Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Статуята от Плисканови [re: !!]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.09.06 17:35



българите не са тюрки, такъв етнос няма!



Vae victis


Тема Re: Статуята от Плисканови [re: Last_Roman]  
Автор!! (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 13:12



така де. Нетипична за днешните българи-това е същественото.



Тема Re: Статуята от Плисканови [re: !!]  
Автор deLake (sir)
Публикувано09.09.06 19:47



Те каменните баби са си по-скоро кумански. Там дето са били има доста такива. А са били често и в дн. бълг. земи, макар и сезонно. Но и каменните баби също са малко.



___________________________




Тема Re: Статуята от Плисканови [re: ilirion]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано10.09.06 20:47



"Според археолозите това може да се окаже първото човешко изображение, намирано по нашите земи. "

или археолозите или журналистите са големи майтапчии



Тема Re: Статуята от Плисканови [re: latani]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано10.09.06 20:51



чакар, кубаир, йупан, охсун, кюригир, ескил, сиван

what obout ERMIAR ...

къв е тоя йупан ,бе, да не е ЖУПАН





Тема Re: Статуята от Плисканови [re: !!]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано10.09.06 20:58



на мен ми прилича на древeн пеласг, ама с мустаци...







Тема Re: Статуята от Плисканови [re: Ziezi]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.09.06 21:01



това дет си го дал е статуя на курос, не пеласг... /а и прическата малко се е попроменила/.
На мен статуите от Великденските острови ми приличат на оная глава...



Vae victis


Тема Re: Статуята от Плисканови [re: Ziezi]  
Автор latani ()
Публикувано10.09.06 21:22



what obout ERMIAR ...

Ех Зиези прав беше че Ерми са българи и останалите аварски родове са всъщност български и това не го казвам аз а летописците :аварите са народ български и хунски...откъснати диви клони от тюрките.



КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...

Тема Re: Статуята от Плисканови [re: latani]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.09.06 21:27



ай са не обиждай вархонитите /аварите/ на тюрки - нямат нищо общо...

Vae victis



Тема Re: Статуята от Плисканови [re: latani]  
Автор roxy (lost soul)
Публикувано11.10.06 12:06



привет! темата ми стана интересна още когато я прочетох за първи път, но известно време нямах възможност да влизам в нет-а. репортажа по телевизията не съм го гледала, но от снимката тук ми се струва, че изображението прекалено много прилича на картинките на ханове от детските книжки - с островърх шлем, с плетена част за защита на врата спускаща се от него (не знам точното навание), голобрад, с мустаци като ластовичи криле... един от отговорите би дало и изследване на самия камък - при какви условия и за колко време може да придобие такъв вид. както и да е, каквато и теория за произхода на българите да приемем за вярна, поне има доста материал за сравнение - тюркските (кумански) "каменни баби" (нямаше ли и някакви стели от района на Тян-шан?), скулптури от иранския свят - статуите на партски принцове (които се отличават с лека стилизация, но са различни от намерената) и др.
като си говорим за фалшификати - какво знаете за един релеф на прабългарски воин, намерен около средата на 20-ти век в Евксиноград, известно време фигурирала като снимка в някои книги за прабългарите, а впоследствие явно отречена - и, казано честно, прекаено реалистична??? каква е нейната история?

Fire is the devil's only friend



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.