Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Случайнонови [re: Импepиaлиcт]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано24.08.06 10:43



Българите не са нито татари, нито монголци. /просто не мога да се сдържа/.







Тема Re:нови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано24.08.06 20:23



Не на население колкото индийците, а второто след индусите.
А тия изколвания са били превърнати от геноцид векове наред от римляните и държавите от елинистическия период. Турците не са мерило за свирепост, те просто са хипероблизирани.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: Nbtj]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано24.08.06 20:28



По-скоро е въпрос на организация на ресурсите, с които разполагаш.

Да, права си. И аз мисля, че е по-скоро така.
Но следващият въпрос е съобразно какво египтяните организират ресурсите си, че постигат огромните градежи, без да им придават излишно значение?!

Действия крепят Вселената.


Тема Re:нови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Kirinlchiban (бохем)
Публикувано24.08.06 20:31



Нека говорят за Марс, но да е верно!

Аз пък съм чел, че когато пра-българите са дошли в тези земи, не е имало никакви следи от траките. Имало само византийци и славяни.

Е, къде са изчезнали траките?

Редактирано от Kirinlchiban на 24.08.06 20:33.



Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: kvazimodo]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано24.08.06 20:34



Колко по-стари са могилите в които са градени гробниците, щом са от 5 - 4-ти век. пр. Хр? Ами то гробницата в Старосел е от най-старите от 5-ти век пр. Хр.

И разбра ли се най-после какво са тия съоръжения - гробници, или храмове?

Действия крепят Вселената.


Тема Re:нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано24.08.06 20:35



асимилация перфекта!

Действия крепят Вселената.


Тема Гусиненови [re: Импepиaлиcт]  
Автор Kirinlchiban (бохем)
Публикувано24.08.06 20:35



вие сте случайно тъп. Идете на пирамидата над бистришкото бранище, да ви повее вятъра за успокоение на нервите.

Благодаря за вниманието!

Редактирано от Kirinlchiban на 24.08.06 20:37.



Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: kvazimodo]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано24.08.06 20:47



Не мисля, че климатичните и природни условия са причина за разликите в начина на строеж на обществото и държавата, още по-малко на мисленето, което е причина за разбирането на обществото и държавата.
Александър например е живял в условия сходни с тези на траките, но решава да прави голяма по територия държава - първа по рода си в Средиземноморието.
Персите имат крупни държави, но са подвластни на много по-различни климатични и природни условия от тези на египтяните.

Значи някъде другаде трябва да търсим причината едните да имат волята да построят мегакомплекси, вдъхновени от религията, а другите да нямат такава идея, или възможност, или воля?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Nbtj (Писар)
Публикувано24.08.06 21:02



Но следващият въпрос е съобразно какво египтяните организират ресурсите си, че постигат огромните градежи, без да им придават излишно значение?!

Не съм сигурна, че разбирам какво имаш предвид с въпроса съобразно какво. Колкото до придаването на излишна важнос.... не мисля, че който и да било народ е придавал ИЗЛИШНА важност на градежите си. Това което е излишно идва само от съвременните изследователи, които задават въпросите си съобразно отговорите, които искат да получат.





Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: Nbtj]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.08.06 21:03



Това което е излишно идва само от съвременните изследователи, които задават въпросите си съобразно отговорите, които искат да получат

Точно така, само дето съвремените изследователи не го осъзнават това.
А и не искат.
Иначе въпросът ми трябваше да изглежда така; според какво свое виждане египтяните оправдават нуждата от организирането на своите ресурси така както го виждаме от паметниците: писмени, археологически, архитектурни и художествени.

Действия крепят Вселената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.