Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:09 28.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гробове в русенско  
АвторPинa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 15:48



Здравейте! Някой може ли да ми даде повече информация за т.нар. "римско гробище" в с. Нисово, Русенско. Гробовете не са проучвани, но се предполага, че са от 12-13 в., върху камъните са гравирани кръстове и надписи с информация за името, професията на починали и т.н. Интересува ме какви са точно кръстовете, някой ако има снимки и т.н.? Благодаря!



Тема Re: Гробове в русенсконови [re: Pинa]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано15.04.07 05:26





От горното инфо е видно, че селището е старо.
Но не съм срещал подробности около разкопките.

Данни за с. Нисово виж тук :

PDF]
ЕТНОГРАФСКИ МАТЕРИАЛИ БАЕНЕ С ЧУМБЕР
Формат на файла: PDF/Adobe Acrobat
Използван е теренен материал от следните села: Щръклево, Нисово, ... старото местно население в Русенско – хърцоите. Литература ...
www.ceeol.com/aspx/getdocument.aspx?logid=5&id=425C9766-B309-45E1-BB4B-7E614780D9F3 -





Редактирано от Vencci* на 15.04.07 05:48.



Тема Re: Гробове в русенсконови [re: Vencci*]  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 10:08



все още никой нямя да ти отговори с точност.По целия регион на река Русенски Лом има такива места и крепости.Но нали всички се юрнаха да копат по Родопите?Докато нашите археолози зяпят иманярите действат-яко!Години наред тук си движат разни....Ядмее,.......



Тема Re: Гробове в русенсконови [re: нинa]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано21.04.07 23:41



Споко бе Индиана Джоунс Овцата идва да Ви копае "тамплиерското" гробище. Дебила каза че "тамплиери минали по нашите земи още с първия кръстоносен поход". ХАХАХАХА. Ордена е основан 25 години по-късно! Пи Ар-а е много неприятна работа. Особено от "псевдо-учен" и полу-фантаст!



Тема Re: Гробове в русенсконови [re: tzadek37]  
АвторPинa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 11:15



Ох, именно за това питам, никъде не мога да видя снимки на тези гробове, а това с тамплиерите, хич, ама хич не ми се връзва, рицари са минавали от тук, но не и по този маршрут, а кои от тях са светски и дали са ги придружавали тамплиери е друг въпрос. Затова търся някаква друга, "независима" информация". Между другото, да, както отбелязваш Ордена на тамплиерите се основава в Ерусалим след Първия кръстоносен поход ....





Тема Re: Гробове в русенсконови [re: Pинa]  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 19:01



има такава легенда че са минали кръстоносци ,но кога и как ? Израснала съм втози район и познавам месности където като деца сме намирали доста..... знам от разкази ,че са донесли чумата на селището-което е било доста добре развито поради това оцелелите хора са основали няколко села по поречието на р.Русенски Лом включително има заселени и вНисово. Ако е просто елементарна находка досега ония с техниката и джиповете да са спрели да обикалят!Крайно времее някой да се размърда и по северна България има нахадки-ценни и интересни.



Тема Re: Гробове в русенсконови [re: нинa]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано24.04.07 10:53



много ясно че ще има легенди за кръстоносци - то ги има на сумати места в България. Търсят ги като основатели на Бов, Кондьофрей и села в моя край - Трънско. Силно се съмнявам, че точно в русенско има гробище на рицари. За тамплиери вече споменах, че е невъзможно. Някви мастити чичковци вместо да си гледат внуците се занимават с глупости. Били тамплиери! На бабите им хвърчилата. Явно имат кинти яко щото Индиана се лепи някъде само ако има кинти. Той ще открие и на британската царица девствената ципа в нашите земи ако получи спонсорство.



Тема Re: Гробове в русенсконови [re: tzadek37]  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 20:57



правото да се съмняваш е твое,не съм ходила до тези кръстове но е напълно възможно до доказване на истината

А може и други находки да видят бял свят!? Поне това което сме намирали като деца по месностите и упоритите разкопки от иманяри е сигнал че няма нищо случайно! дълго е за обяснение и примери! в се пак благодаря за коментарите Ви!



Тема Re: Гробове в русенсконови [re: нинa]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано26.04.07 21:51



в какво да се съмнявам - че има гробове на тамплиери в русенско?!?! защо ти не се ли съмняваш?!?! или манията за псевдо-открития на Индиана е заразна?! има, колкото Перперек се е казвал Хиперперекион и е бил резиденция на Никита Ремезиански и там е превел Библията, пържейки си кюфтета на олтара на Дионис (който и той бил там разбира се)!!! Аман от пи ар. Аман от вманиачени да пресътворяват историята малоумници!!!



Тема Re: Гробове в русенсконови [re: Pинa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано27.04.07 03:40



Кой казва, че не са проучени? Не знам къде съм забутал книгата сега, но определено са проучвани. Информацията за занаятите на починалите, както и разните надписи са доста късно явление при надгробните кръстове. В никакъв случай не могат да бъдат тамплиерски. На тамплиерските надгробни плочи (а не кръстове) има само по един прав меч и в много редки случаи релеф с изображение на рицар. Пък и те са ползвали кръстове не за гробове. Намери една книга, която се казва "И гробовете умират" на Ива Любенова и ще получиш представа. Информацията е за цяла България.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.