Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 20.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Абе, вие архитектите сте....нови [re: Xaxo]  
Авторarchitect (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 14:53



mi tarchime shtot tva e vasha rabota be glupak-da si izvadite viza, da si odobrite proektite i dokumentacijta, da si uzakonite prostotiite deto gi iskate ot nas i za tova tarchime shtot tapanari kato vas vaobshte nema kak da se opraaaat staj rabota.i tva daje ne mojete da svarshite.kvi gluposti sum uzakonjval na iditioti kat tebe nema ti razpraaaaamm.
a na onj tapanar deto shtel da mi dade samo da mu prechertaem sglobjemoto laino che mu kaja purvo da otide da si sertificira vsichki produkti koito shte vnasj v specializirana laboratorij, da si izvadi sertifikati ot pojarna, hei i kadet se seti oshte i togava da mi objsnjva kolko prosta e taj nashta rabota.az na den kato se sreshtna s 5 chinovnika zaradi tapaci kato vas mi ide da vi zaritam i vas i smotanite biurokrati deto gi proizvejdate po 3 na glava.



Тема Re: -нови [re: ceлянинът]  
Авторarchitect (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 14:58



be maaaaaamu stara takai ne razbrahte,che ne zanajt a kultura trebe.



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: Ckитaлeц]  
Авторlnka (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 13:23



Ама най-обичам да ми казват как трябва да си върша работата. Такива хора с по три висшета, + изкуствоведска диплома от Сорбоната, + това с достъп до цялостен икономически анализ на българската пазарна ситуация, които точно знаят кое колко струва, къде е сертифицирано, доколко се внася и доколко е практически тествано. И те слизат до моето просто архитектурно ниво на скромен занаятчия и ми обясняват как точно да върша моята работа, дето не я поръчват, не я плащат и не я ползват. За това пък имат мнение..

Мисля си и аз да посъветвам някои адвокати, някои програмисти.... а защо не някои лекари? Да взема да звънна на проф. Чирков с някои ценни наставления каква апаратура и инструменти да си купи и как трябва да следи новостите в медицината, а не просто да оперира сърца...

Как мога да уважавам инвеститор, който не уважава труда и познанията ми???Идва при мен, желае да работя за него, и в следващия момент не се доверява нито на знанията и опита ми, нито на професионализма ми... Значи той е или глупак защото дава на глупак да му проектира, или глупак който не знае какво иска. Да си глупак струва скъпо.

Много съжалявам, но единствения начин да оцениш нечий труд е като платиш за него. На запад е така и тук също трябва да бъде така. Защото онези, които искат повече трябва не да съветват, а да плащат. И когато работата ми я върнат отнякъде, не отговаря на твоите писмено зададени изисквания или не е завършена, то си има застраховка - която я плащам аз. Другото са празни приказки.



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: lnka]  
АвторCkитaлeц (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 01:08



Инка, звучиш малко занаятчийски. Мисля, че тука никой не ти е давал акъл как да си вършиш работата! С кой рапидограф, какво да правиш (моля другите професионалисти тук да ме извинят за просташкия пример). Става дума, че е необходимо да правиш нещо повече от това да исплескаш на хартийка нещо дето май само на теб ти харесва и да сакаш паре. В крайна сметка музиката я определя тоя дето плаща, а не оркестъра който свири. Остава само и оркестъра да може да го свири де. Щот ги познаваме тия дето мноо убаво свират, ама им е трудно да почнат. А и при това отношение, което имаш не е чудно, че нито ти дават задания, нито искат да ти плащат. Трябва да облечеш творческия си потенциал с нещо допълнително и по- удобно за клиента (варианта Комплексна Услуга). Е може и да си твориш само, но тогава има шанс творбите ти да струват милиони и да ги излагат на показ, ама 200 години след като се споминеш. Нали се досещаш, че има и Творци, и такива за които Творчеството е Препитание....



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: lnka]  
АвторKpъчмapя (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 01:33



Инка, ти Чирков не знам какво ще му казваш, ама ако ти кажа да ми проектираш сградата с HySILL, вместо с автоклавен газобетон ще ме гледаш като 6 лв. на цяло и ще викаш Тва не сме го учили в института. Мдаааааааа
Та за това човека казва на такива като теб, че е необходимо малко да се доразвиете. Иначе още щяхме да раздаваме Разрешение за Ползване на творчески и професионално оформени пещери и други скални образувания с искуствен характер... И да зяеме, че това дето го иска инвеститора, ни се е чуло, ни се е видяло, камоли да го има в БДС-то и ХЕИ и Пожарната да са го удобрили. Да знаеш - всички проблеми идат от инвеститора.
Да си се пробвал(а), като ти даде някой инвеститор с "три висшета, + изкуствоведска диплома от Сорбоната, + това с достъп до цялостен икономически анализ на българската пазарна ситуация, които точно знаят кое колко струва, къде е сертифицирано, доколко се внася и доколко е практически тествано" задание, което според теб е тъпо да направиш два варианта - това дето иска и това което смяташ за правилно и да положиш труд да докажеш тезата си? Да имаш собствени готови и напълно завършени и комплектовани проекти, които не са поръчвани от инвеститор. Направени изцяло за твоя собствена сметка. Направени ей така, от любов към професията и от творчески импулси. Да си потърсил(а) после инвеститор, готов да рискува и да реализира проектите ти, щото са страхотни и много преспективни?
Е за това те е яд на разбиращия (със всичките салтанати дето ги изброи) и/или капризен инвеститор, който ти казва - Ей така го искам, а как ще стане и как ще се узакони си е твой проблем - нали за това си плащам!



Тема До скиталеца и кръчмаря:нови [re: Kpъчмapя]  
Авторapx-бokлyk (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 09:24



Пичове, виждам че сте от тая порода, дето всичко знае и разбира и най-обича да дава на другите акъл. Та молбата ми е: ако ви стиска бихте ли ни казали какви са вашите професии и какво сте постигнали в тях, та всички ние да ви кажем "Евала"!!! Иначе се омитайте от тоя форум - като не сте доволни от нас поръчайте си проекти в чужбина.



Тема Re: До скиталеца и кръчмаря:нови [re: apx-бokлyk]  
Авторarchitect (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 14:34



abe pich tuka e taka kvo da prime, nie trbva da gi vazpitame, imam predvid investitorite da vazpitame, shtot seki tapanar deto si pravol remont v banjta i si obzavel kuhnjta veche razbira or arhitectura, te taka i apendisita sami mogat da si izvadjt samo che pitat doktora kade tochno se na mira i ostanaloto e lesno.
obache tapanari deto mi razparaaat che sichko bilo parazr i ikonomika i deto za 15 godini v kachestvoto si na golemi menageri i ikonomicheski titanai ne napraviha nito ikonomika nito pazar...obache takiva tupani da vkarvat nekvi tapashki termincheta i abreviaturi, da mi objsnjvat shto nemalo arhitectura, e tova veche e ebi mu maaaata.dokato ima takiva tapanari nikoga nema da ima arhitectura.
tapanari deto mi govorat za muzika i toj det plashtal toi j poruchval, to verno taka e ama samo v BIAD i v chalgata.abe neam dumi naprao-kavto ikonomikata takava i arhitecturata-e vurhu tova se zamislete ili se razkaraite ot tuk.



Тема Re: До скиталеца и кръчмаря:нови [re: apx-бokлyk]  
АвторCkитaлeц (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 09:35



Архчо, позна за породата ми - аз сам от тия дето знаят доста. Образованието ми е от любимите ти - Икономист. Най общо казано де. Занимавам се с проектно управление - изграждане на хазартни обекти. Казина. Имам 17 реализирани проекта на които съм бил Главен Координатор. Е не са чак Аерогара София, но все е нещо. Проектите са реализирани предимно в Азия и Южна Америка. Е не съм бил аз инвеститора, а негов инструмент, както се досещаш. Та за това ви разбирам душиците - налага ми се да поработвам с такива като вас. За мое съжаление наистина ми се налага да поръчвам проектите на всякакви други архитектурни бюра, но не и Бг. И това е така защото мислите и работите на парче, а се биете в гърдите че творите изкуство. И ако си мислиш, че само българите са капризни и се стискат си в голяма грешка! На всякъде е така - ако свършиш работата точно и в срок, и без пари мнооого ще те обичкат. Но хората си имат закони за тая работа и ги спазват.
А ти като си толкова взискателен към участниците тука, какво толкова си сътворил? И защо толкова злобееш, когато накой ти каже, че има техники и технологии за които вие не сте и чували, да не говорим да ги използвате? Имам предвид дори и споменатия HySill. Инвеститора е чул нещичко, разбрал недоразбрал и ти казва - искам го с такъв материал изпълнено. И той не знае как ама си го иска. И такива като теб вместо да се блещат неразбиращо би трябвало да го реализират. Та такъв е смисъла на примера с оркестъра. Нали си наясно, че никой няма да ти плаща за да си твориш каквото намериш за добре без да има одобрение? Е може и така ама си си сам архитект и възложител.



Тема Re: До скиталеца и кръчмаря:нови [re: architect]  
АвторCkитaлeц (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 09:50



А бе, architect, не схванах точно кой и в какво ще превъзпитаваш. Преди това трябва да се научиш да пишеш, защото повечето от познанието е в писмена форма. Ерата на легендите предавани от уста на уста безвъзвратно е отминала.
Искаш да превъзпиташ хората да ти плащат за това да си "вееш коня" както намериш за добре? Няма да стане!!! Докато не станеш инвеститор ще си подизпълнител и ще бачкаш каквото ти кажат! Sorry! Такъв е живота! И аз искам да съм инвеститор ама на - бачкам за инвеститора!
Аааааааааааа схванах - ти не знаеш какво са ICF, SIPs, HySill и т.н. На това ли му викаш тапанарска абревиатура. Това е все едно да не знаеш какво значи арх. пред нечие име. А бе питай бе, ще те светне някой от ония "tapanari deto mi razparaaat che sichko bilo parazr i ikonomika i deto za 15 godini v kachestvoto si na golemi menageri i ikonomicheski titanai ne napraviha nito ikonomika nito pazar".



Тема Re: До скиталеца и кръчмаря:нови [re: Ckитaлeц]  
Авторarchitect (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 13:50



mi az v momenta sum i investitor, be kapicitet takav, shtot takiva kat vas i za tva ne stavate.lujat vi kato baluci.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.