Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 10.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема ЯКА БРАДВАнови  
АвторlNDlGLO (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 15:22



ЧАСТ архитектурна - 1975 лв.
конструктивна - 2100 лв
ел 410 лв
ВИК 380 лв.
ГЕОДЕЗИЯ 900 лв
ГЕОЛОГИЯ 400 лв.
ТТЕ 300 лв
ПОИС 200 лв.
общо...................6665 лв БЕЗ ДДС!!!!!
С ДДС .................7998 ЛВ

и това за селска къща 180 кв. м ИЛИ ПО 44,43 ЛЕВА/КВ.М !!!!!!!
КЪЩАТА Е В СОЗОПОЛСКА ОБЩИНА /СТРАНДЖА/ НЕ Е НА МОРЕ!


И ТОВА АКО НЕ Е БРАДВА!!

ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ!



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: lNDlGLO]  
Автор Reinstall (непознат )
Публикувано17.03.05 00:41



Айде кажете нещо, че и мен ме вълнува. такива ли са цените наистина?



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: Reinstall]  
Авторda (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 05:09



ako niamas pari, zasto ste strois kasta ?
Niakoi za tolkova pari si kypyvat edna garnityra za hola, triabva li tryda na tolkova hora da stryva po-malko ot dvoika i troika. I kakvo zna4enie ima kade e ka6tata, na moreto, v planinata, v pystiniata?



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: da]  
Автор lNDlGLO (AUDIFAN)
Публикувано17.03.05 18:27



Драги ми "ДА" въпроса не е дали имам или нямам пари. Проблема е , че това е една нереална и надута цена ,която не ми бе известна до момента ,в който не ми поднесоха договор за архитектура и проектиране в проектанската фирма
/ в която ме натресе архитекта/........а иначе прави си той идейното проектче 2 седмици обещавайки цена 9 - 10 евро на кв.м всички специалности ........и какво ние баламите трева пасем......щеш нещеш ще подпишеш ДА ама НЕ........и им хвърлих договорчето.

Сега пак отначало след загуба на почти месец

В неделя чакам оферта от други "специалисти" ,твърдо обещали 9 - 10 евро .........та тогава ще видим......

BBRAM



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: lNDlGLO]  
АвторXaxo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 15:53



Две са тук нереалните цени- част"Конструкции"- и част "Електро".
Досега никъде конструктивната част не е била равна (камо ли по-висока) от Архитектурната. Тя е крайно нереална. Част Електро пък обратното- тя е по старите цени, по новите би следвало да е по-висока.Геодезът е актуализирал цената. Електрото е 3-тата по стойност част. Не може Геодезът да е по-скъп от Електрото. Архитектурната цена е много субективна- къщата може да е много типова, но може и да е много раздвижена и функционална. Това би определило нейната цена. Като добавим и фактора "Името на Архитекта"- може и 2 и 200 да е .
Търси и други алтернативи- сега поне има голяма конкуренция
Успех



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: lNDlGLO]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 18:42



За съжаление цената е реална, поне две къши напоследък правя по тези цени. Е, геодезистът се е изхвърлил, сигурно ще ти го направят и за 500 лв, включително трасирането на място, ако изобщо ти трябва геолог, цената е ниска. Със сигурност обаче може да се разбелете за ДДСто. И най големите ателието си имат фирмичка не по ДДС.... Това е, сори и проектантите трябва да ядат....



Тема айде сега - пак архитекта виновен -нови [re: lNDlGLO]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано19.03.05 09:25



а това, че лакомията на конструктора, па и на геодезиста край няма - пак на гърба на архитекта... в края на краищата - той е водещия, договарящия, координиращия проектант...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: ЯКА БРАДВА-ТОВА Е ПЪТЯ!нови [re: Дъpтakът]  
Автор 4i4o (непознат засега)
Публикувано19.03.05 09:44



Питам аз всички недоволни: След като България е сред страните с най-ниски доходи в ЕС (където ще бъдем скоро) как ще ги качваме? Как си го представяте уважаеми? Че някой ще звънне на вратата и ще ви даде чанта с пари? След като всички стоки от ежедневието имат горе-долу средни европейски цени защо стоката "ПРОЕКТ" искате да бъде с постоянно измерение от1980год.до днес? Разбира се че това е начина: Цената на моя продукт (проект) ще става европейска, а оттам и дохода. И това трябва да стане НАВСЯКЪДЕ, ВЪВ ВСИЧКИ ПРОФЕСИИ!!! Най-трудно ще е в бюджетната сфера, но виждате че и там този процес върви (само минималната раб.заплата от 120 стана 150лв., 25%! увеличение) Така че нека всеки се огледа как да изкарва повече, а не да мрънка и завижда!



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: lNDlGLO]  
Авторagiel (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 17:29



а като идеш при адвокат или нотариус плащаш без да гъкнеш!!



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: agiel]  
Автор muguruza (непознат )
Публикувано19.03.05 18:03



aide be...ako znae6 kak gi stroqvam...
ne smeqt da guknat.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.