Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: дилеманови [re: AA]  
Автор *Dominika* (sladurana)
Публикувано07.08.03 20:57



Мисля че точно това ми е призванието, да творя красота. Виждам света пространствено , в цветове и форми. Топва е, което ме влече силно и бими било приятно да работя часове наред с желание.
Мерси на всички отзовали се, все още се колебая дали да кандидатства, ще подне денонощен труд, трябва да почна все едно от нулата. Като се има в предвид че не съм рисувала от мнооого години просто не виждам как ще се справя .
Поздрави!

OUT OF ORDER!!!


Тема mnogo se radvam...нови [re: *Dominika*]  
АвторByteSize (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 16:52



4e sam zodiq oven i ni6to tqakova ne moje da me spre !!! Dominika, kogato re6i6 ne6to i si go NAI-VE4E premislila dobre, nikoga ne se otkazvai i vqrvai (ama naistina) vqrvai 4e 6te stane !!! az naprimer imam 4-5 arhitekta koito poznavam i 5-mata kazvat 4e sa "dovolni" :) Az naprimer sam si naumil 4e 6te u4a v UASG, 6te stana arhitekt v BG i 6te bada nai-dobriq !!! tova 4e nqkoi drug ne e ospql ... ne moje da me spre!!!



Тема Re: дилеманови [re: *Dominika*]  
АвторArchClan (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 20:38



Analizi,mnenij,dilemi,razo4arovanij,emancipacij.......ne misli6 li si 4e ne ti trjbva 4ujdoto mnenie?!Dali v BG ili njkade drugade 6te si arhitekt-tova e bez zna4enie...ama njmalo 6ans,priznanie-mi njma i da ima.Ako iska6 ne6to istinski njma da 4aka6 da ti go dadat,a 6te si go vzeme6.....drug e vaprosa "do kolko go zaslujava6?".Da si ne6to i da iska6 da si ne6to sa dve korenno razli4ni ne6ta,a da si arhitekt(pone za men) e da zastane6 na varha na edna piramida-ne opira samo do 4ertane,risuvane i cvetova.....tova e samo na4aloto!Trjbva ti uset kam horata,situacijta......,vse pak cjl jivot 6te raboit s i za horata(investitori,bjurokraciq,kolegi,injineri,rabotnici,....)Dumi4ki kato "ekip,saglasuvanost i doverie nebiva da gi zabrjva6-ne,4e njkoi gi pomni,no tova e edinstvenijt na4in da ne namrazi6 vsi4ki pokrai teb i da stane6 "boina edinica"-Kakvoto i da vsava-NEDEI.....ima dosta takiva,nezavisimo dali 6te im kaje6 "uspeli" ili "nekadarni"!I kak njkoga ne6to 6te se haresa na njkoi i da kaje "krasota".........??
Abe ne si malka.........u4ila si istorij,vidjla si dosta nesta svarzani s arhitekturata moje6 i sama da razbere6......,no pak trjbva da OPITA6 !!!
UASG-Sofij,VSU-Varna........ednakvi izpiti.........ili pak njkade "navan".ti si znae6!
Kadeto i da e....STRUVA SI da se razpi6e6 na njkoi stranija ot svetovnata istorij




Тема Re: Как се става архитект?нови [re: *Dominika*]  
Авторedin balgarin (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 23:35



Derzaite, milo devoiche!
Pozvoliavam si da samo da izrazia moeto mnenie. A to e: Arhitekt ne se "stava",
arhitekt se rajda. Vie ste arhitekt ili ne ste arhitekt. Ostanaloto sa podrobnosti.
Gonete mechtite si i nikoga ne padaite duhom. Mnogo e trudno, no ako beshe
lesno, vseki bi go napravil.
Shte mi se nakraia da citiram po pamet Mikelandjelo, koito kazva: "Bedata ne e
kogato si postaviame visoki celi, koito ne mojem da postignem, a kogato si
postaviame niski celi, koito mojem da postignem."



Тема Re: Как се става архитект?нови [re: *Dominika*]  
Авторalisa (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 03:09



ima razlika mejdu tova da suzdavash edna sgrada i prosto da proektirash

arhitekturata e izkustvo +fuktsionalnost +ikonomika

i az predi prevuzniasah arhitekturata predi da razbera za kakvo stava vupros

kratkia mi doseg s arhitekturnopto proektirane mi donese razocharovanie otnosno arhitektite

arhitekturata e neshto neveroiatno i neopisuemo prejiviavane da tvorish

no kakto ima hudojnitsi i obiknoveno draskachi

taka ima arhitekti i arhitekti

az triabvashe da buda arhitekt i moej bi niakoi den shte stana ako ne mi pisne da opitvam

no nai se draznia da ogranichenostta i pragnatizma

tva si e prizvanie a ne prosto biznez



Тема Re: Как се става архитект?нови [re: alisa]  
Автор *Dominika* (sladurana)
Публикувано28.08.03 22:37



И аз мисля че това е призвание, и точно за това ми се искаше да опитам... Все пак е голямо удоволствие да правиш това, което ти харесва, а ако е и професия - това вече е най-хубавото!
Поздрави!

OUT OF ORDER!!!


Тема Re: Как се става архитект?нови [re: *Dominika*]  
Авторprosto az (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 19:23



Zdrawejte, prochetoh cyalata diskusiya s osoben interes. Ima mnogo verni neshta kazani. Na G-n programista shte kazha, che ne biwa na bazata na sobstwenoto si razochorowanie da prawi generalni izwodi. Shtoto neshto se e obyrkal, w Bylgariya malko po-malko stojnostite idwat na mestoto si i wyw wsyka oblast ako si dobyr
nyama da ostanesh nezabelyazan.

Inache profesiyata na arhitekta e mnogo trudna, iziskwa da i poswetish mnogo , na men lichno ezehdnewno osnownoto mi zanimanie e da se borya sys sebe si za da preodoleya sledwashtoto predizwikatelstwo. Obache imenno paradi taya prichina udovletworenieto pri wseki uspeh e mnogo golyamo. Da ne goworim i zatowa, che
w normalniya swyat towa e edna izkluchitelno uwazhawana profesiya, kydeto i parite sa mnogo. Samo ne iskam da me razberete neprawilno. Ako nyakoi mechtae za bezgranichnata tworcheska swoboda, ne e izbral tochnata profesiya. Tuk izkustwoto e ne samo da mozhesh da risuwash, a imenno da uspesh da sychetaesh i da namerish kompromisite mezhdu hilyadite faktori deto prawyat wyzmozhno krajniya produkt da stane realnost osobeno w nastoyashtiya slozhen swyat. Neobhodimi sa mnogo raboti mezhdu koito i biznes kachestwa, i obshta kultura, i wyzmozhnost da obshtuwash s klienti, majstori, wlasti i kakwo li oshe ne. no chowek nishto ne mozhe da zagubi ako opita. A chertaneto e neibezhno,
ne sym chuwal nyakoi da zawyrshi i wednaga da go proizwedat w maestro Alberti. No w towa da chertaesh nyama nishto losho, shtoto towa e edinstweniya nachin po- koito mozhesh da nauchish neshto ot horata s opit i postizheniya. W arhitekturata kakto i w mnogo drugi oblasti obrazowanieto sywsem ne prikluchwa kato ti wrychat diplomata wyw Wias. Po-skoro togawa zapochwa. I kakwo shte nauchish i kolko konkureten shte bydesh zawisi izcyalo ot tebe.

ne iskam da prozwuchi kato hwalba, no iskam da spomena w podkrepa na gornoto nyakoi neshta ot mojta istoriya. Az zawyrshih wyprosniya UASG predi 5 godini, byah dobyr student, no w nikyw sluchaj naj-dobriya. Sled towa s razlichni po roda si zadachi - kyde chertane, kyde computerno modelirane ili pyk chisto grafichen design, a naj-ryadko awtorsko proektirane gledah da ponaucha oshte raboti, da byda nezawisim, da rabotya za sebe si.

Towa mi pozwoli da obikolya polowinata swyat, da widya mnogo krasota, kakto i da si kupya edna malka yahta, s koyato pyk da presecha okeana i w krajna smetka da stigna otnowo w ofis sred kupishta hartiya, computri i ploteri. Ponastoyashtem rabotya w karibite, mnogo interesni zadachi za mnogo ot koito imam wodeshta
disajnerska rolya. Zashtoto prosto se okaza, che chowek i w Bulgaria mozhe da se podgotwi i da byde seriozno konkureten i na zapad.
Moga da dam oshte primeri na drugi mladi hora moj systudenti, koito w golyama stepen sa uspeli da postignat neshta w profesiyata.


S dwe dumi, na Diminika moga da kazha da hwyrli wsichki sili za da uspee da wleze wyw Wias. Konkurenciyata za towa e zhestoka i to ne e sluchajno, ne e nyakakwa zabluda - prosto ima mnogo hora, koito sa naysno kakwo mozhe da ti dade arhitekturata ako ti stiska da si sednesh na 3-te bukwi.


I syshto za tya profesiya nikoga ne e kysno, shtoto kolkoto po-pogat background imash w drugi sferi tolkowa po-dobre. Gledam wsichki pribyagwate do primeri ot golemite imena, ta i az da dam edin. Frank Lloyd Wright bi tyrbawalo wsichki da ste go chuwali mozhe bi nay-golyamoto ime w nashiya bransh za wsichki wremena. ta w negowata prosluwuta shkola za da idesh da uchish i da mozhesh posle da se narichash uchenik na Wright e imalo iziskwane kym kandidatite - da imat pone 2 zawyrsheni wishi obrazowaniya predi towa, kato ednoto da e zadylzhitelno muzikalno, a drugoto mozhe da e kakwo i da e.

Pozdrawi na wsichki i uspeh



Тема Re: Как се става архитект?нови [re: prosto az]  
Авторcъщият (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 14:06



Да, Василе, знам, ама такива тако теб сте 4-5 човека от 120 души випуск. Проблемът е, че всеки говори от собствената си камбанария, и изобщо не се поставя на мястото на другите.
Поздрави на Карибите!



Тема wizh tiнови [re: cъщият]  
Авторnyamam (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 15:57



Abe recepti nyama. Wazhnoto e da ima pozicii pyk horata sami imat prawoto na izbor. Wseki spored negowite si razbiraniya.

A ti koi si, dali pyk ne razduwahme tochno predi 2 dena s Misho za tebe :)



Тема да, бенови [re: nyamam]  
Авторpaзkpит (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 10:31



Е, браво, значи сте се свързали с Мишо. Аз отвреме-навреме говоря с него. Та така, обърнахме форума на седянка :-)))))
Поздрави на теб, Мишо, Владо (ако сте се чули) !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.