Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 09.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се вписва това в теорията за голям взривнови  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано08.02.10 11:30



Здравейте,
Понеже съм пълен лаик в областта,моля да не бъда нападан с неща от сорта върви прочети малко литература или питай гугъл.Та направо на въпроса.Забелязах,че повечето от познатите на мен най- близки звезди и галактики не се раздаличават а се приближават към нас.Интересува ме как се тълкува това в теорията за постоянно разширяващата се вселена?Простото обяснение - примера с надуването на балон леко издиша. Ако може да се направи подобно сравнение за опростяване на модела на вселената мога да дам един

Сещам се мивка пълна с вода.Отпушваме канала и те така.Ако сме една "треска" колкото по-близо до сифона се намираме толкова по ще се отдалечаваме от далечните обекти и толкова близките ще се приближаватДвижението на далечните звезди(разстояние звезда-звезда) също може да се обясни по подобен начин.
Каато за финал.Защо това което си мисля не е вярно?



Тема Re: Как се вписва това в теорията за голям взривнови [re: Lenor]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано08.02.10 12:50



Кое според теб е сифона?





Тема Re: Как се вписва това в теорията за голям взривнови [re: Military_MinD]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано08.02.10 14:18



Нямам представа.Нещо което има свойствата на черна дупка.



Тема Re: Как се вписва това в теорията за голям взривнови [re: Lenor]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано08.02.10 15:28



Ако е така както си го представяш,то би трябвало звездите който са в посока към тва нещо подобно на черна дупка да се приближават а тези зад нас да се отдалечават.
А това,че близките звезди се приближавали се тълкува,като превъзходство на гравитацията.Понеже действала по-силно на малки разстояния.А пък тъмната материя действала антигравитационно и по-силно на по-големи разстояния.Не съм и фен на тая теория,но и алтернатива не виждам.

Редактирано от Military_MinD на 08.02.10 15:32.



Тема Re: Как се вписва това в теорията за голям взривнови [re: Military_MinD]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано08.02.10 16:20



И аз не вярвам особено.Лаф да става.





Тема Re: Как се вписва това в теорията за голям взривнови [re: Lenor]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано09.02.10 01:59



Гледай сега.Тоя процес на разширяване е много подобен не на сифон,а на взрив(макар,че Големия взрив не е такъв обикновен,а инфлация.Т.Е.разширяване на самото време -пространство.Но както и да е.Та този процес прилича на бомбен взрив.А това ,че някои обекти настигат други се обяснява с това,че след Големия взрив цялата вселена е била еднородна хомогенна смес,но след време заради гравитацията едни части стават по-масивни от други и от там разлика в скоростите.Ако погледнеш нашата вселена от място извън нея,то ще забележиш,че разширението не е,чак с толкова правилни пропорции,т.е. всичко ще ти изглежда ,че се движи от вътре на вън,но някак хаотично.



Тема Re: Как се вписва това в теорията за голям взривнови [re: skydriver]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано09.02.10 09:34




Защо тогава близките обекти на мен познати се приближват ?Сириус адромеда алфа кентавър и т.н.?На сифон ми прилича работа не на балон



Тема Re: Как се вписва това в теорията за голям взривнови [re: Lenor]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано10.02.10 03:42



Това е сифон в балона



Тема Re: Как се вписва това в теорията за голям взривнови [re: skydriver]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано10.02.10 10:02







Тема Re: Как се вписва това в теорията за голям взривнови [re: Lenor]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано11.02.10 03:09



Абе нека най-накрая учените си признаят,че не знаят точно за какво иде реч.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.