Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Са ли...нови [re: vik45vba]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано05.01.11 10:21



Затрупаните останки от миналото, както и нашите бъдещи останки не са собственост нито на миналите поколения, нито на нашето поколение нито на бъдещите. Те принадлежат на всички поколения .
И към разкопаването, изучаването, съхраняването и експозицията на останките от миналото трябва да се отнасяме само от гл. точка на дежурното поколение, което трябва да се грижи за тях. Те са само на отговорно пазене.
Това е така защото един ден може би кой знае - бъдещето на някое поколение (а и на човечеството) може да зависи от познаване на нещата от миналото - пример - нещо като опасенията за 2012 г и изучаването на познанията на маите...



Тема Re: Са ли...нови [re: vik45vba]  
Автор Kossoman ()
Публикувано05.01.11 11:23



Пишеш формално верни глупости. Да, съгласен съм, че при повечето от археологическите разкопки с открит лист няма формално нарушаване на закона. Законът е спазен, но дали е спазен морала... Твърдението ти, че ще бъдат запазени историческите факти и знание е само относително вярно. Ще бъде запазена интерпретацията на тези факти, според знанията, ерудицията и морала на конкретните хора, назоваващи се учени. Виждал съм как мастити нашенски археолози унищожават факти, които не пасват на предварителната им теза. Виждал съм унищожен от археолози обект, а в резултат - доклад от четири-пет странички, колкото да не е без хич.



Тема Re: Са ли...нови [re: Kossoman]  
Автор vik45vba (много умен)
Публикувано06.01.11 17:46



Не съм виновен, че си попадал на калпави/да не кажа лъже/археолози

. Мене винаги са ме учили, че интерпретацията и представянето на фактите трябва да е обективно и свързано с всички обстояталства и тогава находките и материалите се превръщат в исторически факт, а и такиви съм виждал, които по натаманяват малко данните да им паснат, но поне не разрушаваха обекта.

Si vis pacem para bellum!


Тема Са ли...нови [re: Alfa Dog]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано09.03.11 11:00



археолозите нашите най-добри иманяри?



Тема Re: Са ли...нови [re: Alfa Dog]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано18.03.11 20:35



Не обратното е !Най-добрите иманяри са наш'те архолози !

Е,не всички ,де ! Но най-известните-ДА ! И вече умрели и още(Прости Господи) живи .

И не ,че са особено акъллии- спецове по археология !За такива са назначени от ДС.





Тема Re: Са ли...нови [re: Cтapинap]  
Автор Flavio Briatore (Grand Prix)
Публикувано21.03.11 17:42



Ти си болен мозък, бе, байно.



Тема Re: Са ли...нови [re: Cтapинap]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано22.03.11 23:54



Много жлъч и злоба, Старинарю.
Що така? Да не са ти клъцнали академичната кариера?



Тема Re: Са ли...нови [re: Alfa Dog]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано23.03.11 04:34



СА САСА СА





Тема Re: Са ли...нови [re: easy]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано23.03.11 19:11



Откакто се появиха интернет-форумите, стените на тоалетните станаха доста по-чисти.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.