Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема trakiteнови  
Авторsss (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 16:17



moze li niakoi da mi kaze na kakuv ezik sa pisali i govorili trakite?da mi pokaze trakiiskata azbyka?da mi kaze v koi bogove sa viarvali?



Тема Re: trakiteнови [re: sss]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано21.09.07 19:43



"траките" са говорели на същия език, на който са говорели "гяурите"



Тема Re: trakiteнови [re: Ziezi]  
Авторsss (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 20:56



moze li niakoi da mi kaze na kakuv ezik sa pisali i govorili trakite?da mi pokaze trakiiskata azbyka?da mi kaze v koi bogove sa viarvali?

очаквам отговори



Тема Re: trakiteнови [re: sss]  
Автор Vencci * (*)
Публикувано22.09.07 17:30



Същите, които са описани в българското народно творчество.



Тема Re: trakiteнови [re: Vencci *]  
Авторsss (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 18:02



iskas da kazes 4e azbykata im,ezika na koito sa govoreli e ot bg proizhod?4e ezika na koito pises e sustia ili proizhojda ot ezika na trakite?



Тема Re: trakiteнови [re: sss]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 20:05



Вие искате направо "черешката на тортата".

"Траки" е прозвище на 80-100 БЪЛГАРСКИ РОДА в древността. "Трак" в гръцкия език означава простак, нагъл човек.
В историческата литература, най-древното население на Балканския полуостров е известно с названието "ПелаСги". Поради особеност при изписването на гръцките букви "с" , "р", това може да се прочете и като "ПелаРги". При надписите е използван знакът лигатура над буквите "арг". Това означава разместване мястото на буквите, "арг"="гар". Така се получава "Пелгари". Звуковете "П", "Ф" и "Б" поради близкото си звучение са трудно различими от гърците. Съвсем нормално е "П=Б". Получава се Белгари и при "потъмняване" на "е" между две съгласни, се получава съвременното Българи. Това до тук, касае единствено изписването на думата БЪЛГАРИ. Друг е въпросът за произхода и смисъла на народностното ни име БЪЛГАРИ.
Тук възникват няколко въпроси, - вярно ли е това и как е възможно да бъде "забравено"? По отговорите на тези въпроси има богат фактологически материал в: книгите на проф. Г. Ценов и не само там, в няколко сайта - например "Ziezi" на инж. Е. Живков, както и в доста теми от този форум. Най-добрият отговор, обаче може да получите сам като търсите.



Тема Re: trakiteнови [re: Импepиaлиcт]  
Авторsss (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 22:20



koga zapocva da se govori za bulgari?kak govoris za anti4ni bulgari?
4akam otgovor!
na koi ezik sa pisali trakite,na koi bogove viarvaha?
nadpisite na grobistata i na vsi4ko ostanalo koeto se namira ot arheolozite,na koi ezik sa?
osven ako prabulgarite sa govoreli na gru4ki,piseha na gru4ki,viarvaha na bogove na gur4ia..togava kazi 4e 4ast ot bulgari proizhojda ot gur4ite



Тема Re: trakiteнови [re: sss]  
Автортpakиeцa (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 23:05



Като начало:
Езикът на траките- акад. Иван Дуриданов


Ако нямаш с какво да четеш djvu файлове-
Вътре и за пеласгите става дума и се защитава теза за най-малкото сроден език с така нареченият тракийски.



Тема Re: trakiteнови [re: Импepиaлиcт]  
АвторБOЛГЪ-APЪ (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 02:04



+ ТРАКЪ на грътшки ознатшава СИЛЕНЪ, СТРОГЪ тшовекъ, не простакъ. Еллините (гъртсите) се възхиштаваха отъ Т-РА-КИ-те и ги сметаха за свои утшители !?



+ ПЕЛАСГИ - ПЕЛАРГИ - ПЕЛГАРИ - БЕЛГАРИ - БЪЛГАРИ - много дълга върволитса отъ имена на БОЛГ-АРИИТЕ, не мислишъ ли ?!



Тема Re: trakiteнови [re: sss]  
АвторБOЛГЪ-APЪ (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 02:05



+ Ти да не идвашъ отъ РОССИЯ ?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.