Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Проект "Балкански мегалити"нови  
Автор lrdiscovery (член)
Публикувано07.11.11 20:59



Здравейте,
Казвам се В. Стойчев и съм техническия администратор на проект "Балкански мегалити". В тази тема ще Ви запозная с проекта, екипа, с вече направеното, както и с новите теми, когато бъдат качени.




- стр. 1
През 2012г. предстои да се допълни с материали от тазгодишната експедиция.


В момента се подготвят теми за каменни кръгове в България и Гърция, циклопски стени в България и Гърция, каменни долмени и каменни менхири в България.
Желая ви приятни и полезни минути в сайта на проекта!



Тема Re: Проект "Балкански мегалити"нови [re: lrdiscovery]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано08.11.11 07:52



Имам забележка относно web-дизайна. Основният ви текст е черен на тъмносив фон - това много дразни при четене.



Тема Re: Проект "Балкански мегалити"нови [re: Aтилea]  
Автор lrdiscovery (член)
Публикувано08.11.11 08:52



Благодаря за забележката! Сивото е една идея по-тъмно от сивата карта, по която се мери експозицията във фотографията (в този смисъл е далеч от тъмносивото, защото картата е с 18% черно). Така снимките не се обременяват цветово. Преди да пусна сайта съм го тествал и при възрастни хора, и е нямало оплакване за затруднено четене (освен смяна на очилата). Забележки като Вашата е имало единствено, когато се гледа на стар CTR монитор и веднага са отпадали при преглед на LCD. Няма пълно щастие, уви

.



Тема Re: Проект "Балкански мегалити"нови [re: lrdiscovery]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано08.11.11 09:17



Не съм на CRT монитор, а на лаптоп. Не съм и чак толкова възрастна, а очите ми са си съвсем наред. Единствената особеност е, че съм гледала сайта рано сутрин, когато може би съм по-капризна :-)

Все пак няма причина, която да оправдава факта, че най-важният текст в сайта се чете даже и с минимално затруднение. Със сигурност съществуват и други цветови варианти, пък нека пак да са в сиво.

Като подкарахме темата, бих препоръчала смяна на шрифта за двете менюта (в бяло) в ляво и дясно на основния текст.



Тема Re: Проект "Балкански мегалити"нови [re: lrdiscovery]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано08.11.11 10:21



Браво, поздравления, че сте се потрудили да съберете на едно място цялата информация.
Нали в българската археология се работи на парче и даже професионалистите не знаят какво прави другия.
Дали добре разбирам, че авторите не са по професия археолози, което обеснява нещата.



Тема Re: Проект "Балкански мегалити"нови [re: genefan]  
Автор lrdiscovery (член)
Публикувано08.11.11 15:44



Благодаря за поздравленията - основната заслугата е тяхна.
Да - Любомир Цонев е физик, а Димитър Колев - астроном. И двамата работят в БАН. Останалите, които са съпричастни и подкрепят проекта, могат да се видят в

.



Тема Re: Проект "Балкански мегалити"нови [re: Aтилea]  
Автор lrdiscovery (член)
Публикувано08.11.11 15:57



Атилеа, нали знаете, че "на вкус и цвет товарищи нет". Както и че всеки изпитва някакви минимални затруднения с нещо от живота. Всеки цвят и тон, както и шрифт и размер в сайта имат своята аргументация с останалото, правил съм повече от месец тестове и няма да променя нищо. Ще се радвам да го възприемете такъв, какъвто е. Благодаря Ви!



Тема Re: Проект "Балкански мегалити"нови [re: genefan]  
Автор Kossoman ()
Публикувано08.11.11 16:29



към сп. Светът на физиката, 2/2010, стр. 134 - Мегалитите в България през погледа на един физик, Любомир Цонев, Димитър Колев.



Тема Re: Проект "Балкански мегалити"нови [re: lrdiscovery]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано08.11.11 18:44



Ваше право :-) Не знам защо си помислих, че опитът на някой, който има и поддържа от 15 години бизнес-сайт с над 500 посетители дневно, може да ви помогне с нещо.



Тема Re: Проект "Балкански мегалити"нови [re: Aтилea]  
Автор lrdiscovery (член)
Публикувано08.11.11 20:52



Уважаема Атилеа, да се смесва аргументацията при цветотоналното и графично решение на бизнес и научен сайт е същото, като да се смесва решението на рекламна брошура и научен материал. Моля Ви, нека не продължаваме този безперспективен разговор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.