Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 10.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: светлината няма теглонови [re: Шпaгa]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано01.11.11 10:30



Тя и маса има, просто е равна на нула





Тема ТИ ИЗБИ РИБАТА С ТАЯ МИСЪЛ: "ИМАНЕ Е КАТО НЕМАНЕ"нови [re: harish_chandra]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано01.11.11 10:45





цитат:

"светлината няма тегло "

Тя и маса има, просто е равна на нула
край на цитата.


Имала маса ама щото имането било равно на нула се оказвало че имането си е като немането.. демек масата я има ама е николко...хихихи..





Тема Re: ТИ ИЗБИ РИБАТА С ТАЯ МИСЪЛ: "ИМАНЕ Е КАТО НЕМАНЕ"нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано01.11.11 10:58



Не съм казвал, че имането е като нямането. Може да ти се струва педантично, но има малка разлика между това дадено понятие да не може да се дефинира за даден обект или просто то да е нула. Пък и що не гледаш емотикона. Ти като си в началото на дадена координатана система да не би да нямаш координати. Имаш, разбира се просто са (0,0,0). Абе както и да го гледаме си кръгла нула.



п.с. Забрави да споменеш, как веднъж бях казал, светлината се движи със скорост нула в пространствовремето.



Тема Е В СЛУЧАЯ МОЖЕШ ЛИ ДА ДЕФИНИРАШ МАСА НА СВЕТЛИНА?нови [re: harish_chandra]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано01.11.11 11:19





цитат:
Не съм казвал, че имането е като нямането. Може да ти се струва педантично, но има малка разлика между това дадено понятие да не може да се дефинира за даден обект или просто то да е нула.

край на цитата.


В случая ти твърдиш че светлината има маса .. но тази маса просто е нула в момента .. Съсъ същата аргументация може да твърдиш че светлината има обем но този обем просто е нула .. Може да твърдиш и че светлината има твърдост но просто твърдоста и в момента е нула .. и т.н. и т.н. Според мен такива твърдения са просто несериозни.. Масата е качество на вещественните материални обекти и то е неприсъщо за процеси .. а светлината брато е процес ..




цитат:

п.с. Забрави да споменеш, как веднъж бях казал, светлината се движи със скорост нула в пространствовремето.
край на цитата.


Разбира се .. спрямо светия дух скорости бол!..

п.с. Да не забуравиш да видиш как сум заглявушил твоя приятел :





Тема Re: Е В СЛУЧАЯ МОЖЕШ ЛИ ДА ДЕФИНИРАШ МАСА НА СВЕТЛИНА?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано01.11.11 11:39



"В случая ти твърдиш че светлината има маса .. но тази маса просто е нула в момента .. Съсъ същата аргументация може да твърдиш че светлината има обем но този обем просто е нула .. Може да твърдиш и че светлината има твърдост но просто твърдоста и в момента е нула .. и т.н. и т.н. Според мен такива твърдения са просто несериозни.. Масата е качество на вещественните материални обекти и то е неприсъщо за процеси .. а светлината брато е процес .."

Не в момента, винаги е нула. Но цялата забележка (шековита) беше, че думата 'няма' не е достатъчно прецизна. И може да се използва в смисъл на не е дефинирана и в смисъл на е равна на нула. Функцията f(x)=(x-1) има ли стойност за x=1? Има и е равна на нула. Функцията f(x)=1/(x-1) има ли стоност за x=1? Няма. Има разлика, нали?


цитат:

п.с. Забрави да споменеш, как веднъж бях казал, светлината се движи със скорост нула в пространствовремето.
край на цитата.


"Разбира се .. спрямо светия дух скорости бол!.. "

Не, не спрямо някого си. Няма отностителности тук, говорим за в пространствовремето. Там има скорост нула, точка.



Тема Re: светлината няма теглонови [re: Шпaгa]  
Автор Arctur (минаващ)
Публикувано01.11.11 12:39



Всяка секунда на слънцето, в резултат на термоядрените реакции, които
протичат във вътрешността му, 564 милиона тона водород се превръщат в
560 милиона тона хелий. Поне такива са публикуваните данните, с които
съм запознат. Има една разлика от 4 милиона тона в секунда, за която съм
чел, че това е т. нар. масов дефект и това е излъчената от слънцето
енергия основно под формата на светлина. В такъв случай, как така светли-
ната няма маса? Тогава тези 4 милиона тона в секунда какво са?



Тема Re: Е В СЛУЧАЯ МОЖЕШ ЛИ ДА ДЕФИНИРАШ МАСА НА СВЕТЛИНА?нови [re: harish_chandra]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано01.11.11 12:39





цитат:
"В случая ти твърдиш че светлината има маса .. но тази маса просто е нула в момента .. Съсъ същата аргументация може да твърдиш че светлината има обем но този обем просто е нула .. Може да твърдиш и че светлината има твърдост но просто твърдоста и в момента е нула .. и т.н. и т.н. Според мен такива твърдения са просто несериозни.. Масата е качество на вещественните материални обекти и то е неприсъщо за процеси .. а светлината брато е процес .."

Не в момента, винаги е нула. Но цялата забележка (шековита) беше, че думата 'няма' не е достатъчно прецизна. И може да се използва в смисъл на не е дефинирана и в смисъл на е равна на нула.

край на цитата.


Разбирам..


цитат:

"Разбира се .. спрямо светия дух скорости бол!.. "

Не, не спрямо някого си. Няма отностителности тук, говорим за в пространствовремето. Там има скорост нула, точка.
край на цитата.


Това простраянство -времето като какво ще е ?.. Чам -съкъз?.. Съчи -кабруз?.. Качество на материята ?.. или па някакъв друг зеленчук ?.. Каква му е дименсията ако е някаква физическа величина ?.. Каква му е цената ако е някакъв сорт плод-зеленчук?..



И да не забуравиш да видиш как сме заглявушили айнщанистчетата :





Тема НЕУТРИНО !нови [re: Arctur]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано01.11.11 12:41







Тема Re: светлината няма теглонови [re: Arctur]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано01.11.11 13:00



Всяка секунда на слънцето, в резултат на термоядрените реакции, които
протичат във вътрешността му, 564 милиона тона водород се превръщат в
560 милиона тона хелий. Поне такива са публикуваните данните, с които
съм запознат. Има една разлика от 4 милиона тона в секунда, за която съм
чел, че това е т. нар. масов дефект и това е излъчената от слънцето
енергия основно под формата на светлина. В такъв случай, как така светли-
ната няма маса? Тогава тези 4 милиона тона в секунда какво са
?


Това би трябвало да го кажеш не на мен, а на Минчо. Аз, за разлика от него, не мисля, че светлината няма маса. Мисля дори и че ще се окаже, че фотоните имат някаква маса в покой, която също не е нула



Просто съм с впечатлението, че Минчо не прави разлика между елементарните понятия "тегло" и "маса". Затова зададох въпроса си.



Тема Re: Е В СЛУЧАЯ МОЖЕШ ЛИ ДА ДЕФИНИРАШ МАСА НА СВЕТЛИНА?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано01.11.11 13:08



Е, ако не знаеш какво е пространствовреме, образовай се. Проблем в пропуските на твоите знания си е твой.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.