Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Тракийски артефакти  
АвторБoян (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 01:54



Здравейте,
Казвам се Боян и живея в Щатите.
Наскоро купих от онлайн аукцион сбирка от предмети, за които се твърди, че са тракийски.
Никога не съм се занимавал с археология и нямам представа дали тези неща имат въобще някаква стойност.
Към колекцията няма информация, освен, че са намерени край Одесос.
Сред нещата има доста дребни монети с не дотам добро качество. Повечето са гладки и не може да се разчете нищо.
Бихте ли хвърлили един поглед на нещата. Има ли според вас нещо, което би представлявало интерес за музеите в България - готов съм да им изпратя колекцията на мои разноски. Мисля, че артефактите принадлежат на България и мястото им е там.
Наясно съм, че извадени от контекста на находището си, предметите нямат особена историческа стойност, но въпреки всичко Вие като експерти ще кажете по-добре.
Качил съм снимки на предметите на този адрес:



Благодаря предварително за мненията ви!



Тема Re: Тракийски артефактинови [re: Бoян]  
Автор .Karata. (минаващ)
Публикувано09.03.07 11:10



Поздравления за благородната инициатива да изпратиш антиките, които си купил обратно в БГ-то

.
Без да коментирам стойността на предметите, мисля, че Варненския археологически музей (раб. време: вторник - събота 10:00 - 17:00 ч.
тел: 68 - 10 - 30), ще се заинтересува от тях.



Тема ...hah :)нови [re: .Karata.]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано17.04.07 15:24



и как точно ще се заинтересува от тях :)????
Питам защото като отидох в музея в София с торба с монети в отвратително качество (повечето бронзови Рим 3-ти век)... просто ми казаха че имали много и нямали нужда... А да се изнесат пък било престъпление...????
Ми не го разбирам това... но те си знаят... нали са историци... археолози... а като и праснеш една пресовка върху оригинално ядро или върхо друга захабена монета ще се избият кой да я публикува като нов вид... Баси смотаната държава...



Тема Re: Тракийски артефактинови [re: Бoян]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано17.04.07 15:30



...я си ги събирай и не се занимавай с глупости... Направи си една частна колекция и не му мисли... освен ако не искаш да ги дариш (те дават пари само за неща които струват скъпо)... Ако пък ги дариш тези неща никога няма да видят бял свят... ще бъдат прилежно описани и захвърлени в някое мазе докато някой ден не ги открадне охраната на музея и пак не си ги купиш от някой аукцион...



Тема Re: ...hah :)нови [re: Apxaнreл]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано17.04.07 17:21



И кой ти каза, че "нямали нужда". Нечувано просто! Как е възможно? Археолог ли беше този дето няма нужда или беше пазача на входа?



Тема Re: ...hah :)нови [re: Apxaнreл]  
Автор .Karata. (минаващ)
Публикувано19.04.07 17:35



В отговор на:

и как точно ще се заинтересува от тях :)????




Все пак тук не става дума за бронзови монети - доколкото си спомням, сред въпросните предмети имаше и няколко стъклени средновековни гривни.
А и защо го съветваш да си прави колекция, като самият ти си имал желание да подариш монети на музея? ...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.