Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Има ли пирамиди в България ?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Авторmmddaaa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 00:35



Други комсомолски секретари ще вземат ли думата?
Ура другари!



Тема Re: Зисонови [re: Импepиaлиcт]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано20.08.06 18:56



много благодаря за инфото

иметоЗисо е доста разпространено

май е "еврейско"



Редактирано от Ziezi на 20.08.06 19:02.



Тема Re: Зисонови [re: Ziezi]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 20:55



Евреите заимстват имената си от Стария Завет. Така доказват древния си произход. Зисо не съм го срещал в Библията.



Тема Re: пичове, я ми обяснетенови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Kirinlchiban (бохем)
Публикувано21.08.06 04:19



На мен ми е добре известно, че гърците са били на крачка от откриването на интегралното смятане, цели 1900 години преди Нютон и Лайбниц.

Но това незначи, че гърците задължително са взели идеята за интегрирането от някого, било то траките или Египет.

Макар, че ако човек се замисли идеята за числено интегриране е била лесно обозрима за древните. Те са знаели алгебра, а интегрирането е итеративно сумиране. Но въпреки това, древните не са съумели да разберат с каква математическа мощ са могли да се сдобият.

Вкрайна сметка, аз съм голям скептик относно познанията на траките. Имам една книга на английски, в която автора е описал какви са били представите на древните народи за Вселената.

От всички древни цивилизации, съществува само една, чиито представи за Вселената съвпадат с днешните научни представи за Вселената: това е Древен Китай

Съществуват китайски ръкописи, в които е изложена предствата за раждането на Вселената, и ако човек ги прочете лесно ще съзре идеята за Големия Взрив.

От това обаче, не трябва да се вадят прибързани изводи!!!!

Редактирано от Kirinlchiban на 21.08.06 04:23.



Тема Специално за Лъчезаранови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Kirinlchiban (бохем)
Публикувано21.08.06 08:23



В отговор на:

От траките гърците са взаимствали поне театъра,





Понеже стана дума за театър и изкуства. Предполагам, често ходиш на кино.

Запивала ли си се, кой и кога е изобретил разказването на истории и легенди едновременно, чрез картина и звук, или както наричаме днес Мултимедия?

Тук можеш да си пуснеш фантазията и да изредиш всички възможни древни култури, като почнеш от шумерите. Обаче, както казва Божидар Димитров, историческата истина е малко по-различна от колкото си мислим.

Е, първите хора, които са разказвали истории, чрез звук и картини, не са нито траките, нито гърците, нито пък шумерите. Изобретателите на мултимедията са аборигените от Австралия. Аборигените са изобретили, и това което днес ни е известно като саунд трак, когато гледаме филми.

Техниката на аборигените в разказването на истроии и легенди, чрез звук и картина е била проста: събират се 5-ма аборигена, пред пещерата, и рисуват една картина на скалите. След това палят огън, свирят на пън прояден от термити, и танцуват и пеят, но погледите им са постоянно втренчени в нарисуваната картина на скалите, нещо като изпадане в транс.

Това е била първата мултимедиина продуцкия в света, създадена от аборигените преди повече от 12000 години. Както виждаш, не всички чудеса и изобретения са направени в Египет, Финикия или Гърция.

Тук можеш да прочетеш повече:


Редактирано от Kirinlchiban на 21.08.06 08:36.



Тема Re: пичове, я ми обяснетенови [re: Kirinlchiban]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 10:39



Вие ст ЕТАЛОН за тъпоумна-ограниченост/ТО/, но тъй-като единицата мярка е много голяма, то "ТО" би трябвало да се измерва в mKirinlchiba /миликиринл.../.аз съм голям скептик относно познанията на траките. Имам една книга на английски, в която автора е описал какви са били представите на древните народи за Вселената., а примера за мултимедийните спектакли на австралийските аборигени е направо потрисащ.
Моля се на Господ, дано не сте Българин/Българка, или поне да не живеете в България.



Тема Re: пичове, я ми обяснетенови [re: Импepиaлиcт]  
Автор Kirinlchiban (бохем)
Публикувано21.08.06 17:26



Благодаря за хубавите думи!

Нещо май сте притеснен. Аз съм си българин, който неразбира какво общо имат траките с България, освен че имаме една и съща територия. Единственото интересно за мен при траките са познанията им по металургия.

Колкото до аборигените, неразбирам, какво ви притесняват те. Вярно е, че те са диваци. Но е исторически факт, че културата на аборигените е много по-стара от културата на шумерите. Разликата е в това, че аборигените не са претърпели прогрес в развитието си, поради изолацията на Австралия от Азия.

Останалите древни народи, които знаем, са се развили и прогресирали, именно благодарение на контактите по-между си.

Това е пример, който ти показва, че ако една народност живее в изолация, тя спира да се развива. Аборгените са точно такъв пример. Те имат 12000 годишни традици, които се почитат и днес.

Редактирано от Kirinlchiban на 21.08.06 17:39.



Тема Re: Зисонови [re: Импepиaлиcт]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано21.08.06 20:44



Империо, ти си доста промит мозък. Евреите не заимстват имената си от Стария завет, те го СЪЗДАВАТ.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Зисонови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 22:54



Промит мозък ще викаш на баща си.



Тема Re: Зисонови [re: Импepиaлиcт]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано21.08.06 23:24



Или предпочитуваш изперен мозок?

Действия крепят Вселената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.