Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 29.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема луд, по-луд, най-луд, иманяр  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано15.07.07 19:52



толкова ненормално говедо като иманяра, копал в Кабиюк, няма на Света !!!

разкрил на едно място зида на сграда, и копал тунел, вадейки блоковете, или трошейки ги, и се придвижвал напред, като през десет метра си правил дупки към повърхнастта за отдушници

над тунела дебелината на пръстта не надвишава един метър - можела е да го затрупа

направил един завой наляво под 90 градуса, следвайки зида на сградата

направил втори завой наляво под 90 градуса ,следвайки стените на сградите!!!

когато стигнал до необходимостта да направи трети завой под 90 градуса, осъзнал,че ще се върне на изходна позиция , и прекратил миньорските "разкопки"

добре е , че чудакът не е унищожил този каменен блок с изображението на IYI





Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано15.07.07 20:00



+ Аресва имъ на (офитсиалните) Иманяри да има и неофитсиални! Нали требе ситшко да е мътилка и облатси! У мътната вода што недекларирани открития отидоха въ Кристисъ и Сотбисъ!? Нали брато на бившио гл. прокуроръ доказано беше изнесълъ 40 000 предмета, документирано и безапелатсионно!?



Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 15.07.07 22:01.



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
АвторBeнци* (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 21:46



Ако е бил с металотърсач,
може и да е "докопал" нещо.

Имаш ли друга снимка на ІУІ ?


Привет !



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано15.07.07 23:51



Такъв, ако го пипна на обекта ми, бих го излежал с чиста съвест...





Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: easy]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.07.07 00:49



Що бе конкуренцийо? Вас не ви съдят.



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано17.07.07 13:00



Радвам се, че си ме послушал и си започнал да ходиш по различни места сам да видиш и провериш с очите си, някои работи. Когато отидеш, ще видиш неща, които комунистите-археолози не са видели, защото очите им са заслепени от златото, а четките имс а безсилни. Тогава ще разбереш, че съм прав за някои неща...



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Jordan_13]  
Авторziezi (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 19:31



аз ходя по археологически обекти от 15 години

тогава бях двадесет и пет годишен

15 години търсех Тангра, но не намерих

15 години търсех истината за IYI, но и до сега не съм я намерил в цялост

продължавам да търся

единственият човек, който ме е заплашвал физически за тези мои 15-годишни търсения, си ти - и това много ме учудва

надявам се, че тогава, когато ти ме заплаши, не си бил трезвен



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: ziezi]  
Авторziezi (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 19:35



Двадесет и пет годишният младеж Ziezi сниман до един БАЛВАН, сиреч голем камък, който "учените" наричат с турската дума "девташлар" заради презумцията, че българите са кривокраки космати монголоидни тюрки...



Тема снимчичканови [re: ziezi]  
Авторziezi (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 19:36







Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано18.07.07 02:02



Възрастта не е от значение, важна е зрелостта. Може и сто години да си търсил Тангра и да не си го намерил. Няма и да го намериш още толкова. Понеже съзнанието ти е по-неподвижно и от камъка. Дълги години още ще търсиш тайната на Y и няма да я намериш, защото съзнанието ти тъне в мрака на непосветеността.
Аз може по-малко години да съм ходил по "обекти" и да съм намерил онова, което съм търсил

Защото можеш да отидеш на 100 обекта, и нищо да не видиш, само да си правиш снимки, а аз мога да отида в същото време само на един и да открия онова, което ми трябва.
Никога не съм бил в плен на тюркоезичното, няма да стана пленник и на ираноезичното, нито на християнското. Това, че ти имаш обремененост с тия неща, нито ще направи Тангра по-малко български, нито пък християнски - Y .
Това е твоя личен проблем и то психичен, от който не трябва да правиш генерални изводи за Безкрайното и да го представяш като истина за другите. Ти не си се освободил дори от това бреме, а искаш Чистината да представяш.
Пак ти казвам - възрастта няма значение, зрелостта е важната.
А физически защо да те убивам? С това няма да станеш по зрящ, нито ще реши големия въпрос. Но аз мога да ви спра, както ще спра всеки друг, който се опитва да подмени Истината за да решава собствени или конюнктюрни проблеми. Тук не става дума за физическо убийство , което е нещо твърде безсмислено.
И тъй 15 години търсиш, още толкова вероятно ще ти трябват, за да прогледнеш. А мене това не ме бърка.



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано18.07.07 02:04



"не си бил трезвен"
Искаш да разбереш нещо повече за мене? Не пия и не пуша. Не подлежа на контрол от юдеокомунистическата система, тъй като не съм и дал шанс да живее в мене.



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: ziezi]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 11:40



Не се закачай с "Джорето" той е специален случай, природно явление.
Интересува ме един въпрос от няколко години. Какви грешки е допуснал проф. Ганчо Ценов, за да не се популяризира неговата визия за историята на Българите ? Не става въпрос за грешки от научно естество. Имам предвид, че обстановката у нас, в началото на 20век, е била много по-благоприятна от сегашната за ИСТИНАТА. Доколкото знам, не е страдал и от липса на средства. Притежавал е необходимата научна системна подготовка. Разбира се, трябва да е бил умен, енергичен и работлив. Въпреки всичко, не е успял да се наложи, дори и само като алтернатива.
Без да си отговорим на този въпрос, нещата с Българската история трудно ще претърпят развитие. Показателен е примерът с това преминаване от "хан" до "кан".



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: ziezi]  
Авторnikoj (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 12:41



Ziezi - Тангра няма да го намериш - просто го няма!

Благодаря ти за : http://www.ziezi.net/tangra/ - не знам дали подозираш колко полезно нещо си свършил!
Разгледай картинката която си публикувал.
Инвертирай цветовете в който и да искаш редактор (макар че и това не е нужно) и истината веднага ще лъсне!
Там "та ггран" не пише!
Веднага се вижда че набеденото "Т" всъщност е дясната част на полуизтрито но достатъчно добре видимо "М"! (имам предвид 5-тия ред от надписа и 4-ти в картинката)
Е какво стана - на единия ред пише ".... М А"
а чак на другия "ГГРА" и вероятно "Н"!
Никакъв Тангра няма тука! Дори и да е пренесена на два реда дума тя в най добрия случай e "МАГГРАН"
Ум не ми побира как тази грешка до сега никой не я е забелязал!

(Единственото "доказателство" за Тангра - явно е изфабрикувано!)



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: ziezi]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано18.07.07 13:28



Я, това да не отправено към мен?


Ако си наистина човекът, пишещ под регистриран ник Ziezi, изобщо не се отнасяше за теб, а за иманяр като онзи, чиито творчески подвизи са показани на първата снимка. Далеч не вярвам да си такъв.
Станало е недоразумение.
Жив и здрав!

Редактирано от easy на 18.07.07 13:32.



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: nikoj]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано18.07.07 15:17



Както винаги, ираноидните плазмодии, винаги сте били долни плъхове. И страхливи при това! За Тангра няма доказателства, каквито вие ви се ще да има, за да правите дисертации и научни трудове, и да ставате известни въз основа на тях. То и затова негодувате. Той не е планетен Бог, за да бъде квалифициран, предметизиран, писан, тачен в празници и обичаи. Това го повтарям за 1001-ви път в интернет пространството за кухи лейки като "Никой", който никога няма да стане "Някой".
И за Зиези, Емил Живков, който все повече затъва в блатото на невежеството, идеологията и личната изгода да бъде някой, на базата на отричането на нещо.

И все пак за пореден път запитвам Емил Живков (Зиези): "Господинчо, след като няма Тангра, защо Българина (Беласга) Кадъм основава на Балканския полуостров град Танагра!
ГРАД ТАНАГРА! Пиша ви го с големи букви. Този град се намира на територията на Гърция днес. И е със същото име и до днес! Забележете - и до днес!
А вие сте се хванали за някакъв изтъркан надпис

, когато има цял ГРАД, с името на Бога на Българите!
Аман от лекета и ибрикчии и недодялани историографи отворковци!

И до днес не съм получил отговор от господинчото Емил Живков за това мое питане и информация, която му предоставям! Защо ли? Защото изпълнява поръчки на едни хора, които не искат Тангра да се завърне. Но Българският Бог се завръща господа, и вие не може да го спрете. Твърде малки сте и твърде жалки и безлични.

Да оставим настрана съдържанието на мозъчните ви кутии, да се преместим в Африка, където сега е държавата Гана. Какво има там? Селище, което е и културен комплекс. Как се казва? БУЛГА ТАНГА му е името. Булга Танга, господа! Запомнете го това! Запомнете го добре и повече не пишете из интернет пространството бълвочи и помии. Откъде ще им дойде на чернилките в главите това име?

А господинчото Емил Живков, нищо не намерил в продължение на 15 години, нищо за Тангра. Ми няма и да намериш момче, щото нямаш просветление в горните етажи и дори християнският Бог не може да ти го даде.
Жалко за теб. А историците са тор и то говежди еврейски тор
Българският Бог Тангра Е въпреки всички вас и ще Бъде въпреки всички вас



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Jordan_13]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано18.07.07 18:37



аз не казвам, че няма Тангра

аз казвам, че не съм го открил, което наистина си е мой проблем

а Тангра е бог на българите заради презумцията на австроунгарската и руската научна пасмина, че българите са тюрки

аз не отричам възможността Тангра да е бог на българите, но само със "светлина на втория етаж" не става тая работа, баце Данчо 13



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Jordan_13]  
Авторnikoj (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 18:38



Кво ти стана бе човек?!?!
Май "просветлението" в горните ти етажи съвсем те е заслепило


Е нЕма Тангра у нашия пантеон ся, к'о да направя?



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
Авторnikoj (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 18:59



Много си прав!Фактите са важни - изводите сами ще се наложат!



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано18.07.07 19:15



Австроунгарските и руснаците не са такива гении, че да измислят цял Бог


Името на Бога на Българите се среща из почти всички континенти на планетата и няма как да са го измислили нито руснаците, нито австроунгарците, нито руснаците, нито пък турците, защото и те твърдят, че Бога на Българите има име - Тангра (името варира на различни езици). А има и народи, които направо си казват, че са взели този Бог от Българите. Защо не отидеш да ги попиташ тях? Вервай ми, ще те изгледат доста тъпо и ще ти отговорят: "Ти нали си Българин, как не знаеш за собствения си Бог"
Та тогава, когато тези народи са изговаряли "Тангра" не е имало горепосочените народи.

Аз пак те питам: защо като Тангра не е Български Бог, съществуват топоними като Танагра и Болга Танга?


Отговор няма и да получа. И ти знаеш защо. Руснаците и австрийците, нямат нищо общо, в случая. Но факт е, че те откраднаха чрез граф Игнатиев доста стара българска книжнина... Ти откъде знаеш какво пише там?

И последен въпрос: обръщам се към всички новоизпръкнали се ираноиди: след като Тангра не е Български Бог, тогава кой е Българския Бог? Кой е Българския Бог? Ахура (асура) Мазда?

Аз разбирам и опита на Голийски, асистентчето, да се застрахова, като каже, че наличието на Тангра по различни континенти не говори за Българско присъствие там и не значи нищо. Тъп комунист....



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: nikoj]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано18.07.07 19:17



Ко ся - можеш у вашто село да говориш тъй. В изначалния монотеизъм - Тенгрианството няма Пантеон, то не е многобожие и митология. След като имаш толкова много богове, т.е. бръмбари в главата си, ще им създаваш къща и ще им слушаш бръмченето. Успех!



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Jordan_13]  
Авторnikoj (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 19:28



Подигравам ти се бе - не разбра ли?





Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Jordan_13]  
Авторnikoj (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 20:01



Съжалявам но доказателства че при българите е имало бог с името Тангра - явно няма!
Самата дума тенгри означава бог при тюркските народи а даже и не се покрива напълно с европейското понятие за бог.
А изначален монотеизъм - е няма такова нещо - тя дори и идеята за боговете изкристализира в един момент а в по късен и идеята за бог да се признава само един - върховния - тоест монотеизъм.
"Народи направо казвали че взели Тангра от българите" - кои народи? Един поне покажи!
А топонимите Танагра и Болга Танга - не може ли да са си топоними на други народи - кой доказа че са български топоними?
А и как си сигурен че близостта на думите е достатъчна?
Например ако жена се казва Галина - а от друга страна galina (галина) е кокошка на испански - е значи ли това че майка и на съответната жена я е нарекла "Кокошка на испанскански"?

Явно си приел желаното за реално.



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: nikoj]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано18.07.07 20:25



А пък аз ти се изпиках в устата, но и ти не разбра





Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Jordan_13]  
Авторnikoj (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 20:45



Изпикал си се само в совствения си мозък!
Аз писах на Зиези - ти защо се набута в чужд разговор?



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Jordan_13]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано20.07.07 00:15



И последен въпрос: обръщам се към всички новоизпръкнали се ираноиди: след като Тангра не е Български Бог, тогава кой е Българския Бог? Кой е Българския Бог?

въпросът е особено тъп и безмислен, и сам говори за това, че човекът , който го задава е заблуден от българофобската книжнина, която е поел

"кой е българският Бог?"

Българският бог се нарича Бог !!!

БОГ !!!

и най-важното - самият етноним на българите съдържа теонима на българите - БОГ, БОЛГ

БОГ-АРИ, БОЛГ-АРИ

Богът на българите се нарича БОГ, и точка !

ТОЧКА !

римляните го наричали БАКХ, БАКХУС, а гърците го превели на своя език ДИОНИСИЙ



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: easy]  
Автор thorn (непознат )
Публикувано20.07.07 10:42



Аз си мислех, че психиатрията е в клуб история . Явно там са леките случаи.



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: thorn]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 08:59



Мисленето явно не Ви се отдава. Оставете го за тези които могат.



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: thorn]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано21.07.07 09:14







Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано21.07.07 09:28



Самият етноним на българите съдържа теонима на българите - БОГ, БОЛГ

БОГ-АРИ, БОЛГ-АРИ


При Бог Ария и Болг Ария разликата е много малка.
Или приблизително такава, каквато се среща в коледарските
песни в двата й вариянта :

+ БОГ СЕ РОДИ, КОЛЕДО !
+ БОЛГ СЕ РОДИ КОЛЕДО !

БОГ И БОЛГ имат еднакви значения.

Но никъде, никой от българите не е казвал или написвал,
каквото и да е било за Бог Тангра. Инак нямаше да казваме
коледни празници, а тангриянски.

Второ,
В българското народно творчество никъде не съм срещал
за Тангра. Има за всякакви странни същества от изминали
епохи, но такова животно като Тангра не се споменава или
описва.

Дори Іудиотите ( юдеите=идиотите ) споменават за БААЛ, но и те
не са чували или писали за тюркашко-руспийския дзвер Тангра.


Привет !

Редактирано от Vencci* на 21.07.07 09:32.



Тема И на Зиези и на Вентси, Райко имъ дойде въ поветшенови [re: Vencci*]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано21.07.07 10:13



+ Бо(л)гъ има много имена! Де отиватъ душите на праведнитсите, споредъ верските представи на слОвените и най патше на насъ болгъ+ариите, нали въ РАя бе катили!? Зашто се отказвате отъ нешто наше, което е възприето и отъ други!!?? Зашто не ви аресва Тантсъ РА?
+ Да не слънтшасахте бре? За Зиези отъ давна виждамъ какъ се движи на зигъ, загъ - може би заштото не е утотшнилъ за себе си, тше въ своя заРОдишъ доктрината е ВЕРСКА, а впоследствие ДЕГРАДИРА(присвоява се отъ некакви собственитси) и тези я превръштатъ въ нешто ката ништо - (натсионално)!? Штомъ вие зехте да плештите глупости, какво остава за останалите!?





Тема Re: И на Зиези и на Вентси, Райко имъ дойде въ поветшенови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано21.07.07 14:56



Штомъ вие зехте да плештите глупости, какво остава за останалите!?

Добре,
А това ли да плещиме :
(!?)

Да превърнем блатото в градина

Димитър ИЛИЕВ


“Аз съм българче, обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам
първа радост е за мене!”
...А за Вас?



Много външни и вътрешни фактори и идеологеми са препускали из историята ни, превръщайки я в сито, от което истината е изтичала като ситен пясък. И сега трябва зрънце по зрънце да я събираме за да възстановим този уникален “пъзел”, наречен България.

Защо е необходимо това? Защото без да знаем в действителност, какво е било началото, нито настоящето, нито бъдещето ще са такива, че да ни харесват. Няма да се харесваме и ние самите. Ще си останем чужди и непознати.

В статията от миналия брой изтъкнах някои доводи и факти в подкрепа на твърденията ми, че през 12-11 хилядолетие пр.н.е. Земята е сполетяна от гигантска космическа катастрофа, променила орбитата и разрушила флората и фауната и, а малкото оцелели представители на човешкия род върнала обратно в пещерите. През 9-8 хилядолетие пр.н.е. планетата ни е връхлетяна от друго глобално бедствие – “Всемирният потоп”. Това е времето, което учените назовават “късен палеолит” или “ранен неолит”, когато се използват кремъчните оръдия на труда и разцъфтява пещерната живопис.

Реално, някъде около VІІ хилядолетие пр.н.е. трябва да търсим и първите следи от вече възтановяващият се човешки род, където без съмнение са и

Те – древните българи

А сега, ето още един довод в тази посока.

Византийският теолог Кинамон, влязъл в спор с българския кан Омуртаг, го напада с думите: “А тия разни, които ти ми изтъкваш, богове, аз признавам за истински демони, защото научих от Божественото писание, че всички богове на езичниците са демони. И, ако ми изтъкваш Слънцето и другите небесни светила и ме караш да се чудя на великолепието им, слушай – и аз се чудя, но ги имам за творения и слуги, подвластни не само на Бога, но и на нас, човеците!”.

Разбира се, Омуртаг му отговаря по достоен начин, но не това е най-важното. Както не е толкова важно, че въпросният Кинамон е останал в историята единствено благодарение диспута си с българския кан, докато последният е влязъл в нея чрез великите си дела, донесли му и прозвището “Канът-строител”.

Кое, според мен, е същественото в тази история и защо я разказвам? Ако трябва да се изразя метафорично, бих казал следното: изправил се един нищожен в познанията се и голям в невежеството си самохвалко срещу мъдреца, за да го убеждава, че постулатът уж стои над истината. Впрочем, именно такива “самохвалковци”, стъпвайки върху подобни постулати и догми, са изгаряли на клада и хвърляли в тъмница всеки, дръзнал да защити истината. Чак през 1828 (т.е. почти хиляда години след смъртта на хан Омуртаг) Католическата църква отменя забраната си върху фундаменталния труд на поляка Николай Коперник “За въртенето на небесните сфери”, писан в далечната 1543. Само че нещата, които Коперник казва в него, са били известни на древните българи, както и на другите “древни”, извели човечеството по дългия път от пещерите до днешните полети в космическата шир.

До какъв извод можем да стигнем от казаното дотук? Само един самонадеян и комплексиран човек, какъвто очевидно е бил византиецът Кинамон (както впрочем и всички, подобни на него), може да твърди, че морето е до колене, без дори да го е виждал някога през живота си. А във въпросния диспут срещу него, с непоколебима мъдрост, стои представител на древен етнос, предавал от поколение на поколение, чрез кръвта и гените си, спомена за преживяното от човешкия род. И тъй като в спора между двамата става въпрос и за богове, нека се обърнем към

Религията на древните българи

- “Тангризма”.

“Тангра” е широко разпространено понятие в древния източен свят. Това е богът на много източни народи. На якутски той се нарича Танг-ра, на монголски – Тенгри, на шумерски – Денгири. За китайците той е Тян, за хуните – Ченли, но за всички означава едно единествено нещо - Небе и е свързан с безброй митични истории.

Не така обаче стоят нещата при древните българи. За своя бог те нямат митове и легенди. За тях той е бил абсолютния космически разум, “невидим и неназовим”. Именно поради това, дедите ни са приемали името му като философско триединство на понятията “Тан” (Вселена), “Нак” (Човек) и “Ра” (Бог). Което е и най-ранното схващане за единството и хармонията на заобикалящия ни свят, възникнало още през шестото хилядолетие пр.н.е.. В “Тан Нак Ра”се отразява космогонията на древните българи. А такъв мироглед и подобна философия е присъща единствено на онези, които в гените и кръвта си носят спомена за преживения ужас от унищожителните бедствия в миналото. Такъв мироглед и подобна философия могат да притежават само хора, които (отново чрез гена и кръвта си) пазят спомена за прекия контакт с вселенските (природните) закони, които никой не може да пренебрегне безнаказано. Защото “Тан” (Вселената) е макрокосмоса, “Нак” (Човекът) – микрокосмоса, а “Ра” (т.е. Бога) – слънцето, топлината, светлината. И доколкото второто и третото са част от първото, те трябва да се съобразяват с вселенските закони. Именно по този път, с този мироглед и тази философия, са преминали през хилядолетията древните българи, съзнаващи, че човек е прашинка, т.е. безкрайно малка част от цялото. В която голям може да бъде най-вече духът. Затова, през дългото си съществуване, дедитае ни, никога не са държали роби. Никога! Напротив, излизайки от едно ужасно петстотингодишно робство и подчинявайки се отново на унаследената традиция, те записват в своята Търновска конституция следните изключителни редове: “Всеки, който като роб влезе в тази страна, е свободен”.

Така би постъпил само един стар и безкрайно мъдър народ, преживял унищожението, оцелял и участвал активно във възраждането на човешкия род.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Извинявай Хорбате,
но нямам намерение да ставам проводник на источните мистификации
на родна земя. Все пак сме българи, а не азиатци или тези техни писаници :

“Тангра” е широко разпространено понятие в древния източен свят. Това е богът на много източни народи. На якутски той се нарича Танг-ра, на монголски – Тенгри, на шумерски – Денгири. За китайците той е Тян, за хуните – Ченли, но за всички означава едно единествено нещо - Небе и е свързан с безброй митични истории.


Идеята за невидимия бог е чифутски възглед и подобни унифицирани
"божества" никак не ми се нравят. Подобни религии зомбират и поробват
съзнанието на хората, в което явление не виждам нищо божествено.

И второ :

Това ТАН никак словесно не ми допада,
било то в съчетанието на ТАНгра, било
в СаТАН или СаТАНа.

Или ТЕН в "тень" = сянка.

И трето :

Предпочитам древният западен свят
пред древният източен свят.


Привет !



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано21.07.07 15:47



Зиези,
Намерих този линк :

, включващ :

Песни
Приказки
Пословици
Гатанки
Предания
Летописи
Литература

от Сборника за Народни Умотворения (СбНУ) и др.

Представени са и някои коледарски песни и др.

Привет !


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ДОЛЕТЯХА ДВА ГЪЛЪБА

Буй, буй, Коледо, нека буй, Коледо,
време му и Божич.
Долетоха два галаба,
та паднаа на ореше.
Откършиа по прачица,
занесоа на златара,
да им коват златни ключа,
да отворат небо, земня,
да отпущат дребни деца,
да прослават Млада бога.
Отвориа небо, земня,
та пущиа дребни деца,
та прослават Млада бога.
Колко звезди по небето,
толко здраве тая каща.
Тебе пеем домакине.


--------------------------------------------------------------------------------
* Локорско, Софийско; коледна - на Малката Коледа (СбНУ 2, с. 1).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



© Родово Наследство 2005
ГЪЛЪБИЦА И БОЖИК

- Сива, сива гълъбице,
къде си се осивила?
- Тамо горе на бел Дунав!
- Шчо имаше, шчо немаше?
- Злата чаша и каната,
да служиме Млада Бога,
Млада Бога Божикьова!
Божик ми е на небеси,
слава му е по сва земя.


--------------------------------------------------------------------------------
* Охрид, коледна (Шапкарев, кн. 1, с. 82).




~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


КРЪЩЕНЕ НА БЯЛА БОГА

Замъчи са Божа майка,
от Игната до Коледа,
доби Бога на Коледа.
Че си тръгна Божа майка,
Бога носи в десна ръка
из Юрдана, Юрдан йода.
Че си срещна свети Никола:
- Добра среща, Свети Никола,
да ми кръстиш Млада Бога! -
Отговаря свети Никола:
- Яз не можа Господ кръсти,
Господ тежи като мрямор,
ощем пари като огън! -
Пак потъна Божа майка
из Юрдана, въз Юрдана,
срещом среща свети Иван.
Отговаря Божа майка:
- Добра среща, свети Иване,
да ми кръстиш Млада Бога! -
Зарадва се свети Иван,
зарадва се, обрадува,
че си пое златни скути,
златни скути Млада Бога
и го сложи в Юрдан йода,
та го кръсти лично име,
лично име Самси Господ.


--------------------------------------------------------------------------------
* Добричко; коледна на стопанката (СбНУ 4, с. 10, № 1).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~




© Родово Наследство 2005
ДАРОВЕ ЗА МЛАДА БОГА

Станянине, господине!
Под орешье столовато
редом седа ред невести,
редом седа - люлки плета.
Що е дарба от невести?
Една люлка позлатена,
да люляа Млада Бога.
Редом седа ред кметици,
под орешье столовато.
Що е дарба от кметици?
От кметица по жълтица.
Редом седа ред кметове,
редом седа вино пия.
Що е дарба от кметове?
Едно ведро добро вино.
Под орешье столовата
редом седа ред девойки,
редом седа - китки вия.
Що е дарба от девойки?
Една китка позлатена,
да затъкна Млада Бога.
Станянине, господине!


--------------------------------------------------------------------------------
* Софийско; коледна на стопанката (СбНУ 3, с. 20, № 25).



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


МОМИН СЪН И БОЖА МАЙКА

Рано рани малка мома, коладе ле,
та са втурна в градинчица,
в градинчица под дюлчица,
да си шие ситен ръкав.
Как го шие, сън заюсна,
сън заюсна, сън гледала:
тъмна мъгла, нова кола,
у колата до три китки:
първа китка - ран босилек,
втора китка - желта ружа,
трета китка - червен златор.
Пробуди се малка мома,
че си грабна бели медни,
че си отиде на изв`орчец,
там завари Божа майка,
Божа майка с Млада Бога.
Отговаря малка мома:
- Ой та тебя, Божа мале,
рано раних таз утрина,
таз утрина в градинчица,
в градинчица под дюлчица,
да си шия ситен ръкав.
Как го шиях, сън заюснах,
сън заюснах, сън гледала:
тъмна мъгла, нова кола,
у колата до три китки:
първа китка - ран босилчец,
втора китка - желта ружа,
трета китка - червен златор.
Отговаря Божа майка:
- Ой та тебе, малка момне,
тази съня не е лоша:
пак за тебя тъмна мъгла,
тъмна мъгла - тежка сватба,
нова кола - сватбарите,
първа китка ран босилчец,
ран босилчец - младоженец,
втора китка желта ружа,
сама си ти млада булка,
трета китка червен златор,
червен златор - млад деверко.




--------------------------------------------------------------------------------
Добричко; коледна (СбНУ 4).



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Така е, както споменаваш.
Българската дума за Бог е Бог,
а в народното ни творчество е
представен и като Божик или Млада Бога или Бела Бога и др.

Редактирано от Vencci* на 21.07.07 15:55.



Тема Re: И на Зиези и на Вентси, Райко имъ дойде въ поветшенови [re: Vencci*]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано21.07.07 20:37



+ Тшесто плештишъ безъ да мислишъ! Тия ТАН НАК РА и тинтири, минтири ги знамъ оште преди 1990г., оште преди да фундиратъ и РЕгистриратъ фонд. Тангра.
+ И оште нешто, Бога никоя група не може да го при (б)ват изиРА! А тебе те вее ветеро на бела кобила!?





Тема Re: И на Зиези и на Вентси, Райко имъ дойде въ поветшенови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано23.07.07 13:39



Тшесто плештишъ безъ да мислишъ!

ТАНАХ е Библия по чифутски.
Едва ли сатанчовците са я избрали
случано ТАН за писанията си :




Кратка разпечатка :


ТаНаХ (Библия)

Рассмотрим теперь, какие книги изучают евреи.

Часто, когда говорят о письменной Торе в широком смысле, имеют в виду ТаНаХ () - сокращение от Тора, Невиим ( - "Пророки"), Ктувим ( - "Писания"). Это цикл книг, о которых, с точки зрения содержания, можно сказать, что они описывают историю еврейского народа и человечества от сотворения мира до построения 2-го Храма. Но с точки зрения традиции, ценность ТаНаХа неизмеримо выше, чем историческая хроника. ТаНаХ - это отобранные по принципу наибольшей значимости пророчества великих пророков того периода; как следствие - это письменный базис, на котором основана вся еврейская традиция; источник, к которому обращаются все остальные книги еврейской мысли для обоснования, подтверждения или иллюстрации своих положений.



Какво ще кажеш ?

Към ТАН+НАК са прибавили РА.

Тангризма си е пълна чифутщина !



Тема Re: И на Зиези и на Вентси, Райко имъ дойде въ поветшенови [re: Vencci*]  
АвторXOP+БAT (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 19:54



+ Не е тангризма тшиста тшифутштина, заштото и юдеите се опитватъ да се тангросатъ!
+ РА на ивритъ е = зло! Просто това е поредното присламтшване на юдеите!!!
+ ЯХъ е техниятъ върховенъ богъ - ЯХ+БА(ВЕ)=СЕТ(САТ)АНа!
+ Много лесно се отказвате вие съсъ Зиези отъ ИМЕ(Н)ата!?
+ Които нематъ ИМЕНа, са НЕМИ и ги НЕМА !!! АМЕНъ!!!





Тема Re: И на Зиези и на Вентси, Райко имъ дойде въ поветшенови [re: XOP+БAT]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано23.07.07 20:16



+ БОЛГЪАРИИте са АРИИ, заштото Бога имъ се ИМЕНува РА!!!





Тема Re: И на Зиези и на Вентси, Райко имъ дойде въ поветшенови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано23.07.07 20:57



Не е тангризма тшиста тшифутштина, заштото и юдеите се опитватъ да се тангросатъ!


Да.

Но все таки Ария е анаграма на Раия.

При чифтоса няма анаграми, а словоблудства.

Привет !



Тема Re: И на Зиези и на Вентси, Райко имъ дойде въ поветшенови [re: Vencci*]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано23.07.07 20:59



+ А бе заеби ги тшифутките! Гледай нашето и Бога РА!





Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Vencci*]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано24.07.07 21:56



ДОЛЕТЯХА ДВА ГЪЛЪБА

Буй, буй, Коледо, нека буй, Коледо,
време му и Божич.
Долетоха два галаба,
та паднаа на ореше.
Откършиа по прачица,
занесоа на златара,
да им коват златни ключа,
да отворат небо, земня,
да отпущат дребни деца,
да прослават Млада бога.

Отвориа небо, земня,
та пущиа дребни деца,
та прослават Млада бога.
Колко звезди по небето,
толко здраве тая каща.
Тебе пеем домакине.



Много интересно...

В Солунска легенда се говори за гълъб носещ пръчици, чрез които Св. Кирил забравил гръцкия език и написал български букви.







Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано25.07.07 22:47



Кириле,
Иди в Земята и в езиците словински,
които се наричат Блъгарэ.

И второто,
което прави впечатление е,
че България се е състояла от отделни
княжества.
Напр. това на Десимир и Радивой.

Нито думичка няма за някой си "борис".

Привет !

ппс :

Търся инфо за Граматиката от Владислав Граматик.



Тема Re: луд, по-луд, най-луд, иманярнови [re: Ziezi]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано27.07.07 20:50



+ Два гълъба на ОРеше катснали?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.