Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Келти в Европа  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 06:40



Келтите са етнос живеещ по земите на цяла Европа.
Те се идентифицирани по Y-хромозоме в генни изследвания днес.
50% от европейците-мъже имат този хромозом в гените си .
Келтите са русокоси със светли очи и специфично принадлежащи на култа на главата...отрязаната глава на техните врагове.



Линк на келтски племена в Европа.





Тема кетски гени в тракитенови [re: Бyprac]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 06:49



Тракийското племе Бесии е оригинално келтско племе асимилирано от траките.
Дарданите също започват като келти само в по-късни времена да бъдат асимилирани от илири и траки.
В 280 г от П.Н.Е двама келтски генерала - Бренус и Болгиос нападат Тракия,Македония,Илирия и Гърция.
След изтласкването на 170,000 им армия от Гърция ,10,000 келти заминават в Анатолия и създават Галатия.
Други остават в Тракия.





Тема Ксенофан:"Траките са с червени коси...нови [re: Бyprac]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 06:51



... и сини очи".





Тема Re: кетски гени в тракитенови [re: Бyprac]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.01.07 09:50



След 70 години и останалите по нашите земи егосаги се изнасят към мала азия.
Беси имаме засвидетелствани и преди келтското нашествие, така че нещо хипотезата ти за кетския им произход малко издиша.
Виж произходът на скордиските, япидите и пр. илирийски племена е по-омешан.

Facta, non verba!



Тема Re: Ксенофан:"Траките са с червени коси...нови [re: Бyprac]  
Авторviky (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 17:44



Абе добре само не разбрах къде ги четеш тея глупости, ти ли си ги измисляш? Ако ги четеш някъде е редно да посочиш източника! Не разбрах какво общо имат беси и келти, първите от които са се настанили тук много преди ІІІ в пр. Хр. когато келтите се появяват в нашите земи. А дали цвета на косата и очите е от значение за свързването на тези етноси аз не съм много сигурна!



Тема Re:тракийски гени в келтитенови [re: Бyprac]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 14:59



Бургас, позволи ми да направя една забележка. "У" хромозомата я притежават абсолютно всички мъже, а не само келтите.

А ето и друга версия за разпространението на келтите. Келтите са произлезли от народ обитаващ земите около Черно море. Така, че ако се каже, че келтите са произлезли от траките (траките са протокелти) няма да се сбърка. Келтите се разпространяват по Европа от изток на запад. По-късно има едно обратно нахлуване на келти от запад към Балканския полуостров. Като доказателство може да се посочи сходната култура у траки и келти. Друидизма е вид орфизъм.



Тема Вики..ми на..и аз си мисля ,че Ксенофан е глупакнови [re: viky]  
АвторБyprac (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 01:19



От сега нататък обещавам да не чета древните историци и да преписвам от техните глупости.
Само на руските и съветски "научни" работници ще вярвам и само техните линкове ще пускам.
Например за твърденията им,че прабългарите били ...славяни

,докато средновековни руски летописи споменават,че хазари и българи били наричани бели угри.
Ето един линк на Ксенофан,където магарето му с магаре пише за етиопски и тракийски богове ,за цвят на косите и очите им.
Турците пък пишат,че истинското име на траките е изпортено от оригиналното...ТУРКИ.
Ти к'во мислиш ма ?







Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.