Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:57 03.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: светлината няма теглонови [re: min4o mihailov]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано31.10.11 19:42



Аха , да това го бях чел , май в учебниците по физика , но откъде да го знае жената , виж че в уикито пише само за дифракция причинена от отвор и никъде не пише споменатото от теб , сори бъди по добър в тона си със дамите

то и аз понякога се нервя
П.С абе то това уики и то е едно никакво , ако вземе човек от него да се учи на това и онова , язък му за ученето , но за заобикалянето на светлината на прегради си прав , да дифракция е също

Редактирано от ribarqt_ на 31.10.11 19:49.



Тема Re: светлината няма теглонови [re: Aтилea]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.10.11 19:50



Мда, виждаш ли сега какъв ни е контингента тука :)



Тема Re: светлината няма теглонови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.10.11 19:51



Българското Уики не става за четене, камо ли за справки.



Тема Тук пишат големи аналфабетинови [re: min4o mihailov]  
Автор Флинcи (новак)
Публикувано31.10.11 19:53



Те са хора с нарушения в познавателната сфера - малки, умерени, средни и големи. Много глупости, хей! Дерзайте!



Тема Re: светлината няма теглонови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано31.10.11 19:55



Нищо не му е на уикито просто там не пишат подробносттите





Тема Re: светлината няма теглонови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.10.11 19:57



Е то за не струва. Нали е правено точно за обратното :)



Тема Re: Тук пишат големи аналфабетинови [re: Флинcи]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано31.10.11 19:59



Ти да не си доцент в кеймбриджкият университет , че си даваш мнението за познавателните способностти на хората ? също като зомбираният герчо





Тема Re: светлината няма теглонови [re: min4o mihailov]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано31.10.11 20:13



Като завива, с колко градуса или минути е отклонението?

Доколкото

, дифракцията се отразява дотолкова, доколкото има една зона от 14 метра (средно), в която има плавно преминаване (pattern) от пълна сянка зад луната към липса на сянка. Няма завиване навътре.

Не мисля, че може да се сбърка едното (отклонение заради дифракция) с другото (отклонение заради гравитация).



Тема Re: светлината няма теглонови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано31.10.11 20:31



В този ред на мисли... пренесено в по-малки мащаби и по-близо до нас... интересно защо облаците разсейват светлината, а не я концентират като лещи? Атмосферата на Земята като цяло, даже в ясен слънчев ден разсейва светлината, а не я концентрира...

Защо атмосферата на Слънцето ще действа по обратния начин?



Атилея , через рефракция не само се концентрира светлината но се и разсейва , припомни си действието на вдлъбнатите лещи , те не фокусират а разсейват светлината





Тема Re: светлината няма теглонови [re: min4o mihailov]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано31.10.11 20:34



защо изобщо ми губиш времето?

Ха, трябваше да ти оставя темата само с един постинг!

Ти още от вчера знаеш какво ми е мнението по пуснатия от теб линк. Реших да съм любезна и да ти дам възможност да си кажеш мнението и да блеснеш с познания, ако можеш.

И ти блесна, но с нелюбезност...

Изобщо не ми дреме за мнението ти колко ме бива във физиката. Крайността в изказванията ти само показва що за житейски опит и ценности имаш. Физиката не е само това, което ти си учил, чел или чул... Нито пък физиката е само релативизъм или антирелативизъм.

От няколко дни покрай местните клубове си мисля що за хора сме ние, българите. Пиша и в английски говорящи форуми. Там няма такива груби и невъзпитани реплики. И там хората пишат, за да осведомят или просто за да се разтоварят, ама не за сметка на другите! Като че ли сме от различни планети! Каква дифракция, какви пет лева!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.