Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 23.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: lNDlGLO]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 17:54



Какво е ТТЕ и ПОИС?



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: lNDlGLO]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано18.05.05 20:52



Грешно са ти сметнали хонорара. За Архитектура трябва да е 3633лв. Това е реалния хонорар.



Тема Re: айде сега - пак архитекта виновен -нови [re: Ceлянkaтa]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано18.05.05 20:58



По соц време, конструкторите вземаха 40% от хонорара на Архитекта. Била съм главен проектант и съм разпределяла хонорара. Големи сръдни падаха в началото, ама сичко си беше на мястото. Ти ко ся?



Тема Re: ЯКА БРАДВАнови [re: lNDlGLO]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано18.05.05 21:08



Скъпо ми ИНДИГО, ти писмен договор ли сключи за 10 евро тути? Този договор, регистриран ли е в камарите на архитектите и на инженерните специалности? Дадоха ли ти копие от професионалните си застраховки? На какво качество на проектирането се надяваш? Нали ти искаш да живееш в тази къща?



Тема Re: ЯКА БРАДВА-ЧЕСТИТО!нови [re: BobyB]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано18.05.05 21:19



Не знам как е било точно, но преди година и половина мой колега си прави проекта на къщата - излезе му 13 лева на м2 за 220 м2 РЗП къща - т.е. 3000 лв за всички части, от добър архитект.

Такава къща струва 180000лв минимум. Само ако я продаваш, ще платиш 2% на посредника = 3600 лв.

Този посредник с какво е заслужил същите пари, които ти си мислиш, че заслужават цял екип от специалисти, коита са проектирали тази инвестиция???



Тема Re: айде сега - пак архитекта виновен -нови [re: Гинec]  
АвторBudweiser (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 21:54



Вече.Не е.Соц.Време.




Тема Re: айде сега - пак архитекта виновен -нови [re: Budweiser]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано18.05.05 22:31



Не е соц, ама работата, която вършим си е същата нали? Даже сега трябва да я вършим още по-добре. Ти ми кажи: Ако не дам работа на някой конструктор или на друг инженер, кви ще ги дъвчи той? Освен това, архитекта сключва договорите с инвеститора и поема отговорността за работата на всички специалности. Какви отговорности поемат инженерите? Много често те не се срещот изобщо с инвеститора.



Тема Re: ЯКА БРАДВА-ЧЕСТИТО!нови [re: Гинec]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано19.05.05 05:00



И как определи че струвала толкова? Ако тя се намира в някое забутано село, пазарната цена би могла да е 10 000, а ако е в центъра на София със голям двор, може и 1 000 000 да е. Коя от тези цени да вземем?
Или искаш да ми кажеш, че проектирането е процент от строителната стойност? Ако това е така, не ти ли се струва че силно си се поизхвърлил със строителната стойност?



Тема Re: ЯКА БРАДВА-ЧЕСТИТО!нови [re: BobyB]  
Авторwetyip (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 13:17



Защо ми се струва че бъркаш строителната стойност с продажната цена?



Тема Re: ЯКА БРАДВА-ЧЕСТИТО!нови [re: wetyip]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано20.05.05 14:16



А защо на мен ми се струва че въобще не си разбрал за какво се говори?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.