отправна система звукът бил константен оти не зависел от свирката .. хиххихиххи..
А втория постулат не е брато че скоростта на светлината не зависи от движението на източникът .. втория постулат е че скоростта на светлината е константна спрямо всяка ИС..
Сеги като видяхте дебелия и почнахте да се отричате от постулатите си .. хихихихи


Нема такива филми със източникът брато ! .. Източникът може да не съществува(може да го е изпапал големия зелен вселенски източникояд) а светлината си се движи в пространството .. Но това че източникояда е изпапкал източника ни най малко не означава че светлината трябв да се разпространява с константна скорост спрямо кьрво ..куцо .. и сакато.. хихихихи



цитат:
Скоростта на светлинат не зависи от източника - втори постулат. Това че е константа е следствие от двата постулата.

край на цитата.


Ми тя и Пута Айнщайнчова същата песен пееше !.. Баучеше че втория постулат е това че скоростта на звукът не зависел от свирката която го излъчва .. а първия постулат си е същия както и в СТО .. При това положение вика Пута що само за светлината да е константна във всяка ИС .. и се тръшка пустата му Пута Айнщайнчова , че и звукът бил константен във всяка ИС.. хихихихи



Тема Re: МИ ТУГИЗ ДА ТЕ ЗАПОЗНАЯ С ПУТА БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано24.10.15 00:30



"Я да те запозная аз "

Петков, те сбърканите разсъждения са поради неадекватни примери, не от друго.


"А втория постулат не е брато че скоростта на светлината не зависи от движението на източникът "

Както обиукновено, неграмотен до откат. Ми ограмоти се де:



или тук


или

Излагаш се.

Хохохо

За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...


Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.