Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Расова принадлежност на прабългаритенови  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 09:14



От редицата теории за произхода и "расата" на прабългарите виждаме монголска,тюркска,сарматска,скитска и дори и славянска нишка в потеклото им.
Прокопий,Менандер,Агатий ги смятат за хуни,докато византийски източници ги описват като скити и сармати.
При хуни,сармати и прабългари има изкуствена деформация на черепа.
При разкопките на масов гроб на 25 български войни в шуменско скелетите са от 175 см до 197 см,което пък тотално изключва монголското в прабългарите.
От редица миниатюри в испански,английски и италиянски мюзеи прабългарите са светли хора,а не монголо-турски индивиди,както някои български и чужди исторически светила ги описват.
От италиянска фреска от Верона от 9-ия век цар Борис е изрисуван като светъл европоид,а също и дядо му - Омуртаг.
Много от тези фрески,скици на прабългари са на хора по-близки по външен вид на славяни отколкото на черни турци и не са представени в учебниците по история.
Причината?
Ами много тюркисти биха били унижени и омаловажени.


От линка/вете които давам по-долу се вижда и рязка разлика между расовото различие на прабългари със съвременните турци,оригиналната прародина на които е западен Китай и Монголия.
Нека не забравяме,че доста мургави българи днес приличат повече на 200,000 арменци преселени от Мала Азия в Тракия в 970 г,а също и на 100,000 кумани заселници в БГ от татарските години - 1241-43.
Също заселени в БГ са били и 50,000 печенеги - в Софийско,Нишко и днешен Фиром.





Тема Re: Расова принадлежност на прабългаритенови [re: Бyprac]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 09:22



Прилагам и българска УИКИПИДИЯ за българите.
Натиснете на снимките за увеличение,като един по-внимателен поглед върху лицата на прабългарските войници от 8-ия век ще ви подскаже много.
За тези,които искат повече... в дъното на линка са исторически разработки на наши и чужди историци...на български.





Тема protobulgarians.comнови [re: Бyprac]  
АвторBurgas (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 09:27







Тема Re: Расова принадлежност на прабългаритенови [re: Бyprac]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано21.01.08 17:48



Линковете са много интересни. Въпреки, че не ми се вярва това да е портрет на княз Борис. Каквато и да е била връзката му с римокатолическата църква.



А иначе според мен не могат да бъдат оспорени само доказателства свързани с генотипа. Друг е въпросът, че се опитваме да докажем родство с народи, които уважаваме и с които бихме се гордели, като техни наследници. Аз съм прирърженичка на идеята, която ни свързва с Иран и Персия, но честно казано ги приемам само защото е по-интересна, по-загадъчна и ми харесва мисълта, че прабългарите са били митраисти. Давам си сметка, че книгите, които съм чела във тази връзка не са достатъчно убедителни.

Редактирано от Kaлoмaин на 21.01.08 17:51.



Тема Re: Расова принадлежност на прабългаритенови [re: Бyprac]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 05:14



Нека не забравяме,че доста мургави българи днес приличат повече на 00,000 арменци преселени от Мала Азия в Тракия в 970 г,а също и на 100,000 кумани заселници в БГ от татарските години - 1241-43.

Абе, серсем, чети малко повече сериозна литература и тогава пиши, ако искаш, стига трупа само фъшкии тука. Арменците са били доста рижи и светлооки преди поробването им от османците, а куманите - русокоси и светлооки.

И интересно защо да ходим да гледаме чак италиЯнски картинки, като Скилица ни е по-близо, а и има голяма вероятност да е знаел какви на вид са съседите му.

Иван ТенИев Иванов - историк. Ха-ха!





Тема Re: Расова принадлежност на прабългаритенови [re: xaxa]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 14:46



Хем си еврейски kovshegub хем турцизми използваш.
Сънародниците ти в Израел използват думата шмък вместо серсем.
А....и между другото за физическите характеристики на арменците знаем от стари извори.
Толкова са били бели рижави и руси и тогава както и сега.
Руснаците не случайно ги наричат...чорньие...


Нито модераторството ти се отдава нито историята .



Тема Re: Расова принадлежност на прабългаритенови [re: Kaлoмaин]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 14:51



Абе и аз си мисля,че фреската от Верона е фалшификат.
Цар Борис си е чист монголец както и народа му днес.


Псст...тихо...да не разберат македончинята.
Прабългарите не са перси,а само са били техни североизточни съседи в Кавказ - оттам и персийските заемки.
Освен персийски заемики те имат келтски,сумерски и фино-угрийски.
Ама нейсе !



Тема Re: Расова принадлежност на прабългаритенови [re: Бyprac]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 15:06



Грешка....прабългарите са северо-западни съседи на персите в първите векове след Христа.





Тема Re: Расовата принадлежност на БЪР+ГЪЗ?нови [re: Бyprac]  
Автор tupanar (ентусиаст)
Публикувано22.01.08 15:21



+ Тсиганска естествено!





Тема Re: Расова принадлежност на прабългаритенови [re: Бyprac]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано22.01.08 19:48



Източник?






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.