Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Как се става архитект?нови [re: ***]  
Автор Sabazii (непознат )
Публикувано18.10.03 23:37



Това никак не е малко ако се огледаш малко по–встрани от "академичните" си и професионални среди. Който иска повече да си направи деца!



Тема Както вече ти обясниха:нови [re: *Dominika*]  
АвторTиka (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 22:03



U4I GADZENCE GEOMETRIA.............
I MALKO UROCI PO RISUVANE ..........
VRYZKI MALKO NE SA IZLI6NI ..........
NO ZA KAKVO TI E ARHITEKTURA V BG? AKO TI SE ZANIMAVA S DIZAIN?
, Малко геометрия, малко рисуване, малко връзки и .... Готова АРХИТЕКТКА СИ! След което ще можеш вече да строиш, да развихряш фантазии, да договорираш цени в проектирането, да казваш, че си ВЕЛИКА! Върхът! Най-важното, мила, е третото условие - МАЛКО ВРЪЗКИ! Бих добавила - МНОГО ВРЪЗКИ! Много връзки, за да станеш това, което в момента отвращава българите - творител на мутренска архитектура!

Жалко, повечето архитекти у нас са точно това - малко геометрия ....



Тема браво!нови [re: Tиka]  
Авторaxa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 13:56



Добре, че има такива като теб трезвомислещи.
Хората с архитектурно образование, които от една страна влизат с връзки, а после им дават и хляба в ръцете, действително започват да се мислят за велики. И още по-лошо: след като са се уреди навсякъде по втория начин, решават, че това е тяхна заслуга.
"Дай на тъпанара изява и му гледай сеира!"



Тема А какво повече?нови [re: ***]  
Автор marinov (не! познат)
Публикувано27.11.03 18:30



Ха-ха-ха! Наистина! Общо взето картинки!

Всеки може да опикае стената, бъди мъж и осери тавана!


Тема Re: браво!нови [re: axa]  
АвторTиka (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 02:28



Благодаря! Радвам се, че има мислещи! Наскоро спорих с една моя приятелка - архитект. Казах й, че ние ги гледаме отдавна с презрение. Тя не можеше да повярва. Накрая се съгласи с мен, че, ако 90% от архитектите в България са некадърни боклуци, то 10% са читави. Аз го приех от уважение.



Тема ихххаааа -нови [re: Tиka]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано08.01.04 22:29



ама сте злобна - направо да ви се възхити човек... да не би да сте кандидатствали неуспешно архитектура? а?

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: ихххаааа -нови [re: ceлянинът]  
АвторTиka (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 21:45



Наистина ли в УАССГ архитектите учат само един семестър на куп статика, съпромат, строителна статика, теория на еластичността? Що за архитекти за един семестър? На гръцки "архитект" означава "строител", а "инженер" - "гений", знаете ли?



Тема Re: ихххаааа -нови [re: Tиka]  
АвторTиka (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 21:51



Само като допълнение - не съм кандидатствала архитектура - нито успешно, нито неуспешно, просто си исках да съм инженер, обичах много математиката. Докато българските архитекти не получат чувството за статика поне, винаги ще им се подиграваме!



Тема Re: ихххаааа -нови [re: Tиka]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано10.01.04 16:18



Тика, все пак има и хора инженери и архитекти едновременно,
надявам се за тях нямаш чак такова страховито мнение!
А пък аз съм на мнение, че човек трябва да следва вътрешните си мечти и стремежи,
затова Доминика, кандидатствай си и се стреми да постигнеш мечтите си - иначе .... просто няма да си удовлетворена. Не е гаранция че като се изучиш ще правиш това за което мечтаеш, но пък е все пак някакво приближение до мечтата ти.
Най-тъпо ще е да се откажеш, защото всички ти казват че става с връзки, и еди как си....
Просто - смятам, че щом изобщо си се запътила по тоя път, ще си кандидатстваш, а тия мнения тук - само си чешем езиците и хората си изливат злобата от неудовлетворенността си.
Навсякъде има и черно и бяло, не само в архитектурата.
Пък да вземем да се гръмнем, че ни е толкова "скапана" системата...
Ако всеки разсъждава така.... заникъде не сме.



Тема Re: ихххаааа -нови [re: Collibri]  
АвторTиka (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 02:34



Виж, може и да си прав, но аз никога няма да кандидатствам и да имам мечтата да ставам архитект. Това отдавна не ми е интересно. Ти знаеш ли колко творчество /освен знания/ влага един инженер, за да материализира /понякога невъзможните/ измишльотини на т.н архитект? Знаеш ли, че една конструкция може да се осъществи по много начини - тук е творчеството на инженера! Зноеш ли, че архитектите в България дори не са наясно за какво става въпрос, не познават статика, не познават стоманобетона като строителен материал, не позняават стомантат, дървото, новите материали, нищо не познават! Не знаят кое може да се осъществи и кое не! Не познават строителството, не познават инвестиционния процес, приемането на една сграда, нищо! Но много искат, много са алчни, много са ... некадърни! Такива си ги създаде едно връзкарско общество и нека те не се сърдят, че общо-взето са презирани от колегите си! Те не са професионалисти, те просто се превърнаха в едни лихвари, жалко за хубавото значение на думичката "архитект"! Нищо общо няма тази дума с действителността, много "архитекти" трябва да се "издънят", обаче, а не да им помагаме, за да си осъзнаят мястото на обикновени дизайнери! .... Съжалявам, че трябваше да кажа всичко това, не съм искала да обидя никого!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.