Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Има ли пирамиди в България ?нови  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.08.06 22:10







Тема Има пирамиди в България.нови [re: Ziezi]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано06.08.06 22:32



Още когато поставиха въпроса за П в Босна ми казаха, че има стъпаловидно пирамидално образувание някъде в Плевенско...като зикуратите.



Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: Ziezi]  
АвторASD (Нерегистриран)
Публикувано06.08.06 22:55



Много ми наподобява на пирамидата на Аментохеп II от 18-та династия.



Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: Ziezi]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 10:10



Горната част на връх Голям Купен, поразително прилича на разрушена скална пирамида, с доста стръмни стени. Намира се над хижа "Физкултурник", в района на резервата Бистришко бранище. Пирамидата се наблюдава добре от към Резньовете. От източните квартали на София, също има възможност да се наблюдава, особено при изгрев слънце в ясен зимен ден.



Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: Ziezi]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.08.06 17:13



Пирамидална е само формата на главата ти, която ражда сензационни дивотии.
Никой по нашите земи не е достатъчно прозорлив, за да построи пирамида да й се радва изперкалият инженер Емил Живков.
У пеласгов не было ни пирамид, ни грандиозных храмов, подобных египетским, месопотамским или ханаанским, но у них уже существовали оракулы (святилища, где давались предсказания от имени того или иного бога), которых они вопрошали о воле богов. - това по въпроса за древните протобалканци и протоелини пеласгите. Нито траките ги строаят, нито българи. (Зизи, това е първото сходство между траки и българи - и едните и другите нямат пирамиди)

Действия крепят Вселената.


Тема Има ли пирамиди в България ?нови [re: Ziezi]  
Автор Kirinlchiban (бохем)
Публикувано07.08.06 23:49



През 90-те години на миналия век в България е имало пирамиди. Имало е и фараони, който сега строят царски палати в Африка и Америка.

Даже и песен е измислена за тях. Песентта звучи така: "Приамиди, фараони и балъци за милиони....".

Браво на Зизи! Браво, чак сега ли се сети за пирмидите.

По-добре късно, отколкото никога.

Редактирано от Kirinlchiban на 07.08.06 23:51.



Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
АвторИмпpиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 22:05



Разбира се, че пирамиди като на Хеопс, Хефрен , Микерин, или дори Джосер няма да открием в България. Но какво се разбира под пирамида? Това което е показано на снимката, всеки геолог ще Ви каже, че не може да е синклинална гънка. Земно-насипна пирамида или Тракийска могила, е само въпрос на дефиниция. В част от "тракийските могили" са изграждани гробници както и в египетските пирамиди.



Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: Импpиaлиcт]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано08.08.06 22:17



Разликата е огромна, но не от геоложка гледна точка, а от социално-функционална.
Иначе и на мене ми се привиждат пирамиди на доста места в България.
А и земно-насипната пирамида (както предпочиташ пред могила) е върху тракийските храмове, докато в Египет самата пирамида е храм. Тоест вътре храм няма, а само гробни камери.

Действия крепят Вселената.


Тема пичове, я ми обяснетенови [re: Импpиaлиcт]  
Автор Kirinlchiban (бохем)
Публикувано08.08.06 22:42



Абе как така става, че всичките чудеса на древния свят ги има в България. И пирамиди имаме, и гробница на египетски божества имаме, и свещенния кивот се намира в България, и извънземни ни посещават.

Въобще, България бъка от мистерии и древни легенди. А у съседна Гърция, нито има извънземни, нито кивота може да е заровен там, а за пирамиди да неговорим.

Бах мааамууу.

Ми защо нема пирамиди в Турция, а у нас ще има?

Защо точно България са избрали извънземните?

Имам усещането, че много хора у нас са по-прекалили с мистификацията на траките.

Ако траките имаха свръхмодерни познания за времето си, то едва ли Перперикон щеше да падне в ръцете на римляните толкова лесно. Освен това, без да съм ИСТОРИК или АРХЕОЛОГ, аз невиждам особенни разлики между културата на траките и културата на гърците.

Чия е била културата на траките: тракийска или гръцка? На мен ми изглежда, че траките са били по-гърчени рано рано.

Една супермодерна държава, в която хората са разполагали с технологии изпреварващи времето си, едва ли щеше да допусне подобна, гавра както от страна на гърците, така и от страна на римляните.

Айде да престанем за малко с фантазиите!



Тема Re: пичове, я ми обяснетенови [re: Kirinlchiban]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано08.08.06 23:01



То и в Турция има "пирамиди", но далеч по-богати от нашите и хората си ги разкопават без да вдигат много шум. Те разкопават свещената планина на Траките Текир даг. Самата тя е "пирамида" понеже е малка планина.

Действия крепят Вселената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.